Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Karakteralkotási rendszer


Recommended Posts

Igen és így még jobb lett mint volt..:D

Öhm egy kérdésem lenne csak:

-Van vért táblázat benne vagy ilyesmi?

Mert én nem találtam..:P

Röviden: Nincs!

Elég ha a felszerelések közt szerepelteted. ;)

JK excel táblázat

1.3 (A végső!) verzió

Javítva:

- A Csapatlapon a játékos- és karakternév következetes szerepeltetése.

- A különleges felkészítés nélkül elért 19-es és a fölötti értékek pontköltségének helyes számítása.

Kőőőszőőőőnnnnnyük széééépeeeeen. :D

Naggggggyon szííííííííívesen!

Link a hozzászóláshoz

Még a Harcosok, Barbárok, Gladiátorok régi kiegészítőben volt egy jellemvonásos táblázat az Észak-Lángjai szerepjátékhoz. Ezt fel lehetne tölteni valahogy az oldalra, hogy az alapján meghatározzam a karakterek főbb jellemvonásait? Nagyon jól meg van szerkesztve az a kis táblázat, jó lenne, ha igénybe vehetném! :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem teljesen nyugodtan származz onnan. A családfák csak az EDDIG kidolgozott adatokat tartalmazzák, nyugodtan kiegészíthetők. Csak illeszkedjen a többihez.

Pl. feleség sincs mindenhol kidolgozva, holott gyerek meg van... szóval számos ponton lehet még beleírni.

HA elküldöd nekem, akkor még a félhivatalos anyagba is belekerülhet.

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

A karakteralkotással ismét felmerült néhány probléma a rendszerrel kapcsolatban.

A Nehézvért viselet képzettségnél a leírás csak a fél és teljesvértre terjed ki, holott sztem azért egy "mezei" mellvért viselete is elég megterhelő. A későbbi kiadásokban ezt a témát részletesebben taglalták, a kérdésem a következő volna: vannak e súlyuk szerint kategorizálva a vértek, ha igen, akkor hogy vonatkozik rájuk a képzettség használata? Gondolok itt arra hogy pl. már Af vértviselet is megszünteti pl a keményített bőrvért MGT-jét. Ezt esetleg kifejthetnétek bővebben!

Darun

Link a hozzászóláshoz

A Nehézvért viselet képzettségnél a leírás csak a fél és teljesvértre terjed ki, holott sztem azért egy "mezei" mellvért viselete is elég megterhelő. A későbbi kiadásokban ezt a témát részletesebben taglalták, a kérdésem a következő volna: vannak e súlyuk szerint kategorizálva a vértek, ha igen, akkor hogy vonatkozik rájuk a képzettség használata? Gondolok itt arra hogy pl. már Af vértviselet is megszünteti pl a keményített bőrvért MGT-jét. Ezt esetleg kifejthetnétek bővebben!

A válasz egyszerű: a képzettség szempontjából nincsenek kategorizálva a vértek.

Nincs Nehézvért viselet képzettség: NEHÉZvért (félvért és teljesvért) esetén képzetlen fegyverhasználat mínuszai. Minden vért MGT-je érvényesül.

Nehézvért viselet Af: nincsenek mínuszok, minden vért MGT-je érvényesül.

Nehézvért viselet Mf: minden vért MGT-je megszűnik.

Ez azt jelenti, hogy könnyűvértek viseléséhez nem kell egyáltalán Nehézvért viselet képzettség. Az Af a könnyűvértek esetén gyakorlatilag nem segít semmit, az Mf szünteti csak meg az MGT-t.

frissítve június 9-én

Link a hozzászóláshoz

Kérdés, amire asszem van válasz, de biztos ami tuti:

Előtörténetben "hibának" számít-e az, ha a karaker nem beszél a csapattársairól?

A pályázat szerint mindenki egyéniben indul. Saját karakter, és nem szükséges feltüntetni a társak történetét. Az excelben meg kérve vagyon.

Jól értelmezem azt, hogy a kettő külön kezelendő, és teljesen megfelel és elegendő, ha a kinézet/jellem/viselkedés leírásnál (ami fontos képet ad a KMnek a kariról, ergo mindenképpen kell) amúgy is megemlítem őket? :)

Link a hozzászóláshoz
Nem arról volt szó, h nem is ismerjük a csapattársainkat?

Ismered. Néhány hónap eltelik onnantól - ahogy a karakteralkotásban is benne van -, hogy Karnelianék toboroznak, ergo a csapat ismeri egymást, ha még nem is olyan nagyon.

Én ezt vettem ki a karakteralkotásból.

De ha nem így van, majd egy KM kijavít.

Link a hozzászóláshoz
Nem arról volt szó, h nem is ismerjük a csapattársainkat?

Venes válasza helyes.

Néhány hónappal ezelőtt bérbe adták szolgálatukat egy Abasziszban nevesnek számító nemesi család legifjabb tagjának, Beris Dal Kardeliannak. A nemes megbízható, sokoldalú embereket keresett, a karaktereket Ifinben toborozta össze.

A karakteralkotás nem tér ki arra, hogy a "toborzás" előtt a karakterek ismerték-e egymást. A karakterek akár egész életüket együtt töltő testvérek is lehetnek, vagy félidegenek, akik csupán néhány hónapja találkoztak.

Szándékosan csináltuk úgy, hogy ti szabályozhassátok, mennyit tudtok egymásról.

