Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Filmek, csak óvatosan!!!! Lehet hogy lelőjük a poént!


Necromancer

Hogy tetszett a Hobbit?  

69 szavazat

  1. 1. Hogy tetszett a Hobbit?

    • Nagyon tetszett!
      38
    • A konyv jobb!
      14
    • Csak egy ujabb fantasy film...
      6
    • Nem tetszett.
      2
    • Nem fogom megnezni.
      0

Ez a szavazás le van zárva, új szavazatok már nem érkezhetnek.


Recommended Posts

Nah egy ujabb gyongyszem. Amikor vegigneztem a trailert kirazott a hideg:

Tegnap neztem meg a Watchmen-t, azota a hatasa alatt vagyok. Nem vagyok egy kepregeny fanatikus megis a szekhez szogezett plane a vege. A zenek pedig nagyon el lettek talalva! 8/10 nekem!

Nekem eddig nem sok képregény filmerevitele tetszett. Csak a SinCity. A Watchmen viszont fenomenális egy film. Nekem nagyon bejött a hangulata, a képilátvány. A KickAss is nagyon jó, ha még nem láttad :wink: , bár teljesen más a hangulata.

Link a hozzászóláshoz

A következő három nap

Friss moziélmény alapján... Pár éve a Taken című film szegezett utoljára a székhez akciódús krimi/thriller kategóriában, most sikerült egy hasonlóan remek alkotást összehozni. Volt benne 2-3 apró jelenet, ami felesleges volt (nem is értem, miért hagyták a forgatókönyvben), de ezek mind apróságok voltak, összességében egy jól megszerkesztett, izgalmas alkotás.

Biztos, hogy megnézem még 1-2 alkalommal, bár azt már nem moziban. 8/10

Tron - Az örökség

Aki nem látta az első részt (1984), annak nem sokat mond a film címe. Aki látta, annak rögtön borsódzik a háta és alig várja, hogy beüljön a moziba IMAX3D-ben nézni a folytatást. A Tron igazi filmtörténet, hisz ez talán az első alkalom, hogy filmvászonra kerül a digitális világ (mátrix). Annak, aki meg szeretné nézni, mindenképp ajánlom az első részt, mert nemcsak jó film, de sokat ad a folytatás élvezetéhez, de enélkül nem fogjuk igazán érteni a sztorit és nem lesz élvezhető úgy a látvány sem, hisz nem tudjuk, hogy honnan indult 25 éve és miért látjuk azt, amit látunk. Hát ja. Nagyot léptünk előre, mégis próbálták az alkotók az eredeti hangulatot megteremteni nekünk, Tron-fanoknak. :) A történet amúgy nem lett igazán erős és hát a hangulat megtartása miatt sem lehetett bele részletorgiát megvalósítani (mint mondjuk egy Avatar-ban), de ettől még szép alkotás és a 3D is sokat dob rajta. Mátrix és informatika őrülteknek kötelező, de természetesen csak az első rész megemésztése után. 8/10

Link a hozzászóláshoz

Zeitgeist: Addendum

Szupernehéz súlyú dokumentumfilm. 2 órás, nagyon tömör, nagyon oda kell figyelni, még az angolul jól tudóknak is ajánlott a magyar feliratos megtekintés a kemény filozófiai és szakértői témák miatt.

Miről is van szó? Dióhéjban: hogyan is működik a mai világ, hogyan (nem) működik a pénzrendszer, hogyan vágják át a társadalmat, hogyan tesszük tönkre a bolygónkat... és ami a lényeg: hogyan lehetne mindezt megváltoztatni. Minden nagy témát érint, amiről csak érdemes filozofálni: vallás, háború, pénz, társadalom, ...

A teljes megértés miatt a filmet ajánlott 2, vagy akár 3 részletben megnézni, és az egyes részeket jól megemészteni. NEM kell mindennel egyetérteni, amit a film mond, de még így is rendkívül tanulságos és elgondolkodtató.

A Zeitgeist (jelentése: "a kor szelleme") nem csak egy dokumentumfilm. Egy mozgalom, ami egyre inkább kezd teret nyerni, melynek célja az emberek szemének felnyitása. Ingyenesen megtekinthető és beszerezhető, csupán meg kell guglizni a címét.

Ajánlom mindenkinek, aki nyitott olyan gondolkodásmódra, ami elüt a szürke hétköznapi, társadalmilag berögzült normáktól.

Link a hozzászóláshoz

Zeitgeist: csak óvatosan azzal a filmmel! Egyrészt az addendum a középső darab a 3 részből, másrészt NEM dokumentumfilm.

Stílusában valóban annak tűnik, de nem tárgyilagos, nem megalapozott és végképp nem hiteles. Jól megkomponált fiction, teli valós adatokkal megspékelt féligazságokkal és teljesen hamis dolgokkal. Remek film a maga módján, hisz nagyon meggyőző, az érzelmekre hat és szuper kritika az amerikai életről.

