Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Filmek, csak óvatosan!!!! Lehet hogy lelőjük a poént!


Necromancer

Hogy tetszett a Hobbit?  

69 szavazat

  1. 1. Hogy tetszett a Hobbit?

    • Nagyon tetszett!
      38
    • A konyv jobb!
      14
    • Csak egy ujabb fantasy film...
      6
    • Nem tetszett.
      2
    • Nem fogom megnezni.
      0

Ez a szavazás le van zárva, új szavazatok már nem érkezhetnek.


Recommended Posts

A hetvegen " mozis " hetveget tartottam, megneztem egypar a "netbolt" ban fellelheto uj filmet. gondoltam par szoban irok roluk hatha valakinek segitseg lehet eldonteni hogy erdemes-e ra elmenni a moziba vagy nem. a teljesseg igenyen nelkul tehat a filmek:

Hollo 3 - szinte egy az egyben a ma mar kultikus elso resz koppintasa, kisse megvan csavarva a sztori de a foellenseg nincs olyan cool mint az elso reszben. a hollos-srac jol jatszik, de valahogy megse az elso resz. 1x nezheto

White Chicks/ Feher csajok- a Wayans testverek legujjabb vigjateka. nagyon kiraly, mar az alapotlet se semmi , 2 neger fbi-os csavot kisminkelnek 2 elkenyeztetett feher ujgazdag rib..-ve. csajoknak kotelezo!!! :-)

Envi/irigyseg - ben stiler uj vigjateka a szareltunteto spray feltalalasa es a belole tortent meggazdagodas koruli bonyodalmakrol. a fotema igaz a filmre is . sza..r volt. nem tudtam vegignezni, bele kellett porgetnem. nem ajanlom senkinek

Most is bergyilkos a szomszedom - a 2. resz, s van olyan jo mint az elso. uj ellenseg a szinen, az elso reszben elhunyt gogolak testvere laslo goglak(magyar szarmazasu gengszter) enyhe magyar akcentussal. erdemes megnezni mar csak azze is mivel bruce willis rozsaszin nyuszis papucsban lovoldoz....

Bourne Supremacy/ A bourne csapda - az 1. resz utan jatszodik 2 evvel, a cia visszahozza a kepbe bourne-t, megvadoljak egy gyilkossaggal. de a srac felveszi a kesztyut es onnan o iranyit. valtozatos helyszinek, akcio. a vegen egy nagyon jo autos uldozes(mostanaban nem lattam ilyet) . ez a matt damon gyerek eleg jol kikupalodott, meg a vegen o fogja jatszani a kovetkezo james bondot. kemfilmek szerelmeseinek kotelezo.

Bibor folyok 2 - hat, nem az elso resz folytatasa. a kapcsolat annyi hogy ugyanugy niemans felugyelo(Jean Reno) nyomoz. a film a vegeig jo. vannak benne papok arc nelkul termeszetfeletti kepesseggel(ok a kivegzok) , misztikum, fordulat-nyomozas, egy kis tortenelem a 2. vilaghaboru francia-nemet hataron tortentekrol. csak a vege lett elbasz...va, az utolso 5 perc. de azze 1x nezze meg mindenki, s a vegere meg talajon ki valami frappans befejezest maganak.

Jersey Girl/ apja lanya - ben afleck kevin smith komoly filmjeben. az ozvegy apa egyedul neveli lanyat. vannak benne poenok de inkabb a lanyoknak valo olyan sirdogalos film, de minden jo ha jo a vege. lanyoknak kotelezo.

