Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Filmek, csak óvatosan!!!! Lehet hogy lelőjük a poént!


Necromancer

Hogy tetszett a Hobbit?  

69 szavazat

  1. 1. Hogy tetszett a Hobbit?

    • Nagyon tetszett!
      38
    • A konyv jobb!
      14
    • Csak egy ujabb fantasy film...
      6
    • Nem tetszett.
      2
    • Nem fogom megnezni.
      0

Ez a szavazás le van zárva, új szavazatok már nem érkezhetnek.


Recommended Posts

Hazzard Megye Lordjai!!! :!:

Cool sztori, zsír alakítás, & tele poénokkal. Ezenkívül: jó csajok, döngetős amcsi verdák, & a pipahasználat mesterfoka a film végén... :lol:

Két bajom van a filmel:

1: Nincs meg szinkronosan...(ezt a hibát hama javítom)

2: 3 nap alatt csak négyszer láttam...(ezt is javítom)

Amúgy ajánlom a Vadgalambokat, & a Pop, Csajok, Stb-t...

Link a hozzászóláshoz

Aloha minden kedves olvasónak!

@huszár tanácsára belenéztem a fórumba jobban és ráakadtam többek között erre az oldalra is. (Thx @! :))

Az utóbbi időben viszonylag sűrűn jártam moziba, fogalmam sincs, hogy hogyan, bár az őszintét megvallva, ha tényleg tudtam volna, hogy mit nézek, lehet, h nem minden filmre megyek el...

Kezdtem még december elején Tim Burton Halott menyasszonyával. Azt hiszem, a fickó ismét maradandót alkotott. Elsőre egy kedves kis mesének tűnik, idealizált szereplőkkel, sablon véggel, de ha az ember szabad óráiban kicsit visszagondol, már más mélységeket fedez fel a filmben. A végkifejlet paradox, a szereplők cselekedetei mögött finom árnyalás van, ami pedig elsőre is kitűnik a filmből a hihetetlen látvány és hangulatfestés. Aki látta a Karácsonyi lidércnyomást ismeri a világot, de mégis, ez valamivel másabb, egy hangyányit új. :)

Folytattam a sort A tűz serlegével. Az igazat megvallva a HP filmek nemigazán nyűgöztek le eddig sem, bár el kell ismerni, a látványterv és hasonlók nagyon jók (a mostani kastély jobb! :)), de úgy egészében egyszer nézendő, kedves estimesék. Jó, mindegyikben van borzongás, de ez nem olyan, amit az ember 66-odjára is végigizgul. Sőt, már a könyv után is csalódást okozott. Lényegtelen. Hangulatában sikerült szerintem a legjobb részt megalkotni, a sötétség, a nyálkás idő és a bizonytalanság áthat a nézőkre, bár ez is pillanatnyi és szerintem igazán csak nagy képernyőn élvezhető. A képi megoldások is nagyon jók, és ugyan a nagyképernyő erre is igaz, azért vannak benne részletgazdag és igazán szép részek. Egyszer érdemes megnézni, de a videóért sztem már kár...

Ami viszont igazán szíven ütött, az a Narnia krónikái volt. Mikor néztem a filmet a történetet sem a könyvet nem ismertem, így az újdonságnak mégjobban kellett volna hatni, ámde nem... Itt is megjegyzendő, hogy a látvány tényleg jó, de azt hiszem, a film erényei itt ki is merülnek. A történetet, mint már mondtam, nem ismerem igazán (amint lehet, könyvben is megszerzem), de amit a film átadott sablonos volt és olyan erőszakolt. A színészek nem igazán jók (kivétel egy, de róla majd később), a grafika néhány része kizökkentett, mikor épp kezdtem volna belemerülni, meg egyáltalán... az egész világ annyira furcsa, olyan nagyon túljó, hogy az ember egy utopisztikus világban is utópiának nevezné... Ilyen nincs, ez nem lehet, vagy csak a filmből hagytak ki, sztem meglehetősen fontos momentumokat. A vége üres, nem a szálak elvarrása miatt, hanem az embernek inkább hiányérzete van...