Link a hozzászóláshoz
Jó hogy ezt tisztáztátok.. :D

Most akkor kaphatnék én is választ a kérdésemre? Köszi ;)

Nyugi Felon, nem felejtettelek el. :) Neked és Chg-nek is akartam reagálni, csak még nem tudok konzisztens választ adni. Én szívem szerint azt mondanám, hogy nem jár azért "levonás", ha nem térsz ki a csapattagjaidra, de van egy olyan érzésem, hogy az előtöri-értékelő bizottság (:D) nem így gondolja. Egyeztetnem kell.

Másképp fogalmazva:

- tábor és a KM-ek szemszögéből nem baj, ha nem tér ki az előtöri a csapattagokra

- az előtöri-pályázat követelményei között azonban - ha jól emlékszem - szerepel, hogy kitérj a csapattársaidra

Link a hozzászóláshoz

Nyugi Felon, nem felejtettelek el. :) Neked és Chg-nek is akartam reagálni, csak még nem tudok konzisztens választ adni. Én szívem szerint azt mondanám, hogy nem jár azért "levonás", ha nem térsz ki a csapattagjaidra, de van egy olyan érzésem, hogy az előtöri-értékelő bizottság (:D) nem így gondolja. Egyeztetnem kell.

Másképp fogalmazva:

- tábor és a KM-ek szemszögéből nem baj, ha nem tér ki az előtöri a csapattagokra

- az előtöri-pályázat követelményei között azonban - ha jól emlékszem - szerepel, hogy kitérj a csapattársaidra

Rendben, kapsz még időt ;)

Addig nem hepciáskodom, amíg nem döntetek, de a kiírásban így szerepel "egyéni előtörténetet kell írni, a karakter társainak (ha van) történetét nem szükséges ismertetni".

Az, hogy mi van értékelőrendszerben.. háááát.. ilyen szempontból irreleváns :)

Link a hozzászóláshoz

Válasz: nem, nem kötelező kitérni a csapattársakra az előtörténetben.Viszont amennyiben az előtöri nem részletezi a karakterek közötti kapcsolatokat, akkor kérünk jelölést, leírást, akár külön, akár az excel-táblában a csapaton belüli kapcsolatokról (ki mennyit tud a másikról, vannak-e rokoni, szerelmi, baráti szálak, stb).

Link a hozzászóláshoz
Válasz: nem, nem kötelező kitérni a csapattársakra az előtörténetben.Viszont amennyiben az előtöri nem részletezi a karakterek közötti kapcsolatokat, akkor kérünk jelölést, leírást, akár külön, akár az excel-táblában a csapaton belüli kapcsolatokról (ki mennyit tud a másikról, vannak-e rokoni, szerelmi, baráti szálak, stb).

:gruppen::respect: Külön leírtam a társakhoz való viszonyt, ez evidens :) Mind az előtörténet alatt, mind az exceltáblában benne lesz. Köööööszi :)

Link a hozzászóláshoz
Üdv.

Tudom hogy idén nem sok mindent van elemezni, de ugye idén is készül egy kis összesítő azzal hogy milyen kasztból, és fajból mennyivel jönnek a játékosok? Engem éppen a megkötések, és az alacsony szint miatt érdekelne ez idén különösen. Persze, ezt majd a karakterek leadása után. :P

Támogatom az ötletet, (én is) statisztika függő vagyok.

Engem például nem sokat befolyásol, hogy most kezdő kalandozók vagyunk, úgyis az esetek nagy részében mindig ilyen kasztú karakterem van, mint amilyen most is lesz (elméletben :)).

Link a hozzászóláshoz
Még egy kérdés :)

A bárdnál a főkaszt leírásánál a kp 4+6-al számol, és az excel tábla is, de a képzettségek táblázatában a bárdnál 5+8 van. Akkor az előbbit kell használni? :)

Megjegyzés: régebbi könyvekben 5+8 van minden helyen :)

A 4+6 Kp-al kell számolni!

A magyarázat (mert én olyan jó fej vagyok, hogy indoklom is a megnyilatkozásaimat :D ) egyszerű. Ahogy mondtad is, a régebbi alapkönyvben 5+8 volt. Aztán az ETK kiadásakor - feltételezem, mert le akarták tápolni a bárdot - ezt 4+6 Kp-ra csökkentették. Csakhogy az általad említett táblázatban elfelejtették átírni a vonatkozó statisztikát!

:wink:

Tudom hogy idén nem sok mindent van elemezni, de ugye idén is készül egy kis összesítő azzal hogy milyen kasztból, és fajból mennyivel jönnek a játékosok? Engem éppen a megkötések, és az alacsony szint miatt érdekelne ez idén különösen. Persze, ezt majd a karakterek leadása után. :P

Talán lesz, feltéve ha találnak egy palimadarat, aki megcsinálja. :mrgreen:

Link a hozzászóláshoz

Egy h ü ly e (nem tetszik a cenzúra:P), de mégis komoly kérdés: A hegyesre reszelt körömnek mennyi a támadó értéke? Illetve a hártyavékony abbitveretek, amiket a körömre lehet erősíteni, mennyire tartósak? (Mert nem találtam infót arról, hogyan erősítik oda.) Szóval lehet azokkal is vérző sebet okozni, vagy annyira nem tartósak? (Be kell írni őket a fegyverek közé?:D)

7 év hegyes köröm hordás után ugye megengedett, hogy a karakter tud úgy fogni, hogy ne sértse fel a másik bőrét, csak ha akarja, ugye?

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...