Sky Captain and the world of tomorow - scifi adaptacio. a kitalalt vilag a 2 vilaghaboru kozotti technikai fejlodes fantasztikumanak fejlesztese( egy lehetseges masik fejlodesi iranyvonal, igy is alakulhatott volna a torteneelm) . viz alatt is repulo repulok. egi repulogepanyarepulok stb. jol kitalalt vilag a scifi aranykoranak megfeleloen, latvanyos akciok....

enyhe rezelgos karakterekkel.

es a vegere ami a legfontosabb(azoknak akik vegigolvastak :-)). a neten immar fellelheto a Gyuruk Ura - a kiraly visszater uj dvd megjelenesenek reklamvideoja, mely szerint ez a rendezoi valtozat, 50 percel hosszabb mint a mozis valtozat!!!! s minden benne van amit a moziban hianyoltunk.

A kalozhajok elfoglalasa. a 2 varazslo(gandalf-szaruman) varazsparbaja, stb. a trailer kotelezo!!!!!!!

Link a hozzászóláshoz

Egy régebbi vígjátékot szeretnék reklámozni. :)

Nem tudom, nem hiszem, hogy sokan ismerik, de baromi jó :D

címe: Joe Dirt (magyarra Piszkos Joe-nak fordították).

Én halálra röhögtem rajta magam, és még mondanivalója is van a filmnek. :D (persze ezt a részét nem a mátrix 1hez, vagy ilyesmihez kell hasonlítani.)

Egyszóval csak ajánlani tudom.

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Múlt héten megnéztem a Riddic-et, meg az Én, a robot-ot. Anyám! Mekkora ász filmek! Mostanában nem nézek tévét és amúgy is szokva vagyok a selejtes amerikai tucatfilmekhez. De ezek! Kellemessen csalódtam. Majd még próbálok írni pár sort a LotR nevü alkotásról is. Amolyan magánvéleményt.

Darun

Link a hozzászóláshoz

Nnna!

Úgy látom kissé halódik ez a topic, vag ylegalábbis az utóbbi időben el van hanyagolva.

Hát az utóbbi 1 hónap nálam vizsgaidőszak volt, és ugye erre a jellemző nálam hogy e lehető legkevesebb buli, de hogy a tanulás se legyen túlzásba vivve (szép magyarsággal), napi 2-3 film azért becsúszott. Onnan szemezgetném a nekem legjobban tetszőket.

Vágta: egyik főszerepben a pókember :) , de nem ez a lényeg kissé hosszú film, de igaz történetet dolgoz fel, és az egyik legmeghatób film amit mostanában láttam. Rengeteg érzelmet váltott ki belőlem, és egyszerűen meg kell nézni.

Dogville: Nicole Kidman. Kissé művészi hatású film, ha valaki belenéz rögtön látszik hogy a díszletek igen le vannak redukálva, sőt az eleje annyira nem is tetszett, de a film lényege az első 1.5 óra után jön ki. Az volt a No2. érzelmeket kiváltó film nekem. Szóval utána enyhe világvége és öngyilkos hangulatom volt, kisé lelombozó, de mindenképp elgondolkodtató. Kissé groteszk, de akinek ez bejön tudom ajánlani.

És még néhány csak úgy rövoden:

Memento

50 első randi (cuki)

A ravasz az agy és két füstölgő puskacső, Blöff, Gépállat sc <---a Guy Richie filmek kedvelőinek

Tarantino funoknak: Tiszta Románc

A kissé erotikus töltetet és morbidabb dolgokat kedvelőknek: Sade márki játékai és A titkárbő

Ami kefejezetten tetszett az az Eredendő bűn c film volt Angelina Jolie

és Antonio Banderassal, a női főszereplő karaktere szvsz kifejezetten tipikusan ideális boszorkány karinak :wink: .

Stephen King és horror kedvelőknek: A rózsa vére.

Amit nem sikerült teljesen felfognom, és ezért nem is nagyon tetszett az a 9. kapu c. volt. De egyi haverom megigérte hogy el fogja magyarázni :lol: .

És végül a mese kedvelőknek: Eszeveszett birodalom. Egyik kedvencem a Shrek után. Érdemes megnézni.

Most pedig megyek haza és megnézem a Belleville-i randevút, mert sok jót hallottam róla. Ha érdekel benneteket majd beszámolok róla.

