Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandozok.hu Nyári Tábor 2010. július 28. - augusztus 1.


Recommended Posts

Renia:
Nem félek a KMektől! (Viszek sütit, majd azzal kiengesztellek!:D)

Ennek én és - szerintem - Felon is örül, legalább nem csak nekünk kell megint sütéssel elütni a tábor előtti 1-2 napot. :)

Én nem fogok semmi extrát csinálni, mert azok szétolvadnak ilyen melegben :(, szóval ne számítsatok nagy támogatásra. :)

(Most a palacsinta és a kókuszkocka között filózok. Rafaellon is gondolkoztam, de az házilag is drágára jön ki. :/)

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Muffin.

Az ár/érték aránya 8,5 fölötti, ezenfelül egyszerűen, sok-sok variációban elkészíthető, és a melegben sem olvad annyira.

És a KM-ek, de még a kalandozók is nagyon szeretik. :)

Csak nyuszi formájú muffin sütőm van, szal kéne hozzá nyuszialakú muffin papír :D (vagy nem lesz csak félig nyuszi formája :( ) és még életemben nem csináltam muffint. Biztos vagy ebben? :D

Link a hozzászóláshoz

Hát Muffin sütést esetleg én is elválallok... :D

Elég sokszor sütöttem már és többnyire mindenkinek izlett..Bár eddig cak csokisat meg barackosat csináltam,mert a saját izlés szerint sütöm..:)

Én néha használtam papírt néha nem..Ha használok akkor a süti biztosabban megmarad a formájánal,de viszont sokszor szenvedni kell a papírral..Legalábbis nálam így van... :)

Link a hozzászóláshoz
Hát Muffin sütést esetleg én is elválallok... :D

Elég sokszor sütöttem már és többnyire mindenkinek izlett..Bár eddig cak csokisat meg barackosat csináltam,mert a saját izlés szerint sütöm..:)

Én néha használtam papírt néha nem..Ha használok akkor a süti biztosabban megmarad a formájánal,de viszont sokszor szenvedni kell a papírral..Legalábbis nálam így van... :)

Sajnos igen, a muffinpapír általában hátráltatja a megevést, és se használok legtöbbször, csak régen a teflonos formában egyszer odaégett valami és azóta minden leég benne. (Ju eszembe, el ne felejtsek hozni fel Pestre papírt, mert idén itt sütök és nem otthon. :S)

Viszont táborra most egy új faja sütemény lesz...egész héten (minden reggel) azt sütök, három adaggal, a továbbképzés miatt.

Remélem, hogy majd NyT-ben is akkora sikere lesz, mint itt. :oops:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A Muffinhoz papírt használni nem túl jó dolog.

Ellene:

Hozzáragad a sütihez, és leszedi az ÉRTÉKES, FINOM szélét...

drága, plusz költség

Nem lehet vele nyuszi alakú muffint sütni. (vagy nehezen)

Hiába van papír rajt,a akkor is odaéghet, és enni sem könnyebb, mert átázik, és ugyanúgy zsíros lesz a kezed.

Mellette:

nem tudom... én nem használok hozzá.

:)

Muffint sütni könnyű, amolyan "összekeverjük, betesszük, és kész" tjpusú sütemény, ellenben nagyon finom. Még lehet, hogy én is rávetemedem... é készítek valami finom, különleges fajtát.

És megmutatom, hogy kifestetlen szemmel is lehet valaki "jó háziasszony". :D

Link a hozzászóláshoz

De valami olyant csinálj kérlek, amit én is meg tudok enni :) Merthogy a múltkor csokis müzlis nemtommicsodás volt a cucc, és csak felet sikerült lenyomnom, túúúúúúl édes volt. Szóval mákos muffin rendel ;)

Idén én is valami mással próbálkozom.. tavaly nem volt túl jó a süti, amit vittem, mert hamar hirtelen sütöttem, most majd talán lesz jobb.

Link a hozzászóláshoz

Üdv.

A csokis túrós sütit macerás elkészíteni, (meg ugye könnyen romlik.) a szalalkárésat meg Renia nem szereti. Nem tudom hogy arra gondoltam-e a sütemény egyik alapanyaga a szalalkáré (Legalább tájszólásban így mondják hogy van-e más neve nem tudom.) nagyitól tanultam. A tésztát öcsémék formába szaggatják cukorba, és dióaprólékba forgatjuk és kisütöm. Elég egyszerű, olcsó és gazdaságos (Pláne ha van egy hatalmas diófátok mint itthon.) Holnap pontosan utána nézzek az elkészítésének most nincsen előttem receptkönyv. Több fajta sütit is tudok csinálni, de lehet végén én is muffint hozok mert az a legegyszerűbb és legvalószínűbb hogy mindenki megeszi. (A konyha művészetem, meg családi receptjeim megmehetnek sunyiba. :cry: )

U.I.

