Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Egyéb programok


Recommended Posts

Üdv!

Dehogynem, pont ez a lényeg! elJÁTSZANI.

Röviden és egyszerűen: a szervezők vázolnak egy szituációt, helyzetet, amire egy karakterrel (az, hogy általuk megadott, vagy egy általad legjobbnak ítélt, már szinte részletkérdés) kell reagálni, a legjobb - legszerepjátékosabb (rendszer és ynev szempontjából) megoldást kell megtalálni.

Üdv!

Szerintem meg pont nem. A lényeg itt a szituáció megoldása. Inkább logikai és szabályismereti játék, mintsem _szerep_ kijátszás. Választasz egy karaktert, majd kapsz/adsz neki felszerelést és jöhet a példa.

Tegyük fel, hogy a karaktered megcsúszott egy szakadék szélén, és épp zuhan (eddig 5 lábat esett). A szakadék mélysége 50 láb, a faltól mért távolság 1 láb, a fal mászásra alkalmas és 25 méternél egy kisebb facsemete mellett (3 lábnyira) fogsz elsuhanni.

A feladat: éld túl.

Gondolkodási időd: 2 perc

Válaszadási időd: 1 perc

Próbák időkorlátja: 5 perc

@: remélem nem lőttem le az egyik feladatot sem ezzel a példával! :wink:

Link a hozzászóláshoz

Szerintem meg pont nem. A lényeg itt a szituáció megoldása. Inkább logikai és szabályismereti játék, mintsem _szerep_ kijátszás. Választasz egy karaktert, majd kapsz/adsz neki felszerelést és jöhet a példa.

Tegyük fel, hogy a karaktered megcsúszott egy szakadék szélén, és épp zuhan (eddig 5 lábat esett). A szakadék mélysége 50 láb, a faltól mért távolság 1 láb, a fal mászásra alkalmas és 25 méternél egy kisebb facsemete mellett (3 lábnyira) fogsz elsuhanni.

A feladat: éld túl.

Gondolkodási időd: 2 perc

Válaszadási időd: 1 perc

Próbák időkorlátja: 5 perc

@: remélem nem lőttem le az egyik feladatot sem ezzel a példával! :wink:

Ahoi!

Félre vagyok értve. :) A "legszerepjátékosabb" (rendszer és ynev szempontjából) részt valóban többféleképp lehet értelmezni, a valódi jelentéstartalma, és talán a jobb fogalmazás a leg rendszer- és ynevhűbb megoldást. Tehát példádban ismerni kell a karaktere képességeit, képzettségeit, de azt is, mi az a láb, sőt, egyéb kérdéseket is feltesz esetlegesen, számít, hogy milyen anyagból van a szakadék, mi van az alján, stb. - ezek pedig ynev-ismeretet kívánnak. Ha azt mondják, egy byzoncsorda jön feléd, egyrészt tudnod kell, mi az a byzon, másrészt tudnod kell, esetlegesen mitől áll meg, mekkora a tömege, stb. Ezeket a KM is elmondhatja, de szerintem jobb, ha nem ilyenekkel kell húzni az időt. Én így értettem az ynevhűt.

Üdv!

Link a hozzászóláshoz
Köszi srácok, így érthető. :D

(Meg az is tuti, hogy nem fogok rajta részt venni, max. nézni. :D)

Renia: pedig jó buli a helyzetszitu... :) remélem lesz... :)

Biztos vagyok benne, csak nem ismerem annyira a világot, h ilyet be merjek vállalni. :)

Ezenkívül lehet, hogy szentségtörésnek hangzik, de kánikula esetén lehet számítani vizes programra is?

Slaggal locsolni egymást? :D Van rá lehetőség? Az mindig buli! :D

szerintem a nedves program is megoldható... :tuzes: csak akarat kérdése... :)

Ezt a nedves programot azt hiszem kicsit nagyon félreértettem...Legalábbis amire most gondolok, annak több köze van az izzadáshoz, mint a vízhez. :D

Link a hozzászóláshoz

Ezenkívül lehet, hogy szentségtörésnek hangzik, de kánikula esetén lehet számítani vizes programra is?

Slaggal locsolni egymást? :D Van rá lehetőség? Az mindig buli! :D

szerintem a nedves program is megoldható... :tuzes: csak akarat kérdése... :)

Ezt a nedves programot azt hiszem kicsit nagyon félreértettem...Legalábbis amire most gondolok, annak több köze van az izzadáshoz, mint a vízhez. :D

Link a hozzászóláshoz

Ezt a nedves programot azt hiszem kicsit nagyon félreértettem...Legalábbis amire most gondolok, annak több köze van az izzadáshoz, mint a vízhez. :D

én már gondolni se merek rá... ;) te viszont akarsz róla beszélni? :-PPP

nah, de tényleg... gyere helyzet szitura, ha lesz, nem annyira veszélyes, mint egyesek itt fentebb hirdették... :) szóval csak nyugodtan... :)

Hulla: a 18-as karikának melyik verzióját? ;)

Link a hozzászóláshoz

Ezt a nedves programot azt hiszem kicsit nagyon félreértettem...Legalábbis amire most gondolok, annak több köze van az izzadáshoz, mint a vízhez. :D

én már gondolni se merek rá... ;) te viszont akarsz róla beszélni? :-PPP

nah, de tényleg... gyere helyzet szitura, ha lesz, nem annyira veszélyes, mint egyesek itt fentebb hirdették... :) szóval csak nyugodtan... :)