Érdemes rá úgy tekinteni, mint egy Dan Brown regényre.

Csak hát azzal is az a baj, hogy jól emészthető, látványos, de aki olvasott valaha is Umberto Ecco-t (vagy bármely más profit ebből a témakörből), az csak felröhög, ha Dan Brown könyv kerül elé. :mrgreen:

Amúgy tényleg jó ez a film, csak távolságtartással kell nézni és úgy, hogy végig az jár az eszünkben, hogy ez nem rólunk és nem nekünk szól, hanem az átlag amerikainak. 7/10

Ha már dokumentumfilmeknél tartunk, akkor nagyon ajánlom mindenkinek "Az igazi Mao" című alkotást. Többet nem árulok el róla, legyen meglepetés a film. Irtózatosan jó 8/10.

...és hogy említsek valami franchise filmet is:

The Town (2010) - Határozottan kellemetes darab ez is. Remek zene, visszafogott látvány, hw viszonylatban jó színészi játék (Ben Affleck, Rebecca Hall - szerintem róla egyre többet fogunk hallani az elköv pár évben) és egy kicsit oldstyle hangulat. Igen, valamiért a film nem követi szolgaszerűen a ma megszokott stílust, hanem (szerintem) sokszor visszakacsingatnak a 90-es évekre. Valahogy volt egy olyan érzésem, hogy a szereplők változnak a sztorival, vannak benne szimbolikák, nem csak agyatlan akciófilm az egész. Összességében érdekes, izgalmas filmet kaptunk 2 órában, amelynek eredetije 4 órás volt, csak masszívan megvágatták (sajnos). Mindegy, a bővített kiadás még megszerezhető lesz a jövőben. 7/10

Amúgy a jobb filmekről írok mindig... Nos, legyen valami gyengécske is.

Ong Bak 3 (2010): Annyit kell tudni erről, hogy egy thaiföldi harcművészeti film. Illetve nem is egy, hanem az első rész sikere után készült még két rész. A 3-at épp a napokban néztem meg. Az elvárásokat sajnos nem tudta kielégíteni, a 2. részt folytatta: ostoba sztori, követhetetlen, érdektelen kacat. A színész gagyibb filmjeit idézi az egész (pl. dinamit man, vagy micsoda) és egyáltalán nem az eredeti sztorit. Örülök, hogy jönnek fel a thaiföldiek (majd még írok ide 1-2-ről), de azért az Ong Bak akkora legenda, hogy azt így elrontani nagy baklövés volt. Aki nem látta az első részt, az most azonnal kattintson kedvenc letöltőjére és tegye félre a részeges karaktemestert, vagy a sárkány csókját, mert 2004-ben új sztár született a kategóriában Tony Jaa személyében. 2/10 (csak azért nem 1/10, mert Tony Jaa már bizonyított nekünk).

Tony Jaa ebben a két filmjében volt a topon: Ong Bak (1!) és Tom yum goong. Mindkettő 8/10 nálam. Az utóbbinak a vendéglős jelenete (szerintem legalább fél óra tiszta thai box) egyszerűen embertelen... Amúgy csak erősebb idegzetűeknek ajánlom, aki állatbarát, vagy egy kicsit is gyengébb idegzetű, az inkább mégis hagyja ki... mert ez lesz :siros:

Még egy apróság: ezek a thaiföldi filmek akkor autentikusak, ha eredeti nyelven nézzük őket. NEM szabad angol, vagy magyar szinkront választani. Felirat legyen szépen magyar, de a hangeffektek, a beszéd és minden ami hang, csak eredetiben jön ki igazán (az angol szinkron boooorzalmas, még a hideg is kirázott tőle).

Link a hozzászóláshoz

SirTom: Tudom, hogy Zeitgeist: Addendum a 3as sorozatból pont a középső. Azonban ez az egyetlen a 3-ból, amit a készítők dokumentumfilmnek terveztek és neveznek... és teljesen megnézhető önmagában is. Ezért mertem dokfilmnek nevezni. :)

Biztos vagyok benne, hogy rengeteg féligazság, s talán fikció is van a filmben (hiszen tényszerűen nagyon kevés dolgot bizonyítanak), de attól még ugyanúgy ajánlanám bárkinek, mert elgondolkodtató és filozofálásra, vitatkozásra tökéletes mű. Természetesen szkeptikusan kell hozzáállni bizonyos részeihez. Továbbá sajnos, akárcsak általában a Michael Moore filmek, tényleg az amerikai átlagnak szól, nem nekünk.

Ong Bak: én a 3. résszel már nem is próbálkoztam. :) Az 1. az tényleg klasszikus, de eddig nem jutott eszembe eredeti nyelven nézni... úgyhogy kipróbálom.

