Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Filmek, csak óvatosan!!!! Lehet hogy lelőjük a poént!


Necromancer

Hogy tetszett a Hobbit?  

69 szavazat

  1. 1. Hogy tetszett a Hobbit?

    • Nagyon tetszett!
      38
    • A konyv jobb!
      14
    • Csak egy ujabb fantasy film...
      6
    • Nem tetszett.
      2
    • Nem fogom megnezni.
      0

Ez a szavazás le van zárva, új szavazatok már nem érkezhetnek.


Recommended Posts

Sok ismerősöm ajánlására nem rég megnéztem az Argo c. magyar filmet.

Hát az utóbbi évek magyar film felhozatalából ez a legszarabb.

Rettenetes Guy Ritchie másolások, enyhe Tarantino hatások, és mindez nagyon rosszul felhasználva. Plágium. A karakterek sablonosak, unalmasak.

Az egész filmben van kb 2 darab jó poén, de azért nem érdemes végigülni, mert elég vontatott is ráadásul az unalmasság mellett.

Hát, ez csak az én véleményem. Illetve nem csak az enyém. :D De nem mindenkié, érdekes módon sok embertől hallottam, hogy nekik tetszik.

Link a hozzászóláshoz

No megkezdődött a vizsgaidőszak, megjött a filmnézések ideje.

Szóval amiről sokat hallottam és nem játszották a plázában, ezért a sarki fapados moziban néztem meg az A gépész c. film volt. Műfajilag nem tudom hova sorolhatnám fogjuk rá hogy thriller. A 18 as karika az ért ott volt. Csak ajánlani tudom. Én személy szerint imádom az ilyen filmeket, kissé megijedtem az elején, kb a 20. percben azt hittem hogy tudom a poént, s kicsit lelohasztotta a lelkesedésem, de szerencsére a vége meglepett. Persze kb a főszereblővel együtt jöttem rá én is a dolgokra s ez különösen jó volt.

Nyomasztó film kicsit, de nagyon jó nézzétek meg!

Ja és Christian Bale azért nem volt semmi hogy a film kedvéért ennyire lefogyott.....brutális.

Amit meg még meg akarok nézni az a Tale of two sisters. Hallott már róla valaki valamit? Az is japán kezekből kikerült horror/thriller állítólag.

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Mostanában erőteljes előítélet él bennem a Hollywood-i "mega-hiper-szuper" produkciókkal kapcsolatban. Ennek ellenére megnéztem a Hideghegyet. Hát, nem volt nagyon buta!!! Nagyon jó film volt, főleg ha kihagytak volna belőle bizonyos jeleneteket. Régebben arra mentem, hogy valami ismert színész szerepeljen egy filmben, most meg élből kerülöm ezeket a filmeket. De szerencsére kellemessen kellett csalódnom. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Illetve nem mindenkinek, de nézzétek meg. És kíváncsi vagyok a véleményetekre is. És ha minden jól megy, akkor meggyőződésem ellenére hétvégén megnézem a SW3-at is.

Aqueron: a Nyóckernek én is láttam a felét! :D Szerintem nem olyan rossz, bár azért annyira nem is jó. A hang nagyon ratyi lett, mert a zene bömböl mint az állat, a hang meg alig van. Nem hallani a szöveget. A történet is eléggé buta, de a rajzokra nem lehet panasz. Hiába, a magyar grafikusok azért tudnak valamit!

Darun

Link a hozzászóláshoz

LcF, érdekelne a véleményed Az esőember c. filmről! Remélem láttad már. (nem hagyhatom ki, ezt mkitől megkérdezem! :) )

Valamint arról (ez nem csak rád vonatkozik), hogy mostanába a filmgyártás folyton pörgő kerekei közt igen sok képregény kerül megfilmesítésre, és szvsz ez nem jó. -Főleg Amerikában- ezeknek van egy sajátos kultusza, hangulata, 'hagyománya', és a filmvászonra vitele lehet akármilyen jó technika, hiper-szuper 'szpesöl effektek' meg híres színészek etc, sztem ezzel rontják el... Annyi filmet lehet cisnálni, annyi téma adott... sokoldalú a technika meg minden... Miért ezeknek a vonalát törik meg???

