Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Karakteralkotási rendszer


Recommended Posts

Erről, a hegyes körömről, inkább plázacicákat kérdezd :)

Érdekes ötlet, nekem a Khálnál fel sem merült, hogy ne tudnék úgy fogni a mancsommal, hogy feslértsek vele valakit :D

Bár asszem a macskaféléknek behúzható a körme.

Gondolom, mivel pillanatragasztólyuk még nem volt, valamiféle enyvvel rögzíthetik, ami szerintem anynit tesz, hogy, oldalirűnyú terhelést még bírja, de ha felfelé feszül, akkor könnyen letörhet, durvánbb esetekben akár a körmöddel együtt.

Mellesleg mindkét kezeden van? Tudom, a kalandozók táposak, és kibírják evis ivás alvás, és egyéb emberi szükségletek nélkül, de nagydolog után hogy törlöd ki? :he::gonosz:

Link a hozzászóláshoz

Ha lesz, akkor mindkét kezén lesz. :) De elsősorban nem tápolás miatt, hanem szépség és saját kézzel kínzás miatt.

Amúgy egy ujjal fogja a WC papírt, és óvatos,lentről felfelé irányuló mozdulattal kitudja törölni a popsiját, csak több WC papírt fog elhasználni, mert több ilyen mozdulat szükséges hozzá. Még kérdés? :D

Link a hozzászóláshoz
A hegyesre reszelt körömnek mennyi a támadó értéke?

Ha én határoznám meg: Harci értékei, mint az ökölé. Sebzése szerintem max. k6/2. (ha jól emlékszem az ökölé is ennyi, ez esetben viszont nem zúzott sebet, hanem "vágott" sebet okoz). ÉP sebzés kizárt.

Viszont attól, hogy harci értékeket határozunk meg 10 hegyes körömre, még nem jeleneti azt, hogy ez fegyver. Inkább szerepjátékos elem, melynek érvényesülését/hatékonyságát a mesélő KM dönti el a szituációnak megfelelően.

Illetve a hártyavékony abbitveretek, amiket a körömre lehet erősíteni, mennyire tartósak?

Szerintem próbáld ki, hogy alufóliát ragasztasz a körmödre, és csapj rá kalapáccsal. :) Viccet félre: Én még ilyesmiről nem hallottam, de biztos nekem hiányos az ismeretem. Ha van is ilyen az max. esztétikai herce-hurca lehet az előkelő körökben. (hozzáteszem a köröm nő, tehát folytonos "tatarozást" igényel)

7 év hegyes köröm hordás után ugye megengedett, hogy a karakter tud úgy fogni, hogy ne sértse fel a másik bőrét, csak ha akarja, ugye?

Hegyes köröm használat AF minimum jár neki! :P

Link a hozzászóláshoz
Illetve a hártyavékony abbitveretek, amiket a körömre lehet erősíteni, mennyire tartósak?

Szerintem próbáld ki, hogy alufóliát ragasztasz a körmödre, és csapj rá kalapáccsal. :) Viccet félre: Én még ilyesmiről nem hallottam, de biztos nekem hiányos az ismeretem. Ha van is ilyen az max. esztétikai herce-hurca lehet az előkelő körökben. (hozzáteszem a köröm nő, tehát folytonos "tatarozást" igényel)

PPL 2, 19. oldal, 2. hasáb közepe. Ott céloznak halálos fegyverre is ezzel kapcsolatban... :3

Köszi a válaszokat amúgy! :)

Link a hozzászóláshoz

Igaz. A szöveg viszont azt írja, hogy az abitveretek a körmökön csupán díszítő elemek. Abban az esetben képzelhető el, hogy ezek halálossá válnak, ha pl. mérgezettek, és sikeres támadással sikerül bejuttatni a mérget az ellenség szervezetébe. De hogy ezzel harcolni lehessen, az irreális.

Szívesen, és bocs, a nyers humorét. :D

Link a hozzászóláshoz
Igaz. A szöveg viszont azt írja, hogy az abitveretek a körmökön csupán díszítő elemek. Abban az esetben képzelhető el, hogy ezek halálossá válnak, ha pl. mérgezettek, és sikeres támadással sikerül bejuttatni a mérget az ellenség szervezetébe. De hogy ezzel harcolni lehessen, az irreális.

