Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

Filmek, csak óvatosan!!!! Lehet hogy lelőjük a poént!

Necromancer

Hogy tetszett a Hobbit?  

66 szavazat

1. 1. Hogy tetszett a Hobbit?

• Nagyon tetszett!
      38
    • A konyv jobb!
      13
    • Csak egy ujabb fantasy film...
      6
    • Nem tetszett.
      2
    • Nem fogom megnezni.
      0

Recommended Posts

Nos én még csak az elözetst láttam ,dehát abba mindig csak a legjob részeket vágják be.

Egyépként nemrég volt a TV-ben egy film ami total régi volt de magus figurák voltak benne: gnom, ember orias, elf,...

Nagyon érdekes volt, bár voltak benne hibák:D

Azért meglepödtem, hogy ilyen filmet csináltak.

Sajnos a címére nem emlékszem.

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

2006.május.27.szombat 23:55 Az imént lett vége a Halott menyasszony-nak. Nos, az az igazság hogy már régóta vártam, hogy megnézhessem, és most végre sikerült is. Kicsit ugyan rövidnek találtam, és szerintem eléggé erőltetett volt Viktor esküvője, úgy értem hogy "kicsit" túlságossan is könnyen belement abba, hogy tényleg feleségül veszi a hullajó csodacsajszit és ő is meghal. És persze szörnyen romantikus volt, meg ilyenek, de én azért egészen másképp képzeltem a végét. A vicces az volt az egészben, hogy már akkor lehetett tudni hogy lord "Akárki" ölte meg Csonticsajszit, amikor először mutatták. Pedíg nem vagyok valami nagy kombómájszter! Viszont nagyon bejött Victor kétbalkezes stílusa, meg az hogy Victor és Victória egyből egymásba szerettek, bár lehet hogy csak én vagyok túl nyálas. Továbbá -nem tudom mennyire véletlen, de- nekem Victoriáról egyből a Z, a hangya hercegnője jutott eszembe. Szerintem eléggé hasonlított rá, és hiába a más kiadó, a grafikát attól még csinálhatta ugyanaz az ember. Elég sötét volt a film, így néhol nem sok mindent láttam belőle, de hát ez illett a hangulatához. Az alapelgondolás mindenesetre nagyon megfogott, "kár" hogy fizikai képtelenség. Igazság szerint most egy horrorisztikus hangulatú romantikus animációs film sem jut eszembe amit ezen kívül láttam, így kizárásos alapon ez a legjobb, de tényleg nagyon tetszet!!! :-)

Darun

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Annyi rémlik csak hírtelen, hogy semmi kedvem nem volt TV-t nézni, de mivel egész nap nem jó a gép előtt ülni, ezért még is rászántam magam. Elöljáróban még annyit, hogy alapvetően előítéletem van a második részekkel, és úgy álltalában a folytatásokkal szemben. Anno a Shrek pl. nagyon tetszett, és féltem a második résztől, de mindenki azt mondta, hogy milyen jó, hát megnéztem. Voltak benne jó poénok, de nekem a Kand-úr nem jött be, pedíg a legtöbben a film egyik erősségeként említik. Szóval egy kicsit csalódás volt, így érthető módon a Jégkorszak kettőnek is félve vágtam neki, főleg hogy kedvem se volt igazán. Aztán megjelent a motkány. Egyszerűen nem lehet megállni nevetés nélkül, mert ő egy fogalom. Már az első percekben éreztem, hogy ez valami más. Folytatás, de még is, méltó folytatása a szintén remek első résznek. Aztán egyre másra jönnek az új poénok, az oposszum tesók, stb. Szinte teljessen el is felejtem, hogy folytatásról van szó. Végig nevettem rajta, ami azért nálam nem egy gyakori dolog, de egyszerűen annyira jól meg van csinálva, hogy nem lehet rá egyetlen rossz szavam sem! Kellően humoros, romantikus és izgalmas. Olyannyira, hogy még a kissé sablonos befejezést is simán el lehet nézni. Én kicsit ugyan idegenkedek Sid karakterétől, de Geszti Péter hangjával egy hihetetlenül jó és folyamatos történetből még az ő idegesítő személye is hiányozna. Az egyik legnagyobb rész benne a "Tűzkirály", ahol az ember már előre sejti, hogy itt a végén áldozás lesz. :-) De nem akarom lelőni a poénokat, inkább nézzétek meg. Ezt igazán vétek kihagyni! :wink:

Darun

Link a hozzászóláshoz

Ahoy,

(...és a gonosz filmkritikus lecsap...)

A Shrek 2 és Jégkorszak 2 ilyen módon egymás mellé állítása igencsak sántít ha az objektivitást nézzük. Nyílván csak velem volt így, de a Shrek első részét jóval többre becsülöm mint a Jégkorszak első részét, ami a Madagaszkárral karöltve mély sóhajtás kíséretében landolt az "ilyen is van, de jó" kategória erős középmezőnyében és a folytatás addig sem villanyozott fel, amíg mozi-menüvel együtt adtak első részt...

Egyébként rendes volt tőlük, mert ezt a vizuális infantilizmust ami mostanában folyik a mozikból (ld. még Zorro álarca és legendája összehasonlítás) tényleg meg kellett fizetni valamivel, hogy végigültem. Az, hogy három politikai reklámot kellett egy gyerekfilm előtt végigülnöm ugyanattól a párttól megadta az alaphangot, de mindegy, süllyedjünk hat éves szintre, akkor kibírjuk...

A különbség csak az hogy a shrek 2 akármennyire a szubkultúrából (ejtsd jelenkori divathullámok lovasainak világa) építkező film volt, de nemcsak a fiatalabb életkor tagjait célozta meg és voltak kifejezetten felnőttes utalások is benne, amik a pszihológiailag zavart mammutlány jeleneteiben erőltetett és művi volt (elnézést mindazoktól akik szexuális gerjedelemtől fűtve a film után nagy és szőrös barátnő után kutattak).

A Kand-úr pedig (a csizmás) egy olyan mesebeli karakter, akinek adtak "karaktert" ezzel a spanyolos háttérrel és jellemet is. Megjegyzés: ha kivesszük a Jégkorszak nem motkányról szóló részeit akkor a film ugyanakkora élményt vagy nagyobbat nyújt...én a gonosz.

De mindezek valójában beárnyékolni sem tudták szememben az eredeti Shrek első részét amit a mai napig, havonta egyszer veszek elő és nézek meg újra és minden poénján tudok újra és újra nevetni. Ez a Jégkorszak második részéből teljességgel hiányzik, az első részben is csak a kardfogú egy beszólása: "Ez király volt, menjünk újra!" került ebbe a kategóriába.

Egyelőre ennyi.

üdv

Amund

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Hát, nem is tudom, hírtelen mit szóljak. Nagyon vártam már az X-men 3. részét, és nagyon nem erre számítottam. Ami a legrosszabb volt, hogy most se rakták bele Gambitot. Igen, nem csak Gangler kedvenc szereplője ő, de az enyém is! Ami kicsit fura volt, hogy miután Főnix megölte Xavier-t, simán elment Magnetóval. Holott ő is csak "csicskának" akarta használni. A végén mikor Wolverin felment hozzá a roncsok közé, enyhén Terminátoros feelingje volt, ahogy a hús "lerohadt" az adamantit csontozatról. Itt esett le, hogy van pár mutáns, akik tényleg meghalnának a képességük nélkül. Hiszen ő pl. csak úgy volt képes túlélni az fémmel való egyesülést, hogy a teste hihetetlen regenerálódó képességgel rendelkezett. Õ szerintem rövid úton kiszenvedne a mutáció nélkül, de lehet hogy tévedek. A másik dolog ami nem tetszett, hogy Cyclops-tól is elég hamar és elég könnyen megszabadult a rendező, ami azért is érdekes, mert a film vége erősen folytatás gyanús volt! Persze ez ma már alap. Beast szerintem elég idiótán nézett ki, már ahhoz képest, ahogy a képregénybe kinéz. Vicces, de Hale Berry-vel már egészen megbarátkoztam. Idős kora ellenére Magnetótól is (sokkal) több sütnivalót vártam. Csak akkor jött rá, hogy mit szabadított el, amikor már késő volt. Kíváncsi leszek, a negyedik részben (ha lesz olyan) mivel rukkolnak elő. Talán lesz Vörös Omega? A látványra úgy érzem nem lehet panasz, de a történettel szemben azért vannak fenntartásaim!