Akiről viszont szólni szerettem volna, az a Fehér boszorkányt játszó hölgy, Tilda Swinton. Õt már a Constantinban is láthattuk Gábriel arkangyal szerepében, az alakítása és különleges stílusa már ott megfogott, jó volt viszontlátni. Eddig nem láttam túl sok és sokféle szerepben, de amit eddig láttam tőle, az nagyon jó.

Azt hiszem, ennyit ezekről. Hamarosan újra moziba indulok (Fűrész 2, Szőke kóla és hasonló nagyon beharangozott filmek), hogy mit látok, vagy eddig ti mit láttatok, érdekelne. :)

Üdv a falkának:

Ramun

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hi Ramun, egy a falkából. Nem tesz semmit, h hívtalak, h légy aktívabb a fórumon :D.

Nosh. Nekem mostanság sikerült megszereznem egy-két filmet, amit nézegetek, ráérő időmben (tehát nem sokat).

Tegnap késő este megnéztem egy régi-régi filmet, az Enigmát. Na vajon ki gondolná a cím alapján, hogy a 2. Világháború idejében játszódik, és kulcs fontosságú eleme a németek által használt rejtjel kódoló masina, az Enigma :?::wink::D A történet az angolok szempontjából mutatja be a rejtjelfejtők "háborúját" a kódhalmazokkal. A film fő szereplője egy kissé megtört matematikus, aki megfejtette az egyik enigmarendszer kódjait. Nekem baromira bejött a film, mivel kellően csavaros és összetett logikájú krimi, tökéletesen idézve az akkori és ottani hangulatot, világot. E filmben igazi színészek játszanak el (nagyon is jól) igazi szerepeket, melyeknek van hátterük, életük, érzelmi világuk. Összességében lenyűgözött a tökéletesen eltalált hangvételű alkotás.

Néhány napja az ünnepek alatt a barátnőm elvitt a Narnia krónikáira.A film egy több tíz éve kiadott könyvből készült melynek az írója, és világának alkotója már több tíz éve halott.Ennek okán a film is sok-sok évet késett. A látványa is egész jó lett volna, ha nem lett volna előtte már négy rész HP, egy Gyűrűk Ura trilógia, sem egy újabb Csallagok Háborúja trilógia. Ezek tükrében nem volt annyira gigantikus látványorgia mint amiyenre szerintem tervezték.Ellenben abban is biztos vagyok, hogy könyvben sokkalta jobb a történet és sokkalta jobban életre kel a megálmodott világ. Nekem az jutott eszembe hogy a sztory (így a film alapján) mese habbal, nagyon sok (túl sok :P) habbal.

Aztán itt van a sokat emlegetett Tűz serlege, immron a negyedik rész a HP sorozatból. A gyerek színészek egyre jobban el tudják játszani a szerepüket, egyre jobban beleélik magukat. Szerintem eddig a legjobb HP rész az a Tűz serlege. Ebben már tényleg érezhető volt az írónő által megálmodott világ, éltek benne a szereplők és a szerepek, és immár nem csak amolyan "esti mese óvódásoknak", hanem komolyabb annál (néhány fokkal :) ). Amit nagyon sajnálok, az az, h a történetet igencsak megfaragták, és átirták, sok helyütt a látvány kedvéért (pl: sárkányos rész).

Hát így első körben csak ennyit tennék hozzá a látottakhoz.

Tisztelettel,

@huszár

Link a hozzászóláshoz

Üdv

Csak a HP 4 filmhez szólnék hozzá egy gyorsat.

Nos, véleményem szerint ezzel a filmmel a HP filmek visszafelé kezdenek ívelni, ahhoz a "színvonalhoz", amit az első két HP film rendezője, Chris Columbus képviselt. A filmek elhanyagoltak, szétesettek voltak, és nagyjából csak a "Harry Potter" név és világa miatt váltak HP filmekké. Ezután az Azkabani fogoly-jal Alfonso Cuarón vitte a pálmát, habár nekem az a film sem tetszett, de az addigi 3ból arról volt a legkevesebb negatív véleményem. (Köszönet illeti továbbá Gary Oldmant, aki szerintem remekül játszotta Sirius Black-et)

Nos, visszatérve a HP4-hez... Mike Newell-nek van egy egyedi stílusa, de szerintem maradhatott volna annál. Kicsit úgy érzem, hogy "eladta" magát a HP filmnek. A szori gyenge, a kihagyott részek zavaróak, és hiányoznak! Remélem a DVD-n azért benne lesznek!

