Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Filmek, csak óvatosan!!!! Lehet hogy lelőjük a poént!


Necromancer

Hogy tetszett a Hobbit?  

69 szavazat

  1. 1. Hogy tetszett a Hobbit?

    • Nagyon tetszett!
      38
    • A konyv jobb!
      14
    • Csak egy ujabb fantasy film...
      6
    • Nem tetszett.
      2
    • Nem fogom megnezni.
      0

Ez a szavazás le van zárva, új szavazatok már nem érkezhetnek.


Recommended Posts

Tetovált lány - svéd verzió

Én csak ezt láttam, és tetszett. Egyedi, totál nem hollywoodi, sötét krimi. Mondjuk ezután pont, hogy nem igazán érdekel a remake. Ez kb olyan, mint megnézni a brit Office sorozat után az amerikai Office-t: biztos, hogy szar lesz (még akkor is, ha egyébként az amerikai verzió is - a maga nemében - jó). Csupán azzal, hogy "kicsit amerikai", már elvesztette az egész lényegét az eredetihez képest.

(Ugyanez persze fordítva is igaz: aki az amerikai remake-et látja először bármilyen filmből, és tetszik neki, annak gyakran nem tetszik utána úgy az eredeti.)

Link a hozzászóláshoz
Tetovált lány - svéd verzió

Én csak ezt láttam, és tetszett. Egyedi, totál nem hollywoodi, sötét krimi. Mondjuk ezután pont, hogy nem igazán érdekel a remake. Ez kb olyan, mint megnézni a brit Office sorozat után az amerikai Office-t: biztos, hogy szerves eredetű végtermék lesz (még akkor is, ha egyébként az amerikai verzió is - a maga nemében - jó). Csupán azzal, hogy "kicsit amerikai", már elvesztette az egész lényegét az eredetihez képest.

(Ugyanez persze fordítva is igaz: aki az amerikai remake-et látja először bármilyen filmből, és tetszik neki, annak gyakran nem tetszik utána úgy az eredeti.)

Ez érdekes meglátás, nem feltétlen vagy így szerintem.

Alapvetően a két filmet nagyon hasonlóra értékelték, és most nem tömeg IMDB-s szavazatokra gondolok. Tény, máshogy kell nézni a kettőt.

Ugyanakkor velem nem szokott így lenni. Van hogy az eredeti verzió jobban, tetszik, hiába láttam később, mint a remake-et. És volt - bár nem sokszor, tényleg csak pár alkalommal -, hogy a remake jött be jobban.

A sztori állítólag nem sokat változott, a szereplők jobbak voltak a régiben... ezeket el tudom képzelni a filmről. De egyenlőre ott tartok, hogy a fényképezést nem tudom elképzelni ennél jobbnak. Majd elválik, ma-holnap - miután láttam az eredetit -, hogy mi a helyzet. :)

Az alapállás az, hogy máshogy kell beülni egy amerikai filmre, mint egy európaira. Máshogy kell hozzáállni egy remake-hez, mint egy eredetihez. Én ezeket sose szoktam figyelmen kívül hagyni, mikor leülök egy film elé, s szerintem épp ezért ér kevesebb csalódás.

Egy ilyen típusú regény esetén, mely körül elég rendesen van hype-olva, szinte vétek lett volna, ha nem jelenik meg az adaptáció amerikai remake-je. :)

Azért vannak olyanok, pl. Mechanikus narancs, amelynek remélem sose lesz remake-je, mert nem is illene hozzá. Teljesen más világ.