Okosak ezek az amerikaiak: Igen fontos tényező, hogy biztos bevételi forrás, ennyi meg annyi millió jegy viszaadja a sok-sokszorosan a beleöltött pénzt. Mert ugye mki látni akarja, -még a nagy képregényrajongók is, még akkor is, ha csak egy nagy torzítás a véleményük az egészről-, hogy hogyan is néz ki filmen, amit évekig olvastak, szorgosan gyűjtöttek, adogattak egymás közt etc.

Ezt az egészet rossz dolognak tartom, legalább annyira, mint pl. a 'nagy könyvek' megfilmesítését... Mint például a Gyűrűk Ura. Háromszor olvastam, egyenesen szerelmes voltam minden betűjébe, J.R.R.Tolkien fantasztikusat alkotott. De filmre vitele... Akármilyen jó is, sztem hiba volt, bár igen, sokszor (nem még annál is többször, mint amire most gondolsz :) ) láttam a filmet... A történéseket hanyagul adja vissza, a szereplők magatartását etc. Bár gondolom, mki aki olvasta másképp látja és képzelte el. És itt a prob., mki elképzelt kis világa már nem lesz olyan, mint a film előtt... És sztem ez nem jó... :roll:

/Vagy pl. Star Wars, arra is vonatkoztathattok, csak véleményt, véleményt, vélemééényt! :) /

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

LcF! Te hol láttad a SinCityt? Mert tudtommal még nem vetítik a mozikban. Vagy már meg lehet szerezni egyéb úton? Én kb egy hónapja várok arra a filmre, mert a hírek szerint az eddigi egyik legjobb képregényadaptációról van szó. Én eddig csak jót hallottam róla.

RQ: A képregény és regényadaptációkról annyit hogy, nagyon sok egyéb olyan sablonos téma van amit tök felesleges filmre vinni, mégis megteszik az emberek. Ezeket azzal tudod visszaszorítani ha nem mész el moziba és nem nézed meg őket. És akkor magadat sem idegesíted fel ezzel.

Ami még kötelező mű, szerintem az a Csodálatos Júlia. Eddig 2x láttam de nekem nagyon tetszett. És nem azért mert oszkárdíjas vagy mi. Tényleg ott van.

Link a hozzászóláshoz

Hi Riyena

Sajna d nem Láttam az Esőembert! :? De ha tudom malyd megnézem. :)

Valamint ahhoz szolnék hozzá ,hogy sz tem nem is olyan rosz hogy megfilmesítik a regényeket. Mert ha anno 4 éve nem láttam volna a Gyu-t akkor lehet hogy ez az egész szerepjátékos világ rejtéj mardt volna a elöttem. Az első rész megnézése után kezdtem el kutatgatni és igy jutottam el a MAGUS-ig. Én még nem olvastam könyvben de a film nagyon megfogott kölönössen a személyiségek egyénisége. De olyanokat mint pl Pókember jobb képregényben. Illúzio romboló a film.

Üdv

Link a hozzászóláshoz

Hi bobo

Igen láttam már kb malydnem egy hónapja :) De érdemes megnézned!

Az utobbi félévem legjobb filmje. Tényleg ne tok rosszat mondani róla.