Ja és amin sírva nevettem, az a báli rész volt. Mert az egész egy ilyen tinivígjátékra emlékeztető snitekből ált. Legelső asszociációm az Amerikai Pite (!) banket utáni lépcsőn ülős jelenete volt. Hát azért ez már vicc...

No csak ennyit... Én maradok az olvasásnál...

Üdv

Link a hozzászóláshoz

Hát csak nem tudok elmenni szó nélkül e mellett a topic mellett.

Szóval.

1. HP és a Tűz serlege. Meg kell hogy mondjam nekem ez volt a kedvenc részem könyvben, és ami azt illeti nekem a film is tetszett. De persze ehhez tegyük hozzá hogy az elvárásaim jóval kisebbek a filmnél mint a könyvnél, de szerintem nem lett annyira katasztrofális. Amit sajnáltam az az volt hogy a kviddics világkupát így megnyírbálták, de erre ugye számítani lehetett, mert így is 3 órás volt. Amit ehhez még hozzáfűznék hogy én sem venném meg videón/dvd-n de ehhez hozzá tartozik hogy a GyU trilógiát a többi HP-t és a Csillagok háburúját sem venném meg.

2. Narnia! No ez már sokkal de sokkal jobban tetszett. És igen, nem volt olyan nagy látványorgia....stb ez igaz tekintetbe véve hogy már volt x millió újonnan készített fantasy, de ettől függetlenül nekem a film után még 2 napig vigyorban volt a képem. :D . Azért, mert egy aranyos és kedves gyerekmese. És én így ültem le megnézni, nem is vártam tőle többet, és tökéletesen elégedett voltam az eredménnyel. Mindamellett imádom a meséket! (most kaptam meg barátnőmtől dvd-n a Végtelen történetet is és annak a látványvilága messze elmarad a mai filmekétől, de nekem mégis jobban megdobogtatta a szivem mintha a GyU teljes trilógiájának kibővített változatát kaptam volna meg díszdobozban). És tuti neki fogok esni a Narnia ciklusnak amint lesz rá időm. Amit Ramun említett a hiányérzetről az stimmel, de szerintem ez a folytatás miatt van és nem gond. És a Fehér boszorkány alakítása tényleg maximálisan ott volt. És nekem a karakterben tetszett még nagyon, hogy nem volt belekeverve az a humoros gonoszság ami a disney filmek sajátja kezd lenni, ő tényleg kegyetlen volt és ez tetszett....mármint nem úgy, csak az hogy nem próbálták meg elpoénkodni.

3. A Halott menyasszony. Nos Tim Burtun, Jhonny Deep, egy hulla, hát nekem nagyon bejött a mese, a zenéje is a képvilága szintén....nézzétek meg.

És egy új amiről itt még nem hallottam.

4. Spongyabob kockanadrág Movie. Egészestés verzió.

Hát az valami hihetetlenül szuper, mindenkinek ajánlani tudom. Persze tuti lesz akinek nem fog tetszeni, mert sok fárasztó poén van benne, de nálunk hihetetlen nagy sláger lett. :lol: Amit még hozzáfűznék, hogy aki teheti nézze meg angol hanggal és feliratosan, mert úgy sokkal jpbban kijöttek nekem poénok. (a magyar szinkront olyan rímesre faragták mint a Frédi és Béniben nekem nem jött be brrrr :evil: )

Huhh mára ennyit:)

Link a hozzászóláshoz

Régebben láttam, de még mindig nagyon megragadónak tartom.

A Hős című film.

Kínai, Ang Lee rendezésében, aki ismerősként hangozhat talán.. és akik láttak már a filmjei közül néhányat tudják, hogy ez bizony garancia az érdekes, élvezhető és mégis művészi filmre.

A poénokat nem lövöm le, mindenki nézze meg maga a filmet érte :)

Mindenesetre ami nekem nagyon tetszett, az a különleges cselekményszál követés, a megragadó hangulatok, melyeket mindig egy-egy szín ábrázolt, és a gyönyörű képek. Nem utolsósorban pedig a történet, amin érdemes elgondolkozni...

Mindenkinek ajánlom :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nekem szeméj szerint nem tetszett a Hős c. film.