Darun

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Hmmm.... Még nem veszem személyeskedésnek. De úgy néz ki, lassan sportot űzűnk a másik ember mondandójának félreértéséből. Ne érts félre, ebbe messze az élejen járok. (még) Sajnálom, d én a filmekbe nem nagyon tudok belelátni ilyen mély és velős mondanivalókat. Meg a Shrek 2-t régen láttam már. A két "filmet" csak azért tettem egymás mellé, mert jobb példát nem tudtam mondani, de nem az egymáshoz, hanem a második rész elsőhöz való viszonya miatt emeltem ki őket. Mivel túl sokat jár az agyam (baromságokon) ezért ha leülök nézni valamit, akkor nem akarok még azon is agyalni, én azt várom, hogy kikapcsolódhassak! Ilyenkor szeretem megnézni a "B" kategóriás akciófilmeket, ahol az egész "történet" annyi, hogy másfél órán keresztül lövöldöznek. Tudom hogy ez az alacsony szellemi színvonalam ékes bizonyítéka, de másképpen nem tudok kikapcsolódni. Mert állt. az "igazi" filmek annyira megfognak, hogy az pár napig mindenképpel hatással van rám. Hogy kicsit elrugaszkodjak és egy másik példát is említsek már, Underworld. Az egy akkora tré volt, hogy a végén sírógörcsöt kaptam, és megkérdeztem öcsémet, hogy mi a rák volt ez! A második ehhez képest isten-király császárság volt. Hangsúlyozom, az elsőhöz képest! Egyébként tiszteletben tartom a véleményed, és elfogadom, hogy te jobban tudod értelmezni a filmek lényegét, de ettől még nem mondok le a saját véleményemről. Nem kötekedésből kérdem, de azért kíváncsi lennék, te mennyire voltál objektív. Részemről leírtam a véleményem, ennyi.

Darun

ui: Toxik: lásd a topic címét!

Link a hozzászóláshoz

Ahoy,

annyiban voltam objektív hogy a filmeket önmagukban állítottam, a megjelenésük idejétől és az akkori trendekkel szembe és ezen folyamat siralmas termékeiként vagy stand-alone sikereiként csoportosítva az alkotásokat.

Összehasonlítani (ahogy leírtam) nem szerencsés a két animációs filmet, még akkor sem ha animációs filmek és akkor sem ha ezért valószínűleg gyerekeknek szólnak. Az ilyen összehasonlítások tárgya lehetne az eleven flame legenda, a Star Wars és Star Trek szembeállítása abból a szempontból hogy mindkettő sci-fi és mindkettőből volt mozifilm meg játék...lassan sorozat is (bizonyára Allah kegyelméből :evil: ).

A fenti összehasonlítást nem javaslom, mert nagyon, nagyon fárasztó vita lenne belőle.

Legyen elég, hogy az objektivitásom filmesztétika terén egyes kivételektől eltekintve (Cowboy Bebop) rendíthetetlen.

Kíváncsian várom a további kérdéseket... 8)

Link a hozzászóláshoz

Mostanában nem szeretem a túl komoly filmeket, tehát mikor mozizni támadt kedvem előkerült egy régi kedvencem.