A filmet(eket) pedig sokkal mozi elött le lehet tölteni legális és kevésbé legális helyekről. Ha bővebben érdekel irj pv üzenetet aztán ott adok elérési utakat. :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Hát, akkor ugye ma néztem meg a SW3-at. Le kell szögeznem, hogy jobb volt mint az előző kettő, de azért egy kis csalódás is volt. Furcsa, mert már nem csak a történetet látom, hanem az apróságokat is. Amúgy kritikus szemmel. Nekem már a kezdet kezdetén is Vader nagyúr volt a kedvencem és H. Kristiansen meg egy nyálgép. De ez csak az én véleményem. Lehet hogy rosszul értelmeztem valamit, de pl. még mindíg nem világos, hogy a flotta miért lőtte szitává azt a hajót, amin a szenátort fogvatartották. Ebbe szerintem nem gondolt bele Lucas úr. Azt az apró momentumot már félve említem, hogy egy cirkálónak az ELEJE külön nem irányítható, az ifiú Skywalker még is letette. Persze csak azért, mert merő véletlenségből pont ott volt egy kifutópája. Nem 200méterrel odébb, vagy a bolygó másik végében!!! Nem! Pontossan alattuk. Üsse kő. Végül is az űrcsata jó volt, bár igaza volt Jeremy Bulloch-nak, tényleg nem láttam őt a filmbe, bár így utólag sejtem, hogy hol kellett volna látnom. Sajnos mivel én az első trilógián nőttem föl, ezért nekem nem következik logikussan, hogy ha egy szenátornak gyereke születik egy Sith nagyúrtól, akkor azokat Luke-nak és Leiának nevezi el. Ez kicsit erőltetett volt. Aztán mivel kontárkodtam a Star Wars világában, ezért kellemes meglepetés volt látni Organa szenátor Coréliai korvettjét. A film végén a két TIE fighter utánzat viszont szintén erőltetettnek tűnt. Azt már csak mellékessen említem meg, amikor Palpatin szenátor "megöregedett" és furcsa lett a hangja, aztán a szenátusban már ismét a régi volt. Majd megint furcsa. Amikor azonban Anakinnak a film végén berakták a "régi" Vader nagyúr hangját, nos... akkor elérzékenyültem egy pillanatra. A készülő Halálcsillag a végén már csak hab volt a tortán. De hogy a negatívumoknál maradjunk: Miért, könyörgöm, miért teszitek ezt velünk??? Miért kell az egész bolygón át csépelni az ellenfelet? Látványos meg minden, de én egy csipetnyivel több élethűségért lemondtam volna a sok szemfényvesztésről. Csak hogy a filmet idézzem: Nem kell ide a cifra! Itt konkrétan arra gondolok, mikor a végén Kenobi és Anakin azokon a csöveken egyensúlyozva kűzdenek. Marha jól néz ki, de ennyire nem kéne erőltetni! A másik az Erő-s dolog. Anakint elragadta a sötét oldal. De hát istenem, Kenobi mit érzett, mikor megtudta, hogy a Sith átvette az uralmat, mikor lemészárolták a társait és ezt ráadásul a saját tanítványa. Nem hiszem el, hogyő nem volt dühös egy kicsit se. Egyébként ebből a részből derült ki igazán, hogy Vader igazából nem volt igazán gonosz. Mert végül is nem ölte meg a Császárt, csak a trilógia végén, akkor is a fia miatt. Palpatin bezzeg kinyírta a mesterét. Egyébként az, ahogy bevonult a Jedi-templomba, az enyhén Arthas feeling volt. De csak egy kicsit. Egyébként a sors különös fintora, hogy Padme azért halt meg, mert Anakin meg akarta menteni az életét. Ennek a szálnak a mélysége azért tényleg ott volt! Ja igen, ami még Kenobit és Vadert illeti... ahhoz képest, hogy Kenobi nem akarta megölni Vadert, elég csúnyán elbánt vele! A végén elég durván nézett ki, amikor ráadták a sisakot. Az is tetszett, hogy az egyik droid az volt, aki anno Luke kezét is csinálta. Ha jól emlékszem. De az biztos, hogy szerepelt az eslő trilógiába. Ami még nem teljessen világos, hogy honnan volt a flotta. Az rendben van, hogy a kaminoiak klónoztak egy hadsereget, de egy olyan bolygón nehéz előállítani egy csillagflottát, amit teljessen víz borít. Erről nem derült ki semmi. Azért én figyelek a részletekre! A másik kedvencem még, hogy D-okkult (Dooku) gróf legyőzte Kenobit, Anakin legyőzte Dooku-t, és Kenobi legyőzte Anakint. Kérdés: akkor hármójuk közül ki az erősebb?? Egyébként láttam pár trailert meg előzetest. Van pár ígéretes alkotás. A kérdés csak az, hogy hajlandó leszek-e elmenni moziba.

