Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
TAO

Egyéb programok

Recommended Posts

nem tudom az ilyen 'szakszavakat',mint pl.: Vérpistizés meg ilyenek..

Ha valakinek van egy kis ideje nyugodtan elmondhatná,mert én mindenre vevő vagyok ha bírom szusszal..:D

"tápolós" játékosok :arrow: A szabályrendszer lehetőségeit (olykor hibáit) kihasználva minél erősebb karaktert gyártó játékosok. Megjegyzendő, hogy ez gyakran (de nem feltétlenül) megy a szerepjáték rovására.

"vérpisti" játékosok :arrow: A tápolósok legdurvább alfaja. A szerepjáték és a hangulat rovására, a rendszer kiskapuinak és hibáinak minél teljeskörűbb kihasználása a lehető legerősebb karakter létrehozása céljából.

A magukat tapasztaltabbnak tartó játékosok gyakran mindkét típust lenézik, vagy legalább fanyar mosollyal jutalmazzák (tehát ne lepődj meg, hogy a "vérpisti" kifejezést néhol igen erős negatív jelzőként, leszólásként használják). Az tény, hogy mindkét típus általában a kezdőkre jellemző, egyrészt mert nem ismerik még annyira a világot, másrészt mert természetes emberi tulajdonság a fejlődés, a jobbra való törekvés, a "tápolás". Ettől függetlenül nem lenézendő egyik típus sem, hiszen 1. szinte minden játékos átesik a tápolós korszakon (még a legnagyobb öregek, sőt a MAGUS irodalom nagy szerzői is) 2. attól, hogy az egy másik játékstílus, attól még nem feltétlenül rosszabb játék, csak más.

A vérpisti versenyünk tehát egy irónikus verseny, egyfajta paródia. Látszólag tisztelgünk vele a kezdő játékosoknak, valójában kiéljük saját, jól titkolt vérpisti hajlamunkat. :mrgreen:

A vérpisti versenyünk gyakorlatban egy viadal lesz, ahol a résztvevők pofátlanul tápos, de szabályok (olykor kiforgatott) keretein belül alkotott karakterek. Azt kiáltjuk ki a legnagyobb vérpistinek, aki a legerősebb karaktert tudja kihozni (értsd: mindenki mást lever).

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

A 16-os értékátlag nem tápolós? :)

(Bár szerintem már maga az értékátlag is tápolós, hogy a 20-as képesség csak 20-ba kerül. Minél magasabb szintet érsz el valamiben, annál több energia és lemondás szükséges hozzá...Ez pedig egyátalán nem tükrözi ezt.)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

(Bár szerintem már maga az értékátlag is tápolós, hogy a 20-as képesség csak 20-ba kerül. Minél magasabb szintet érsz el valamiben, annál több energia és lemondás szükséges hozzá...Ez pedig egyátalán nem tükrözi ezt.)

Elég nehéz (és nem is vállalkozom rá) meghúzni a határvonalat a tápos és nem tápos karakter között. Mindenki máshova teszi.

Abban minden bizonnyal igazad van, hogy a 16-os értékátlag (de még a 15-ös is) bizony elég erős. Hogy a többi körülményt is figyelembe véve (1. Tsz, nincs mágikus tárgy, stb) tápos-e? Mindenki döntse el saját maga. :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Köszönöm TAO a magyarázatokat akkor most már értem mi az a 'Vérpisti'...:D

Szerintem maga a karakter elégé 'tápos' lett így,hogy 16-os az átlag ,de nagy hátrány az,hogy 1. szintű és! nincs jó felszerelése..

De ez így kompenzálja egymást..:D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Igen, kezdőként magunk is a számok, a matek, és a szabályok háromszögében léteztünk, mivel ezzel szembesül először a kezdő játékos. Ez lehet a leggyorsabban felfogni, elsajátítani. Harcrendszer, TÉ, VÉ, CÉ. Mi mivel adódik össze, és hol jó a magas szám, és hol jó a kevesebb szám. Miből lehet kihozni a legjobbat, melyik kaszt a legtáposabb számszakilag (pláne ha még wier is :Ð )... stb.

De egy idő után elmúlik a matematika, és az optimalizáció varázsa. Mikor már minden kombót átrágott az ember, mikor már nem érdekes, hogy milyen páncélt, és milyen varázseszközök együttállása kell a 100-as SFÉ-hez. :P ... Amikor már jó poén, hogy az asztrál csak 8, de az erő 18. Vagy hogy az erő 8 de az IQ 18. És nem arra görcsölünk, hogy minden 16 meg 18, meg kf legyen.

