Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Egyéb programok


Recommended Posts

hi all!

ha már egyéb programok, akkor akik vonattal tervezik a lejutást a táborba kérem jelezzék nekem ezen szándékukat, privátüzenetben, emailben (kukachuszar@gmail.com), vagy smsben/telefonon (+36 30/73 777 46), vagy valami egyéb módon - telepátiás üzeneteket hajnalban elég rosszul tudom fogni, sry.

csakhogy tudjam, h hány embert kell majd összeszedni a vonatnál, és a vonat alól... :gonosz:

köszi előre is,

@

Link a hozzászóláshoz

Összesítek.

Bábel (larp): Venes, Tao, Tetra, Hulla, Tyrion, Felon, Batka

A kísértés (rpg): Venes, Tetra, Hulla, Tyrion, Felon, Batka, Sneer

Remélem jól értettem mindenkit. Elsőhöz egyelőre még kevesen, utóbbihoz viszont masszív a létszám.

Válasz Sneernek az rpg karaktereket illetően:

Így van, nem szükséges karakterlap. Elég a koncepció is, amit akár helyben is ki lehet találni.

Annyit azért megjegyzésként hozzátennék, hogy a túlzottan humorra vett karaktereket nem preferálom. Ha játszunk, akkor azt komolyan (értsd: értelmes, reális karakterekkel) - még akkor is, ha a szitu miatt sokat nevetünk a kaland alatt.

...és ha már itt tartunk, akkor a Bábel karaktereiről pár szó:

Erre sem kell készülni. A karakterek kötöttek, a játék elején majd egy-egy borítékot húztok, amiben benne lesznek a személyre szabott leírások. Persze lesz súgó, ami segít a választásnál valamennyit.

Link a hozzászóláshoz

A Bábel nem hosszú, nagyjából 2-2,5 órás. Viszont az elején és a végén is van egy beszélgetés, ami keretbe foglalja a dolgokat.

Nem mellesleg akkor mondok el minden lényeges tudnivalót (szabályt). Gyakorlatilag tehát nem kell készülni a játékra, helyebn mindent elmondok, ami szükséges lehet.

Ez eleve így lett tervezve, hisz a játékosok nem készülhettek fel 8-10 élő szerepjátékból egyetlen hétvégére (4 óránként váltottak a játékok között).

Link a hozzászóláshoz

A Bábelhez felírhatsz engem és Glongit is, Sir Thomas.

Már jelentkeztünk DarkGOD CP meséjére, szóval nem tudom, mi fér majd még bele az időbe... Még az a krimi játék is ott van, amiről még semmit se tudok.

De, ha a helyszínen is lehet csatlakozni, akkor lehet, hogy máshova is mennék még játszani...

Link a hozzászóláshoz
ha a helyszínen is lehet csatlakozni, akkor lehet, hogy máshova is mennék még játszani...

Nyugodtan lehet helyszínen is csatlakozni, illetve helyben szervezni játékokat.

Sőt, az eddigi tapasztalatok szerint a fórumos jelentkezések közel felét nem váltják be, ellenben mégis mindig összejönnek a dolgok, mert helyben mindig találni jelentkezőket.

Példa: most van 11 jelentkező Bábelre. Eddigi statisztikák alapján ebből mondjuk 2-5 ember vissza fog lépni (SirTom játékai esetén az indok leggyakrabban az alvás... most is éjszakai, 10 óránál hamarabb semmiképpen nem kezdődő programokról beszélünk!), helyettük viszont legalább ugyanennyi jelentkezik majd. A lényeg a rugalmasság.

És hogy megleszünk elegen a Bábelhez! :D

Link a hozzászóláshoz

Azért ez annyira nem egyszerű. Főleg éjszaka. Órákig tart néha, mire összejön a parti. Már csak azért is, mert ritkán találkozunk és egyszerre beszélgetnénk is, meg játszanánk is. A kettőt meg nehéz összeegyeztetni.

Viszont akkor tényleg úgy készülök, hogy Bábelezünk. Ha pedig gyorsan végzünk, akkor az életképesekkel - ebbe magamat is beleértem - még mindig játszhatunk tovább az asztal mellett. Bár ez már egy kicsit utópia - tekintve, hogy mennyi feladatot kaptam már így is a táborszervezőktől :wink::?

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

A régebben Cz által említett alternatív MAGUSmesélésemre eleddig 4 jelentkező van:

Cz, Hulla, Felon, Renia, Tyrion.

