Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Filmek, csak óvatosan!!!! Lehet hogy lelőjük a poént!


Necromancer

Hogy tetszett a Hobbit?  

69 szavazat

  1. 1. Hogy tetszett a Hobbit?

    • Nagyon tetszett!
      38
    • A konyv jobb!
      14
    • Csak egy ujabb fantasy film...
      6
    • Nem tetszett.
      2
    • Nem fogom megnezni.
      0

Ez a szavazás le van zárva, új szavazatok már nem érkezhetnek.


Recommended Posts

Üdv!

Vasárnap éjjel volt szerencsém meg nézni a Más világ című filmet.

Nicole Kidmen a főszereplő."Szellemes" egy film.Na nem azért mert sokat lehet rajta kacagni.

A történet egy két gyermekes anyáról szól.A férj a 2.világ háborúba,így az anyának egyedűl kell elátnia a két gyermeket és a nagy udvar házat.Segítséget kap,mégis egyedűl van.Teljesen megőrül.A kislány szellemeket lát amit az anya nem hisz el.Teljesen kétségbe van esve hogy a lánya megbolondult.El akar menni a paphoz hogy szentelje meg a házat.De a ködben eltéved.És akkor meglát egy férfit, aki a férje.

De tényleg ő az vagy csak képzeli?(Nem lövöm le a poént)

Aztán amikor teljesen az a kép hogy megőrült a főhősnőnk és kiderül az igazság -hogy kik a betolakodók-, na az a film igazi csatanója.

Amit szintén nem mondok el.Inkább nézétek meg.

Megéri.

Ja és az ijedősebb hölgyek egyedűl ha tehetik ne nézék meg.Nem véres és nem is annyira ijesztő,csak annyira jól játszik benne Nicole Kidman és a történet is annyira jó hogy az embert egyszerűen magával ragadja.

Jó mozizást.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Lehet, hogy a téma nem egészen ide vág, de hirtelen nem tudom máshol fölvetni :sry: , nekem meg nagyon fontos lenne...!

Nincs meg valakinek véletlenül A sivatag kincse c. film? Vagy nem tudnátok mondani egy helyet ahol letölthetem v. megvehetném? Vagy egri videotékát ahol megvan? Mert én még nem találtam olyat... :cry:

Légyszi, légyszi segítsetek ha tudtok, nagyon sokat jelentene!

Köszi! :respect:

Link a hozzászóláshoz

Konnichiwa!

Bizony, engem is elért a Transformers láz. Mmint a filmmé, mert anno a mesét imádtam, de a német nyelv miatt nem sokat értettem belőle, meg a képregényből is van egy számom. Ezen kívül ajánlották hogy nézzem meg. Moziba, mert látványos. EH! Én is imádom a batár, minél ormótlanabb benga robotokat, ezért is van az hogy mostanában a klasszikus fantasy-t háttérbe szóritják a jövőben játszódó dolgok. Pl. most rááltam a Warhammer 40K-ra. Visszatérve, a film valóban nagyon látványos lett, néha már kínomban röhögtem. A történet a szokásos "hálivúdi sablon forgatókönyv" alapján készült, vagyis semmi meglepő és váratlan nem lesz benne. A vicces az volt hogy szegényes kombinációs készségem dacára is már film felénél rájöttem hogy a végén Optimus felajánlja hogy megsemmisül a Kockával együtt, de a srác majd Megatron ellen fogja fordítani. Annyira alap volt! Az a szerelmi szál (már ha ezt nevezhetjük így) elég... szánalmas volt. Ott komolyan kínomba nevettem annyira erőltetett volt. Meg az a titkos katonai csoportnak a vezetője... nos, ő még azt is überelte. Mindent összevetve egy jobbank mondható adaptációt kaptunk, legalább is az utóbbi idők szegényesnek kritizált felhozatala után. Szerintem egyszer érdemes rá beülni a moziba és végigülni. A Gyűrűk Ura óra úgy sem voltam moziba, ideje volt már.

Ha már itt tartunk, lenne égy kérdésem is. Már régóta szemezek a Shinobi nevű, mangából készült film DVD változatával. Látta már valaki? Ha igen, mi volt róla a véleménye? Érdemes megvenni?

