Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Filmek, csak óvatosan!!!! Lehet hogy lelőjük a poént!


Necromancer

Hogy tetszett a Hobbit?  

69 szavazat

  1. 1. Hogy tetszett a Hobbit?

    • Nagyon tetszett!
      38
    • A konyv jobb!
      14
    • Csak egy ujabb fantasy film...
      6
    • Nem tetszett.
      2
    • Nem fogom megnezni.
      0

Ez a szavazás le van zárva, új szavazatok már nem érkezhetnek.


Recommended Posts

Snowpiercer (2020, sorozat), Netflix: Nem emlékszem, talán évekkel ezelőtt írtam a mozifilmről (2013), ami rendkívül egyedi hangulatával, jó felvetésekkel és kiváló színészi alakítással azonnal egyik kedvenccé nőtte ki magát a szememben. A Netflix új sorozata erre a vonatra épít (szó szerint) és próbálja meg a világot megmutatni mélységeiben nekünk, nézőknek. Egyelőre 4 rész jött ki, ebből lehet meríteni egyelőre. Nos, a sorozat nem túl erős, az IMDB értékelések nagy része 1/10 kategóriába sorolja, de ennél azért többet érdemel. Ha el tudjuk engedni a mozifilm hangulatát, akkor kapunk egy teljesen nézhető (bár viszonylag lapos) detektív-sztorit, ami kb illeszkedik a nagyátlagba. Kicsit lapos, kicsit túl PC, túl kiszámítható, itt már nehéz eltakarni az eredeti anyag súlyos logikátlanságait stb. A filmet két dolog emeli ki az unalmas mezőnyből: az egyik a környezet (ami tényleg egyedi és sok elmélkedésre ad okot), a másik Jennifer Conelly, aki remekül hozza az egyik kulcskaraktert a történetben. Azoknak ajánlom, akiknek tetszett az eredeti és nem annyira szigorúak a szappanopera folytatással szemben, azaz akik gyomra nem kavarog, hogy mit tettek egy zseniális filmmel.

Az elméleteket kedvelőknek. A sorozat az indulást követő 7. évben játszódik 3000 utassal, a mozifilm 18 év után 1000 utassal. Hmm...  :P

Alább a sorozat bemutatója, a végére pedig betettem az alapfilmet is, csak hogy lehessen hasonlítani, mekkora is az a szakadék...

 

 

 

Link a hozzászóláshoz

Clara (2018, HBOGO): Ez egy lassú felfutású sci-fi. Nem bonyolítja túl magát, ellenben jól ötvözi a tudományt, természetfelettit és romantikát. Elgondolkodtató, pozitív film arról, hogy hinni lehet, érdemes, hogy többet tudunk, mint, amit látunk, és a dolgok mögé kell nézni, adatokból nem látszik a világegyetem. Aki szereti az ilyen lassú filmeket és a zsánert, annak kellemes élmény lesz. Másoknak talán unalmas. Szerintem 7/10

A bemutató jó, nem lő le semmilyen poént, nyugodtan nézhető.

 

Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Prospect (A lelőhely, 2018): különleges hangulatú sci-fi dráma. Slow burn, azaz lassan épül fel a sztori, de alapvetően egy kellemes alkotás. Főszereplőnk egy floater, azaz olyan ember, aki minden idejét űrutazással és az ezernyi helyszínen végzett kemény munkával tölti. Erőforrás alig, gazdagságról, otthonról, igazi családról  csak álmodik. Kicsit olyan ez, mint a vadnyugat aranyásói: embert próbáló életvitel, semmin nem lepődik meg és hozzászokott az ellenséges viszonyokhoz. Egyszerű, de mégis az atmoszférájával magával ragadó történet, amiről már a 10.percben tudjuk, hogy várhatóan csúfos véget ér szereplőink számára a sztori. 6/10 

 

 