Nem magával a mondanivalójával van goldom mert azt jónak tartom! A történet kuszasága, néhol követhetetlensége ami nem tetszett! Én ezt a kaotikus rendezést (meg ne haragudj Andoron) Nem nevezném művészinek! Inkább lehet egy lázas rémálomnak nevezni! A történet viszont tényleg JÓ!

Ui.: Azért ajánlom mindenki figyelmébe aki még nem látta, mert egyszer meg lehet nézni!

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Nekem szeméj szerint nem tetszett a Hős c. film.

Nem magával a mondanivalójával van goldom mert azt jónak tartom! A történet kuszasága, néhol követhetetlensége ami nem tetszett! Én ezt a kaotikus rendezést (meg ne haragudj Andoron) Nem nevezném művészinek! Inkább lehet egy lázas rémálomnak nevezni! A történet viszont tényleg JÓ!

Ui.: Azért ajánlom mindenki figyelmébe aki még nem látta, mert egyszer meg lehet nézni!

Nem kell egyezni a véleménynek :)

Szerintem az elrendezettség rendben volt, és engem nagyon megragadott, emiatt én művészinek nevezném :) Kaotikus? Lehet... ahogy az akkori dolgok is kaotikusak voltak, mégis meg lehetett bennük látni az értelmet, ahogy a film végén is utal erre a rendező

Link a hozzászóláshoz

Ha kaotikus rendezésről van szó, akkor nézzétek meg az Éjjeli Õrjáratot. Bár nem egészen voltam képben amikor néztem, de durvakatyvasz, & valszeg komoly történelmi háttérrel rendelkezik, amit ha értenék, a filmet is jobban érteném. Ha jól tudom lesz még folytatása, remélem ezek adnak választ a korábbi kérdésekre.

Könnyebb lélegzetvételű film: Eszeveszett Birodalom II.

Szerintem mindegyik Walt Disney rajzfilm folytatása kicsit lapos, de aki szereti a gyerekfilmeket... nézzék meg, vannak benne aranyos poénok.

Ilyesmi a Vadalambok is, csak ennek a végén van egy szerintem írtózatosan nagy csattanó... :D

Harry Potter... :D HP filmek. Annyira nem tetszenek (bár látványos fantasy)! Amikor feljebb olvastam: HP filmek... naszóval a nevem is így kezdődik, & kicsit azért gondolkodnom kellett mire rájöttem nem rólam, hanem Potterről van szó!

Ne nézzetek egoistának, csak nem tudtam mire vélni a dolgot!

Még mindig merőben ajánlom a Hazzárd Megye Lordjait. Aki szereti a jó humort, a szép nagy amcsi kocsikat annak tetszeni fog! :D

Link a hozzászóláshoz

Ahoy,

Az utóbbi időben magam is többször voltam moziban, bár a vizsgaidőszak megkezdése rossz hatással volt ezirányú elképzeléseimre.

A Hervadt virágok /Broken flowers/ egy nagyon kellemes hangulatú művészfilm, az a fajta amire nem kukoricával meg a barátnőjével ül be az ember (meg az amun :wink: ). Bill Murray hozza a tőle megszokott angol urat akit az Elveszett jelentésben /Lost in translation/ is láthattunk. Megjegyzem, hogy mellette az első olyan fekete mellékszereplő játssza a szomszédját akit nem érzek erőltetettnek. A történet szerint az öregedő agglegény és örökifjú levelet kap egy valaha volt kedvesétől hogy egykori szerelmük gyümölcse útra kelt hogy megtalálja az apját úgyhogy ne lepődjön meg ha bekopog egy nap. Ez ugyan nem dobja fel hősünket aki aggott Don juanként tengeti újgazdag napjait, de a szomszédja unszolására mégis nekivág hogy felkeresse azon négy kedvesét akivel abban az időben együtt volt mikor a fiú megfogant. Titkot nem árulok el ha azt mondom nincsen csavar, de még fordulat sem a történetben, nem illene bele. A végére az ember csak elmélyülten ül és úgy érzi rá kell gyújtania vagy felhívnia egy régi kedvesét. Nagyon érett film, ami talán csak az idősebb nézőknek tetszhet, ha elég kiégettek és kihaltak persze...