Szívesen, és bocs, a nyers humorét. :D

Oké, akkor imádkozok majd, h ne törjön le a körme. :D

Túlélem, ne aggódj. :D

Link a hozzászóláshoz

Valami spéci lakkal szerintem többre mész a körmök stabilizálása érdekében, mivel az szépen felkenődik, a fémet meg valahogy rá kell rögzíteni, és hát ez a gyenge pontja. De ha mondjuk ilyen metálos ujjra is rögzített dolgokról van szó, akkor már lehet benne valami. De amúgy igen, ennek szerepjátékosi értelme van csak, amíg nem mérgezett.

Link a hozzászóláshoz
Valami spéci lakkal szerintem többre mész a körmök stabilizálása érdekében, mivel az szépen felkenődik, a fémet meg valahogy rá kell rögzíteni, és hát ez a gyenge pontja. De ha mondjuk ilyen metálos ujjra is rögzített dolgokról van szó, akkor már lehet benne valami. De amúgy igen, ennek szerepjátékosi értelme van csak, amíg nem mérgezett.

Ha letörik a köröm, akkor kéne műköröm. A lakk nem hosszabbítja meg. :)

Link a hozzászóláshoz
A 4+6 Kp-al kell számolni!

A magyarázat (mert én olyan jó fej vagyok, hogy indoklom is a megnyilatkozásaimat :D ) egyszerű. Ahogy mondtad is, a régebbi alapkönyvben 5+8 volt. Aztán az ETK kiadásakor - feltételezem, mert le akarták tápolni a bárdot - ezt 4+6 Kp-ra csökkentették. Csakhogy az általad említett táblázatban elfelejtették átírni a vonatkozó statisztikát!

Gondoltam, azzal is számoltam, csak gondolom rákérdezek. Köszi a választ.. na és a magyarázatot :)

Link a hozzászóláshoz
Amúgy egy ujjal fogja a WC papírt, és óvatos,lentről felfelé irányuló mozdulattal kitudja törölni a popsiját, csak több WC papírt fog elhasználni, mert több ilyen mozdulat szükséges hozzá. Még kérdés? :D

WC papír!? Ez annyira Ynev-hű! :mrgreen:

Illetve a hártyavékony abbitveretek, amiket a körömre lehet erősíteni, mennyire tartósak? (Mert nem találtam infót arról, hogyan erősítik oda.)

Én egy platina 6-os átmenő csavarral (vagy popszegeccsel) közvetlenül a csonthoz erősíteném a helyedben! :mrgreen:

Komolyra(?) fordítva a szót szerintem mindenképp vedd fel az Ökölharc Af-ot hozzá, máskülönben - ahogy a ökölharcnál is le van írva - a képzetlen fegyverforgatás módosítóit kell alkalmaznod, lévén pusztakézzel esel neki az ellenfelednek. Persze mérgezésre - mint a tűgyűrűnél - képzetlenül is van esélyed, amennyiben olyan körülmények közt (pl. meglepetés, intim együttlét, stb. esetén) próbálkozol vele.

Link a hozzászóláshoz
Amúgy egy ujjal fogja a WC papírt, és óvatos,lentről felfelé irányuló mozdulattal kitudja törölni a popsiját, csak több WC papírt fog elhasználni, mert több ilyen mozdulat szükséges hozzá. Még kérdés? :D

WC papír!? Ez annyira Ynev-hű! :mrgreen:

Illetve a hártyavékony abbitveretek, amiket a körömre lehet erősíteni, mennyire tartósak? (Mert nem találtam infót arról, hogyan erősítik oda.)

Én egy platina 6-os átmenő csavarral (vagy popszegeccsel) közvetlenül a csonthoz erősíteném a helyedben! :mrgreen:

Komolyra(?) fordítva a szót szerintem mindenképp vedd fel az Ökölharc Af-ot hozzá, máskülönben - ahogy a ökölharcnál is le van írva - a képzetlen fegyverforgatás módosítóit kell alkalmaznod, lévén pusztakézzel esel neki az ellenfelednek. Persze mérgezésre - mint a tűgyűrűnél - képzetlenül is van esélyed, amennyiben olyan körülmények közt (pl. meglepetés, intim együttlét, stb. esetén) próbálkozol vele.