Lovecraft Country (2020): Nah, ez egy igazi Chtulhu mítoszos sorozat. Még csak pár rész van kint, de határozottan jó, pörgős, részenként nagyon változatos eseményekkel. Egyetlen furaság maga a háttér, merthogy főszereplőink afro-amerikaiak és Lovecraft-től teljesen idegen módon a film mintegy 50%-a faji kérdésekkel, illetve az afroamerikaiak elnyomásával foglalkozik.  Kapunk mindent, ami PC és a csövön kifér, bunkó és kegyetlenkedő fehéreket, KKK-t és minden disznóságot, amit csak elbírt a történelem. A nem fehér szereplők nem kicsit vannak túlideologizálva, így ez a szál erősen hiteltelen és durván kontrasztos, teljesen felborítva a film egyensúlyát. A forgatókönyvírók azért igyekeztek megfelelően integrálni a faji kérdéseket a sztoriba, de azért még így is erősen izzadságszagú... szerencsére a lovecrafti cgi szörnyek és bizarr rítusok többségében feledtetik velünk az erőszakos kultúrpropagandát... A mítosz rajongóinak mindenképp nagyon ajánlom, a többieknek akkor, ha nem zavarja őket a másik vonal. 6/10

Raised by  wolves (A farkas gyermekei, 2020): Ez is egy sci-fi sorozat, Ridley Scott rendezésében. Itt is pár rész jelent még csak meg, de nagy érdeklődéssel figyelem a sorozatot. A helyszín egy föld típusú bolygó, ahvá telepesek érkeznek két android és 6 ember embrió személyében. A cél egyszerű: új kultúra létrehozása ezel a 6 gyermekkel. A környezet viszont nem kicsit kihívás, a túlélésnek kevés az esélye még akkor is, ha brutál képességű androidok vigyáznak a bőrödre. Nagyon egyedi hangulatú film, óriási munka van a világteremtésben, igazi csemege a scifi rajongóknak, érdemes megnéznetek. 8/10

 

 

Con Salamander, tetra és Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Nos, végignéztem "A farkas gyermekei" sorozatot. Sajnos nem hozta a hozzá fűzött reményeket, mert az erős kezdés után mélyrepülés. A végére kifejezetten bugyuta és idegtépő. Azt látom, hogy volt egy remek alapötlet, egy adag történetszál, ami a pilot utáni pár részt elvitte még a hátán, majd kifogyott a szufla, már nem volt a környéken az, aki az alapokat írta. Borzalmas a vége.

Viszont kellemes meglepetés a Warrior, aminek az ötlete néhány Bruce Lee jegyzeten alapszik, ha lehet hinni az intrónak... És meglepően jó, a 2. évad is, igaz, még van hátra két rész... Érdekes környezet, jól megírt történet, összetett, többdimenziós karakterek, remek bunyós koreográfiák. Minden ízében érződik a szenvedély, amivel összrakták. Szuper.

 

 

Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Végre sikerült belenéznem a The Boys második évadába, le is csúszott öt rész. Eddig kiváló. Valahogy sikerült tartania az első évad hangulatát úgy is, hogy közben változott a legtöbb supe karakter helyzete. Hughieék még mindig rejtőzködő menekülő akciózó kis csoport, de minden erővel megáldott karakter elcsúszott valamerre. Stormfront rettenetesen idegesítő, ez becsületére válik a színésznek és az írónak.

Becsúszott pár dolog, aminél forgattam a szemem, hogy ez így túl convenient.

Amiről is jut eszembe, végigrágtuk magunkat a His Dark Materials első évadán. Alapvetően nem különösebben jött be, már a könyvben is zavaró volt, hogy egy kislány szemszögéből látjuk az eseményeket, és ez valahogy nem jól transzformálódott képernyőre, ahol erős külső nézőpont van általában. Ami viszont kiváló volt benne, az az, hogy akármikor eszembejutott valami ilyen kötekedés, a következő jelenetben kaptam rá magyarázatot. Mintha a gondolataimat olvasta volna a sorozat. Szürreális élmény volt.

