Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Filmek, csak óvatosan!!!! Lehet hogy lelőjük a poént!


Necromancer

Hogy tetszett a Hobbit?  

69 szavazat

  1. 1. Hogy tetszett a Hobbit?

    • Nagyon tetszett!
      38
    • A konyv jobb!
      14
    • Csak egy ujabb fantasy film...
      6
    • Nem tetszett.
      2
    • Nem fogom megnezni.
      0

Ez a szavazás le van zárva, új szavazatok már nem érkezhetnek.


Recommended Posts

Üdv.

Nem tudom, hogy írták-e már itt, de ha már fantasy, akkor nekem egy picit Sárkányok háborúja. Nem monumentális film, de nekem tetszett. Ahogy a sárkányok repülnek, ahogy az egészet megoldották.. nah szóval érdemes megnézni.

A másik, ami miatt valójában jöttem az az Idővonal (Timeline). Michael Crichton azonos című könyvéből csinálták a filmet. Valójában én a rendet követtem, először könyv, aztán film, jóval utána. Nekem nagyon lejöttek benne a régészettel kapcsolatos érzések, nagyon jól megjelenítették azt a világot, ahol a test erejével, és a rang által kapott hatalommal kell operálni a túlélés érdekében. Kicsit benne van a fekete lyuk elmélet, a részecskefizika, mindez megfűszerezve egy kis - nagyon pici - romantikával, ami a végére a régészeti/történelmi csattanót hozza létre. Nagyon jó, nézzétek meg, ha alkalmatok nyílik rá.

Link a hozzászóláshoz

Igazából már nagyon régen olvastam a könyvet, és nagyon tetszett... MEgörültem, amikor a birtokomba jutott a film változat is, és lelkesen megnéztem. Mivel nagyon sok idő telt el a kettő között (évek), ezért már sajnos nem emlékszem, hogy mennyire volt hű a film a prózai változathoz. Mindenesetre visszahozta az érzést, és nagyon jól megoldották a világok közti utazást is. Mindenképp megéri mindkettőt "elfogyasztani", mert bár bejött a film, én bizony könyv párti vagyok :)

Link a hozzászóláshoz

Timeline: nagy kedvenceim közé tartozik.

A film a könyvnek egy nagyon zanzásított változata, ami szinte csak a történelmi részre helyezi a hangsúlyt. A végeredmény emiatt egy kalandfilm, ami nem teljesen érthető, pont a hiányosságok miatt.

A tudoményos része legalább annyira hangsúlyos a könyvnek, mint a középkor fíling, épp ezért nagy kár volt ennyire átlépni rajta.

Van azért egy megkapó jelenet, ami miatt kötelező darab minden szerepjátékosnak, vagy a történelmet kedvelőknek. Nos nem a vívás az, ami érdekes, mert az persze gagyi - bár nagy előnye a filmnek, hogy nem a szokásos könnyített "habszivacs" páncélban, hanem rendes vértezetben nyomják a szereplők.

Az igazi élményt a nyilvesszők adják. Ilyen életszerűen hangulatos nyilazást még nem láttam filmen. Ahogy pendülnek az íjak, suhognak a vesszők, jajjj... És a csúcsjelenet, amikor egyszerre lő a két sereg egymásra... Na az brutál... A két nyilvessző felleg az égen... no nem lövöm le a poént, azonnal rohanni, megnézni, és felcsavarni a hangerőt, mert ilyet még nem hallottatok! :)

Amúgy nem vagyok elfogult cseppet sem... :oops:

Link a hozzászóláshoz

A mozikban most kezdik játszani a Fűrész második részét.

Nos ez önmagában nem nagy hír, mert egyrészt a stílust nem nagyon kedvelem (sokadik vonalas amerikai thriller/horror), másrészt nem sok köze van az rpg-hez.

A helyzet viszont az, hogy az első részt véletlenül láttam. Abszolút "gagyi lesz" hangulatban álltam neki, és nagyon ütött! :shock:

Azoknak javaslom a filmet, akik szeretik az elborult, Kult hangulatú filmeket. Piszok jól megcsinálták, és ha izgulós lennék, összecsináltam volna magam a film végére. No de nem vagyok az, így a drámai része ragadott meg leginkább. Aki beül, készüljön fel 1,5 óra igazzy szenvedésre. Jó értelemben.