Link a hozzászóláshoz

Az elítélt (Felon - 2008): A film címe kalandozók közt ismerős lehet - ugye Felon? A magyar cím már többet elárul. Szokásos börtönös sztori, itt-ott vontatott forgatókönyv, de egyébként érdekes és leköti az embert. Legnagyobb hibája a filmnek a női főszereplő (feleség), aki a tinilányokat meghazudtolóan lúzer, hisztis liba, rettenetesen irritáló karakter. Stephen Dorff (főszereplő) kinőtt a Penge ostoba gonosz karakteréből és egész hiteles párost alakítanak Val Kilmerrrel. Egyszer nézhető darab, néha kifejezetten jó hangulatú jelenetekkel. 6/10

Link a hozzászóláshoz

Ha még nem ajánlotta senki: I love you Phillip Morris. Méltatlanul alulértékelt film, megtörtént eseményeket dolgoz fel, Ewan McGregor és Jim Carrey kiválóan hozza a szerepét. Érzékenyebb lelkületüeknek megjegyezném, hogy a két főszereplő meleg, de ha képes valaki ettől elvonatkoztatni, igazán élvezetes történetet kap. 9/10

Szintén ha még nem ajánlotta senki: Pandorum. Kultgyanus horror-scifi, szintén eléggé alulértékelt, a mozikban nagy bukás volt, viszont a rajongók kezdik felfedezni maguknak, ami nem is csoda. Remek képi világ, szinte a tökéletességik kidolgozott részletekkel, lebilincselő történet, és a folyamatos szorongás - remek csavarral a végén :P Aki szereti az Alien-sorozatot, ne hagyja ki! 10/10

Aztán ott van még a Hot Fuzz (Vaskabátok) a Shaun of the Dead (Haláli hullák hajnala) készítőitől. Imdb szerint 8/10, szerintem 11/10, ha lehetséges az ilyen :P Pörgős, fordulatos, humoros, Simon Pegg-Nick Frost, mi kell még? :D Természetesen egy pakk hideg sör, ropi, és Cornetto :P

Link a hozzászóláshoz

Pandorum: tényleg nem rossz film, de nálam csak 7/10

Hot Fuzz: Peggs az egyik kedvencem, majd egyszer összeállítok egy kis ajánlót, hogy miket érdemes tőle megnézni. Bár közelében sincs a "Shaun of the dead"-nek, de azért tényleg elég jó ez a film.

Friss termés...

The Next Three Days - A következő három nap (2011): Crowe legfrissebb filmje. A mozikból már kezd kikopni, de gondolom más utakon hozzá lehet jutni. Remek kis film, a Taken (2008) stílusához illeszkedik leginkább. Ha nem is annyira zseniális, de azért kifejezetten izgalmas két órát üthetünk el vele. Morális értéket, vagy mondanivalót ne keressünk, feszültség oldásra viszont ideális. 8/10

I Am Number Four - Negyedik (2011): Nem vártam tőle túl sokat, csak egy újabb Alkonyat (2008)/Jumper (2008)/Percy Jackson (2010) tini akciófilmet. Nos, kellemesen csalódtam. Nem mondom, hogy szuper alkotás, de sokkal jobb, mint az átlag tini-izék. A film jól keverte a stílusokat (scifi/akció/fantasy/kult/romantikus), bár többször is egy ezeréves film képei ugrottak be, aminek már nem emlékszem a címére (Tüskés szörnyek hullottak le a földre és jöttek a humán idegenek levadászni őket. A vadászok klasszikus SR szamurájok voltak, nagyon fejlett fegyverzettel). Inkább az ifjabbaknak ajánlom, meg azoknak, akik szeretik a látványos effekteket. 100%, hogy lesz folytatás (ha bejön a pénztáraknál). 5/10

Drive Angry - Féktelen harag (2011): Bemutató alapján itt sem számítottam semmi jóra, ezért ez sem okozott csalódást. Az embernek a film nézése közben már-már a Punisher (2004) jutna az eszébe, majd emlékezteti magát, hogy nem, ez még a közelébe sem ér annak a filmnek. Viszont remek alternatíva azoknak, akiket nem ejtett a fejükre a Machete (2010) reklámja, de mégis elborult filmet keresnek. A film nem veszi magát komolyan, a sztori lapos, mint az országút, látványban sincs extra - leszámítva talán Amber Heard csinos testét, aki ebben a filmben megpróbálja letaszítani a trónról Megan Fox Transformersben (2007) megcsodálható szexideálját (egész közel jár, de azért van még hova fejlődni). Összességében felejthető darab, de egyestés kikapcsolódásnak épp megfelel 5/10.

...és ha már itt tartunk.