Link a hozzászóláshoz

Remélem, most meglepetést okozok, de alapvetően szeretem a magical girl sztorikat. Vagyis inkább a magical girl sztorik gondolatát, mert a legtöbb sorozat és egyéb alkotás kislányoknak készült, és akármennyire elvetemült is vagyok, ez ront számomra az élvezhetőségen. Ezen tények mentén kerestem valamit, ami mindkét határfeltételnek megfelel, és akadtam rá a Madoka frencsájzra (valamiért nem enged linkelni a fórum, szóval: https://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Franchise/PuellaMagiMadokaMagica). Régi, klasszikus, aki benne van a szcénában annak valószínűleg nem fogok semmi újat mondani.

Madoka Magica Is One of the Greatest Anime of All Time. Here's Why!

Az alap sorozatot néztem meg, és a filmek közül a harmadikat (az első kettő csak újracsomagolása a sorozatnak).

Röviden: sötét és fura. A világ és néhány jelenség éles kontrasztban áll Madoka tökéletes életével, szerető család, cuki kistesó, barátok az iskolában. Már a legelejétől érezni, hogy valami nem lesz jó, de elsőre nem arra gondolna az ember, ami valóban baj lesz. Mesterien csavarja ki az ismert toposzokat a zsánerben, és csak helyenként hajlik túl mélyen szürreálisba. Nem esik a tipikus animés nagyotmondásba, ahol szimbolizmus meg MÉLYSÉG van, de valódi jelentés nincs. A világ saját, persze teljesen irreális de nagyjából konzisztens logikáját használja a borzongatásra, kontrasztba állítva a korábban említett idilli cukisággal.

És hát a harci/akciójelenetek meglepően kreatívak. Amikor a svájcisapkás kiscsaj elkezd hatmillió puskát dobálni és szépen sorban elsütni őket, tudtam, hogy nem lesz gond az animáció kissé ósdi mivoltával, a rajz stílusa és az egész atmoszféra elviszi a hátán.

A folytatásként, következményként szolgáló Rebellion címet viselő film csavar egyet a sorozat EPIKUS konklúzióján, de leginkább egy gyermek lelki problémáiba megy bele. Emiatt más hangulata is van, annyira nem jött be ez a része, de az agyat jobban dolgoztatja, és hamar kiderülő okokból sokkalta absztraktabb, mint az első fejezet volt.

Ezen túl is van még matéria, de a mindenféle spinoff meg folytatás meg egyéb mangákba nem néztem bele.

Amiket láttam, azokat mindenkinek tudnám szívből ajánlani. Egyáltalán nem gyerekeknek való, akármit is sugall az első pár rész. Nagyon hamar előjönnek azok a jelenségek, amiktől feláll az ember hátán a szőr.

=============================================================

Magical girl vonalon mozogva, fülembe jutott, hogy készült a WINX franchise-hoz is egy élőszereplős sorozat a Netflixtől. A fogadtatása nem volt túl pozitív, úgyhogy nem számítottam semmi jóra, de pozitív csalódás lett. Sosem néztem az eredeti anyagot, a Winx Club nyugati rajzfilmet, ami harmadik vagy negyedik generációs alkotás ebben a témában, így azzal nem tudom összehasonlítani.

Fate: The Winx Saga' Season 2: Officially Renewed at Netflix - What's on  Netflix

Ugyan a Netflix hírhedt a racebending képességéről, itt mégsem voltak elég progresszívek, kaptak a pofájukra, amiért a kreolbőrű lány helyett egy body positivity idol (de sajnálatosan fehér bőrű) lányt raktak be (a széles lány, balról a második), illetve hogy nem elég ázsiai jobbról a második. De minket az ilyesmi hidegen hagy, szóval rá se rántani.

Mint említettem, nem mentem bele magas elvárásokkal, és öt percen belül el is hangzott a mansplain kifejezés, amire csak forgatni tudtam a szemem, és itt-ott felütik a fejüket a vadfeminizmus rusnya kórói a dialógusban, de meglepően pozitívan csalódtam. A sztori teljesen alap, ezerszer leforgatták már ugyanezt a sorozatot, és a karakterek jelleme és szerepe is mintha egy homokozói formával lettek volna beletolva. De ahol a "mi" elbukik, ott csillog a "hogy". A dialógus és az alakítások (többségében) kifejezetten jóra sikerültek, és ez duplán igaz a mellékes szereplőkre.