Egy hétre rá magam is megtekintettem a Harry Potter 4: A Tűz serlegét, de igazából ennél többet nem tudok róla mondani. Megnéztem, felálltam és hazamentem, de egy jottányival sem lettem több attól, hogy filmen is láttam. Inkább csak azokat sajnáltam akik a könyv ismerete nélkül ültek be megnézni, kétlem hogy sokmindent megértettek volna. Ami már a könnyvvel is bajom volt itt még jobban kijött: Mi a halál ez a serleg hogy istenként kell tisztelni? Az Élet jellemű iskola tanárai miért találnak ki olyan próbát amibe nemcsak a versenyző, de hozzátartozója is belehalhat? Az a sötét mágus aki meghackeli a serleget, megbundázza a versenyeket és zsupszkulcsot csinál a trófeából miért úgy bűvöli meg hogy vissza is lehessen jönni vele? A főgonosz miért kap megalomániás, őszinteségrohamot a temetőben annyira hogy elfeledkezik Potterről aki miatt az egész idáig jutott? Fiennesen látszott hogy nagyon frusztrálja a szerep, annyit mondtak neki fogd a botot és játssz gonosz varázslót. Pont ennyit tesz, jah, és még felölti az angol beteg jelmezt is, régen láttuk...

Egy hétre rá minden összeesküszik ellenem, de csak azért is eljutok a Vándorló Palota /Howl's flying castle/ egy vetítésére. A terem majdnem üres, pedig ez a premier napján van, sikeres volt a kampány amit a Disney megint jól megfúrt (más történet), de nem baj a lényeg hogy itt vagyunk. A film kellemes képekkel, egy városkával kezd és egy fiatal kalapáruslánnyal aki a kötelességnek él és semmi másnak.

Link a hozzászóláshoz

Szeretnék pár szót ejteni egy filmről, azaz egy rajzfilmről :) Nekem az egyik legkedvesebb rajzfilmem, mindig megnézem szivesen, pedig Disney is, meg bugyita is kicsit...

Az Aladdin

Éppen most is ezt nézem, illetve most hallgatom, már betéve tudom :) De akkor is, annyira jó a hangulata, meg a legeltaláltabb Disney féle "idegesítőjópofavicceskarakter" a dzsini. Minden rajzfilmet egybevetve :)

Szóval én imádom, minden tekintetben :) Szerintem dzsad partihoz kötrlező lenne, mert nagyon jó alapot ad hozzá :)

Aztán van egy másik, ami az abszolút kedvenc, és végre sikerült megszereznem is dvd-n.

Az oroszlánykirály

Hát. Nekem nagyon megdöbbentő volt látni. Még most is lenyűgöz, a kidolgozottság, a hangulat, a zene, minden a helyén van. És hiába rajzfilm, akkor is, szerintem bármelyik korosztálynak ajánlott... Nem is nagyon tudok róla többet mondani, csak hogy nagyszerű.

Link a hozzászóláshoz

Ahoy,

talán a topiktól némileg eltérve nem egy filmet hanem egy sorozatot szeretnék bemutatni nektek. Anime sorozat, a maga hazájában kultikus tisztelet övezi és a magyar Anime+ is műsorára tűzte már ezért úgy véltem érdemes bemutatására időt áldoznom.

Az első, mely mostanra talán már az egész világot meghódította a Cowboy Bebop, mely egy különleges, blues hangulatú sorozat. Azon ritka alkotások egyike amelyet nem átallok valódi művészeti darabnak titulálni mert minden pillanata aprólékosan megtervezett vizuális és szinesztétikus orgazmus. Nem csupán a grafikai megvalósítások és a cgi animáció egészséges összehozása az ami kiemeli a többi anime közül hanem az a gondolatiság és stílus ami önmagában meghatározza a 'verzumát' ennek a világnak.