Hulla: a 18-as karikának melyik verzióját? ;)

Beszélni miért jó róla? :D

Hát figy, játszottam idáig életemben...*számol*...összesen 3 kasztot, kb. ennyit is ismerek jól. :D

Hány verziója van a 18-as karikának? Lemaradtam valamiről? :D

És miért is gondoltok 18+-os dolgokra??? :D

Link a hozzászóláshoz

Beszélni miért jó róla? :D

Hát figy, játszottam idáig életemben...*számol*...összesen 3 kasztot, kb. ennyit is ismerek jól. :D

Hány verziója van a 18-as karikának? Lemaradtam valamiről? :D

És miért is gondoltok 18+-os dolgokra??? :D

Renia: hát, nem tudhatom... ;) mondjuk alapvetően nem beszélni kell róla.... de rossz az, aki rosszra gondol... :) egyébként meg miért ne gondolnánk 18+-os dolgokra... és ha valami nedveset akarunk szervezni, jöhet egy vízespóló (vagy akár söröspóló) verseny is... :)

jah, verziók meg Hullának egy lájtos beszólás volt... ;) csak a csapattáblák több verziója miatt... :) még, ha 2003-as Excelben is készültek... :)

az nem gond, ha csak még 3 kasztot játszottál, mert egyrészt van egy hónapod még átnézni a többit... :) másrészt meg tavaly én is úgy alkottam a tűzvarázslóval, hogy még sose nem játszottam vele... :) de persze te tudod... :)

Link a hozzászóláshoz

és ha valami nedveset akarunk szervezni, jöhet egy vízespóló (vagy akár söröspóló) verseny is... :)

az nem gond, ha csak még 3 kasztot játszottál, mert egyrészt van egy hónapod még átnézni a többit... :) másrészt meg tavaly én is úgy alkottam a tűzvarázslóval, hogy még sose nem játszottam vele... :) de persze te tudod... :)

Söröspóló? Mármint sörrel öntitek le a pólót vagy a sörhasatok látszik ki belőle? :D

Szerintem abban az 1 hónapban lesz még 1000 más dolgom is, mint hogy kiolvassak 4-5 szabálykönyvet. :D (És én pl. azt sem tudom, h milyen varázslatai vannak a tűzvarinak, ami az 5 perces korlátnál elég nagy hátrány. :D)

Link a hozzászóláshoz

Söröspóló? Mármint sörrel öntitek le a pólót vagy a sörhasatok látszik ki belőle? :D

Szerintem abban az 1 hónapban lesz még 1000 más dolgom is, mint hogy kiolvassak 4-5 szabálykönyvet. :D (És én pl. azt sem tudom, h milyen varázslatai vannak a tűzvarinak, ami az 5 perces korlátnál elég nagy hátrány. :D)

hmm.. hát, az legyen meglepetés, hogy melyik sörös verzót foglyuk eljátszani... ;)

egyébként milyen 4-5 könyv? szerintem csak ETK lesz... legalábbis tavaly mintha az lett volna..., de javítson ki @huszár, ha tévednék... :) tavaly ilyenkor még én sem ismertem a tűzvarázslói varázslatokat... :)

Link a hozzászóláshoz

Söröspóló? Mármint sörrel öntitek le a pólót vagy a sörhasatok látszik ki belőle? :D

Szerintem abban az 1 hónapban lesz még 1000 más dolgom is, mint hogy kiolvassak 4-5 szabálykönyvet. :D (És én pl. azt sem tudom, h milyen varázslatai vannak a tűzvarinak, ami az 5 perces korlátnál elég nagy hátrány. :D)

hmm.. hát, az legyen meglepetés, hogy melyik sörös verzót foglyuk eljátszani... ;)

egyébként milyen 4-5 könyv? szerintem csak ETK lesz... legalábbis tavaly mintha az lett volna..., de javítson ki @huszár, ha tévednék... :) tavaly ilyenkor még én sem ismertem a tűzvarázslói varázslatokat... :)

Szerintem egyiket sem, mert Hulla megakadályozza. :D

Ja az úgy más. De azt sem fogom kiolvasni 1 hónap alatt. :D

Link a hozzászóláshoz
Üdv mindenkinek!

Lehet átfutottam felette, de olyan mint MAGUS kártya, vagy Shuluri viadal érdekel valakit?

A Shuluri viadal mondjuk elég hosszú, főleg ha szerepjátékkal játszuk, de a hangulata páratlan. :)

Ezenkívül lehet, hogy szentségtörésnek hangzik, de kánikula esetén lehet számítani vizes programra is?

MAGUS kártyára én tudok neked egy-két embert... (Tsöppie, Ceripapa:)) Biztos lesz kedvük.

(Én játszottam anno, de nem valami nagy szinten, ergo kb. mindenki megver. :D)

Link a hozzászóláshoz
Ööö... mi? Lesz vizes pólós verseny is? (szigorúan NYT-s pólókban!) :D :D :szivott:

Hihi, nekem nincs NYTs pólóm, szal megúsztam. :D

Vizes program:

Verzió egy: Egyébként ott van a kastély előtt a szökőkút. Be kell röffentein, aztán mehet a pancsi! :D

Szerinted jövőre is lehetne ott a tábor, ha a szökőkútban kezdünk el strandolni? :D

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...