Azt mondjuk szeretném tudni, hogy melyik szolgáltató épített bázisállomást a tünderiskolába és hány G-s, mert mindegyik tini folyamatosan a telefonján lóg, ami azért komoly forgalom tud lenni.

Javasolni semmiképpen nem javasolnám úgy általában, de ha valakit érdekelnek az ilyesmik, akkor sokkal rosszabb sorozatokat is nézhet, mint ez, és csak hat rész.

Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Megnéztük tegnap (vagyis befejeztük, három felvonásban fogyasztottuk) a Snyder által vágott Justice League filmet. Nem vagyok nagy fogyasztója a köpönyegfosnak, nem láttam az eredeti kiadást sem (Josstól), illetve Marvelből is azt mondanám hogy erősen le vagyok maradva.

Alapvetően ahhoz képest, ami, nem volt rossz film. A hasonszőrűekkel összehasonlítva az észrevételeim.

+A főellenfélnek volt értelmezhető karaktere, és a fenyegetésnek tiszta határai (időhatár vs kriptoni jelenlét). Elismerték és felhasználták a különböző szupererejű karakterek közötti erőkülönbséget. Nem volt mindenki kényszeresen vicces, karakterhez illőek voltak a humoros részek. Ez a "komornyik" verzió a gunyoros és kb egyenrangú viszonyával Batmanhez nekem szimpatikus.

-Kicsit gagyin nézett ki sokminden, beleértve a főellenfelet (meg a belengetett főellenfele), meg a CGI és a kosztümök jelentős része. Az "anti life" meg "motherbox" rettenetesen fantáziátlan nevek. A Joker ezen inkarnációja még mindig ótvar. Dianának és a vízesfiúnak kevés karakterizációja volt, ami fura ahhoz képest, hogy NÉGY órás a film. A kiborg csóka űberturbóhekkelési képességei nekem kicsit meh.

Összességében kap egy langyos +-t, de még ezzel is kiemelkedik a Marvel-fáradtságból, amit én úgy is érzek, hogy nem is néztem meg a filmek egy jó részét.

Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Invincible

Biztos ti is találkoztatok már a memékkel, amik ebből a sorozatból születtek, pl ebben a formátumban

thinkmarkthumbnail.PNG

A sorozat maga folytatja a többek között a Boys által is mainstreamesített "brutális szuperhősök" vonalat, de nagyon lesúlyozza a szokásos szuperhősös gagyi harci jelenetek, ahol teljesen inkonzisztens, hogy épp ki mire képes, gyakorlatilag a történet és a dráma alá van rendelve a világ következetessége. Emellett a tini dráma is elég bugyuta, és ahogy olvastam ez külön romlott még az adaptáció során (képregényből rajzfilm), a főszereplő csaja durván romlott személyiségileg a folyamat során.

Gyakorlatilag azért az 5-6 brutális jelenetért érdemes lehet megnézni, de nem akkora eresztés, mint egyesek szeretnék beállítani.

Antail, Shordanus és Legolol345 kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Love, Death and Robots második évad

Hasonlóan az elsőhöz, ez is antológia, változatos készítőkkel és sztorikkal, egymástól teljesen függetlenül.

Szintén hasonlóan az elsőhöz, ez erősen hullámzó minőséget képvisel, és nem az animációra gondolok, az profi mindegyikben.