Link a hozzászóláshoz

Ennek örülök. :)

Akkor ajánlok mást is. A hétvégén volt szerencsém nekivágni egy sorozatnak, amelynek címe: Terra Nova

Egyelőre csak egy évad jött ki (ősszel kezdték vetíteni), de gondoltam, hogy ha jó, akkor kitart majd egy darabig. Nem tartott. A hétvégén megnéztem az összes fellelhető részt. Szóval jó cucc... :)

Röviden, hogy miről szól: a 22. század hajnalán a Föld már szinte teljesen lakhatatlan, mi emberek teljesen tönkretettük. Feltaláltak azonban egy gépezetet, amivel képessé válunk az időben és térben utazni egy kis bibivel (amit nem mondok meg, de gyorsan ki fog derülni). Szóval az emberiség úgy dönt, hogy kiválasztott kevesek visszatérhetnek 85 millió évvel korábbra, amikor még a természeti erőforrások nem jelentettek korlátokat. Csak megemlítem, hogy Stephen Lang, az Avatár kedvenc katonai parancsnoka majdnem azonos szerepben tér vissza ebben a filmben. Piszok jól áll neki, azt meg kell hagyni.

A sztori a megszokottnál szerintem pörgősebb, a karakterek jók, a látvány kellemes (a cgi felejthető, de sorozattól csodát ne várjunk).

Összegezve: 8/10

Trailer (HD):

Link a hozzászóláshoz

Elszabadultak a dínók az alfa-bázisról? :D

Amúgy én is megnéztem a Pault, nekem eléggé tetszett. Az eleje kicsit uncsi volt, de onnantól, hogy bejött a kis alien már végig szórakoztató volt. Mégegyszer nem nézném meg, de egy estére szerintem kiváló.

Aztán most végeztem a The Descent című barlangos horrorral. Az elejét nagyon jól csinálták meg, de amint bejönnek az ijedtség szándék szerinti tárgyai, kicsit gyengécskévé válik. Valahogy túl gyorsan mutatnak meg túl sokmindent. De a hangulat, mármint ahogy beleélheted magad szegény lány helyzetébe, aki nem mer megmozdulni, szóval engem megfogott. A japán horroron és interneten edződött gyomromnak a szépen ábrázolt nyílt törés sem okozott gondot, de az idegeim nem mindenhol bírták a feszültséget, amikor vártam hogy mikor jön már a horror-klisé (mikor az egyik mondja, hogy minden tiszta, és megy a másik és na MOST fog ugrani, és akkor mégsem, na egyszer itt hagytam félbe).

Link a hozzászóláshoz

Tégla - The Departed

Leonardo DiCaprio még mindig jó, Jack Nicholsont most szerettem meg igazán, Matt Damon meg képes kitenni magáért.

Bár a rendező - Martin Scorsese - nem éppen ifjú, de jól összehozta ezt a filmet, pontosabb ahogy láttam remake - vagyis átformálta inkább. :D Nem baj, majd az eredeti művet is megnézem legközelebb.

Aki szereti a csavaros sztorikat, annak ajánlom leginkább. A cím elég árulkodó, ugyanakkor egy-két dolog már az elején teljesen tiszta... Egy-két problémám van, pár szálat jobban kidolgozhattak volna - ahogy látom az eredeti verzió három részes :D, honkongi-kínai film, s kicsit komolyabb szerkezetű -, de sajnos a rendelkezésre álló időt a film történése bőven kitöltötte... Még ennyi idő kellett volna, no. :)

Röviden a sztori. Két rendőr, két tégla. Egyik téglája a maffiavezérnek, s magas pozícióban dolgozik a rendőrségnél. Másikuk meg téglája a rendőrségnek, s a maffiavezér csicskásaként éli életét. Ez nem spoiler volt, csak az alapfelállás.

Nekem 10/8 - csak mert annyira nem estem pofára és nem volt katarzis. :)

Link a hozzászóláshoz

Számomra még nagyon friss az élmény a Tetovált lányt illetően.

A hétvégén néztem meg mindhárom részt. Én nem vagyok odáig a krimiért, de ez tetszett.

Már sok helyen láttam az új változat hirdetését, de aztán megneszeltem hogy van egy ?régebbi? svéd feldolgozása a könyvnek. Az elveim innentől ellene szóltak, hogy a hollywoodi verziót nézzem meg.