Machete (2010): Egy dolgot lehet róla mondani (ha eddig még nem tettem volna). Ne, ezt ne nézd meg!!! Kerüld el messziről, mert ez annyira rossz, hogy az már nem is jó. Übergagyi, ami annak is akar látszani. Pont az lenne a film lényege, hogy rájátszanak a zs kategóriás suttyóságokra. Sajnos túl jól sikerül, ezt a szemetet a filmben felvonultatott világsztárok egész sora sem tudja felhúzni 2/10 szintre. Trejo a szuperhős, minden nőt megkap a filmben és hát miután Michelle Rodrigez az egyik kedvenc színésznőm, piszkosul megijedtem, mikor rámászott arra az ocsmányságra. Hála az égnek, kedvenckémnek nem tudtak annyit fizetni, hogy el kelljen hányni magam a film nézése közben. :roll: Ehhez a filmhez képest minden Uwe Boll film világcsúcs. De tényleg. Ennél még a Mega Shark vs Giant Octopus (2009) is klasszisokkal jobb, pedig az fogalom a filmtörténetben. Aki ez utóbbit nem látta, és van elég vér a pucájában, legalább a bemutatót érdemes megnézni. Konkrét. :mrgreen:

Link a hozzászóláshoz

Egy kis kiegészítő (de csak röviden mert dolgoznom is kell) a sorozatokról.

Szóval íme egy kis ajánló tőlem... bár sokat valszeg ismertek.

Battlestar Galactica (2004-2009): Sci-fi, méghozzá első osztályú. A színészek, a játszott karakterek, a zene, a sztori szuper, a látvány pedig sorozathoz és témához képest emészthető (itt-ott egész látványos). Közel 100 epizód, tehát ez egy maratoni darab, fel kell rá lélekben készülni. Félbehagyni nincs értelme, aki elkezdi, az számíthat pár hónapnyi kialvatlanságra. Egy dolog biztos: csak angol nyelven nézd, a magyar szinkron egyszerűen katasztrofális. 10/10

Firefly (2002-2003): Sci-fi western. Minden idők egyik legjobb sci-fi sorozata, sajnos a kiadó sorozatos bénázásai miatt elbukott a film. Máig hatalmas rajongótábora van. Nincs mit róla írni, fogalom a maga kategóriájában. Próbálkoztak még egy mozifilm folytatással, ami szintén bukott Serenity (2005), pedig az is marha jó volt. Felröppentek hírek, hogy megint összeáll a csapat, csak reménykedni lehet, hogy összejön valami. A főszereplő (Nathan Fillion) azóta több egyéb filmben és sorozatban is megjelent (érdekesség, hogy szerepelt a Ryan közlegény megmentésében is, csak akkor még mellékszereplőként játszotta az egyik Ryan-t), de mindig is a Firefly Mal-jaként fogunk emlékezni rá. A többi szereplő is felbukkan itt ott (pl: Mátrix, Lovagregény), szóval jó kis csapatról van szó. 10/10

Big bang theory (2007-): geek komédia. Szerepjátékos/larpos/képregény és animerajongó/computerzseni/fizikus/wow kocka karakterek alkotják a magot, akik a szokásos nolifer életüket élik, amibe belecsöppen egy leányzó (majd később 2-3-4). Sírva röhögős és azoknak a legjobb, akik ismerik az összes játszott szubkultúra szlengjét. A fizikus téma nekem mondjuk kínai, de egyesek szerint az a része elég gyenge. A többin mindenesetre halálra röhögheti magát az ember. 10/10

The Guild (2007): Egy MMORPG klán életéről szól. Az ötlet szuper, a karakterek változatosak, de nekem nem jött be, nem tudtam velük semmilyen szinten azonosulni. Egy-egy poén tetszetős, de összességében gyengécske darab. Többet vártam tőle 4/10

The Cleaner (2008-2009): Grace Park miatt figyeltem fel erre a sorozatra. Egy fickóról szól, aki kábítószerfüggőkön próbál segíteni kis csapatával (ennek a csapatnak tagja Grace, akit a BSG-ből szerettünk meg). Semmi sallang, viszont annál jobb karakterek és egy maroknyi tiszta, modern mondanivaló a családról, összetartásról, hétköznapi konfliktusokról és a kábítószerről. Tök jó, de nehezen beszerezhető, mert sajnos nem vált ismertté a sorozat. 8/10

Róma (2005-2006): Ajánlották, majd miután megnéztünk 3 részt, nem győzött meg. A feleségem nézte tovább egyedül, majd mikor mondta, hogy kezd kerek lenni a sztori, visszatértem. Szóval kell neki egy kis idő, mire belendül (addig ki kell tartani), de amikor beindul, egy hihetetlenül lebilincselő történetet és a két főszereplő képében zseniális karaktereket kapunk. Ha olvastad az "Én, Claudius"-t, vagy egyszerűen csak érdekel a történelem, Róma, a légiósok élete, vagy épp Julius Caesar, akkor ez ideális választás lehet. Nem mellesleg asszem valahol a 10-13. résznél van egy felejthetetlen párbaj, ami ostromosoknak kötelező. 9/10

Better Off Ted (2009-): Frissen kezdtem nézni, így nincs még átfogó véleményem, de akkor is figyelemreméltó darab. Egy multinacionális cég K+F osztályán játszódik, a főszereplő az egyik középvezető, akinek minden eszement kérésre kell találnia valami megoldást. Minden rész eleje egy kis céges bemutatóval indul... hát azokat nem lehet elfelejteni, egyszerűen zseniálisak. Humor kategória ez is, na meg persze azoknak izgalmas, akik multiban, nagyvállalatnál dolgoznak. Ha nem ilyen vagy, akkor is élvezhető, csak az érintetteknek szerintem néhol bizsergetős érzése támad a sorozat nézése közben. 7/10