A párbeszédek, a helyzetek szerintem integrálhatóak egy-egy elborultabb kalandba, ötleteléshez tökéletes legalábbis.

Ezek után kiváncsi leszek a második részre, bár gyanítom, hogy a véletlenül jól elsült első részt nem lehet überelni. Sőt...

Link a hozzászóláshoz

Sir Tohmas. Sajnos "csalódást" kell hogy okozzak, de szerény véleményem szerint a Fűrész 2. része is eléggé jóra sikerült. Sőőt. Nagyon tetszett. És ami a film végén lévő csattanót illeti. Nagyonis ütősre sikeredett. Én egyáltalán nem csalódtam benne, aki szereti a stílust mindenképpen nézze meg. És attól hogy folytatás, nem éreztem erőltetettnek. Kivételesen jól sikerült.

Ami egy kicsit aggaszt a dologgal kapcsolatban az az hogy úgy hallom már készítik a 3. részt. :? Na EZ az ami miatt már egy kicsit aggódok. Mert 2 jó rész összehozni sem semmi..de 3 at :?: :?: :shock:

Remélem nem fogják elrontani....nagyon.... :cry:

Link a hozzászóláshoz

Köszi Thya az infót!

Na akkor beizzítom otthon a DC-t... :D

A Narniát is letöltöm, mert nekem tetszett.

Nem olvastam a könyvet, de a film tulajdonképpen rendben volt.

Nem volt benne semmi mondanivaló... látványos mesének viszont épp megfelelő. Nem is beszélve a magyar szinkronos hódokról. Na azon jókat kuncogtam... és hát persze elfogult voltam még a griffekkel is... :P

Link a hozzászóláshoz

Aloha!

Pár napja múlt, hogy édesanyámmal, meglepetésemre, moziba mentünk... Fűrész 2, mivel az egyet is anno együtt láttuk.

Nos, vélemény.

Hát, több a málnasz9rp, mint az előzőben. :) Az emberi brutalitás odavág a moziszékhez, az első rész mondanivalója jobban kibontva, mégjobban belegondolkodtatva.

A film megtartotta az eredeti lényegét, a végigkísérő borzongás, a belemélyedés és a végén a csavar. Szóval hű: végre egy film, aminek nem van elrontva a második része. :)

Ajánlom mindenkinek, aki az elsőt látta és annak is, aki az elsőt nem, de mindenképpen csak akkor, miután látta az elsőt (különben nem fogja érteni a csavart. :) )

Üdv a falkának:

Ramun

Link a hozzászóláshoz

Tha thassa, armudar!

Üvegtigris 2-t látta valaki?! Akinek az első rész tetszett, az ne tegye... A tipikus másodikrészes csalódás esete. :? Mondjuk ezzel, lehet hogy egyedül vagyok, mert rajtam kívül gyakorlatilag az egész nézőtér röhögött, szerintem viszont a poénok 90%-a középszerű és közönséges volt. Ennyit mi is összehozunk egy komolyabb piálás alkalmával. Egyébként is, halál közhely volt az egész. Egy darab eredeti ötlettel nem álltak elő. Mintha ott maradtak volna poénkodni az első rész forgatásai után, valaki meg véletlenül benyomva hagyta a kamerát... Történet értelem szerűen semmi, de ez már az első részben sem volt, ott viszont nem is hiányzott. A mondanialó is elcsépeltté vált... Talán ha két pillanat volt az egész filmben, amiben éreztem karakteres rendezést. Az elős, amikor Lali mesét mond, a második csak egy snitt: Sanyi szomorú, mert a kínaiak elveszik a hintáját.

Summa: kár volt a nevet felhasználni arra, hogy egy gyengén középkategóriás filmet eladjanak a népnek. Ha a közönség ennek ellenére is lenyeli, akkor váljék egészségére. De ezzel az alkotással Rudolf Péter egy másik sorba állt be, aminek nem igényes magyar film a neve... Kár érte. Én legalább is sajnálom.