Link a hozzászóláshoz

Nem tudom, hoy mennyire láttátok a Star Wars - Clone Wars sorozatot, ami tulajdonképpen a 2. és 3. rész közti történéseket foglalja össze Gendy Tarkanowsky (ha jól írom... :roll: ) alkotásában. Õ csinálta többek közt a Powerpuff Girlst, Szamuráj Jacket, meg egyebeket (ha jól emlékszem :roll: ). Sajnos a stílus kicsit meg is látszik rajta + a történet is elég... bugyuta, de nagy Star Wars fanok élvezik. ^^

Link a hozzászóláshoz
Gendy Tarkanowsky (ha jól írom... :roll: ) alkotásában

azt hiszem az ott Gendy Tartakowsky akart lenni. ha jól írom :roll: :)

aza sorozat megy vhol, vmelyik csatornán? léccilécci mond meg hol, úgy rémlik nékem, talán már láttam vhol... :roll:

edit: ja megvan, a cartoon networkon XoDD egyébként nem nézek ilyen csatornákat :oD nemnemm :] csak egyszer véletlne odakapcsoltam amikor ööö na, hát... szal imádom a dexter laboratóriumát :D:lol: 8)

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Dexter laboratóriuma :D:D:D

Egyszer régen láttam azt a részt, melyben Dexter és a haverjai szerepjátékoztak. Azóta ha tehetem, mindig megnézem, hátha újra láthatom azt az epizódot, de valahogy sosincs szerencsém. Lassan aztán érdekessé vált a többi rész is, de sajnos szerintem már mindet láttam :(

Postscriptum a moderátoroknak:

Remélem a hozzászólásom még a filmek topicba vág. Ha nem, akkor szóljatok, és több ilyen nem lesz. Köszi :wink:

Link a hozzászóláshoz

Én a régebbi sorozatokat szerettem a Cartoon Networkon, mint pld: Sheep in a Big City, Johny Bravo, Time Squad, Mucha Lucha, Dexter's Lab, meg hasonlók.

Amúgy a szerepjátékos résszel én is így voltam ^^

De max 2x láttam, az összes többi részt pedig százszor ^^

Jut eszembe. Eltérve a meséktől, de megmaradva az animációnál;

Ti szeretitek a mangákat? ;)

Én pld oda vagyok az igényesebbektől ^^ (pld Rorouni Kenshin.. az egyetlen, aminek a nevét így most tudom ^^)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

:roll: Jaj a mangák!

Emléxem amikor a Dragon Ball indult, az volt már a menő. Hát igen fiatalság bolondság. :D Hej azok a régi szép idők! (Középiskolásként már annyira nem izgatott, hogy a többi nagy, "felnőtt" kolissal nézzem a német TV-n :shock: :D )

Sajnos csak a TV-s sorozatokhoz volt szerencsém, de azért az Inuyasha ott van a toppon :oops: (ez most a favorit). Csak az RTL kivagdossa a húzósabb jeleneteket :evil: . Biztos, mert otthon tudom nézni A+ -on.

