Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Filmek, csak óvatosan!!!! Lehet hogy lelőjük a poént!


Necromancer

Hogy tetszett a Hobbit?  

69 szavazat

  1. 1. Hogy tetszett a Hobbit?

    • Nagyon tetszett!
      38
    • A konyv jobb!
      14
    • Csak egy ujabb fantasy film...
      6
    • Nem tetszett.
      2
    • Nem fogom megnezni.
      0

Ez a szavazás le van zárva, új szavazatok már nem érkezhetnek.


Recommended Posts

Blood Diamond (2006): Baromi jó film. Sierra Leonéban játszódik a polgárháború alatt. Nem akarom lelőni a filmet inkább csak annyi mondok, hogy én itt kedveltem csak meg Leonardo DiCapriót mint színészt. Jó izgalmas film. Aki megakarja érteni egy kicsit Afrikát annak kötelező film.

Arn Tempelriddaren (2007): Egy svéd film, egy srácról aki szerzetes lesz majd szerelmes és végül a szentföldre kerül mint templomos lovag. Nem rossz film, érdemes megnézni egyszer. Egész jó harcok vannak benne. (meg persze egy sor logikátlanság is), de ez nemzetektől függetlenül előfordul sajnos.

The Hunger Games: Számomra nem volt rossz film csak kicsit már a könyökömön jön ki ez a fajta filmstílus (Battle Royale, The Condamned, The Running man, The Tournament, sőt még a Planet Hulk is, illetve annó még a Slidersben is volt egy ilyen rész). A regény még ennél is borzalmasabb, de a fene tudja van akinek bejön.

The Elite Squad (2007): A riói szegénynegyed drogkereskedőiről, egy elit rendőri egységről, és a (szegénynegyed drogkereskedőit megérteni akaró) nagyokos egyetemistákról szóló film. Elég kemény.

Ironclad (2011): A film földnélküli János és a Magna Charta keletkezéséről szól. Jó véres film, egy várostrom és a magyarul kiabáló dánok miatt kötelező megnézni (a filmet Etyeken forgatták :mrgreen:)

Ogniem I Mieczem vagyis Tűzzel Vassal: Sienkiewicz felejthetetlen alkotása. Van benne sok lovag, csaták, üldözés, és igazi életművész iszákos ravasz főhős is. (Soká éljen Zabloba). A boszorkány rikácsolása miatt különösen kötelező megnézni.

Out Cold (2001): Egy old school vígjáték (80-as évekbeli humor), amin baromi jókat lehet röhögni.

Link a hozzászóláshoz

Harcművészeknek (Játék ötletnek) hasznos filmek. És baromi jók is egyben :D

A küzdelem útja/ Fearless (2006): Jó kis harcművész film. Az 1800-as évek végi Kínában játszódik. Elég jó kis film, élvezhető harc jelentekkel és hihető főhős karakterrel. Japán és kínai bunyó is van benne.

Yip Man (2008): A 20. század közepén (40-es évek) játszódik Kínában. Egy harcművész mesterről szól, aki baromi jól nyomta, de ennek ellenére (vagy pont ezért), hihetetlen nyugalmat sugároz. Jó kis részletek vannak a filmben arról, ahogy a japán és a kínai harcművészek összecsapnak.

Szerkesztve ekkor: , Owain által
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A "Yip Man" valóban nagyon jó alkotás, s amennyire tudom, hitelesen is mutatja be a nagy reformer-mester életét, illetve annak egy fontos szakaszát. (W.T. /egyáltalán kung-fu/-gyakorlóknak alapfilm.) S az őt alakító színésznek (Donnie Yen) is egész meggyőző a wing-tsunja /de a "virágos" kungfuja is, pl a. Swords Man-ben/...:)

A "Véres gyémánt" megint egy remek produkció: "ott van"; Caprio valóban nagyot alakít. Elgondolkodtató, de nem "agyalós" film.

Owain;

jó ez a lista, de én hiányolom belőle kissé a kosztümös vénát (nem szereted?). Úgyhogy mindjárt javasolnék is itt egyet: a "Solomon Kane" címen futó alkotást. Pár éves film;s a nagy fantasy-klasszikus, R. E. Howard egyik hőse a címszereplő. A XVI-XVII. század fordulóján játszódik, egy alternatív Európában (s kisebb részt Afrikában), ahol a legendáknak, babonaságnak valós alapja van. Kardok és boszorkányság, a Menny és a Pokol küzdelme... szerintem látni kell; ha mindjárt csak az atmoszférája - no meg a látvány- miatt is.

Link a hozzászóláshoz
jó ez a lista, de én hiányolom belőle kissé a kosztümös vénát (nem szereted?).

bűvdudás

Olyasmire gondolsz mint a Hős legendája (Legend of the Seeker) sorozat. Olyasmit is nézek.

Amúgy van egy 100db fölötti címet tartalmazó legjobb filmek listám, ha küldesz egy email címet akkor szívesen elküldöm. Abban rajzfilmtől, kosztümösön, horroron át, agyalósig minden van.