Hirtelen több nem jutott eszembe. Így is túl sokat időztem itt. :D

Link a hozzászóláshoz

Unknown (2011)

Liam Neeson főszereplésével egy amnéziás férfiről szól, aki valami nagy szarba keveredik (már a film korai szakaszában meg akarják ölni), természetesen az amnézia miatt nem emlészik, hogy miért. Sajnos Liam Neeson korábbi nagy slágerét, a Taken színvonalát nem üti meg (igaz, azt a lécet meglehetősen nehéz megugrani), de azért szórakoztató film, többé-kevésbé kiszámítható csavarokkal. Felvonultatja a szokásos dolgokat: akció, nyomozás önmaga után, meglepetések, stb. Nagy, újító ötlet sajnos nincs benne, többet vártam tőle, de egyestés szórakozásnak mindenképpen megfelel és ajánlott.

Link a hozzászóláshoz

Első hallásra Bourne rejtély koppintásnak tűnik. Ami önmagában garancia lehetne, ha nem a Matt Damon-os feldolgozásra gondolok, hanem a zseniális könyvre, vagy az eredeti filmre, ami megint csak klasszisokkal volt jobb a sztárfiúcska alakításánál.

Unstoppable (2011): Érdekes, hogy Denzel Washington újra száguldó vonatra száll. Úgy látszik, a "The Taking of Pelham 1 2 3 (2009)" után ki akart még hozni valamit a karakterből (jelzem, a metró is vasút). Igaz, ez nem egy második rész, a két film független egymástól, mégis visszacseng a vasúti kerekek fémes sikolya, meg a film hangulata, felépítése. Most kapott tehát még egy esélyt, amivel... nos, semmi újat nem sikerült összehozni. Hozza a vasutasok nagy, bölcs öregjét, aki átlag 10 percenként megmondja a tutit. Mégsem érzem a filmet ezerszer lehúzott rókabőrnek, mert a film felépítése megfelel a kor kívánalmainak; a látvány rendben van, a zene is passzol stb. Azért jellemzi a filmet, hogy bár pár napja láttam, a másik férfi főszereplő nem ugrik be. Oké, szokásos klisék, felejthető színészi alakítások, de összességében mégis élvezhető az egész. 6/10

Belegondolva, a metrós verzió sokkal jobb, annak 7/10-et adnék. Ha nem láttad egyiket sem, de tervezed megnézni, akkor fordított sorrendben haladj és nem lesz csalódás.

Link a hozzászóláshoz
Első hallásra Bourne rejtély koppintásnak tűnik. Ami önmagában garancia lehetne, ha nem a Matt Damon-os feldolgozásra gondolok, hanem a zseniális könyvre, vagy az eredeti filmre, ami megint csak klasszisokkal volt jobb a sztárfiúcska alakításánál.

Érdekes módon alig éreztem a párhuzamot a film nézése közben. Igaz, amnéziás a főszereplő, és az emlékeinek visszaszerzése a kulcs az életbenmaradáshoz, mégis a sztori és a színészek elviszik más irányba a dolgot, hogy ne üssön olyannyira a Bourne-rejtélyre. A legnagyobb különbség ugyanis az, hogy a fő karakter emlékszik a nevére, kilétére, életére... csak éppen elhagyta az összes papírját, és nem tudja bizonyítani a személyazonosságát. Amikor visszatérne a saját életébe, meglepődik: a saját felesége és barátai sem ismerik fel. A kérdés tehát: az egész világ hazudik, vagy ő őrült meg?

Egyébként nem lőttem le semmi olyan poént, ami a trailer-ből ne derülne ki. ;)

Link a hozzászóláshoz

Dinner for Schmucks - Gyógyegér vacsorára

vígjáték

Az alaphelyzet szerint főhősünk egy csődöltető-cégnél dolgozik, új ötlettel áll elő, ezért előléptetést ígérnek neki, azonban van egy különös feltétel: A vezetőségnek az a furcsa hobbyja, hogy hülyébbnél hülyébb embereket hívnak el egy vacsorára, ahol ők hülyeségben versenyeznek (tudtukon kívül), a végén díjazzák is ezt. Tim (a főhős) nem akar elmenni erre a vacsorára, azonban egy véletlen folytán ráakad egy idiótára, Barryre, aki egereket preparál.

A történet kettejük megismerkedéséről szól, és Tim lelki vívódásáról, humoros köntösbe burkolva. Szórakoztató a film, mindemellett a kötelező tanulság-hegyek mellett találtam benne néhány rejtett, igen érdekes mondanivalót. A film 8/10, egy kellemes estét okozhat szerintem mindenkinek.