Egyébként ha tudtok valami jó kis filmet amit érdemes megnézni, írhatnátok ide, mert nekem már nincs túl sok ötletem..néha egy órát is állunk a tékában mire eldöntjük mit hozzunk ki. Régebbi ajánlások is jöhetnek ám!

Sziasztok!

Link a hozzászóláshoz

Szóval először is, valami gáz van az itthoni géppel azért nem tudtam bejelentkezni szóbal bocs: Bobo003

A Csokoládét már láttam vagy 3 szor, sztem nem olyan régi, de tényleg jó kis film.

Me mgint megnéztem az örökzöld klasszikust a Gyalog Galoppot. Hát igen. Ehhez többet nem tudok hozzáfűzni. :)

akinek bejnnek az iszen szentimentális b*romságok magyar módra annak ajánlom a Roncsfilmet. Elég súlyos egy alkotás.

Link a hozzászóláshoz

Most (nemrég) jöttem meg a Sorstalanság c. film szegedi díszbemutatójáról és röviden elmondanám a véleményem:

Röviden, megrázó.

Kicsit bővebben, azt ahogy leírja amit leír az nagyon ott van. A zene is nagyon jóra sikeredett, a szereplők szintén jól ki lettek válogatva, bár szerintem van benne egy-két olyan dolog amit a németek nem pont így csináltak, csinálnának. Nem akarom lelőn a poént úghyog nem mondom el mi volt az, de aki megnézi, sztem rájön. Egyébként maga a film szerintem nagyon jóra sikerült és akinek tetszett a Schindler listája, annak kötelező.

Maradtam tisztelettel:

Link a hozzászóláshoz

A hétvégén erőt vettem magamon és (csaknem egy szuszra) végignéztem az Omen első négy részét. Remélem nincs több :) A negyedik rész jobb volt mint számítottam. A kiscsaj kísértetiesen hasonlít az egyik ismerősünkre... :shock:

Talán ezek után végre összeszedem a bátorságom, és megnézem az Ördögűzőt is.

Tegnap láttam a Legyen világosság! című francia vígjátékot. Pont olyan tünemény, mint az Amélie csodálatos élete vagy az Isten nagy, én kicsi vagyok, bár ez utóbbinak sajnos csak a felét láttam. Ha vkinek nagyon elege van a világból és akut ember undora van, tudom neki ajánlani ezeket a filmeket. Felér egy lelki nagytakarítással :)

Link a hozzászóláshoz

Tiszteletem!

Nos vége a vizsgaidőszaknak és ezzel együtt a filmnézésnek is. Sok új és már számomra klasszikussá vált filmet láttam (ezeket már sokadszor), a köz számára összegezném a tapasztalatokat.

Mozi:

A mozival megszívtam, egyet sem tudnék ajánlani. A cápamesét kivéve :lol: na az naggyon király! végigröhögtük az egészet, a nyitójelenet a kukaccal máris fergeteges, és csak jobb lesz.

Meg várom az apádra ütök 2. részét. Az első nagyon nagy.

Videotéka:

klasszikusok:

- Tiszta románc (love-story Tarantino stílusban)

- Kutyaszorítóban (Tarantino - mi nagyon szeressük - első filmje, parádés szereposztással -pl.: Harvey Keitel, Tim Roth, Michael Madsen- a többi filmje közül leginkább a ponyvaregényre hajaz)

- Memento (az utóbbi idők legérdekesebb nyomozós thrillere szerintem, mindenképp megéri megnézni _végig_ mer jó a poén a végén.)

- Macskafogó (magáért beszél. azért írtam fel, mert aki régen látta, gyerekkorában, akkoriban tuti nem figyelt fel a keménykedős szövegekre! nagyon alázós dumák vannak benne! meg mindenki dohányzik. Ja, és a zenéje - lusta dick és a vámpírdenevérek - hatalmas!)