Automated Customer Service [-]
Ez mekkora baromság. Robotporszívó territoriális lesz és harcba keveredik a tulajdonosával. Gondolom az író fejében még jól hangzott a sztori. Az artstyle is szar, pálcika végtagok hordó testeken.
Ice [0]
Stílusos, szép, közepesen értelmetlen, gyakorlatilag semmi mondanivalóval.
Pop Squad [0]
Nagyon szép, de rettenetesen rosszul megvalósított disztópia, Equilibrium utánérzet csak még kevesebb értelme van, hogy hirtelen lelkiismerete támad a főszereplőnek.
Snow in the Desert [+]
Nagyon szép, király akció, Snow animációja néhol fura, de elég fantáziadús világkép. Egy ilyen rövid sztorihoz pont elég mély és kidolgozott, hihető.
The Tall Grass [0]
Stilizált grafika, okés horror, sok értelme nincs.
All Through the House [+]
Ötletes rész a Mikulás megleséséről, jó kis feszültsége van. Okés grafika, a Mikulás dizájnja lehetett volna jobb mondjuk, nem volt elég creepy.
Life Hutch [0]
Szép grafika. Automated Customer Service témájára egy karbantartó robot meghülyül, és azt kell legyőzni. Ez egy kicsit komolyabban veszi magát, de ennek ellenére elég gagyi. De szuper az űr és 0 G fizika.
The Drowned Giant [-]
Szép, de teljesen értelmetlen és maszturbálásszerű prolifilozofálás.

Összességében 0-t kap az évad.
 

Antail és Bitschak kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Dűne - 2021

Röviden: kino.

_120383587_dune.jpg

Hosszabban.
Szuper atmoszféra, nagyon eltalálta a rendező a kameraszögeket, fényeket meg mindenféle hasonlót.
A színészek többségében rendben vannak, egyedül Jessica nem volt meggyőző, meg úgy hallottam, hogy szinkronos verzióban Stilgar nem adta jól a sztoikus kemény arcot. Fiatal Paul kiváló választás volt.
A látványvilág lenyűgöző. Rettentő jól ábrázolja az agybomlasztó méreteket, a topterek csodásak, minden baromi jól néz ki.
Az effektek kifejezetten jók (itt főleg a pajzsokról beszélünk, más látványos CGI nem nagyon volt).
A koreográfiák kiválóak, érezhető a beletett tudás és munka.

Ami feltűnt, hogy a korábbi verziókkal szemben ez sokkal inkább adaptáció és nem Dűne: A Film. Értem ez alatt, hogy a film nem koncentrál olyan dolgokra, amik nem relevánsak a sztori szempontjából csak azért, hogy bemutassa a világot. Egy fia navigátort nem látunk, nem terhelnek minket Holtzman elméleteivel, mintha tényleg a filmre írták volna a forgatókönyvet, ennek ellenére nagyrészt hűséges az eredetihez.

Összességében 10/10, rég csalódtam ilyen jót Hollywoodban, John Wick első része volt ilyen élmény.

Hulla, Sneer és Legolol345 kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Dűne: nekem üresek voltak a terek. A méretek rendben voltak, de a helyszínek olyanok, mintha nagy hangárokat építettek volna, nem pedig lakóépületekről beszélnénk. Alig vannak tárgyak, a k...va nagy kongóan üres termek engem kifejezetten zavartak. Egy sziecs belseje legyen akár ilyen, de Caladan... lol.

ha cinikus akarnék lenni, akkor tulajdonképpen csak azt tették bele, amit Frank beleírt. Merthogy minden tárgy szerepelt, ami a könyvben is, de azon kívül SEMMI!  :duh:

Amúgy egyetértek veled tetra, jó lett a film. Várom a folytatást.

Link a hozzászóláshoz

Ha valaki szereti a slow-burn filmeket, akkor íme egy ajánló.

Station Eleven:  ez egy halálos vírusos, apokaliptikus történet 10 részben. A COVID előtt kezdték forgatni, majd bejött a járvány és menet közben fejezték be. Passzos. A színészek jobbára ismeretlenek, de jól játszanak, a helyszínek érdekesek, de semmi extra, effektek gyakorlatilag nincsenek, a walking dead sorozatra hajaz a képi világ. Naggggyon lassan bontakozik ki a sztori, néha kissé koncepciótlanok a váltások az idősíkok közt, nem kis türelem kell hozzá. Erős első és utolsó rész, a többibe itt-ott még én is beletekergettem pár másodpercet, mert vontatottnak éreztem egyes jeleneteket. Itt minden az atmoszféra, a zene és a mindent átívelő, de ultralassan kibontakozó, szövevényes és mindennel összefüggő sztori. Imádom az ilyesmit, sokáig emlékezni fogok az üzenetre. Merthogy minden főbb szereplőnek van helye, értelme, célja a történetben, a végére megértjük, miért kellett ott és akkor és annak történnie, aminek. Kerek. Jó szórakozást hozzá!

