Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Filmek, csak óvatosan!!!! Lehet hogy lelőjük a poént!


Necromancer

Hogy tetszett a Hobbit?  

69 szavazat

  1. 1. Hogy tetszett a Hobbit?

    • Nagyon tetszett!
      38
    • A konyv jobb!
      14
    • Csak egy ujabb fantasy film...
      6
    • Nem tetszett.
      2
    • Nem fogom megnezni.
      0

Ez a szavazás le van zárva, új szavazatok már nem érkezhetnek.


Recommended Posts

Szupercella - Escape Plan (2013)

Nem is gondoltam volna! Megdöbbentő, de Hollywoodba még tudnak szórakoztató filmet készíteni! Igaz, ehhez két nyugdíjas akciófilm sztárnak kellett összeállni, akik hihetetlen profizmussal nyúltak a 90-es évek akciófilm receptjeihez. Jól bevált, alapvető szerkezetre építették a filmet, de sehol nem engedtek a pórázon. Végig feszítik a filmet, és ügyesen mesélik a cselekményt.

A két izomagy ezúttal nem csak nyers erővel de sherlock-i logikával építi fel menekülési tervét, ami egész filmnek ad egyfajta eleganciát. Így nő ki a gagyi B kategóriás akcióból, többször megnézhető nagymozivá.

Persze nem kell aggódni: büdös nagy pofon és állványról leakasztott gépágyú is lesz. ;)

Rég láttam ilyen jó akciómozit! Rég nevettem ennyit akciómozin! Régen lepett meg a film végén ennyire.... akciómozi.

Értékelés: Mestermunka. Ahogy a tankönyvben megvan írva, plusz az évek, meg a rutin. Van benne pár "B"-s kilengés, de szerencsére csak egy-egy pillanatig.

Machete gyilkol - Machete Kills (2013)

Két dolog miatt néztük meg (és emiatt 100km-t utaztunk abba a moziba, ahol játszották): Danny Trejo, mint a Machete figura miatt, és mert kíváncsiak voltunk, hogy Rodriguez milyen elmebeteg mozit álmodott meg hozzá... másodszorra is. Szóval, hogy hová tudta még ragozni a Machete sztorit.

Hát tudta még ragozni, de valahogy azt éreztem végig, hogy harapófogóval húzta ki magából ezt a filmet. Jó volt, jó volt, de lehetett volna jobb.

Értékelés: Aki nem érti Rodriguez humorát, ne nézze meg. Aki érti, az nézze meg. 8)

Link a hozzászóláshoz

Bocsi, rendhagyó lesz.. :)

Az üldözők - The Serchers - 1956

Nos, aki ismer, az tudja, hogy egy John Ford rendezésű, előreláthatólag "száraz" western filmet megnézetni velem, az legalábbis kétesélyes. Vagy nagyon fogom szeretni, vagy nagyon nem.

Az én élményemen egy kicsit az is rontott, hogy a feliratba folyton belelógtak emberkék agytartói, vállai, hajzatai. Így jobbára a magyar szövegezés közepét láttam, a többi a fantáziámra, és a nem túl alapos nyelvtudásomra volt bízva. :D Ez kicsit "mesekönyv-képolvasós" feelinget kölcsönzött a dolognak, szóval igazából még izgalmas is volt. :)

Ezek a körülmények viszont nyilván nem a filmen múltak. :) Eleinte szoknom kellett a hatást, nagyon régi film, nagyon megcsinálva, és igyekeztem nagyon figyelni rá.. Esetenként kicsúsztam a történetből, mert annyira standard volt a vonalvezetés, hogy elkalandoztam, néha még (bocsi) gagyinak is hatott. (Igen, szórhatom a hamut a buksim tetejére..) Aztán elkezdett magába olvasztani, leginkább a végefelé. Ezen meglepődtem :)

Miután vége lett, kaptunk egy gyorstalpalót az amerikai western műfajról, rávilágítottak nekünk a szereplők alakjára, mi miért van, és hogy egyes jelenetek milyen egész részei, és milyen társadalmi, behúzó, elgondolkodtató hatások érik a nézőt - ha hagyja.

Alapvetően az a film, ami egyestés, de nem hiszem, hogy újranézném, ha nem ismerném a hátterét. Így viszont elképzelhető, hogy újra fogom, mert ezúttal át akarom érezni a nüanszokat, úgy látni, ahogy a rendező akarta láttatni.