Az igénytelen fajtájától viszont az ég óvjon meg! (ugyebár minden relatív :twisted: )

Link a hozzászóláshoz
Nem tudom, hoy mennyire láttátok a Star Wars - Clone Wars sorozatot, ami tulajdonképpen a 2. és 3. rész közti történéseket foglalja össze Gendy Tarkanowsky (ha jól írom... :roll: ) alkotásában. Õ csinálta többek közt a Powerpuff Girlst, Szamuráj Jacket, meg egyebeket (ha jól emlékszem :roll: ). Sajnos a stílus kicsit meg is látszik rajta + a történet is elég... bugyuta, de nagy Star Wars fanok élvezik. ^^

Én az egészet láttam, és nagyon tetszett, főleg a 23. rész, amikor az idegen kis lények magyarul beszélnek, az nagyon ott van :twisted:

A harmadik rész nagyon tetszett, kinevethettek, de én az egészet végigbőgtem. Amikor Ani lemészárolja a kis jediket :cry:

Link a hozzászóláshoz

Hát a Dragon Ball kicsit távol esik az igényesebb fatjától... ^^

Ennek ellenére én néztem és szerettem is, különösen az android és cell részeket.... :oops:

Mi az az Inuyasha? Lehet hogy rosszul teszem, de nem nézem az Anime +-ot, mert amikor beindult pár hétig csak k@ka sorozat ment rajta (ilyen pokemon, yugioh, meg hasonló szemetek... yuck..). Ezek szerint azóta fejlődött valamit?

Hmm.... Idegen, kis lények? Magyarul? :P

Hmm.... Az utolsó rész amire emlékszem, hogy a Twi'lek kiscsajszi előreküldi a jediket, akik meghalnak. Anakin meg felszabadítja azokat a Patkányembereket, vagy miket ^^

(Lehet hogy kihagytam volna az utolsó 2 részt??? Mintha valami hibát írt volna ki a playerem és lehet elnapoltam akkor, hajnal 4kor a filmnézést.... Hmm...) Majd megnézem.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Bemásolok ide egy filmkritikár a SW 3-ról. Egészségére mindenkinek, akit érdekel:

Csillagok háborúja III. epizód - A Sith-ek bosszúja (filmkritika) (Ismertető)

Nézőtér

A kör bezárult. Csaknem harminc év után George Lucas űroperája ott zárja le a történetet, ahol annakidején elkezdte. Kicsit olyan ez, mint mikor valaki a huszadik század elejéről készült történelmi filmet néz, miközben tudja, milyen lesz az a jövő, amiért a hősök küzdenek, és tudja, mi lesz a szereplők sorsa. Valahol ez is történelem, hiszen közismert a klasszikus trilógia története, ami önmagában is legendává érett, az első három rész pedig nem más, mint mítosz a mítoszban. A Sith-ek bosszúja Lucas életművének modern csúcspontja.

Ugyan a legendát mindenki ismeri, hiszen elhangzik már az 1977-es Csillagok háborújában is, mégis kíváncsivá teszi az embert, hogyan is történt valójában, hogyan bukott el Anakin, és vált Darth Vaderré. Tudjuk, hogy milyen képet ad ki a kirakós, mégis érdekes látni, hogy melyik darab hova kerül - nem a fordulatok érdekesek, hanem a részletek. Nos, amint az várható volt, ez talán mindkét trilógia legsötétebb, legnyomasztóbb darabja, ahol a jedik elbuknak, a Köztársaság összeomlik, és romjaiból megszületik a Birodalom. Ez már korántsem az a könnyed tündérmese, mint az előző két epizód volt.

A nyitó képsorokban rögtön grandiózus űrcsata tárul a szemünk elé Coruscant fölött, amihez hasonlóan nagy léptékű és látványos ütközetet eddig nemigen láthattunk. Ez a nyitány máskor finálé szokott lenni. Azzal, hogy már az elején letudja a film a nagyszabású akciójelenetet, rögtön megemeli a téteket, és előrevetíti, hogy a továbbiakban már a történet emberi részére kíván fókuszálni. Addig azonban megismerkedünk Grievous tábornokkal, a droidsereg vezérével, és újabb, súlyosabb ízelítőt kapunk Anakin sötétebbik oldalából.