Értékelés: az utolsó rész miatt 7/10 (egyébként 5 lenne)

Plusszpont, h a trailer semmit nem ad ki a sztoriból  :)

 

 

Link a hozzászóláshoz

Sailor Moon Crystal

Pretty Guardian Sailor Moon Crystal (ONA 2014) - Anime News Network

Számítottam valamire. Nem tudom, pontosan mire, Madoka hamis elképzeléseket ültetett a fejembe, de ez a Sailor Moon reboot nem adta meg. Gyerekkoromból emlékszem az eredeti animére, ami hát már akkor is feltűnően fillerteli és gyermeteg volt. A fillereket valóban eltűntették ebből, és a felbontás jelentősen nagyobb, mint volt, de minden más szempontból ugyanazt kaptuk: gyermeteg sztori, gagyi animáció, inkonzisztens és teljesen véletlenszerű erők jelennek meg és tűnnek el a karakterek repertoárjában.

2/10, mert az állóképek néha szépek, de amúgy semmi.

 

Stein's Gate

Pin auf Spieletester.de

Sokat hallani erről a sztoriról (videójátéknak indult, majd animét csináltak belőle), de én csak most vettem rá magam, hogy ránézzek.

Abszolút pozitív tapasztalat. Úgy mentem bele, hogy komplikált időutazós sztori lesz, ehelyett kaptam egy cukisággal, érzelmekkel, emberséggel, és sok-sok, de konzisztens időutazással telitűzdelt történetet. Japánszerűen fura az egész, de angol szinkronnal ennek a negatív aspektusai is eltűnnek.

Összességében 8/10, ez is persze elmegy az Interstellaros tudományferdítés irányába, de maximálisan jó sztori. Vagy hát sztorik, mert alternatív idővonalak mentén mozgunk.

Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Overlord

image.thumb.png.bc5285ddb75cbb118a00b1d79c7b4247.png

Apropója van, mert a Nyári Tábor előtt egy nappal fog megjelenni a negyedik évad, ami majdnem utóléri a regényeket, amire alapul az anime.

Úgy jött szembe, hogy a power fantasy zsáner egy másféle megközelítéséről volt szó, és bedobta valaki.

Nagyjából egy hét alatt ki is végeztem a 39 részt, +34+1 humoros-cuki mellékrészt. Mondhatjuk, hogy tetszett.

Az animáció maga nem túl jó, átlagon alulinak mondanám, különösen zavaró, hogy míg a 2D animációk minden második képkockát animálják csak (tehát a 24 fps valójában 12), de a 3D CGI minden kockán animálódik, amitől a vártnál is jobban kiüti az ember szemét.

Az ajánlás teljesen valid volt, power fantasy, de máshogy. A főszereplő élőhalott, ami azzal is jár, hogy a moralitása nem emberi. A játéktechnikai elemek szerves, élő részei a világnak (merthogy játékban beragadás a koncepció, bár mivel egyelőre semmiféle jel nem mutat rá, hogy valaha is kikerülhet, ezért ez ténylegesen nem sok mindent jelent).

A történet maga se nem túlságosan gagyi, sem kifejezetten okos. Viszont a mellékszereplők felhúzzák a színvonalat. Mind a szövetséges, mind a semleges vagy ellenséges emberek személyisége szórakoztató. Az alárendelt karaktereknek külön pikáns ízt ad, hogy egy játék NPC-iként lettek megalkotva, így a készítők fura elképzelései, fétisei, vágyálmai jelennek meg bennük, a szörnységükön túl is kilógnak a világból, de a sorozat teljesen egyenesen kezeli ezt (noha sok komikus jelenetet eredményez).

A dráma leginkább az esendő emberek történeteiből ered. Gyakran megismerünk embereket, akik érthető okokból tesznek dolgokat, vagy épp maguk is (lelkileg) szörnyetegek, és a főszereplővel (és a sleppjével) való kapcsolatukon keresztül új megvilágítást kapnak.