Pontozni nem tudom, de azt mondják a műkedvelők, hogy ez időközben kultuszfilmmé nőtte ki magát.. Mindenesetre ajánlom kukkantásra, elsősorban azoknak, akik a műfaj, de legalábbis a téma kedvelői.

A többieknek viszont - akik olyan laikusok, mint én - nem árt előtte egy háttérelemzés. Ugyanúgy, mint ahogy nem mehetsz anélkül operába, hogy ne járnál utána, mit fogsz megnézni. Különben utólag esnek le a tantuszok.. ami azért kellemetlen, mert folyamatában sokkal jobban ütne.

Kíváncsi lennék arra, hogy mint gondoltok erről.. a nézőnek kell "előreolvasnia", vagy a rendezőnek kellene jobban érzékeltetnie (tudná-e egyáltalán, ha nem ismerjük a hátteret, nem abban a társadalomban élünk)? És nevezhetünk-e filmeket szarnak, ha nem szórakoztatnak el úgy minket, mint más alkotások. Lehet, hogy csak pusztán nem látjuk meg a képek mögötti nagyságot? :)

Mindenesetre ez a filmnézés utáni átbeszélés nagyon jó dolog, rendkívül izgalmas és szórakoztató. Mások szemével látni, vagy mások gondolati világát összehasonlítani a saját élményeiddel. Szeretem ezt a filmklubbosdit :)

Link a hozzászóláshoz

Szeleburdi Vakáció - 1987

Most kezdem felfedezni a 90-es évek magyar filmjeit (talán van egy kis lemaradásom?). 1980 után több ifjúsági filmet is forgattak. Ezek közül most a Szeleburdi Vakáció lopta be nagyon magát a szívembe, ami a Szeleburdi Család (1981) második epizódja (de két film külön is élvezhető).

Meglepően remek színészi alakítások, főleg a gyerekek részéről, de a főszereplők se ripacskodnak. Valami eszméletlen aranyos dialógusokat írtak, néha olyan poénokkal tarkítva, ami csak egy fél mondat, még is felkacag az ember rajta.

Nem mondom, talán egy kis retro hangulat is van benne, ami megdobogtatja az ember szívét, ha óvodás korára gondol. Ezért nem értékelem, mert részre hajó lennék. :D Maradjunk annyiban, hogy tök jó film. Kellemes családi mozi így Karácsony estére. Akinek kedve támadt itt megnézheti teljes terjedelmében:

http://youtu.be/r_bFzQj7kbQ

Link a hozzászóláshoz

Gravitáció (Gravity) 2013

Féltem előre, mert tudtam, hogy ez a film olyan témában készült, amiben napi szinten ott vagyok. Rendszeresen követem élőben az ISS-en folyó munkákat élő közvetítés útján (NASA TV) és naprakész vagyok az éppen aktuális űrkutatási hírekből is.

Ennek az apróságnak köszönhetően a film cselekménye számomra teljességgel élvezhetetlen volt, mert akkora ordító baromságokat vonultat fel, hogy szerintem minden amatőr "űrmeghódiccsa" fan a fejét fogta a film láttán. Oldalakon át tudnám részletezni a sok hülyeséget, de nem megyek bele, nyilván rajtam kívül sokakat nem érdekel.

Filmes haverom szerint korszakalkotó a film. Szerintem nem, csak rájöttek mire való a 3D. Csináltak egy filmet amiben valóban illik és tényleg óriásit ad a látvány világhoz. Szó szerint kell hozzá. Szóval igen: látvány 10/10 (bár az ISS CGI modellje szinte már minden modellgyűjteményből letölthető).

Ûrtechnikából, és űrfizikából keményen megbuktak az alkotók. De Sandra Bullock-nak még mindig jó segge van, főleg, hogy 3D-ben úszik el szemünk előtt. És tényleg jó játszik (mármint az arcával).

Végítélet teljesen szubjektíven: 5/10 (ez csak a látvány, de ebben benne van a bullock popó is).

Oscar-díj a legjobb vizuális effektusért borítékolt.

Elysium - Zárt világ 2013

Jaj, pedig olyan jól indult! Komolyan! Nagyon tetszett az eleje. Ott csúszott el a film nálam, amikor a srácra feltették azt a külső gépi erősítét. Ami tök rendben van... de miért kellet ezt a pólóján át a csontozatába csavarozni?! Szerencsétlen hogy fogja levenni, hogy kimossa? Na meg volt még pár rész, amit kicsit furcsállottam, a vége felé egyre több kérdőjel jelent meg a cselekményben, és hát a mártírhalált is előre borítékoltam.