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

A tavalyi AnimeCon-on volt egy "új" sorozat bemutatója, az első két rész került levetítésre. A címe: Ghost Hound. Azóta nem is rémlik hogy lett volna anime-s élményem, vettem pár koreait de azok inkább csalódást okoztak. Tegnap láttam a Ghost Hound első három DVD-jét, és már csak egy példány volt belőlük. Tehát meg is volt az esti programom, most végeztem velük. Elöljáróban annyit hogy hazafelé úgy éreztem alább hagyott az anime-s érdeklődésem és úgy is hamar megunom. Lássuk!

Ghost Hound

Már a tavalyi bemutatóval sikerült felkelteni az érdeklődésemet. Sajnos végig nem láttam, de a tizenöt vagy tizenhat részt megszakítás nélkül néztem végig. Az első pár rész megadja az alaphangulatot. Mivel a történet alapja egy emberrablás aminek az lesz a vége hogy az egyik elrabolt gyerek (a főszereplő nővére) meghal, nem az a kifejezetten vidám hangvételű mű, bár vannak benne poénok, de nem ez jellemző. Sőt! A második DVD-nél már az volt az érzésem hogy a mai horror filmek mellett is megállná a helyét és közben leköt, elgondolkodtat. Olyan témákat hoz fel mint a lelkiismeret vagy a halálon túli élet ami azért a japánoknál nem olyan ritka. Majdnem minden résznek vagy egy tetőpontja amikor (legalább is engem) magával ragad a történet és tényleg a szereplőkkel együtt izgultam végig a feszült pillanatokat. A harmadik DVD már kevéssé volt horrorisztikus, az eddig felmerült kérdésekre kezdenek elősorjázni a válaszok. Mivel pár napja néztem meg ismét a "Tökéletes trükk"-öt is így idézhetném a Ghost Hound jellemzésére Michael Caine-t is. Megkapjuk az alapszituációt, de csak nagy vonalakban. Aztán megismerjük a szereplőket, a főbb szereplők szembesülnek a saját kérdéseikkel, illetve mindannyiuknak van valami a múltjában amit még nem zárt le. És persze kiderül hogy a szálak összefutnak, bár a 16. részig még (számomra) nem derült ki hogy a harmadik fiú (akinek az apja öngyilkos lett) pontosan hogyan kapcsolódik az egészhez. De úgy sejtem a végére összeáll a kép. A látványvilága jó, kézzel rajzolt igényes anime, van ugyan néhány puritánabb kivitelezésű jelenet, de egyébként nem lehet panasz. A szereplők életszerűek, bár kicsit szélsőséges típusokat képviselnek. Akad néhány ugyan néhány logikai bukfenc (pl. az egyik gyerek anyja totál gépfüggő, az apja meg szinte egész nap dolgozik, nincs bejárónő vagy ilyesmi, még is rend és tisztaság van náluk) de ezek jórészt csak a szőrszálhasogatóknak szúrnak szemet illetve annak aki realitást vár el egy filmtől/rajzfilmtől. Remélem hamarosan sikerül beszereznem a folytatást is és időm is lesz megnézni és végül befejezni róla a kritikát. A dobozon 12-es korhatár van feltüntetve, én azért kicsit szigorúbb lennék. Egyébként ajánlom mindenkinek aki szereti a animeket, azok közül is a néha "enyhén" horrorisztikus, máskor mélyen elvont, de a tudományt sem nélkülöző alkotásokat. Továbbá azoknak is akiknek már elegük van a nindzsákból meg szamurájokból és mecha robotokból. Én már nagyon várom hogy láthassam a végét!

Darun

Link a hozzászóláshoz

Little Big Soldier - Jackie Chan 99. filmje, ha minden igaz. Friss alkotás, történelmi, nagy költségvetésű. Szép látványos, a történet kellemes, a színészi játék meg... hát olyan kínai: kicsi, sárga, de szerethető. :) A sztori asszem kora-középkori, a nagy dinasztiák (Chin) előestéjén játszódik. Jackie már öregszik, ne várjunk tőle sok ugra-bugrát már, de ez most nem is feltétlenül hiányzott. Persze masszív kínai propaganda film, igazi szocreál népnevelő, de ez sem meglepetés, végül is a nyugat sem jobb semmivel ezen a téren. Nekem ezzel csak az a bajom, hogy bár értjük a mondanivalót, valahogy mégsem tudunk azonosulni vele, mert nem emberközeli a megfogalmazás. Még akkor sem, ha azt egy paraszt (Jackie) szájába adják. Kb olyan, mint annó a "Szomszédok" Ábel Anitájának mesterkélt monológjai... Nem hiteles. (6/10)

Link a hozzászóláshoz

The Eagle - Közepes római-történelmi film. Kicsit gyenge lábakon álló sztori, az akciójelenetek a legjobbakhoz hasonlítva szintén nem túl erősek, de néha mégis izgalmasak. Azért senki ne várjon Spartacus, Gladiátor, vagy hasonló kategóriájú filmet. Egy estés, kosztümös történelmi filmnek elmegy, nézhető.