A Testvérbosszú (The Boondock Saints, 1999)

" Mint pásztorodnak, engedd, hogy atyámként szolgáljalak téged.Hatalmad átadod a kezed álltal, mely szent szövetségként köt minket párba. Vértengeren vágunk át...mire szükségünk van: erő s bátorság!

In Nomine Patris, Et Filii

(pisztoly kibiztosít)

Et Spiritus Sancti "

(BANG!)

A film elég egyszerű vázra épül - nekem néha jót tesz, kifejezetten pihentető, hogy nem kell mélyebb értelmet keresni - a lényeg annyi, hogy egy szerencsétlen ír-amerikai testvérpár a véletlennek köszönhetően pénzre, fegyverekre tesz szert, amit - szerintük - Isteni sugallatra, a helyi gengszterek kiiktatására fordítanak. Ennek köszönhetően a helyi ír népesség nyíltan kiáll mellettük, és az utánuk nyomozó FBI ügynök is elkezdi értékelni munkájuk hatékonyságát...

Eddig a szokásos akciófilm, de van benne egy csomó dolog ami miatt mégis kiemelkedik a mezőnyből:

- igazán jók és viccesek a párbeszédek, igazi Tarantino-Guy Ritchie féle keménykedésekre lehet figyelmes az ínyenc fogyasztó. Ha megnézed, biztosan azon fogod észrevenni magad, hogy innen való mondatokat ismételgetsz... (a Ponyvaregényhez, Blöffhöz, RavaszAzAgyhoz, Ford Fairlanehez hasonló kincsesbánya idézetek terén!)

- nagyon jó "párhuzamos vágások" vannak a filmben. (a jelenben és a múltban váltogatva mutatják a dolgokat, kb. mint a Kutyaszorítóban néhány jelenetében.)

- a főbb szereplők (a testvérek és haverjaik, az FBI-os) mind nagyon jól eltalált figurák, igazán együtt lehet velük érezni

- Willem Defoe nem tud rosszul játszani, de amit ebben a moziban múvel, az A jutalomjáték. Zseniálisan alakítja a meleg-cinikus-jó humorú ügynököt

Mikor először elkezdtem nézni, azt gondoltam ez is csak egy újabb lövöldözős akciófilm, de nagyon rámcáfolt. Ez a film igazi végleteket vált ki az emberekből, ugyanis azok közül, akikkel megézettem kb a fele már többször látta, és a kedvencei között jegyzi a filmet, a másik fele pedig meg akart verni, hogy pazaroltam az idejét.

Nézzétek meg, megér egy próbát!

imdb-s adatlap:

http://www.imdb.com/title/tt0144117/

Búcsózóul egy idézet, a beszélgetés az FBI ügynök (Smecker), és a helyi észlény zsaru (Greenly)között folyik, (akit mellesleg nagyon útál az ügynök)

Smecker: Hány holttest van, Greenly?

Greenly: Nyolc!

(Smecker) kételkedve néz rá, elkezd számolni)

Greenly: Ó tényleg, az Istenit, arról elfeledkeztem, tehát kilenc! Kilenc?

Smecker: Ha már Greenly úgyis elmegy nekem kávéért, nektek hozzon valamit? :lol:

Rögtön ezután egy másik helyi vagány zsaru is megkapja a magáét.

Dolly (kötekedően): Ez tehát minek a szimbolizája?

Smecker: Szimbolizája? Nos úgy látom alighogy Greenly lemondott az ostobaság koronájáról, máris megvan az örököse... Dolly, a szó amit keresel, az a szimbolikája...

Link a hozzászóláshoz

Hali.