Hulla...egész nap az előtörivel szenvedtem. Életemben először akartam jó előtörit írni, de hiába írtam meg, mindig hosszú volt, vagy rossz...ennyiszer még életemben nem hallottam szerintem a "sz*r" és a "rossz" szavakat. És az emberáldozást kb. 6 sorban tudtam csak leírni, különben nem maradt volna elég hely! És a végén is csak egy "jobb már nem lesz" lett a vége. :siros: Szóval úgy kötözködj a WC papírral, hogy megcsinálom azokat a körmöket és a fenekedbe vájom, hogy Ynev hű legyek! :D (Amúgy írtam, h akkor keltem. :D)

Köszi, de harcolni nem akarok vele, meg mérgezni sem. Inkább szerepjátékos elem.

És köszi neked is a tippet Rayen, meg mindenkinek aki segített, de annyira nem akarok bedurvulni* vele. :)

(*Ha belegondoltok, hogy végig egy férfi karakterről volt szó...elég durva már így is. :D)

Link a hozzászóláshoz

Na, ez azért.. :)

Az előtörténetet meg lehetett írni két oldalban, úgy, hogy minden, de tényleg minden benne volt (még ha rejtve is). :) Tény, hogy én is tudtam volna még kétszer ennyit is írni, de az általános vélemény szerint a hossz és a benne levő infó aránya nem kicsit fontos. Tehát ha leírtad 6 sorban az emberáldozást, az teljesen jó, mert benne volt az infó is, és a hangulat is. Foghúzós a dolog, de bele kell gondolni, hogy azok, akik bírálnak, nem csak a tieddel, hanem 50 másikkal is szembe kerülnek, és nekik ez minimum 100 oldal.

Attól biztosan nem sz*r az előtörténeted, mert "csak" két oldalnyi. (Enyim 3, mert tele versekkel, és másfeles sortávra rakták, állítólag így jobb olvasni, mert szellős :) ) Minőség a lényeg, nem a mennyiség.

Hallottam én már olyat, hogy fél oldalnyi előtöri verte le az összes többit (Thya rlz), és sajnos olyannal is találkoztam, hogy a KM el se olvasta az irományokat. Szóval már most örülhetünk, hogy 5 ember tuti el fogja olvasni. :pajti:

Amúgy Yneven mivel törlik a hátsójukat? Pelyhes csirkével? :shock::roll:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Renia, szerintem attól még lehet írni jó (pontosabban az itteni vélemények szerint jó) előtörténetet írni, hogy meg kell próbálnod beleférni a megadott oldalkeretbe.

Ha hat sort szántál az emberáldozás leírására, akkor az szerintem már sok... hiszen a KM-nek nem az kell, hogy megismerje a karakteredet, hogy leírd neki, milyen színben játszott a templom fakó fénye a toroksebből kibuggyanó vér lassan hízó buborékjain... ez egy novella. A KM-nek az információ, maga a tény, hogy emberáldozó a karakter, már elég ám. No, nem akarom itt megmondani a tutit, de javaslom átolvasásra az előtörténettel foglalkozó topicot, és végiggondolva az ott leírtakat, ütköztetett véleményeket, talán szélesebben látod majd az előtörténet kérdését.

Felon, olvasd el a Toroni krónikákat, abban választ találsz ilyen kérdésre is. :)

Link a hozzászóláshoz
ugye idén is készül egy kis összesítő azzal hogy milyen kasztból, és fajból mennyivel jönnek a játékosok? Engem éppen a megkötések, és az alacsony szint miatt érdekelne ez idén különösen. Persze, ezt majd a karakterek leadása után. :P

Igen, idén is lesz. :) Hamarosan... még csak most fogunk ránézni az anyagra, hogy mi érkezett meg, mi nem.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Most, hogy elvileg már eljött a számadás napja, már csak reménykedem benne, hogy követitek a tavalyi jóféle szokásotokat és hamarosan kidobtok egy apróbb összeállítást a top szuperbrutális pusztítógép, a legsűrűbb testszőrzetű, a legfurcsább tárgyakkal rendekező, a legjobb szakács, a legkevesebb végtaggal rendelkező, a legekvésbé ember fajú ( :?: ), legnagyobb mellű nő (vagy férfi :shock: ), a tökéletesen életképtelen nyílfogó, a 23-as vagy afölötti tulajdonságokkal rendelkező ( :!: ), stb. kategóriákban esélyesen induló karakterekről.

A dolog kényesebb, etikai részét rátok bízom (személyes infók közzététele, nyilvános meghurcoltatás, stb :gonosz: ) én csak az tudom, hogy ez itt Róma, ahol cirkusz és kenyér kell a népnek :tuzes:

Az vesse rám az első követ, aki nem kíváncsi. Én nagyon. Jó szemezgetést!

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...