Jó szórakozást nektek is, a kukoricát ne a földön tároljátok! :P

Syned

Link a hozzászóláshoz
Már régóta szemezek a Shinobi nevű, mangából készült film DVD változatával. Látta már valaki? Ha igen, mi volt róla a véleménye? Érdemes megvenni?

A Shinobi mint sztori nem egy nagy durranas, de a harcmuveszek Belso Idejet annyira hihetetlenul jol abrazolja, hogy szinte szamolhatoak a szegmensek es Pszi-pontok...

Csak emiatt, csak ezert: KOTELEZO!

(most csunyat mondok: nezd meg a Youtube-on, nekem most nincs ra idom, hogy linket adjak, de ott minden sz** fent van, ez is biztos...)

na most mar van idom, de ne mondd, hogy nem szoltam, nem biztos h latni akarod :)

http://uk.youtube.com/watch?v=-BiT-lHJ4DY

az elso 5 percben semmi spec, de az 5.-k perctol indul a karmuvesz moka :)

nagyon kemeny!

Link a hozzászóláshoz

Lecsó:

Laza és vicces kis animációs filmecske. Nem olyan poénos, mint pl. a Túl a sövényen, de jó egy kis laza estéhez.

Miről szól? Egy patkányről, aki szakány akar lenni. Az állatok megint nagyra törnek.

Captivity:

Nagyon be lett harangozva, de nem olyan jó, szerény véleményem szerint.

Kis laza thriller. Jó párszor megvágták, hogy beleférjen a 16-os csoportba. :) De azért csak nézzétek meg. Ezt a filmet is lehet élvezni. Vannak benne klassz képkockák. :)

Miről szól? Egy modell csajszival szórakoznak. Stílusosan. 8)

Link a hozzászóláshoz

B13

Ajánlom azoknak, akik szeretik a pörgős filmeket. Ebben egy perc nyugalom sincsen: freerun / parkour (emlékeztek a Yamakasira? :)), mozgás, autózás, verekedés, lövöldözés... minden ami egy akciófilmbe kell.

Ennek ellenére nem egy átlagos akciófilm. Először is, francia filmről van szó, nem hálivúdiról, tehát többnyire mentes az amcsi sablonoktól. Vannak benne fordulatok, és az összes - néző által várt - sablonos jelenetre rácáfol, tud újat mutatni szerintem.

Az akciós jelenetek kiemelkedőek. A freerun-os részek nagyon jók, verik a Yamakasit is, csak nincs belőle annyi, mint abban. A harci koreográfiák is jók.

Szummázva: egy (többnyire) sablon-mentes, pörgős akciófilm a franciáktól. Nekem bejött. :)

(Pedig nem nagyon szoktam akciófilmeket nézni... de ez le tudott kötni. Ne soroljátok a Rambo-filmek közé.)

Link a hozzászóláshoz

A mesterlövész - The contractor

Egészen jó film, én kicsit a téglához hasonlítanám. Érdekes szemszögből közelíti meg az angol-amerikai kapcsolatot.

Izgalmas film, bár a híró megint kicsit túlerősre sikeredett, de a történet csavarossága tetszett (épp annyira csavaros, hogy meg lehessen érteni nagyon mély belegondolás nélkül, de egy olyan aspektusa is marad). Nekem személy szerint a kis hölgy színészi alakítása tetszett a legjobban, teljesen bele tudtam magam élni a filmbe, és ez fogott meg. Egyszer megnézhető film (a fordulatok miatt), talán nem is kell többször, majd két-három év múlva, ha már elfelejtettem :D

Akciófilm lényegében, de azzal, hogy több családi kötelék is fontos szerephez jut benne, érdekessé, számomra életszerűbbé tette a szituációt, valamint olyan dolgokról szól, melyeket el tudok képzelni. Elég merész bírálata az amerikai titkosszolgálatnak...

Röviden tehát: jó kis esti szórakozás lehet, megérdemel 100 percet szerintem mindenkitől.

NE OLVASS TOVÁBB, HA MEG AKAROD NÉZNI!!!