A történet valamivel a kolonizációk után veszi fel a fonalat egy Bebop nevű kivénhedt hajó szemszögéből. Ez a hajó ad életteret két fejvadásznak Jetnek, a kiégett rendőrkopónak és Spikenak, a kezdetben csupán jófejnek tűnő, később azonban egyre titokzatosabb és összetettebb jellemű világfinak. A naprendszerünket lassan csontig belakjuk és ahogy ilyenkor lenni szökött a bűnözés hihetetlen elemi erővel üti fel a fejét a különböző bolygókon. Ennek visszaszorítására a hatóságok annyi vérdíjat szabtak ki egy-egy figura fejéért hogy megérte egy teljes új üzletág, a fejvadászat létrehozását is, akiket stílszerűen 'cowboy'oknak hívnak. Ebbe a miliőbe csöppenünk és leszünk egy időre kukkolói a bebop hajó legénységének életébe, azért elsősorban kukkolók mert a vizuális összhatáshoz nagyon sokszor extrém és kimunkált perspektívákat kapunk a hajón folyó életről. Nem igazán hiszem hogy sokat árulok el a 26 részes történetből ha elárulom hogy ehhez az agglegény társulathoz hamarosan egy kutya, egy nő és egy gyerek is csatlakozik. :wink: Azonban a karakterek olyan kimunkáltak és olyan részletes jellemmel rendelkeznek, hogy kár lenne beskatulyázni őket, nem is lehet. Minden epizód önállóan is megállja a helyét (bár van egy kétrészes, a 'Jupiter jazz') és igazából kezdetben idegtépő főcím és a langyos vízként nyaldosó kreditszám olyan keretet ad a történetekhez hogy külön-külön is érdemes megnézni őket illetve közben bekapcsolódni. A film nem titkoltan a '70-es évek divatját és stílusát idézi, egy futurisztikus világban mind az öltözékekkel mind pedig a zenei aléfestéssel amelyek néhol újabb dimenziókat adnak egy-egy látványos jelenet vagy tűzharc mellé a nézőt az utolsó taktusig a karfa markolászására késztetve egészen addig míg fel nem ugatnak a fegyverek és a szereplők hullani kezdenek.

Váratlan riposztok és melankólikus életérzés üli meg a filmet, a néző már-már húsvér ismerőseinek érzi a társadalom peremén bújkáló társaságot és annak tagjait. Az utolsó rész pedig olyan katarktikus és fatális módon zárul hogy percekig szólni sem lehet tőle csak hallgatni és tovább hordozni a terhet. A szereplők, akárcsak mi is, válaszokat keresnek az életükben, kérdésekre melyekre tudják nem lehet egyértelmű feleletet kapni és ha létezik is nem hoz megnyugvást.

A legközvetlenebb mégis talán a legösszetettebb sorozat melyhez valaha szerencsém volt. Néha elmerengek azon hogyan lehet ilyen, szinte tökéletes dolgokat létrehozni és elégedetten gyújtok rá azzal a tudattal hogy ha mást is foglalkoztatnak ilyen kérdések akkor nem vagyunk egyedül a világban, akármilyen nehéznek is tűnik sokszor a teher...

Link a hozzászóláshoz

Ez off lesz bocsi.

Amund nem először előz meg filmes hozzászólásban, ez a formám, de most örülök neki, én nem tudtam volna így leírni miről is van szó a Cowboy Beboppal kapcsolatban. Ehhez nem is fűznék hozzá többet, szívemből szólt. Igazából még nincs egy hónapja hogy ráleltem erre a sorozatra és beleszerettem.

Hogy mondjak is valami topicba illőt:

Tegnapi filmmaraton (a szigorlatomra való tanulás helyett :roll: )

Constantin: A sztori ugye egy démonvadászról szól..stb. Constantin karaktere nem rossz, kicsit kiégett, vannak jó poénjai, nekem tetszett.

(megjegyzés A Hős c filmhez, nekem nagyon tetszett, most nincs erőm kifejteni de lsd előző hozzászólások.)

És egy nem is tudom mikori film: A szerencseforgató (the Cooler)- A film egy kedves balfékről szól, aki történetesen Vegasban dolgozik mert adósságot törleszt egy casino tulajdonosának (Alec Baldwin) , ez olyan meló amiben ő a legjobb, elviszi a szerencsét. Ahová lép ott minden tönkremegy..stb. És egyszercsak találkozik egy lánnyal és minden megváltozik..és itt kezdődik a kalamajka. Egyébként nem, egyáltalán nem vidám film, Alec Baldwin kőkemény figurát játszik benne kőkemény beszólásokkal, és még azt sem mondanám rá hogy "gonosz" lenne. Kifejezettten tetszik a karaktere, át is tudtam érezni mit miért csinál. Nem tudom mit mondjak erről a filmről. aki nem riad vissza attól hogy kicsit lehúzza a hangulatát érdemes megnézni.