2 pluszpontot viszont biztosan kap:

- kifejezetten tetszik, hogy nem erőltették bele a hollywood-ban kötelező romantikus szálat és szexjelenetet

- gyönyörű táj, körülbelül fele-fele arányban két helyen forgatták a filmet: Magyarországon és a skót felföldön - ez a páros miatt nekem különleges :)

Link a hozzászóláshoz

A Sas (The Eagle): Egy kis adalék Taohoz. :) A filmet csak erős idegzetűeknek ajánlom, vagy olyanoknak, akik nem nagyon élik bele magukat az időszakba, csak egy szimpla kalandfilmre vágynak. Mindenki másnak szerintem felejtős. A film addig jó ugyanis, amíg nem indul meg a "hajsza" a sasért. Egyrészt nevetséges a felállás (az indulás körülményei), másrészt az egész annyira, de annyira gagyi, hogy az már fájdalmas. Vannak ugye a szigeten élő mindenféle törzsek. Amerikai rendezőnek hála, észak-amerikai indiánokként élnek, épp csak nem mondják, hogy uff. Indián hajviselet, fegyverek, festés, csontnyaklánc és csontékszerek mindenhol (persze állat az két agárban merül ki az egész skót felföldön, nameg a telivér lovakon, amiknek annyi keresnivalójuk sincs a filmben, mint az indiánoknak). A film mélypontja az indián (bocs, a Seal) törzs esti mulatsága. Amit azok ott vergődnek, az még a 80-as évek Winetou filmjeiből lett újraalkotva. Van még egy marék volt légiós a filmben, na ők néznek ki kelta utódoknak egyedül, pedig nekik a római vonások illenének jobban, de biztos nem volt elég olasz statiszta sem hazánkban, sem a skótoknál. A zs kategóriás indiánfilmünkre a film utolsó jelenete teszi fel a koronát, főhősünk úgy viselkedik, mint egy igazi, tökös, amerikai tengerészgyalogos... Ja nem, annyira azért nem gerinces. Pedig 90 percen keresztül a film épp az ellenkezőjét tolta az arcunkba; egy becsületes, hithű, elhivatott katonát ismertünk meg. Vagy legalábbis szerettünk volna, de a hollywoodi jellemfejlődés áldozatául esett szegényke. Szánalmas a film, viszont van három nagyon pozitív eleme: rengeteg magyar van a stábban, gyönyörű tájak (felismerni véltük a Pilist :)) és kiváló harcjelenetek. Ez utóbbi tényleg sokat dob a dolgon. A harcok nagyon reálisan ábrázoltak, ez most szerintem telitalálat volt. Persze minden filmbe kellenek a látványos irrealitások (van azért itt is 1-2 érdekes mozdulat), de a koreográfus szerintem megérte a pénzét. Ostromosoknak kötelező :mrgreen: 3/10

Monsters (2010) - Egy felderítőműhold lezuhan Mexikó és az USA határvidékén (áthallás Michael Crichton "Androméda törzs" című csúcsszuper könyvével, ezt az alapötletet gondolták tovább). A műholddal együtt idegen eredetű spórák is érkeznek, a terület megfertőződik és rövidesen idegen lények bukkannak fel. Az amerikai és a mexikói kormány persze felveszi a harcot, de nem tudja elpusztítani őket. Marad tehát a karantén, a falépítés a hosszú háborúra felkészülés. Főhőseink a fertőzött terület déli határáról szeretnének feljutni északra, de minden órával csökkenek az opcióik, míg végül (nem árulok el nagy titkot) a szárazföldön keresztül kelnek át a fertőzött zónán. A film innentől a mostanság divatba jövő stílusban zajlik (romantikus túlélős idegenes menekülős), visszafogott látvánnyal, történettelenül, hangulatra fókuszálva. Összességében nem egy nagy szám a film, valószínűleg sokat dobott volna rajta, ha 3d hangzással, a basszust 120%-ra tolva néztem volna, de sajna csak sztereóban szólt. 4/10

Aeon Flux (2005) - Charilze Theron és Csókás Márton (!) főszereplésével készült Equilibrium utánérzésű akciófilm. IMDB-n 5,4 ponttal szerepel, pedig szerintem hozza a szintet. A látvány stimmel, a történet illeszkedik a stílushoz, az akció szép és elégséges, szóval az adott környezetben teljesen korrekt a film. Charlize simán hozza a kaptáras Milla szintjét dögösségben, és a barna haj is jól áll neki. Nem kell a filmtől azért túl sokat várni, de egyestés szórakozásnak tökéletes 6/10

Mellesleg ez a Márton koma játszott a Mennyei Királyságban és a Gyűrűk Urának részeiben is. Én csak most fedeztem fel... Érdemes lesz rá odafigyelni...