Gambit

PS.: isten őrizzen a Kontroll 2-től!!!

Link a hozzászóláshoz

Üdv.

Üvegtigris2: egyetértek Gambit , nagyon eröltetett, sok poén a semmiért. Na jó azért volt benne egy két jó poén (max.2). De a végén mikor mindenki odakerűl a buféhez és az a káosz, mindenki sz*rakodik össze-vissza, akkor már azt vártam hogy mikor van már vége, és csak azért nem hagytam ott mert az első rész tetszett (hátha mégis lesz még valami érdemleges).

Amúgy Equilibrium? Éppen a kezemben tartom a DVD-t. Tudjátok mi van a borítóra írva? Olyan mint a Mátrix... csak jobb-(Billboard). Ajánlom figyelmetekbe. Elég feelinges az érzelmek nélküli élet érzése, amit a film mutat. Na és persze brutális-tápos karakterek, a főszereplő (ki más ha nem ő?), nagyon mester. Amúgy aszem a Mátrix-szal majdnem egyidőben jött ki, csak hát a Magyarok elfelejtkeztek róla (van már egy mátrix minek mégegy, pedig nincs hasonlóság a történetben semmi). De hát ilyen a magyar filmkritika.

Link a hozzászóláshoz

Equilibrium nekem nagyon tetszett. Mindenki a Mátrixhoz hasonlította, nekem személy szerint mégis az 1984 ugrott be róla elsőnek. Na mindegy. Az egész érzelemmentes világ nagyon tetszett, mármint megrendített. Volt benne egy rész mikor elkezdték lelőni a kutyákat s volt ott egy kölyökkutya....na azon eltört a mécses. :cry:

És hát a férfi főszereplő sem rossz

8)

És ha már Christian Bale: a Gépész. Nem nagyon volt reklámozva, mert Spanyol film asszem. De szerintem egy nézést mindenképp megér. Thriller, kicsit elborult, ha az elején azt hiszed tudod a poént....nem tudod. :wink:

Bale egyébként vagy 30 kilót leadott a szerep miatt...vagy ha annyit nem is, de jó sokat.

Link a hozzászóláshoz

The Call Of Chtulhu:

Brilliáns alkotás, ingazi gyöngyszem a sok uncsi futószallagon gyártott film között. Néma, horror, 30as évek hangulatát teremti. Egy-két helyen néha hangulatosabb is, mint egy igazi horrorfilm, de ugye ehhez szeretni kell a kort, esetleg nem árt ismerni pár további művét Lovecraft-nak.

Akinek alkalma van nézze meg, egy alkalmat mindenképp megér!

Akinek nincs meg annak majd kölcsönadom, ha érdekli.

És nem elfelejteni: The Cthulhu lives and it will bring the new age of darkness...

üdv:

Link a hozzászóláshoz

Nem tudom volt e már, de

Mennyei királyság....

Nem lövöm le a poént... igazság szerint tetszett, csak a vége nem, az annyira... szóval olyan volt, számomra, mintha nem lenne befejezve. Talán ez is a célja, mi is csináltunk ilyen színdarabot középsuliban, amikor még a színészet felé kacsingattam, anno, na de ez meglehetős régen volt :)

A legjobban az egyik karakter szerepe jött be, a királyé, aki... olyan, amilyen. Az a szereplő, az nagyon ki lett dolgozva szvsz, nagyon tetszett, hogy sikerült nagy embernek beállítani, az emberi fejlődés magas fokozatai és a megőrzött gyarlóság ennek ellenére.. bár ez nagyon elvont lehet :)

Talán az egyetlen film, amiben a romantikus vonal nem úgy alakult, ahogy én szerettem volna, mégis, mégis tetszett.

Érdemes megnézni, szvsz.

Az Üvegtigris 2-t lehúztam már, de nem bírok nekiállni megnézni... az első sem tetszett, akkor ez fog vajon? :wink:

Link a hozzászóláshoz

nem' mennyien vannak itt, akik szeretik Lovecraft (vajon jól írtam a nevét?) regényeit/novelláit...