Nekem kicsit sejthető volt néhol, hogy mi fog történni, de ez nem rontott az élményen. Nincs túlbonyolítva a film, ami manapság nagyon kedvelt téma, de a cselekmény mégis fordulatos.

A színészek alakítása fantasztikus. A főszereplő lány játékához foghatót rég nem láttam.

Én már eleve ezek után nem tudnám megnézni a másik verziót. Kizárnak tartom, hogy többet adna a svéd változatnál.

Egyébként sem értem okát annak, hogy miért kellett egy jól sikerült filmből két év különbséggel egy új változat?no mindegy. Talán inkább az eredeti filmnek volt jó reklám, mert sokan voltunk vele úgy hogy eddig nem is hallottunk róla.

Link a hozzászóláshoz
Nekem 10/8 - csak mert annyira nem estem pofára és nem volt katarzis. :)

Csak egy kérdés. Honnan jön ez, hogy az egészet rakod előre? Sehogy sem logikus. Így azt mondod, hogy 10 a 8-ból. Vagy hogy tíz nyolcad (ami nagyobb, mint 1). Elvileg az lenne a lényeg, hogy a 10/10 a maximum, ami amúgy egyenlő eggyel, és ennél kisebbet kap a nem tökéletes.

Link a hozzászóláshoz

Nem, már nem az első, azért kérdeztem rá.

Amúgy megnéztük az A nővérem húga című filmet. Alapsztori szerint van a rákos kislány, meg a donornak génmanipulált húga, és a húg bírósághoz fordul, hogy ne kelljen tovább donorkodnia. Meg kell mondjam, érzelmileg nehéz és mély film (értsd: végigkönnyeztem). Aki fogékony az ilyesmire annak melegen ajánlom, de haverokkal nem az igazi.

Link a hozzászóláshoz

Ez szerintem szokás kérdése, én úgy értelmezem, hogy 10 a teljes, és abból 8-at ért el. Mint a suliban, osztályzáskor a pontok.. lehet innen jön Venesnek is ez a forma. Szvsz felesleges ebbe belemenni, mindenki érti, és ennyi.

Én a Katedrálist néztem végig nemrég, mint sorozatot.. Nem csak azért, mert beharangozták, hogy van benne magyar színész (aki egyébként érdekes), hanem azért, mert mert érdekelt a történet, és amúgy is szeretem az ilyen "múltidéző", "jelmezes" filmeket. Én igazából nem is csalódtam, de nem is estem hasra tőle. Igazából ez egy regény filmesítése, így a történetről, annak fordulataitól, vagy éppen laposságától eltekintenék, amíg nem olvastam, és nem tudom, hogy mennyire tették tönkre, vagy éppen teljesítették ki. Viszont a bizonytalanságot, a háborúból adódó kiszolgáltatottságot, az éppen trónon levő önzését, és a hozzá dörgölődző hataloméhes, magának minél többet akaró köpönyegforgatókat híven ábrázolja. Ami engem legjobban megfogott, az Tamás és Aliena figurája. A belső vívódás, a "jövőbelátás", és a kíméletlen, fennmaradásért küzdő józanság ebben a két karakterben rajzolódik ki leginkább. És ehhez szvsz sikerült két olyan színészt találni, akiknek a fizimiskája, mozdulatai, hozzátesznek a játszott szerephez. A Jankót alakító fiú-férfi pedig phű.. :) Néha nem tudtam eldönteni, hogy ennyire jó, vagy ennyire rossz. Mindenesetre nem lehet levenni róla a szemét az ember lányának, mert az arcának rezdüléseivel is közvetít.

A látványvilág nekem bejött, visszafogott, nem harsány, és én ugyebár nem vagyok gyakorlott bakikereső, nem is szúrtam ki semmi ilyet. :)

Összességében nekem tetszett, a témája, kortükrözése, és történetvezetése miatt nekem többszörnézős, de egy misét mindenképpen megér.

Pontozást nem írok, mert szerintem az relatív.