Mint a táborkiírásban is szerepel, ez a tábor 3. estéjén zajlik majd. A játékosok számát 6 főben maximalizálom, tehát egy hely van még.

A karakteralkotásról majd tábor elején egyeztetünk. :)

Üdv!

Ha még megvan az az 1 szabad hely... akkor jelentkezem, remélve, hogy belefér az időbe. :) ETK vagy ÚTK?

Valamint a Bábelre is kiváncsi vagyok... :)

Link a hozzászóláshoz

Kedves leendő táborlakók!

A tavalyiak alapján, az igérteknek megfelelően, a már a tábor-programba is beíratott, a lehetetlen nevű verseny, a Szituációs Helyzetgyakorlatok Versenye idén is megrendezésre kerül. A szervezők: Bigmek, Silver és jómagam, a rendszer a tavalyi, kissebb-nagyobb finomításokkal.

Akárcsak tavaly, idén is két körben, két szitucáibóan lesznek felmérve a versenyzők. Mindkét körben azonos versenyhelyzetben lesznek a versenyzők, ahol főként a helyzetfelismerő és problémamegoldó képesség kerül előtérbe. Mindegyik forduló két részből, - akárcsak tavaly-, egy írásbeli és egy szóbeli szekcióból fog állni. A versenyzők megkapják a szituáció- és a karakterleírást, majd megadott idő alatt leírják (egy helységben) az elképzelt megoldásukat a problémára. Ezt követően egyesével meghallgatjuk szóban a megoldásokat, és pontozzuk. A két fordulóban legtöbb pontot összegyűjtött HÁROM versenyzőt az eredményhírdetésen jutalmazzuk.

Mindezt pörgősen, folyamatosan, és pontosan szeretnék levezetni. Természetesen a verseny előtt is lesz egy szóbeli tályékoztatás, és az adott versenyhez egy rövid leírás.

Akit érdekel a verseny, arra kérem, hogy a tábormegnyitó után kérem nálam jelezze részvételi szándékát.

Üdv

Link a hozzászóláshoz
Gépépítő versenyt fogok rendezni! :D Kitörtem a pontot a laptop billentyűzetéből, hogy megtetőzzem eme csodás napom első felét, szóval lehet jelentkezni, hátha valakinek mégis sikerül visszarakni...A nyertest nagyon megdicsérem. :)

:)

Még elmehetsz venni... maga a billyentyűzet tört, vagy alatta a műanyag cucc?

(Nekem mióta nincs egy billentyűm, valami funcióbill., de sose használtam, azóta tudok ilyet írni: @, előtte mindig ctrl+c, ctrl+v) :D

De szerencsére már csak kb. 38-40 órád van gépelni, aztán indulás táborba - , már ha nem laksz túl messze Selyp-től.

Link a hozzászóláshoz
Oksa, akkor a Bábelre jelentkezők összesítve:

Venes, Tao, Tetra, Hulla, Tyrion, Felon, Batka, Ishi, Mosquito, ChG, Catsmile, Weilon

A háttereket akkor átalakítom 12 főre és igyekszem le is fordítani magyarra.

Sir Thomas, Glongit se hagyd ki. Tudom, hogy ő nem írt, de én vagyok a hivatalos szócsöve. :D Amúgy is a 13 a kedvenc számom... ;):P8)

Link a hozzászóláshoz

OK, akkor 14 fő. Megoldom valahogy. :pajti:

Legközelebb viszont kicsit hamarabb szóljatok, mert nagyon melós mindent megint átalakítani. A Bábelben sok a függőség és egymásra épülés. Nem mindegy a létszám. Úgyhogy csak óvatosan. :nono:

Innentől nem fogadok el több jelentkezőt. Sorry, de ez van. Ha valaki mégis kiesne, annak a helyére lehet majd bepályázni.

Link a hozzászóláshoz
OK, akkor 14 fő. Megoldom valahogy. :pajti:

Legközelebb viszont kicsit hamarabb szóljatok, mert nagyon melós mindent megint átalakítani. A Bábelben sok a függőség és egymásra épülés. Nem mindegy a létszám. Úgyhogy csak óvatosan. :nono:

Innentől nem fogadok el több jelentkezőt. Sorry, de ez van. Ha valaki mégis kiesne, annak a helyére lehet majd bepályázni.

mikorra tervezhető majd a Bábel? ;)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...