Link a hozzászóláshoz

Sucker Punch - Csak azért nem okozott csalódást, mert már eleve a legalacsonyabb elvárásokkal ültem be a moziba. :) - 50% videójáték: fiatal lányok combfixben counterstrike-ot játszanak élőben, néha alternatív világháborús, néha fantasy köntösben, pörgős zenére, látványos és irreális akció jelenetekkel

- 50% unalom: nulla színészi játék, unalmas drámázás

A fenti két stílus váltogatja egymást 10 percenként, ebből áll a film. A pörgős rész élvezhető egy darabig, de a film végére már az is unalmassá válik, hiába látványos és adrenalindús, ha folyamatosan csak ugyanaz megy. Nem véletlen, hogy üres volt a moziterem, rajtunk kívül csak pár ember volt bent - pár szingli geek arc. :mrgreen:

Limitless - Ez már jobb film, bár többet vártam tőle. Jól indul, érdekes fejtegetések, okfejtések, az emberi gyarlóságot példázva a fő karakter szépen elszáll, ahogy várható... (ennyi spoiler belefér, ez már a trailer-ből kiderül) és nem mondhatok többet spoilerezés nélkül, de a film vége nekem csalódást okozott. Sokkal több potenciál volt a sztoriban, többet lehetett volna kihozni belőle.

Mozibamenést - az én mércém szerint - egyik film sem éri meg, de egyestés otthoni mozinak mindkettő elmegy - bár a Sucker Punch csak erős idegzetűeknek. :)

Link a hozzászóláshoz

Sucker Punch: ha nem moziban nézem, akkor minek? :) De most tényleg... Erről a filmről ordít, hogy csak a látvány az érdekes, meg esetleg egy jól kevert hangzás... Ha nem érdemes moziban nézni, akkor inkább totál kihagyom... Ehh, pedig azt hittem, hogy valaki ír róla jót is (még nem olvastam róla semmi igazán pozitívat). Kár érte, pedig háttérnek minden van, ennyiből és ilyen technológiával már művészet gagyit csinálni.

Link a hozzászóláshoz
Sucker Punch: ha nem moziban nézem, akkor minek? :)

SirTom: Én is így voltam vele, ezért mentünk el. :) Tudtuk mire kell számítani, csak a látvány miatt mentünk, minden más igényt levettünk minimumra. Még így is sikerült elérnie a filmnek, hogy a végén egy "navégre vége" gondolattal álljak fel. De tudod, kinek a pap, kinek a papné, csak úgy tudhatod meg az igazságot (a tiédet), ha belépsz az ajtón. :D

Hogy legyen hasonlítási alapod, és hogy lásd az én hozzáállásomat etéren: Nekem az Avatár se tetszett különösebben. A látvány lenyűgözött, és elég volt ahhoz, hogy élvezzem a filmet az elejétől a végéig, de a sztori sablonossága és - a Weaver alakította dokinő kivételével - az összes emberi szereplő nem tetszett.

Link a hozzászóláshoz

Aranyhaj és a nagy gubanc - meglepően jó volt. Nyílvánvalóan gyerekeknek szól, de kellően humoros volt (sőt), és a megfelelő helyeken összebújósan romantikus, könnyed programnak a párunkkal tökéletes (sok pisztáciával :mrgreen: ). Tele van aranyos dolgokkal, az animáció minőségére nincs panaszom, szóval jó ahogy van (bár moziba nem mentem volna érte, főleg a gyereksereg miatt, ami körülvett volna :roll: ) :)

Ultramarines - egy szó: hiánypótló. A Warhammer 40k univerzum elég sok ember fantáziáját mozgatta meg, de nem nagyon tudok semmiféle animációs vagy élőszereplős megfilmesítésről ezen kívül. A sztori elég átlagos, kb mint egy haladóbb csapat néhány délutános játéka, de itt sosem a sztori az ószom, hanem maga a világ, és az tulajdonképpen eléggé átjön (bár nem tudom, ha valaki még sosem hallot róla, neki mi lenne a véleménye). A menetelő rómaiűrgárdisták, becsület, korrupció (a szó angol értelmében), kilátástalanság. A grafika nem a legjobb (sőt), de vannak nagyon szép jelenetek, és az űrgárdisták személyisége és élete elég jól ábrázolódik.

Tudom, hogy volt már erről szó itt, csak gondoltam leírom az én benyomásaimat is.

Link a hozzászóláshoz

Death Note

Minden anime-manga rajongónak (bár aki tényleg az, már tuti, hogy látta) tudom ajánlani a Death Note c. sorozatot, ami a Cowboy Bebop mellett az eddigi egyik legnépszerűbb sorozat ebben a kategóriában. Komolyabb hangvételű, mint a CB, elgondolkodtató, gondolatébresztő cucc. Ha mellévesszük még azt is, hogy rendkívül csavaros, mégis logikus történetszállal rendelkezik, és hogy a fő karakterek jól eltaláltra sikeredtek, azt kell mondjam: bingó.

Én nem vagyok anime-manga rajongó cseppet sem, de ehhez talán nem is kell annak lenni.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...