Ez az a "korszak" ami a matek után jön, ami túllép a megyünk-megyünk, bestiárium kinyit, szörny leöl, TP oszt, majd megyünk-megyünk tovább. :D Ami eztán jön az az igazi játék, az igazi élmények világa: Maga a szerepjáték. Amikor jókat lehet nevetni az érett helyzetkomikumokon, a vicces pillanatokon (és itt nem az alpári baromkodásra gondolok), vagy épen egy cinkes vagy balul sikerült helyzeten. De ugyan úgy élmény lehet kijátszani egy karakter hős halálát, úgy, hogy tisztában vagyunk vele, hogy matematikai értékeiből adódóan elve eldöntött, hogy nem nyerhet a csatában: De az elveiért megküzd. Egy harcművész kijátszása, aki a megvilágosodás útját keresi, és nem az a célja, hogy minden kocsmába lerúgja a csapos fejét. Vagy a fejvadász aki a hideg profizmusával úgy old meg kalandokat, hogy senki fel nem fedezi a nyomait. Csak egy suhanó gyilkos árnyék az éjszakában, nappal meg egy jámbor koldus.

Oldalakon át folytathatnám... :) Lényeg az: meg kell ismerni a matekot, hogy aztán elfelejtse az ember, és megtalálja az igazi szépséget a szerepjátékban: Magát a szerepjátékot. Egy olyan szerepjátékot, melyet semelyik PC-s játék, MMORPG nem adhat vissza.

ÉS EZÉRT MEGYÜNK TÁBORBA! JEEEEE! :laza:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Igen, kezdőként magunk is a számok, a matek, és a szabályok háromszögében léteztünk, ...

Ez olyan megindító volt Daru! :(

Teljesen elérzékenyültem!!! :cry:

:siros:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Én ma is, minden hétköznap ebben a háromszögben létezem. :mrgreen: Örök kezdő vagyok.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Lényeg az: meg kell ismerni a matekot, hogy aztán elfelejtse az ember, és megtalálja az igazi szépséget a szerepjátékban: Magát a szerepjátékot.

Ezt majd megmutatom a matek tanáromnak is. :) (Bár legutóbb pont azért tolt le, mert matekozni mertem és nem rajzoltam a matek dogájába.)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Én ma is, minden hétköznap ebben a háromszögben létezem. :mrgreen: Örök kezdő vagyok.

:D

Más...

Ynev/Kalandotok kvíz lesz? Még nem volt megemlítve, ha jól emlékszem - ami mostanság semmit sem jelent. :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Nekem eszembe jutott még valami.. biztosan lesz majd újra olyan, aki hoz bográcsot, vagy olyan kaját, amit lehet sütögetni, és általánosságban is ha nem lesz tilalom, biztos fognak az emberkék sörözgetni, beszélgetni estefelé a tábortűznél. Szóval jó lenne, ha esetleg valaki, akinek van gitárja, és tud is rajta játszani (nekem van, tesókától kaptam, de nemtok :D ), az elhozná, és csinálnánk esténként egy kis hangulatot. :)

Ha ez összejöhet, akkor én vállalom, hogy összegyűjtök pár dalt, ami esetleg ilyenkor szóba jöhet (akár még kottát is keresek hozzá, jópár ilyenem van), és ha úgy alakul, szívesen leviszem az illető hangszerét kocsival, hogy ne legyen plusz teher :)

Nos? :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ynev/Kalandotok kvíz lesz? Még nem volt megemlítve, ha jól emlékszem - ami mostanság semmit sem jelent. :D

Lesz. :)

Felon: Ehhez nem tudok hozzászólni. Ha lesz, szívesen részt veszek ilyesmin, de ebben nem tudok aktívkodni (és addig jó).

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ha már dalok.. Az előtöri mellé minden csapatnak írnia kell egy magusos dalt, amit elő is kell adni majd a táborban...

1-2 versszak elég, a megzenésítést pedig egy önként jelentkező kijelölt ember vállalja majd :)

Ez persze vicc volt, de ötletnek nem is lenne rossz. Hmm. :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

A dal mókás..

egyszer talán eljutok addig, hogy felvegyem és némi dobbal kiegészítsem neked az Edur himnuszt...

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Elég nehéz (és nem is vállalkozom rá) meghúzni a határvonalat a tápos és nem tápos karakter között. Mindenki máshova teszi.