Amúgy rémlik a Salamon Kane film most, hogy mondtad, de engem nem vágott földhöz. A nézhető kategória fölött volt valamivel. (Túl sok klisé volt benne)

Szerkesztve ekkor: , Owain által
Link a hozzászóláshoz
Amúgy rémlik a Salamon Kane film most, hogy mondtad, de engem nem vágott földhöz. A nézhető kategória fölött volt valamivel. (Túl sok klisé volt benne)

Owain;

kinek a pap, kinek a paprika (én időnként kimondottan kedvelem pl. a visszatérő motívumokat...). De ha téged zavarnak a klisék, akkor bátor szívvel ajánloma "Walhalla Rising" című mozit - na, az aztán nem egy tucatáru a történelmi tárgyú fantasyk között. Sokakon ki is fog...:)

A címlista pedig jöhet: a "buvdudas@gmail.com"-on várom - és köszönöm:)

Link a hozzászóláshoz

Brave (2012) - Merida a bátor

Nagyon rég láttam ennyire fantasztikusan jól eltalált filmet! Egy szeretni való mosolygós és tanulságos mese. Zseniális karakter megjelenítések ami már csak azért is nagy dobás, mert animációs filmről beszélünk. Pixar és a Disney is nagyon oda tette magát. Már-már teljesen élethű mimikát láthatunk, amitől nagyon hitelessé és szerethetővé válnak a figurák. Kiemelten tetszik a kis Merida arc animációja. Külön dicséretet érdemel a film fénykörnyezete, mely leginkább a felkelő és lenyugvó nap fényeivel, árnyékaival és színeivel dolgozik. Ettől nagyon látványos és egyben kedves lesz a film. Nagyszerű fogás a rendezőktől! A zene is remek lett.

Csak ajánlani tudom! 10/10, méltán megérdemelt Oscar-díjjal.

Link a hozzászóláshoz

Jó reggelt!

Daru;

a másik topik-béli ajánlásod után tegnap rákerestem a zenére, s ott ötlött szemembe a filmplakát (ha így hívják még az ilyesmit...). Akkor tudatosult bennem, hogy mit sem tudok erről az alkotásról, pedig akár érdekes is lehet. Eszerint neked tetszett. Alkalomadtán meg fogom nézni - ha az aláírásodból indulok ki, a filmes ízlésünk mutat némi átfedést...:)

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Rendhagyó kérdéssel fordulok hozzátok. No, nem offtopik: filmről van szó...

Mintegy húsz évvel ezelőtt láttam a magyar tévében egy elég különös atmoszférájú kalandfilmet; a címe, asszem "Ngale, a fekete párduc" volt. Ha jól emlékszem, a főszerepben Klaus Kinski játszott - egy fehér vadászt alakított Afrikában, kinek a kedvesét(? - ifjú voltam még nagyon) megölte egy emberevő leopárd... A film vége valahol a Sarkkörön játszódott, ahol az önmagával meghasonlott főhős a fókamészárosokkal vette fel a küzdelmez valami repülőroncsban talált gépfegyver segítségével...

Azóta bárkitől kérdeztem, bárhol kerestem - pedig egy ideig videotékában is dolgoztam -: sehol semmi. Mintha a film nem is létezne... Ha valakinek rémlik valami, netán ismeri az alkotást, az kérem, jelezze: hadd nyugodjak meg, hogy nem álmodtam az egészet... :)

Köszönöm előre is!

Link a hozzászóláshoz

Na ebből egy 120 perces filmet biztosan megnéznék IMAX moziba. Bámulatos hová fejlődött a CGI és mennyi munka lehetett ebben az öt percben. Nagyon tetszik, hogy a CGI nem kerekedik felül a cselekményen, pusztán kiszolgálja. Ilyen terekkel pedig már a 3D is értelmet nyerhet.

És annyira hangulatos... teljesen átjön a kalandozós életérzés. Tipikus MAGUS jelenet. 20 szintű félisten JK-kal. :D ... fú! "Pofissák Mónika vagyok... Játszunkmár-játszunkmár" :D

Link a hozzászóláshoz

Senkiföldje - No man's Land (2001)

Megdöbbentő. Nagyon mélyen megérintett ez a film. Biztos napokig ezen fogok most gondolkozni.

Egy boszniai, francia, angol háborús filmdrámáról van szó (aki még nem látta). A szerb - bosnyák foront közzé visz minket a film egy olyan megdöbbentő cselekménysorozattal mely annak ellenére, hogy gyakorlatilag zéró látványvilággal dolgozik végig magával ragadja az embert. A rendező és egyben forgatókönyv író, Danis Tanovic, egy olyan sztorit alkotott, mely önmagából fordul ki. A kezdetben "vicces" háborús helyzet mesteri módon észrevétlenül kezd groteszké, majd teljesen bizarrá válni. A film kilép a mesélésből, és egyik pillanatban már csak azt veszi észre a néző, hogy a háború eszetlen, bolond, nem normális valóságát éli meg (legalább is érzelmi szinten).

Nem olyan mint egy hollywoodi produkció, ahol vér fröcsög, tűz robban és a dizsiádzsók hősként aprítják valamelyik ellent. Nem, köze nincs hozzá. Ez egy zseniálisan megkomponált dráma, mely megdöbbenti az embert. Olyan formán leírja a film nyelvén a háború ... az ember eszetlenségét, amit nem lelehet szavakba önteni. Ezt látni kell. Meg kell nézni... kötelező darab!

10/10 ... egy zseni alkotása.

Szerkesztve ekkor: , Daru által
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...