Olvastam, hogy már elkészült a Call of the Chtulu c. film.

Ez egy néma film és fekete fehér... még nem láttam, de nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen lett.

ha valaki megnézné,(hamarabb, mint én) az írjon mán ide valamit, hogy milyen lett!

Addig is üdv mindenkinek!

Legyen veletek a sarki jeti! :D

Link a hozzászóláshoz

Szellemkutya

Jim Jarmusch filmje

fsz:

-Forest Whitaker

-John Tormey

-Henry Silva

Szellemkutya a világ fölött él, a madarak társaságában egy saját maga által összetákolt sufniban, egy elhagyott épület tetején. Szellemkutya bérgyilkos, akit az ősi szamurájtörvények irányítanak, képes eltűnni és észrevétlenül járni az éjszakai városban. Amikor egyik megbízója, egy széteső maffiacsalád megszegi a szellemkutya által tisztelt szabályokat, ő szigorúan a szamurájok törvényének útmutatása szerint válaszol. "Olyanok vagyunk mint két kihalás szélén álló törzs"-mondja a maffiózó megbízójának-"Minden változni látszik körülöttünk"

Egyik kedvencem ez a francia film. Tele van ellentétes dolgokkal (néger szamuráj, szellemkutya legjobb barátja egy francia fagyis, aki nem tud angolul, stb) és szimbólikus jelenetekkel, mondatokkal. A New-Yorki-i gettó és az ősi szamuráj kultúra ötvözése egy nagyon érdekes és különleges hangulatot teremt, a zene is remekül sikerült, RZA hip-hopja keleties elemekkel egyszerűen zseniális. Szellemkutya a Hagakure-t, a Szamuráj Útját olvassa, és az utolsó betűig betartja. Érdekes, modern mese ez egy olyan emberről, aki nem a jó időben és nem a jó helyen él.

Link a hozzászóláshoz

Üdv

Kölcsönkaptam a Cowboy BebOp első 3 részét, amit tegnap éjjel meg is néztem.

Hát... hogy is mondjam... eléggé lenyűgözött :)

A főcíme már eleve fantasztikus, pláne magában a filmben a megjelenő, leginkább country muzsikára hasonltó betétekkel. Felejthetetlen számomra az a kép, amikor a Bebop-ot mutatják az űrben, a háttérben valami bolyógval, és közben egy szájharmonikán játszott dallam megy.

A főszereplő karaktere is nagyon megfogott. Szolidan elegáns, "szolidan" humoros, és mégis, amikor a falat támasztva, unott képpel, cigivel a szájában mutatják, akkor megvan az asszociácó a Clint Eastwood típusú westernhősre. Lehetne ez egy gag is, de nem érzem annak. Nagyon jól eltalát összhangról van itt szó.

A sztorira kitérve egy kicsit:

Tetszik, hogy nem csak az ezt, meg ezt a bűnözőt kapjuk el típusú "hentelős anime"-ről van szó. Például a második részben egy kutyát kergetnek végig :D

Ha a többi epizód is ilyen jól eltalát lesz, akkor elkönyvelhetem egy marha jó sorozatnak!

Link a hozzászóláshoz

Aloha!

Két aktualitásról, könnyű péntekesti altatóról szeretnék beszámolni. Tesóm miatt az utóbbi két film, amit moziban láttam, eléggé különös volt, de őrült mozibajáróknak íme néhány vélemény. :)

Az első film a Zathura volt. Nos... Nekem nem jött be. Aki látta a Jumanjit az oda-vissza ismeri már a történetet, csak lévén, telnek az évek, idő kérdése volt, hogy a dzsungelt mikor váltják a világűrre. A történet teljesen ugyanaz, mint az előző esetében, semmi új nem volt benne, a képi világa még moziban is elég lapos volt, bár a gyíklények jók lettek. :wink: Aki kívánta eddig megnézni, szerintem nem éri meg, bár tapasztalatnak mindenképpen.