Abban minden bizonnyal igazad van, hogy a 16-os értékátlag (de még a 15-ös is) bizony elég erős. Hogy a többi körülményt is figyelembe véve (1. Tsz, nincs mágikus tárgy, stb) tápos-e? Mindenki döntse el saját maga. :)

lehet OFF kicsit, de szerintem nincsen olyan, hogy "tápos" karakter. olyan van, hogy "nem egyformán tápos" csapat. Megindoklom: Ha van egy 1337. szintű khálwiheraquiristen fejvadászpaplovagvarázsló, 20as átlaggal, akkor neki nyilván mesélnek egy olyan nehézségű küldetést, hogy ihaj (shackalor parancsára derítsd ki a valóvérű aquir tanács szándékát). Ha meg 1. szintű harcos vagy 12es átlaggal, akkor olyat, hogy "hozz 10 liter vizet". A probléma akkor van, ha egy partyn belül van a két említett. Szóval egy karakternél szerintem mindegy, hogy 12, 16 vagy 20. Én bevallom, szeretek relatíve "erős" karakterekkel játszani, mert jó, hogy ha meg akarok valamit csinálni a karakterrel, ami a szerepjátékot erősíti, akkor azt meg tudom. Pl. bárd fegyverét elő sem húzza, de ha rátámadnak, ellépeget a pengék elől, és közben gúnyolódik (magas VÉ pl.) ; harcművész egy látványos tigrisbukfenccel vetődik át egy akadályon (magas ügy-gyors-ugrás), stb. értitek szerintem :)

nah /OFF

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Sikerült végigolvasnom ezt a fórumot, s arra jutottam, hogy ének, tánc, MAGUS (ETK, ÚT), CP, krimi játék, IQ < 8 móka, akár kötött karakteres szerepjáték, pingpong stb. mind jöhet, csak úgy érzem, idő nem lesz mindre... De remélem, tévedek. :)

Daru előtt meg le a kalappal a szívhez szóló összefoglalóért.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Sajnos én is ezzel a problémával küszködök,mert Tűzvarázslóként nem tudok magamból kettőt csinálni(még illúziónak sem..:P) és így nem fogok tudni ott lenni mindenhol..:D:(

De azért megpróbálom.. :mrgreen:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Szituációs Helyzetgyakorlat Verseny - Ez mit takar pontosan?

Túrórúdi-evő verseny - Ez olyan ki tud többet megenni 2 perc alatt?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Lényegében az adott játékossal ismertetik a körülményeit, kasztját, jellemét etc. Továbbá ismertetik az őt körülvevő szituációt és körülményeket. Rövid felkészülés után pedig produkálnia kell valamit az ismertetett szituációban. Ennek sikerességét értékelik.

Túrórúdi-evő verseny - Ez olyan ki tud többet megenni 2 perc alatt?

1 kg túrórudi elfogyasztása a cél minél rövidebb idő alatt.

Z

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Lényegében az adott játékossal ismertetik a körülményeit, kasztját, jellemét etc. Továbbá ismertetik az őt körülvevő szituációt és körülményeket. Rövid felkészülés után pedig produkálnia kell valamit az ismertetett szituációban. Ennek sikerességét értékelik.

Akkor ez olyan szerepjátékos beugró?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Amm, inkább a Vérpisti játék ellentéte. :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Akkor nem eljátszani kell, csak szimplán kitalálni vmi megoldást?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Dehogynem, pont ez a lényeg! elJÁTSZANI.

Röviden és egyszerűen: a szervezők vázolnak egy szituációt, helyzetet, amire egy karakterrel (az, hogy általuk megadott, vagy egy általad legjobbnak ítélt, már szinte részletkérdés) kell reagálni, a legjobb - legszerepjátékosabb (rendszer és ynev szempontjából) megoldást kell megtalálni.

Üdv!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hű, ez izgalmasan hangzik. Mindig is szerettem volna kipróbálni, mit tudnék kihozni egy "kész" karakterből, amit nem én dolgoztam ki. Szerintem ilyesmi miatt szokott az ember (játékos) amnéziás karakterrel próbálkozni néha, hogy meglegyen az izgalom, hogy mi is sül ki a kariból a végére... :)

1 kg túrórudi elfogyasztása a cél minél rövidebb idő alatt.

Z

Túrórudiiiiiii!!! Nyamm. Gondolom nevezni önköltségű Túrórudi mennyiséggel lehetséges... Akkor már inkább versenyen kívül nyammogok el rajta. :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Akkor nem eljátszani kell, csak szimplán kitalálni vmi megoldást?

Az idevágó mondás, hogy A gonosznak a tükörképe is gonosz :tuzes:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...