- Shop-stop (aki szereti a Jay és néma Bob filmeket, meg fog lepődni, mert szerintem ez a legjobb a sorozatban. szokásos idióta történet, a szokásos hatásos és értelmes jelenetekkel. át kell látni a káromkodáson, nem az a lényeg!)

- Beszélj hozzá (aki szereti az Almodovar filmeket, vagy az irodalomból Gabriel Garcia Marques vagy Jorge Luis Borges műveit, annak biztosan tetszeni fog. Kicsit abszurd, kicsit lehúzó, nagyon meghökkentő jelenetekkel és mély tartalmommal. A zenéje király!)

- Amélie csodálatos élete (a kakukktojás. könnyed romantikus film. krónikus depresszióban élőknek ajánlott. Először nem akartam megnézni - még moziban vagy 3 éve - de nagyon beleszerettem. Mikor első alkalommal láttam, vagy egy hétig repestem a boldogságtól. Mondjuk ez nem múlt el azóta sem.)

- Péntek 13 filmek (Jason, a kristály-tavi élőhalott gyilkológép vissza és visszatér! Főleg nevetséges, annyira gagyi, hogy már fáj! Rengeteget lehet rajta mosolyogni.)

Újdonságok

Először is nem jók az új filmek. Mindenkit szeretnék megóvni a következő filmek megtekintésétől:

- A falu (dögunalom mint minden M. Night film, ám ezúttal a csattanó is el van cse*ve, totális csőd.)

-Arthur király (hmm... elég fura koncepció. nem teljesen rossz, de aki a lovagtörténeteket kedveli annak csalódás lesz. csata alig van, az is gáz.)

- Alamo (nagyon hosszú és nem történik semmi. 3X keltem fel a film közben, visszatekertem, hogy miről maradtam le, és kiderült hogy semmiről. Az összes közül ez a legrosszabb)

Az egyetlen viszonylag(!) friss film amit ajánlani merek az a Gothica. A thrillerek modern kori királya. Végig jó feszült - egyszer meg is ilyedtem - bár rájöttem a végére.

A filmszakértőkhöz lenne egy kérdésem. Aki esetleg látta _és felfogta_ (mi nem bírtuk) a Mulholland Drive -a sötétség útja c. filmet, az leírhatná, hogy mi a történet 2. felének lényege (kb a bizonyos kék kocka után). Én úgy gondolom, hogy nem a történet, hanem a hangulat a lényeg, és nem firtatom. De ha valaki felfedezett valami értelmet, az tudathatná, mert érdekelne. A rendező egy nagyon elvont ember lehet (ld. még Twin Peaks)

Most látom milyen hosszú lett, bocsi. Mindenkinek jó szórakozást!

Link a hozzászóláshoz

Hááháhá.

Pont tegnap volt szerencsém Az átok c. remekműhöz, csak az volt vele a gondom hogy egyetlen porcikám sem kívánta aznap a horrort, mégis kénytelen voltam végignézni, mivel ott ment mellettem, és ha már hallom akkor nézem is. Nos nekem tiszta Kör feelingem volt közben. Meg még az tetézte hogy utána megnézték a többiek a Félelem.com-ot is. Hát azt már inkáb kihagytam.

Ellenben utána elkezdtük nézni levezetésnek a Terminált. Ami kifejezetten tetszett, mint olyan. Tom Hanks játszik benne, és nagyon aranyos történet. még nem sikerült végignézni, mert közben bejött a képbe a BL nemtommilyen meccse, de ha minden igaz ma megnézem a végét. :)

Pá!

Link a hozzászóláshoz

Hi!

Nem tom, de én a horrorokért nem vok oda, viszont tegnapelőtt láttam a Hihetetlen családot (animációsfilm rulez!!!). Sztem nagyon yooo. Rendkívül élethűek a mozgások benne, és a sztori is ki van találva nagy poénokkal :D Szal érdemes megnézni...

(Szvsz a triciklis kiscsávó a legjobb az egészben:)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...