A történet röviden annyi, hogy egy amerikai (ex-)mesterlövész [ Wesley Snipes ] azt a feladatot kapja, hogy öljön meg valakit angliában (egész pontosan egy már letartóztatott terroristát). Meg is teszi ezt, de a menekülést elszúrják (a rögtönzött társával, aki meg is hal), és így egyedül kell bújkálnia. Egy kislány [ Eliza Bennett ] segíti, bújtatja. Mindkét fél (az USA emberei és az Angolok is) üldözik, meghal az angol nyomozónő [ Lena Headey ] apja az egyik üldözésben -egyébiránt ő is rendőrnyomozó volt-. A nyomozónő a végén találkozik a mesterlövésszel, aki átad neki néhány szerencsésen megszerzett bizonyítékot az amerikaiak ellen (ugyanis ők ölték meg az édesapát), majd megpróbál lelépni. Egy kis üldözés, egy kis tűzharc, és happy end...

Bye-bye

Link a hozzászóláshoz

Hozzászólás1:

B13 egy naggyon király film én is ajánlom

Hozzászólás2:

Constantine A démon vadász Nah van egy médium vagy mi föszereplö aki ijen ördögüző Kiánó Ríívsz nem tudom hogy irják rendesen nah szóval a nagyban üzi a démont amikor is rá jön hogy ösze esküdöttek a gonoszok és találkozik egy nyomózó növel aki ijen izé médium nah de nem irom tovább mert mindenki nézze meg .

Hozzászólás3:

a Dogma két bukkot angyal akik nem juthatnak vbisza a menybe rá jönnek hogy tudnakl visza jutnio nah ezt kell meg akadájozniiuk A Jay nek meg a néma Bbnak meg megy velük két csaj meg a néger apaostol aki azért maradt ki a bibliábol mert néger nah ez is király film sok hires szinésszel.

-----------

[Moderátor üzenete]

Megkérnélek a következőkre:

1. Ne írjunk 1 soros hozzászólást

2. Ne írjunk 3 hozzászólást, ha 1 hozzászólással is megoldható (én pakoltam egybe)

3. Ez nem filmleíró topic, hanem filmajánló. Ha tetszik egy film, írj róla egy kicsit, keltsd fel mások figyelmét. De ne a sztorit írd le.

4. Nyelvi ajánlás: "A Magyar Helyesírás Szabályai"

Üdv: TAO

[/Moderátor üzenete]

Link a hozzászóláshoz

Szummázva: egy (többnyire) sablon-mentes, pörgős akciófilm a franciáktól. Nekem bejött. :)

A B13 nagyon tetszett mikor kijött, a baj az, hogy azóta mindenhol ugrabugráló francia kaszkadőrök ölik az ember idegeit.

Komolyan, miért kell minden akciófilmbe (még -szentségtörés!- a Die Hard 4-be is) beletuszkulni a harcművészetet/akrobatikát?

Kezd olyan lenni mint a régebbi akciófilmekben a kötelező robbanások...

(Pedig nem nagyon szoktam akciófilmeket nézni... de ez le tudott kötni. Ne soroljátok a Rambo-filmek közé.)

A Ramboval mi gond van?

(a 3. tényleg gagyi, de az 1-2 a maga idejében korszakalkotó volt!)

Link a hozzászóláshoz

Napfény:

Najo, ezt a k***a Napfenyt ugy elcsesztek, ahogy van, es ez a legidegesitobb. Ugyanis a film alapötlete szerintem jó, kicsit sablonos, de a megvalósítás nekem tetszett. Az in medias res kezdés pl. Hogy nem voltak nagy "érzelgős" jelenetek. (Najó, azért a "MINDDMEGHALUNK" visszatért 1-2 alkalommal. De pl ide (oda) nem illő romantika az nem.)

Amúgy jo az eleje, jó a vege, de azzal a "zombival" középtájt ugy el van cseszve az egesz jo otlet, mint a fene.

Amúgy nagyon szépek a képi hatások, talán érdemes moziban megnézni. TAL

Link a hozzászóláshoz

Két régi film azoknak, akik teljes agyzsibbadást akarnak kapni! :lol:

Gyaloggalopp, és Braien élete...!

Montipiton, Repülőcirkuszos alkotás mindkettő, az agyhalál garantált annak aki megnézni...

Az első az Arthur mondakört dolgozza föl nem mindennapi stílusban :lol::wink: , a másik pedig a Megváltó életét, pontosítva Braienét, is innen kezd érdekes lenni a dolog... :lol:

És itt is egy kérdés: Shrek3? Ki látta? Hogy tetszett?