És egy régi kedvenc (amiért lehet meg fogtok kövezni)

Ronda ügy: Sajnos régen láttam, de eszembe jutott hogy megint meg kéne néznem. Ez pedig kőkemény fekete humor. A sztori röviden: Egy pasinak esküvője lesz s a haverjai nem bírják ki hogy ne rendezzenek neki legénybúcsút, így elmennek Vegasba (kb 4 en vagy 5 en), nagy bulit csapnak, kokain, sztriptíztáncosnő, iszonyatosan bevadulnak, a mivel a csaj khmm más munkát is válalt az egyik pasi elviszi egy körre, de a fürdőben egy véletlen baleset során meghal a csaj. Most mi legyen? Hát a hullát el kell tüntetni, közben hozzácsapnak egy szobapincért is, és az egészet elásták a sivatagban. Edig minden rendbenis lenne ha nem kezdenének az egyébként rendes családapák becsavarodni és meghalni...kb ennyi a sztori. Régen nagyon tetszett. Beteg egy film:) Aki nem szereti az ilyet ne nézze meg, nem kell bántani. :) (sajnos a szereplők nem ugranak be csak az hogy az ara volt Cameron Diaz)

Link a hozzászóláshoz

Üdv

Elkezdtem egy 'tradíciót', ami abból áll, hogy hétvégén, péntek-szomat és szombat-vasárnap éjjel DVD-t szoktam nézni. No de hogy milyeneket? Hát, igyekszem olyan filmeket nézni, ami egy "filmműveltséget" ad. Ilyenkor este sokkal nyugodtabb állapotban tudom nézni a filmeket. Ajánlom mindenkinek például, hogy a Rekvíem egy álomért c. művet is nézze végig ilyen környezetben!

Most fejeztem be az Oldboy című filmet.

Nem írnék ilyeneket, hogy rendező, stb, de itt egy link, akit érdekelne:

http://imdb.com/title/tt0364569/

A filmről már sokat hallottam, de igyekeztem ezeket félretéve nézni. A sztorit bizonyára sokan ismerik, de akik mégsem: Röviden: Egy férfit bezárnak 15 évre egy szobába valahol, nem tudja, hogy ki tette, miért tette. A férfi 15 év után kiszabadul és indulhat is a bosszúhadjárat. Nem véletlenül használtam ezt a szót. Mert itt ez a kűzdelem közel sem azonos Tarantino Menyasszonyának a 'hentelésével'.

A filmben az első rész, ami igazán megfogott, az (leszámítva az alaphelyzetet) azok a minimális időbeli ugrásol voltak, amiknek az a feladata, hogy felcsigázza a nézőt, de pont a 'felfoghatatlansága' miatt ad egy keretet a műnek. A második ilyen pont egy 1 vs sok jelenet volt, ami az én látásmódom szerint egy gag volt (ismételten) Tarantino Kill Bill Vol1-jének a Crazy 88-tel való jelenete. Persze mivel mindkét film 2003-as, azért ez nem valószínű, de így utólag nézve, az évszámot nem figyelvén, elképzelhető lenne.

Igyekszem nem szpojlerkedni, de had ejtsek még szót a film végéről. Az egész filmet átértékeli, és ezzel akár el is mondhattam volna mindent. Más nézőpontot ad, háttérinformációkba avat be, de ezek felett akár át is lehetne siklani, de az egész olyan közelivé de mégis megfoghatatlanná válik. Sajnos (Szerintem!!) a főszereplő egy kicsit túljátszotta a szerepét abban a jelenetben, amikor a "főgonosz" lábai előtt fekszik. (Aki látta, tudja mire gondolok.)

Értékelve: A film jó. A film nagyon jó, sőt ma már alapmű. A főhős bosszúja nagyon emberi. Aki nem látta feltétlen nézze meg.