Link a hozzászóláshoz

Megnéztük az Underworld 4. részét, ami az iszonyatosan sablonos Awakening (Ébredés?) alcímre hallgat. No, ez jól jellemzi a filmet is, egy darab eredetiség nincs benne, mert igazából sztori sem nagyon, Sőt, a karakterek is iszonyatosan sekélyek. A látvánnyal nincs gond viszont, és Selenának még mindig jól áll a latex (és praktikus, hogy vámpír, mert latex kezeslábasból problémás lenne folyton kiszállni pisilni...).

Link a hozzászóláshoz

Honnan tudod? - Romantikus vígjáték Reese Whiterspoon főszereplésével. Borzasztó gyenge kezdés, gyenge folytatás, épphogy értékelhető végjáték. Reese jó szinész, ezért kap nálam a film egy 2/10-est.

http://www.imdb.com/video/imdb/vi3436250649/

Johny English - Reborn - Az első rész roppant szórakoztató volt még annak ellenére is, hogy amúgy a fickót (és a bohóckodását) nem nagyon tudom értékelni. Ez a film azonban irtózatosan gyenge, humortalan, pár fanyalgós poénon kívül szinte semmi megragadó nincs benne. Ezzel a résszel sikerült szerintem kinyírni a brandet. Sokkal többet vártam. 2/10

http://www.imdb.com/video/imdb/vi293772313/

Takers - Korábban már láttam a filmet egyszer, de nem hagyott bennem nyomot, így letoltam még1x. Nem rossz. Klasszikus rablós-pandúros akciókrimi, a komolyabb fajtából. Látványra, megvalósításra korrekt, pár ostobaság mellett kifejezetten élvezhető. A kis Anakin és Neytiri az Avatarból most egy filmben szerepelnek, ez már önmagában is érdekes. 6/10

http://www.imdb.com/video/imdb/vi3048801817/

Zoe Saldanaról eszembe jutott még egy film. Régi darab, de klasszikus. Ez pedig a Crash (2004). Szerintem alapmű. Oké, finoman szólva elvont, meg dráma is, de a sztori mesteri, a képi világ remek, a színészek profik (dugig van ismert, jó színészekkel) és a zene is ül. Nem mellesleg itt ismerkedtem meg Bird York nevével, aki két kedvenc dalomat is jegyzi (In the deep, Come be with me). Az előbbi dal még a dr. House-ban is szerepelt, asszem a s2e02-ben. 9/10

Crash: http://www.imdb.com/video/screenplay/vi2898198809/

In the deep:

Come be with me:

Apollo 18 Dokumentumfilmesre vett sci-fi. Hivatalosan az Apollo 18, 19 és 20 programokat lefújták, de történetünk a nemhivatalos valóságról szól. Az ilyen filmekhez illően kicsit vontatott, de egyébként jó atmoszférájú a film. Rosszabbat vártam, tulajdonképpen tetszett. Nem lesz egy maradandó darab az életemben, de egynek teljesen okés volt. 5/10

http://www.imdb.com/video/imdb/vi4061109273/

Link a hozzászóláshoz

Cypher (2002): A történet elviekben 2003-ban játszódik, de ez tulajdonképpen egy cyberpunk film és ha megnézed, totál felejtsd el az évszámokat... A hangulata ugyanis nagyon egyedi, története elgondolkodtató és teljesen élvezhető. A látványvilág mai szemmel nézve kicsit fapados, de olyan érzése támad az embernek, hogy ez a film akár bombasiker is lehetett volna. Valahogy nem áll össze egésszé a film a végére sem, és emiatt csak 6/10-et kap nálam amolyan kihagyott ziccerként. A Lopott Időnél volt hasonló érzésem asszem.

Chloe (2009): csak annyit tudok mondani, hogy piszok jó kis film. Persze ehhez az is kellett, hogy Julianne Moore az egyik kedvencem legyen. Itt is remekül játszik, s bár Liam Neeson is ott van mellette, a film jellegéből adódóan neki csak háttérszerep jut. Amolyan családi dráma a film, de azért rendesen elvont is és hát van benne egy finom erotikus vonal... Szóval szerintem 18-as karikás.