Eddig két hétvége alatt két fanartot gyártottam neki, mert rettenetesen tetszik az egész, és még tervezek.

Bónusz: S2E09-ben van egy harc, ami nagyon jól mutatja a Bárdok Bűvfegyver varázslatát (vagy melyik az), a láthatatlanná tett fegyver + illúzió kar.

Rayen Reval és Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Gangnam Beauty (내 아이디는 강남미인)

8394d282aef24dcfbb990c9dd81ce29b.jpeg?s=900x600&e=t

Életem első, és valószínűleg utolsó k-drámája. Nem azért, mert rossz volt, hanem mert nem érdekel különösebben a zsáner.

Azért néztem ezt meg, mert olvastam a hasonló nevű, ennek az alapjaként szolgáló képregényt (avagy manhwát, hogy a koreai szakkifejezést használjam), ami tetszett, és az alkotó következő művének egy központi eleme pont egy ilyen dráma forgatása volt, szóval amikor megtudtam, hogy forgattak k-drámát a Gangnamból, úgy döntöttem, rászánom azt a 16 órát.

Beszerzése leginkább online streaming oldalakról lehetséges, mert a torrentek amiket találtam nem tartalmaznak feliratot, és nem triviális azt külön levadászni.

Két dologról szól névleg: van a romantikus szál (ami elolvadósan nagyon cuki) és a koreai kultúra szépségmániája, ami az eredetiben jobban átjött, de azért itt is érezhető. Persze nehéz megítélni, mert sosem voltam még fiatal koreai lány, de átérzem a fájdalmukat.

Érdekes betekintés ez a koreai popkultúrába, amivel amúgy nem találkozom sűrűn. De még érdekesebb a koreai ízlésvilág. A képen jobbszélen, rózsaszín ruhába látható színésznő (karaktere Soo Ah) elvileg a 11/10-es csaj, a fiatalos, friss, ártatlan szépség. A balszél (Mi Rae) pedig a megcsinált, plasztikázott, érettebbnek tűnő szépség. Nekem különösebben egyik sem tetszik, nem csúnyák, de egyáltalán nem éreztem az áhitatot, emiatt kicsit furán hat, hogy a sorozatban mindenki úgy tesz, mintha istennő járna köztük, miközben ezt a lányt próbálják eladni átlagosnak:

96thumbnailparkyoona.jpg

Középen pedig az álom pasi. Tényleg "szép", de közel sem férfias, nem egy Henry Cavill hogy finoman fogalmazzak. Mivel ő az aszociális, érzelmileg zárkózott figurát játssza, ezért a színésznek nem volt nehéz dolga, mindent fapofával, és érzelemmentes hangon előadni. Azt tökéletesen hozta is.

Na, ennyit a koreai ízlésről. Az adaptáció nagyrészt hűséges az alapanyaghoz, az összes nevezetes jelenet szerepel, a karakterek hasonlóak, de pont kihagytak két motívumot, ami szerintem fontos része volt az eredetinek, ami elkerülhetetlen volt, mert az egyik karaktert úgy átalakították, hogy nem tudta a lényegi szerepét betölteni. Kár érte.

Antail, Lozartan és TAO kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Medieval (2022)

Friss, ropogós, történelmi fikció. A film elején megjelenítik, hogy igaz történet alapján, de nagyjából a helyszín és a nevek stimmelnek, korban sem és lényegében sehogy sem sikerült követni a nagy cseh hadvezér, Jan Zizka történetét. Kezdve ott, hogy a filmben felnőttként veszti el egyik szemét, a valóságban viszont már gyermekkorban, a filmben Zsigmond kvázi ellenfele (a másik csapatban játszik), viszont vele csak Husz János kivégzése után rúgja össze a port és még sorolhatnánk. Semmi nem stimmel, még a film végén elhangzó nagy szavak sem, hisz véletlenül sem a szabadságért harcolt és ha minden igaz, egy csatát veszített, nem volt teljesen verhetetlen. Ezek persze nem vesznek el sokat a film élvezetétől addig, amíg az ember utána nem olvas (nagyjából a film felénél), onnantól azonban nagyon zavaró. Jan Zizka ugyanis egy kifejezetten izgalmas karakter volt a valóságban, élete és megpróbáltatásai kiáltanak egy jó filmért. 