A film ezután elmerül a megteremtett világban, és olyan természetességgel mozog a bolygók, városok és fajok között, mintha csak kiruccantak volna néhány helyszínre statisztákkal forgatni. Lucas filmeposza már jócskán eljutott addig a pontig, hogy minden helyszínt, lényt, csatát és látványt kézpénznek vesz a néző, és bele sem gondol, micsoda ötletek és mennyi tehetség kell ezek megvalósításához. Márpedig Lucasnak és az ILM trükkgyárnak mindig is az volt a legnagyobb erőssége, hogy úgy képes előállítani a legfantasztikusabb látványt, mintha csak hétköznapi dolgokat látnánk elvonulni a filmvásznon.

Ez a megbízható hátország teszi lehetővé, hogy Lucas a történettel és a karakterekkel foglalkozzon: Anakin fokozatos átállását a sötét oldalra gondosan vezeti fel a film, Palpatine szenátor sugalmazásai, ügyes áskálódása kellemesen hátborzongató. A galaktikus politika, a Jedi rend tragédiája fokozatosan bontakozik ki, bár az intrika építőelemei nem túl eredetiek: de nincs is szükség rá, ha elég politikai cselszövésről és diktatúráról szóló könyvet olvastunk, illetve filmet láttunk, ismerősek lehetnek a mintázatok, tudhatjuk, hogyan működik az ilyesmi: a mesterségesen kirobbantott háború, és ennek ürügyén összpontosított hatalom, valamint bizonyos szabadságjogok felfüggesztése, illetve ezek súlyos következményei egy pillanatig sem kétségesek. Ezt, a második epizód végén jó felütéssel bevezetett

Link a hozzászóláshoz

Nah én is láttam az SW3at. Bocs Pred nem olvastam végig a kritikát, mert lusta vagyok meg már egyébként is olvastam egy csomót, úgyhogy lehet hogy leírok olyat, ami már elhangzott.

Teljesen megértem Nefadart, amiért végigsírta a filmet. Én ugyan nem tettem ezt, de azt biztosan kijelenthetem, hogy a Sithet bosszúja a leggyászosabb hangvételű Star Wars film, ami valaha is elhagyta Lucas csodaműhelyét.

Az elején kicsit hollywoodinak tűnt a látványos űrcsatával, de amikor leszálltak az űrhajóra megmenteni a szenátort, elkapott a feeling és nem is eresztett el, egy pillanatra sem.

Mindezek ellenére nem nevezném igazi sci-finek a filmet. Inkább lélekrajzi alkotás, futurisztikus környezetben. Csak lestem, hogy milyen jól csinálták meg Anakin átállását. Sőt igazából nem is állt át, hanem tudatosult benne, hogy nem olyan mint a többi jedi. A film egyik legemlékezetesebb pontja számomra egy talán jelentéktelennek tűnő rész.

"Valami baj van velem. Egy Jedi nem lehet ilyen."

Nah hű. Ez egy nagyon király rész, pedig csak egy szimpla párbeszéd. Az eddig látott star wars filmekben lejátszódó párbeszédek nem keltették föl igazán az érdeklődésemet. Most azonban egészen más volt. A szenátor mesteri mondatai, ahogy szinte észrevétlenül tárja fel Anakin előtt a sötét oldalt, egyszerűen fantasztikus.

Nah és Anakin templosomos jelente. Szinte pár képkocka az egész, de annyira jól meg van csinálva, hogy még sokáig emlékezni fogok rá. Azt hiszem a templomban egyedül egy kisgyerek szólal meg. De az a pár mondat, hát azt hallani kell.

És a 66-os parancs. Nagyszerű pillanatképek. Tényleg. Ahogy az a kék twilek nő meglepettséggel az arcán holtan fekszik a gombák között, gyönyörű.

Nah és Anakin küzdelme az életéért a lávánál. Nagyszerű volt, ahogy megjelent rajta az állati élni akarás, őrülettel vegyülve.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...