Link a hozzászóláshoz

Egyik felm amit moziban láttam, az Elhagyott szoba. Nem akarom cikizni, mert annyira nem érdemli meg a film. Hogy miért nem? Mert magyar rendezővel büszkélkedhet (Antel Nimród), és ha ilyen besorolás szempontjából nézi az ember, kkor azt kell mondani, hogy nem is olyan rossz.

De ha műfaji kategóriája alapján... :? Elvileg horror. Hár nem tudom...szerintem nem az. :) Igazából a sztori se fogott meg igazán. De akikkel néztem, azokat igen.

Dióhéjban, csak hogy a ,,poént le ne lőjem", van két válófélben lévő emberke, akik utaznak, egy autóban. Persze a férfinek muszály volt letérnie az országútról, hogy rövidebb idő alatt a ,,célba érjen". Persze este is van és persze mikor kikerül valamilyen erdei állatot és az autó megpördül, akkor semmi bajuk sem lesz, tovább mennek, csak éppen a kocsinak lesz némi problémája. majd megjelenik a semmiben egy benzinkút, ott gyorsan, a még ott lévő egyén megvizsgálja és úta igazítja őket. Majd asszem 1 km után, lerobbanak. S muszály visszamenniük, a benzinkúthoz, ami addigra már bezárt. De nini....felfedezek egy motelt, mellette...

Szereplői pedig elég ismertek. Kate Beckinsale és Luke Wilson.

Tény, az elejét leszámítva nem általános horror film, de nem is büszkélkedhet nagy történettel.

De a zenéje nagyon jó, vagyis aki a nyitányban van. (Ha valakinek meglenne és eljuttatná nekem, azt valami módon meghálálnám. :wink: )

Wrong turn: Végre nem volt lusta és utána néztem a magyar címének, Halálos kitérő.

Link a hozzászóláshoz

Mostanában az oroszok nagyon jófajta filmeket csinálnak. Méghozzá olyan stílusokban (horror, kaland) amiből a halivúd mostanság nem kér...

TURKISH GAMBIT

Oroszul, angol felirattal láttam úgyhogy magamnak 'török nyitás' (mint a sakkban) vagy 'török csel' néven könyveltem el.

A film egy kalandfilm, méghozzá a jó fajtából.

A szitu egyszerű: van egy fickó, aki megszökik egy török fogolytáborból. Minden vágya hogy hazajusson az övéihez, és

a) tájékoztassa őket hogy a törökök támadni készülnek

B) felfedje az orosz hadvezetésben tevékenykedő török kémet.

(orosz-török háború, 1870es évek vége amúgy)

Menekülő főhősünk találkozik egy igencsak szemrevaló gyévocskával, aki éppen a frontra tart, hogy meglátogassa jegyesét, aki az orosz hadsereg tisztje.

Innentől meg nyomozgatás, menekülés a török elől, menekülés a kozákok elől, udvari intrika, gigantikus csatajelenet (tényleg a legjobb amit mostanában láttam!), romantikázás, amolyan könnyed de izgalmas stílusban.

(extraként megemlítem, hogy gondoltak az olyan hadtörténet mániásokra mint én, és _nincs hiba_ a jelmezekben, alkalmazott harci alakzatokban stb. Meglátszik rajta, hogy 50 hadtörténész cenzúrázta a hülyeségeket folyamatosan. Bevezethetnének egy ilyen Hollywoodban is)

Végezetül a filmzene, és egy-két jelenet a moziból

************

A másik film mondjuk svéd-dán de sebaj...

LILJA 4-EVER

Igen, így. Először azt hittem hogy ez a cím a zseniális magyar fordítók újabb gyöngyszeme, de az eredeti is ez...

Adott egy totál lepukkant város a volt Szovjetúnióban, kábé a rendszerváltás után egy-két évvel.

Itt van Lilja, aki egyedül él egy fűtetlen bérlakásban (az anyja lelépett, a rokonok kitúrták a házából), a film kezdetén épp azon gondolkodik, hogy hogy fogja kifizetni a számlákat, illetve enni is kéne valamit.

Hogy ne haljon éhen - ne feledjük, 16 éves - éjszakánként pénzes f.szikat szed fel a helyi discoban.