Nos, jelen esetben egy langymeleg, elég véres és csatáiban tulajdonképpen teljesen vállalható filmet kapunk (bár a harci hitelességről azért nincs szó - ez egy "Rettenthetetlen" klón lett). A színészi játék hanyagolható (lényegében egyik mellékszereplő nevét sem jegyezzük meg a végére), a történet sablonos, az operatőri munka elmegy, a képek nem erősek. Kár érte, lehetett volna sokkal jobb is. Például azzal, ha a huszita vonalból többet és hitelesebben beemeltek volna, de ez a mai PC világban kerülendő, még a végén valaki keresztény témájúnak titulálná a filmet  - pedig a valóságban Zizka a kereszténység és keresztény történelem egyik kiemelkedő alakja.... Na de hát ezt filmre vinni... esélytelen. Maradt a név mögé betokozott langyfos "romkasz" (romantikus kaszabolás).

Egyetlen igazán hangulatos részt emelnék ki, ez pedig a film utolsó perce, ahol egy szereplő halálából sikerült egy szuper hangulatos átvezetővel eljutni a huszita hadvezér egyik nagy csatájáig. Na ez 10 pontos. A film összességében 3/10.

 

Link a hozzászóláshoz

De hogy ne rontsam el a hangulatot, bedobom az 2021-es év legeslegjobb filmjét, ha esetleg vki nem találkozott volna még vele.

Senki (2021)

Nos, ez valahol egy John Wick klón, de szerintem vagányabb, realisztikusabb (azért nem sokkal) és hát... van annyira jó film, mint az említett franchise első része.

A megjelenés óta 3x is megnéztem, a buszos verekedést meg vagy egy tucatszor, megunhatatlan. Ez utóbbi bekerül az oldboy, meg a kingsman templomos jelenete mellé a legjobban megvalósított mozis vérengzések közé. Bűnös élvezet nézni ezt a filmet, de épp ez a lényege. A hangulat szuper (nem sikerül egész végig tartani, de azért igyekeznek), a sztori érdekes és a látvány, az bizony ott van. Röviden: 9/10

 

 

Na jó... közkívánatra ... a kérdéses jelenet... (angol)

 

Link a hozzászóláshoz

Avatar 2

Direkt nem olvasgattam előre, az előzeteseken, meg néhány Cameron riporton kívül nem igazán mélyedtem el a témában, de nagyon vártam a folytatást.

Számomra hatalmas élmény volt az első és nem akartam bedarálni az annyit várt második rész atmoszféráját az olvasgatással. 

Jól tettem.

Nyilván személyes vélemény, de számomra ez a film minden vonalon jobban teljesített, mint az előző rész. Kivéve talán egyet, a látvány (ami egyébként hihetetlenül szép) már nem ütött akkorát. Az első annyira más volt és különleges, hogy a második rész ezt a különlegességet már nem tudta hozni.  Jó, néha volt pár copy -paste jelenet az első részből, amit nem értek, hogy miért kellett.

DE

Sokkal jobb a történet, sokkal jobbak a karakterek, sokkal többrétűbb a mondanivaló, sokkal hihetőbb és sokkal normálisabb az egész. Ez bizony szép munka. Arról nem is beszélve, hogy igazi emberi értékeket és valós családi dinamikákat rajzol filmvászonra Cameron, nincs egyetlen visongó cicababa vagy töltelék karakter a filmben. Nem követi a PC vonalat, hanem hozza az egyetemes emberi kultúrát, történelmet és minden karakternek van hite valamiben, nem csak agymosott zombikat látunk. Pozitív üzenet, ami úgy kell, mint egy falat kenyér az értelmileg/érzelmileg kiüresedett, acsarkodó és PC világunkban.

Meg kell hagyni, bátor csávó ez a Cameron, a sok lehurrogást is pont ezért kapja.

Max respect. 10/10

 

Antail és tetra kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...