Amanda Seyfried játsza a harmadik főszerepet. A leányzót az előbb említett Lopott Időben, az elvont Piroskában és a hölgyeknek való Mamma Mia musical-ben láthattuk eddig (többek közt). Innen is látszik, hogy bevállalós a kicsike. A film nálam 8/10.

Link a hozzászóláshoz

Ryan közlegény megmentése (1998): Néha elgondolkodom azon, hogy az ifjabbaknak lehetne egy összeállítást készíteni itt a régi, de szerintünk alapműnek számító filmekből. Hmm ja... egyszercsak. Mindenesetre álljon itt ez a film ennek szellemében. A filmet Spielberg rendezte, és olyan nagyságok játszanak benne, mint Tom Hanks, Matt Damon, Tom Sizemore, Vin Diesel, Giovanni Ribisi, Nathan Fillion és még sokan mások. Utóbbi háromnak ez még nagyon a filmipar kezdete, szóval már csak azért is érdekes megnézni, hogy például a Serenity kapitánya hogy zokog a filmben, mint egy kisgyerek. :)

A film amúgy nem túl nagy szám, de van benne egy jelenet, ami filmtörténelem; ez pedig az Omaha Beach. Minden idők legdurvább, legrealistább ábrázolása a D-napról. Olyannyira jól sikerült, hogy anno a mozinézők egy része öklendezve jött ki a moziból, és több ország fontolgatta a betiltását. Bár bizonyítani nem tudnám, de a PC-s játékiparra is nagy hatása volt szerintem, azóta is ezt a filmet másolják mindenhol. De tényleg... A bemutató ebbeől semmit nem mutat, de HD-ben, projektoron, full hangzással a film iszonyatot üthet még ma is. Kis monitoron, jó hangfalak nélkül ne nézzétek, nincs értelme...

Itt talán 3 filmet lehet mellé állítani, az egyik a Starship Troopers (1997), a Taegugki (2004)és a Blak Hawk Down (2001). Ezek mind alapművek a háborús filmeket kedvelőknek. :)

A Starship Troopers P bolygós jelenete.... huhh... attól még ma is feláll az ember hátán a szőr... IMAX 3D akkor még sehol nem volt, de ha azt újraforgatnák... jajj...

Link a hozzászóláshoz
Kicsit visszaolvastam korábbi bejegyzéseimet itt és megláttam a kedvenccemet: Mega Shark vs Giant Octopus (2009)

Csak a trailert néztem meg, de már az is nagyon kemény. :) Tökéletes példája annak, amikor a mély, bemondóhang csak röhögésre késztet... már nem is volt igazi meglepetés, amikor meghallottam Lorenzo Lamas nevét.

Az ajánlásodra megnéztem amúgy a Terra Nova egész évadját. Nekem csak "szódával elmegy... sok szódával" kategória. A karakterek hihetetlen sablonosak, a történetet meg kb az jellemzi, hogy minden epizód első 8 percében megmondtam előre, hogy mi lesz az adott epizód vége. A világ a közepes effektek ellenére viszont olyan varázslatos (az ilyen fantasy-rajongóknak, mint mi), hogy mégis végignéztem az egész évadot... :) Egyébként mostanában jelentették be, hogy nem lesz folytatása.

Link a hozzászóláshoz

Felettünk a föld / Another Earth (2011): Elvárások nélkül ültem le a film elé. Eddig belepörgettem párszor, de mindig kikapcsoltam, mert unalmasnak tűnt. Hát nem az, csak a tempó lassú, de ez szándékos. Két szóban: klasszikus sci-fi. Nem rohangálnak benne űrhajóval, nem támadják meg a földet idegenek, de igazi sztorit, érzelmeket és emberi sorsokat látunk ebben a magával ragadó filmben. Két nagyon emberi kérdést fogalmaz és válaszol meg a film, de ezeket spoiler nélkül nem tudom leírni. A maga nemében szinte perfekt. Egyedül a főszereplő szüleinek és testvérének karakterét tartottam semmitmondónak, amit egy kicsit jobban domboríthattak volna. Azzal teljesebb lett volna az összkép. Nekem 9/10.