Össz-vissz két ember fontos neki.

Andrej, aki kiutat kínál (kimegyünk svédországba, szerzek melót)

Vologya, aki segít túlélni (együtt szipuznak)

Természetesen bedől Andrejnek (végig lehet tudni, hogy átveri. Pontosabban a néző tudja, Lilja nem), és a Svédországba költözés miatt hamarosan megtudhatjuk milyen is ha valakit prostitúcióra kényszerítenek...

Komoly. Tényleg súlyos film.

Egyrészt szokatlan, hogy a rosszal szemben nem áll semmi, itt tényleg az van, hogy adott Lilja, aki optimista és jólelkű, de sorra kapja a pofonokat, mindenki kihasználja, és senki nem viszonozza önzetlenségét. Semmi kiút, semmi esély...

Bár a főszereplő optimista végig, a néző tudja, hogy ez az a helyzet, mikor az ember nem ura a sorsának, és hogy ennek csúnya vége lesz.

Megrázó film, de nagyon jó. Főleg azért erős, mert ilyen van, ez a valóság.

Érdemesnek tartom szólni, hogy érzékeny lelkűek ne nézzék meg.

A DunaTV rendszeresen leadja.

Link a hozzászóláshoz

Most két fincsi film van terítéken.

Motel: Bár már olyan majdnem 1 hete volt, hogy megnéztem, de még az emlékek bennem vanna.

Első megjegyeznivalóm, gyenge idegzetűeknek nem ajánlom. Bár igazából inkább csak olyan gusztustalan film, nem pedig ijesztő. Sajnos szokszor nem mutatnak meg dolgokat, pedig vannak elég szép végeredményű tevékenységek benne.

Színészi alkotás 2es, persze. Miért persze? Mert nem jellemző, hogy a horrorfilmekben az évtized legtehetségesebb színészei játszanának.

Története van, bár nem olyan érdekes, mint a Fűrészé.

Plusz pont a filnek, hogy nem a szokásos helyszíneken játszódik, hanem Kelet-Európában.

Cukorfalat:Ez viszont több mint egy egyszerű dráma vagy thriller, vagy hasonló.

Jó színészi játék. Kiváló kameramozgás. Jó kép és hanghatások. Minde a helyén van. A sztorin én tudtam volna még mit javítani, de a többi dolog kárpótol értem. Mert hát az én szerény meglátásom, hogy egy filmben nem a sztori ami feltétlen lényeg. Nem az dönti el, hogy valami jó film-e vagy sem. Egy rádióban elmondott törtnetnek is lehet jó a cselekményszála, vagy egy könyvnek.

David Slade a rendező. Eléggé még ifjú titán a szakmában. De szeeintem nagy név lesz.

A film egyik legjobb pontja a végén van: Mikor a kiscsaj a piros kapucnis felsőben elmegy. Mint piroska, vagy inkább pirosszka?

Nézzétek meg, megéri!

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

A minap megnéztük párommal a Focihuligánok című filmet.

Amennyire ellene voltam a sok értelmetlen erőszak miatt, annyira élveztem a végére.

A barátságról, tisztességről, becsületről, bizalomról, és a féltékenységről szól, csak kicsit másképp. Sokkalta máshogyan taglalja ez a film ezeket a

Link a hozzászóláshoz

Konnichiwa!

Tegnap egy pár órás halasztás után végre sort kerítettem a Shop Stop 2. részére. Már hallottam róla ezt-azt, legutóbb pl. éppen öcsém mondta hogy márpedíg az első rész sokkal jobb volt. Szóval így kezdtem hozzá. A bemutatóját már láttam, így sajnos az elejéről a poént lelőtték, de azért így is vagy öt percet röhögtem rajta. És ha már itt tartunk... mostanában mint tudjuk nem vagyok túl rózsás kedvemben, de a filmet majdnem végig nevettem egyszerűen annyira jó volt. És végre normális vége lett. Már ha ezt lehet annak nevezni. És persze Jay és Csendes Bob. Kicsit hiányzott hogy ebbe a részbe nem mondta meg a frankót. :D Ennek ellenére nekem nagyon tetszett, szerintem pont jól eltalálták. Bár helyenként kissé nyálasabb lett a kelleténél.

Syned

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
  • Új...