Még a végére egy kis személyes: a végefőcímnél nem tudtam "csak úgy" kikapcsolni, ezért lehúztam a zenét és a Nickleback - How You Remind Me c. számot raktam be, nekem ez illet a saját fejemben végefőcímnek. Lehet, hogy nincs ehhez érzékem, azért is írtam, hogy személyes dolog ;)

Link a hozzászóláshoz

A Hero szerintem is nagyon ott van, a Tigris és Sárkány is jó. Egyébként a Repülő Tőrök Klánját láttátok már? Szerintem befér harmadiknak az előző két film mellé. A Cowboy Bebopnak csak egy pár részét volt szerencsém látni, de határozottan tetszett.

Egyébként a Született Gyilkosok szerintem isten-király film. Na jó nem mai film (bár nekem csak néhány hónapja volt hozzá szerencsém), de annyira megtetszett hogy meg is vettem DVD-n. Utánozhatatlan Feelingje van (szerintem). Egy ilyen film után úgyérzem bármire képes lennék.

Ez az új Domino nevű szerzemény is megér néhány szót. A film az első felében még nem igazán ragadott meg, de egyre jobban hatása alá kerültem, és a végén az örök igazság és kész, utánna azt mondtam hogy ez a film nagyon állat. Igaz azért megvannak benne a tipikus vonások ami nélkül amcsi film nem létezhet Pl: hatalmas autos robbanós, szétaszalós lövöldözős jelenetek. A karakterek is jók szerintem, pl: Mickey Rourke karaktere utánozhatatlan (a kiábrándultság és a mindenre elszántság keveréke, az a minden mindegy érzés), és a főszereplő hölgyemény ebben a filmben olyan színben van feltüntettve hogy egy hatalmas karambol után is szexi ,és ezt még az is észreveszi akinek igazából nem is tettszik.

Link a hozzászóláshoz

Zsiguli! Elég régi (assze rendszerváltás elötti) magyar film. Tipikus magyar film, a jó Magyar rendörségről szól, pontosabban a dinnyés ügyet felgöngyölítök utáni nyomozás. Kifigurázzák az egész rendszert.

Amit várok az az üvegtigris 2! Az elsö része nem tetszett, erröl azt hallottam, h laposabb, pont ezért vok rá kíváncsi, hátha ez tetszeni fog.

Link a hozzászóláshoz

Eltérnék a témától egy könyv ajánlásának erejéig, ha nem baj. Nem találtam olyan topicot, ahol lehetne könyvet ajánlani, habár úgy emlékszem mintha lett volna :?

Daniel Quinn - IZMAEL

"...Aztán kihalászam az újságot a szemétből, és visszalapoztam az apróhirdetésekhez, csak hogy lássam, ott van-e még az az átkozott valami, és hogy úgy van-e ott, ahogy emlékeztem rá. Ott volt, és úgy volt ott.

TAN

Link a hozzászóláshoz

Ahoi!

Újra szólásra nyitom a számat. :)

Én is láttam A vándorló palotát és lehet, hogy túlontúl szkeptikusan ültem be, de volt már rá példa, hogy elismeréssel jöttem ki. Itt sajna nem... Lehet, hogy az anime nem tud megragadni, vagy valami, de nekem volt az egész filmben valami komikus, valami felületesen túl optimális és ideális. Az egész úgy úszott végig a 119 percen keresztül és az ember nem is tudta a végén, hogy sírjon vagy nevessen, mikor a madárijesztő újra királyfi lett és szíve hölgye a csábító varázsló mellett döntött...

Mindazonáltal a karakterek egész jók voltak, pár szereplő jelleme is kitűnően sikerült és pár fordulatot is sikerült belecsempészni.

Lehet, megérne egy újabb, tüzetesebb megnézést nyugodt körülmények között, bár ha van könyv, akkor inkább úgy...

Thya: a Végtelen történet hihetetlen jó film és még akad pár régi, ami mind gondolatvilágában, mind alakításaiban messze túlszárnyalja a mai szuperprodukciókat.

Nemrég láttam egy fekete-fehér, ősrégi Cirano feldolgozást. Még így, színek nélkül is olyan hangulata volt a filmnek, hogy az ember tapadt a képernyőre és tökéletesen áthozták azt az iróniát és fanyar humort, ami a könyvben megvolt, amit pedig igen nehéz filmre kivitelezni.

A klasszikusok kedvelőinek melegen ajánlom a Száll a kakukk fészkére-t és a Missziót (a Ciranoval láttam őket egy napon és totális befordulást okozott...).

Üdva a falkának:

Ramun

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...