Pedig lehetett volna tök jó mozi. De így csak az n+1. popcorn sci-fi.

Itt is csak a látvány volt érdekes.

Eredmény: 6.5/10 (egész öt az erős kezdésért jár)

Link a hozzászóláshoz

About Time - Időről időre (2013)

Ritkán veszem a fáradtságot, hogy filmekről írjak, pedig azért minden hétre jut egy, amiről épp érdekeseket hallok, hogy milyen jó, vagy egy szereplő mennyire izgalmas benne, esetleg mennyire jó csaj játszik benne. :) De ennél a filmnél pont nem hallottam semmit, és gondoltam, ha már ilyen jó IMDB értékelést(7.9) kapott, megnézem. Nem kellett csalódnom. Szeretem azokat a filmeket, ahol nem jut eszembe, hogy ez egy film, és magával ragad az elejétől a végéig. Annak ellenére, hogy a történetben vannak fantasztikus elemek, hétköznapi emberek mindennapjait írja le. Kis emberek, kis gondok, amik teljesen le tudták kötni a figyelmemet. Alapvetően a romantikus vígjátékokat sem szeretem, a legtöbb poén erőltetett, a romantikus szálban minden megjósolható, ebben a filmben nem volt így. Nagyokat nevettünk a kedvesemmel, és nagy csavarok nem voltak ugyan, de mégsem lehetett teljesen kiszámítani a film következő mozzanatait. A témaválasztása is rendkívül érdekes, egy olyan problémát feszeget, olyan helyzetet teremt, ami szinte mindenkit érint. A végén pedig ad egy egészen kézenfekvő megoldást. Nem túl rövid film (stáblistával együtt több, mint két óra), de kellemes esti szórakozás lehet bárkinek.

Richard Curtis humora és stílusa mondjuk engem mindig is megfogott, be kell valljam, első alkalommal még az igazából szerelem is tetszett, de a Fekete Vipera is pl. fiatalkorom egyik nagy kedvence volt.

Link a hozzászóláshoz

Isten hozott Dongmakgolban - Welcome to Dongmakgol (2005)

Egy megindító koreai filmalkotás, melyet nagyon szépen fotografáltak, és úgy az egész film remekül megvan rendezve. Lehet nem mindenkinek jönne be, de nekem nagyon ütött.

1950. Ugyan azon nép emberei fognak fegyvert egymásra és mindeközben eltévednek egy olyan helyre (egy eldugott kis hegyi faluba), ahol még senki nem látott fegyvert, és az erőszakról sincs sok fogalmuk. Mindebbe belekeveredik egy lezuhant amerikai pilóta. A szituáció groteszk humort szül, de a dráma sem marad el. Nehéz eldönteni, hogy vígjátékot, drámát, vagy háborús filmet nézünk, de jól van ez így, mert ettől válik élet ízűvé.

Egy ez egy olyan film, mely az embertelenségtől az emberségessé válásig vezeti a nézőt.

Eredeti nyelven, felirattal érdemes megnézni. Nem tudok mit hozzá tenni... 10/10!

Link a hozzászóláshoz

Szerelempatak - 2013

Kicsit rendhagyó. Egy magyar dokumentumfilmről van szó, aminek a stáblistája percekkel ezelőtt futott le a képernyőmről. ... Egyszerűen csodálatos. Gyönyörű. Magával ragadó... Ennyi.

Azért pár szóban a filmről: Sós Ágnes rendezte filmet egy erdélyi kis faluban forgatták. Idős asszonyok és férfiak vallanak a szerelemről, a szeretetről, néha kicsit ... na jó; nagyon őszintén.

A film március 2-ig megtekinthető itt: http://www.hbogo.hu/pages/content.aspx?id=3d56840d-e5d6-41d0-8993-92bb1ae268b3

Link a hozzászóláshoz

Kyr nő! Elf harcos nő! Lovag! Boszorkány mesterek! Démon idézés! Ork sereg! Wywern lovasok! Tengeri kígyó! Kahre-i törpék puskákkal! Shadoni páncéltörő! Boszorkány! Dorani nekromata!

Miért nincs sehol egy M.A.G.U.S. logó?! :o

:D

(krillének alapján Hulla írhatta a "modult" :P)

Szerkesztve ekkor: , Daru által
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...