A bográcsgulyás főzésre is vevő vagyok!:D

Link a hozzászóláshoz
Üdv.

A csokis túrós sütit macerás elkészíteni, (meg ugye könnyen romlik.) a szalalkárésat meg Renia nem szereti. Nem tudom hogy arra gondoltam-e a sütemény egyik alapanyaga a szalalkáré (Legalább tájszólásban így mondják hogy van-e más neve nem tudom.) nagyitól tanultam. A tésztát öcsémék formába szaggatják cukorba, és dióaprólékba forgatjuk és kisütöm. Elég egyszerű, olcsó és gazdaságos (Pláne ha van egy hatalmas diófátok mint itthon.) Holnap pontosan utána nézzek az elkészítésének most nincsen előttem receptkönyv. Több fajta sütit is tudok csinálni, de lehet végén én is muffint hozok mert az a legegyszerűbb és legvalószínűbb hogy mindenki megeszi. (A konyha művészetem, meg családi receptjeim megmehetnek sunyiba. :cry: )

U.I.

A bográcsgulyás főzésre is vevő vagyok!:D

Én sós cuccot csináltam csak eddig - ahogy tavaly is a fokhagymás pogi, ami meglepetésemre ízlett az embereknek - szalalkálival (én így ismerem, de akkor gondolom ez olyan, mint a tócsni, ami hol lapcsánka, hol borzos meg a fene se tudja még, hogy is nevezik :D).

A gulyásfőzés attól is függ, hogy lesz-e tűzgyújtási tilalom, de remélem nem lesz. Tavaly is megúsztuk.

Link a hozzászóláshoz
Azt hiszem mindent megkóstolok amiről írtatok és ha hoztok, hogy a fogyasztók nevében is írjon valaki! :) Jó finomságok lesznek NYT-n úgy látszik. ( Cz úgy is megelőz mintavételezésbe mindenkit ez tuti! :) )

Hát igen...ebben biztosak lehetünk. Az ínyenc. :)

Lehet, hogy lassan tényleg kellene majd, valamelyik következő táborba, egy muffin sütő verseny, ahol nem az alak számít (mert ugye jöhetnek nyusziformásak is), hanem az íz. :D Nm túl szerepjátékos, de mindenki élvezné a zsűriből helyzetet.

Mondjuk a sütéskor lehetne a motiváló elem a M.A.G.U.S. Így ez is egy külön feladat lenne. (Kíváncsi vagyok, hogy ki, hogyan tenné bele ezt a dolgot. :))

Link a hozzászóláshoz

Mondjuk a sütéskor lehetne a motiváló elem a M.A.G.U.S. Így ez is egy külön feladat lenne. (Kíváncsi vagyok, hogy ki, hogyan tenné bele ezt a dolgot. :))

Most adtál egy nagyon jó ötletet! :D Köszi! :D

De én csak kevés sütit tudok csinálni, mert anyagilag korlátozva vagyok, szóval szerintem a csapaton, pár KMen, meg a többi sütisün kívül másnak nem fog jutni. :(

Link a hozzászóláshoz

Mondjuk a sütéskor lehetne a motiváló elem a M.A.G.U.S. Így ez is egy külön feladat lenne. (Kíváncsi vagyok, hogy ki, hogyan tenné bele ezt a dolgot. :))

Most adtál egy nagyon jó ötletet! :D Köszi! :D

De én csak kevés sütit tudok csinálni, mert anyagilag korlátozva vagyok, szóval szerintem a csapaton, pár KMen, meg a többi sütisün kívül másnak nem fog jutni. :(

Hát igen...ez örök probléma - de csak a sütőké. Jelenleg nincs pénzem kifizetni a kolit. :)

Ezért a muffin idén esélyes, hogy nekem ugrik, mert nem értek abban egyet teljesen MG-vel, hogy olyan olcsó móka... Vannak olcsóbb dolgok. Pl. nagyüzemben csináltam a tavalyi fokhagymásat, amihez se tej, se tojás nem kellett. Nah ez az igazán költségkímélő süti. :)

De a fő mondat: Mindent a kalandozók.hu-ért! :oops::)

M.A.G.U.S.-os dologra nekem is van tippem. :) Egyszerűtől a nagy szimbolikusig. Ha van túrórudis verseny, akkor simán lehetne valami ilyen is.

Link a hozzászóláshoz

Nem tud minden muffin-sütő emberke az egész táborra sütni, ez természetes. De ha összefognánk, és pl minden csapatból hoz legalább 1 ember némi muffint (KM-ek ideértve), akkor az már csapatmunka, és senki nem roskad bele. :)

Jövőre ha versenyt csinálunk belőle, akkor egy rendhagyó szabályt ajánlanék: nem a versenyzők, hanem a bírók fizetnek jelentkezési díjat! :D (Ez pedig a versenyzőknek folyik be, meg a győztesnek valami jelképes ajándék. Tier nan gorduin alakú muffin sütőforma.)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...