Trailer:

Egy dolgot hozzátennék még. Számomra a klasszikus sci-fi fókusza nem a tudományos vonal, hanem emberi kérdések egy fantasztikus tükörben való megválaszolása. Aki a sci-fiben tisztán a tudományt keresi, az csalódni fog ebben a filmben, neki nem ajánlom.

Vizet az elefántnak / Water for elephants (2011): A hivatalos besorolás szerint dráma, de ez inkább egy profin összerakott szép, banális, romantikus történet. Elejétől a végéig komplett alkotás, a maga nemében ez is kiváló. Nem lesz maradandó emlék, de mindenképp olyan, aminek a megnézése után az ember nem sajnálja a befektetett időt. Reese Witherspoon próbál kitörni a korábban ráaggatott klisékből, de ez a karakter szerintem akkor sem illik hozzá. Összességében tetszett 7/10.

Trailer:

Link a hozzászóláshoz

Éhezők Viadala

Cím alapján valami afrikai gyerekekkel foglalkozó drámára számítottam, a trailer gyorsan meggyőzött, hogy nem erről van szó, úgyhogy beültünk. Előljáróban: a pénzt megérte amit kiadtunk rá. Egyfajta háború utáni helyzetbe kerülünk be, ahol vannak a legyőzöttek és a legyőzők, az utóbbiak élnek a városban, az előbbiek "falun", és minden évben a 12 faluból 2-2 embert csak egy maradhat jelleggel összeeresztenek egy tévéshow keretében. Itt jött elő az egyik hibája a filmnek/könyvnek. Olyan pici az egész. Elvileg a 12-18 év közötti korosztály esélyes bekerülni a Viadalra, ezek voltak kb 200-an egy-egy körzetben. Azaz a 12 körzet összesen nem számolhat többet pár tízezer főnél. Ez elvileg Észak Amerika háború utána állapota. Nekem nem jött át. Valószínűleg az író nincs tisztában a léptékekkel. No meg az is humoros, hogy van A bányászkörzet, A halászkörzet, A kosárfonó körzet, szóval olyan monokultúrás az egész, rossz sci-fikben látni ilyet (pl Star Trek).

Mindenesetre a karakterek nekem tetszettek, a cselekmény akciódús volt, többé-kevésbé realista is, bár a főszereplő lány viselkedése meglehetősen illogikus, és önveszélyes, de összességében nem voltak túl nagy hibák. Sajnos a kamerarángatást túlzásba vitték, így a legtöbb harci jelenetből nem látszik szinte semmi.

Link a hozzászóláshoz

Krízispont / Margin call (2012): Ok, én bankos vagyok, tehát nekem eleve bejön az ilyesmi... de ez piszok jó kis film szerintem. Egyrészt rámutat a válság előzményeire, másrészt önmagában is jó, érdekfeszítő alkotás. Kevin Spacey remekül alakít és atöbbiek sem rosszak, talán csak Demi Moore volt felejthető a csapatból. Aki bankos, vagy nagyvállalati környezetben dolgozik, esetleg Shadowrun/Cyberpunk fan, azoknak kötelező darab, a többieknek csak ajánlott :) 8/10

Link a hozzászóláshoz

Flowers of war (2011) - Christian Bale egy kínai rendezésű, a nankingi mészárlást feldolgozó háborús drámában. A filmben szépen keveredik a kínai és az amerikai filmgyártás stílusa, így összességében egy nagyon megható, rendkívül látványos filmet kapunk. Szerintem elég, ha annyit írok, hogy ez nálam 10/10.

Trailer magyar felirattal:

A bemutató nem a legjobb, de legalább nem is lövi el rögtön a film legfontosabb jeleneteit és azért ez is egy jó pont.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...