A másik film a Nanny McPhee volt. Aki ismeri a Mary Poppins történetet joggal gondolhat valami hasonlóra, de szerintem csak az alapszitu ugyanaz, a többi más és mit ne mondjak, nekem tetszett. :) A banyaszerű dadának, a lökött kölyköknek és az egész világnak valahogy sikerült egy nagyon megkapó hangulatot teremteni. Nem az a korszakalkotó, nagy volumenű film, de nagyon kellemes: az előbbivel ellentétben melegen ajánlom. Végre megint egy film, amit érdemes lesz majd újra megnézni.

Mára ennyi, üdv a falkának:

Ramun

Link a hozzászóláshoz

Uff!

Nahh, h csak néhány sort én is ide rondítsak; mivel nem is oly régen nekem is sikerült eljutnom egy filmvetítő komplexumba. A barátnőm elcipelt a Büszkeség és balítélet c. filmre.

Egy romantikus, kissé érzelgős film, az azonos címet viselő könyvből megcsinálva. Mivel nem ismertem a könyvet, így nem is tudtam mire számíthatok, de mivel nem vagyok egy hatalmas romantikus film rajongó, így hát nem túl nagy kedvvel ültem be meglesni az alkotást.

És meg kell mondjam, h nagyon kellemeset csalódtam. Valami nagyon jó film lett, minden a helyén van, a színészek hihetetlen jók, a képek, az utalások valami csodaszépek, a történet persze kissé bugyuta, de aki szereti a Heltai Jenő és hasonló stílusú emberek alkotásait (igen tudom, h heltai úr színdarabokat írt), akkor az szeretni fogja sztem. Érdemes megnézni a filmet.

üdvözlettel,

@huszár

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Ma volt szerencsém megtekinteni a Starship Troopers 2-t. EZT A HSZ-T MINDENKI OLVASSA EL!!! Szóval annyira rossz volt, hogy eddígi életem során egy olyan filmre emléxem, ami még ennél is rosszabb volt! Ne nézzétek meg!!! Aki látta az egyet, annak elárulom, hogy semmi köze nincs hozzá! Először arra gondoltam, hogy valami paródia, aztán arra, hogy valami korhatáros film, végül arra, hogy néhány ütődött fanatikus kreálmánya. Nem tudom láttátok e a magyar paródiáját, de az istenkirálycsászárság volt ehhez képest. Mellesleg a főszereplő a Sentinel című szupersorozatból ismert nyomozó úr volt. Meg még három mellékszereplőt felismertem, ami tekintve hogy kb. tíz szereplős volt az egész cucc, egész jó arány. Pl. nem tudom hogy láttatok-e már század elei robotra hasonlító erődöt. Mer' ebbe az is van! Meg sok bogár. A legjobb részek, amikor a srácnak leesnek a végtagjai. Van benne pár buta jelenet, ami még rémisztő is lenne, ha nem ebbe a filmbe lenne.

Link a hozzászóláshoz

Ha nemcsalnak emlékeim az első rész sem volt vami nagy durranás.

Egyépként szinte minden filmben vannak bakik vagy pl a Kör című filmben haverommal kb 20percen keresztül nevettünk azon a részen mikor a csajt belelöki a TV a kútba. :lol:

Sztem az nagy béna film volt.

A Doom film volt az amit nemrég láttam és nekem nagyon tetszett.

Volt benne egy-két buta rész de ugy alapjában nem volt rosz és érdekes a végkimenetel.

Valamint az a rész amikor a főhős szemszögéből látjuk a történteket---nagyon érdekes volt.

Link a hozzászóláshoz

Nemtudom ki hogy van vele, de megnéztem a Narnia cimű filmet és nekem tetszet.

Természetesen a csatajelenet volt szerintem a legjob, és a kedvencem a főnix volt benne.

Meg tetszett a sok fura uj lény :wink:

Amúgy nem volt olyan életreszolo élmény mint gondoltam de egyszer megéri megnézni.

Ja meg az Amerikai pite4 is jo film.

Kegyetlen sokat nevettünk rajta és sajna nem tudtam aludni este mert fájt a hasam a sok nevetéstől. :lol:

Mindenkinek ajánlom ezt a két filmet :wink:

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...