V mint Vérbosszú (az angol címe nem tom mi). Egy nem túl népszerű képregény filmes változata. Talán pont azért tetszik ennyire mert nem lett a képregény befutott. Csak ajánlani tudom mindenkinek, nem olyan Fantasztikus 4-es féle húde fütyik vagyunk, és a film pedig egy nagy rakás sz*r. Nem agyatlan hentelés, és van sztori is, mellesleg egy terrorista a jó csávó a filmben... Egyszóval jó a film nézzétek meg, nem mondok többet :) .

Link a hozzászóláshoz
Hali.

V mint Vérbosszú (az angol címe nem tom mi). Egy nem túl népszerű képregény filmes változata. Talán pont azért tetszik ennyire mert nem lett a képregény befutott. Csak ajánlani tudom mindenkinek, nem olyan Fantasztikus 4-es féle húde fütyik vagyunk, és a film pedig egy nagy rakás sz*r. Nem agyatlan hentelés, és van sztori is, mellesleg egy terrorista a jó csávó a filmben... Egyszóval jó a film nézzétek meg, nem mondok többet :) .

V for Vendetta.

Egyébként én már megnéztem a filmet és nem nagyon láttam értelmét... A képregényt nem olvastam, ha olvasom lehet más a véleményem, de így:

SPOILER:

Nem érthető a főhős motivációja! Ugye elnyomás, tévén nézik a főnököt, stb. Eddig standard Orwell-adaptációnak tűnik. (a képregényben lehet az is.)

DE a filmben mutatott világban k*rvára semmi hiba nincs! Mindenkinek amerikai felső-középosztálybeli lakása van, gyakorlatilag nincs hiány semmiből (aszem csak a túró hiányzik. vagy valami ilyesmi), mindenki úgy néz ki, mintha skatulyából húzták volna ki.

Az amcsiknak ugye honnan lenne fogalmuk az elnyomásról?

Szó sincs a 84-ben leírt csótányszerű átlagemberről, arról hogy majd mindenki alkoholista, és kénytelenek házilag gyártott "mérgeket" inni, mert nincs más...

Innen nézve a főszereplő egy idealista hülye, aki csak az őt ért sérelmek miatt lázadozik... A képi megoldások nem rosszak - bár a lassított késdobálás az nagyon egyértelmű Dark City - Mátrix nyúlás.

A film erősen _elmegy_ kategória, nem tanácsos komolyan venni!

Link a hozzászóláshoz

Nekem egyik nagy kedvencem a Ponyvaregény, kegyetlen jo film szerintem.

Én legalábis szétröhögtem a fejem rajta. Voltak akkora beköpések.

Megnéztem tegnap a 28 nappal késöb cimü filmet, elég érdekes volt, nem tudom hogy ki hogy viszonyul hozzá. Azért meglátszik rajta, hogy angol film, van benne egy csomo érdekes dolog. Haver agyon dicsérte, de nekem azért nem jöt be anyira. Kicsit akciodusabra gondoltam.

Volt egy film még a cime A mag. Ezis érdekes volt de aszem vami régi filmet dolgoztak fel aminek hasonlo volt a témája, ettöl függetlenül volt benne pár érdekes dolog, és vami akcio is, bár nem vitték túlzásba.

Link a hozzászóláshoz

A Ponyvaregény igazi klaszikus-mindenkinek látnia kell!

Nálam nyerő, sőt minden a mi Tarantinó az nyerő!

28 Nappal későb-nekem nem jött be. Nagyon nem tetszet!

Viszont a ..Vinci Kód nagyon elnyerte a tetszésemet! Ha valami akkor az tuti kis film! Jó a szereposztás J. Réno, T Hanks, meg a "maca" is, a Sillas viszont a kedvencem-egy nagyonjó megformált karakter!

Ajánlom mindenkinek!!!!

Hó végén jönn a Karib-Tenger Kalózai 2!!

Link a hozzászóláshoz
Jó a szereposztás J. Réno, T Hanks, meg a "maca" is

A MACA? Ez azért elég meredek! Audrey Tatou-t lemacázni... Az a lány az egyik legtehetségesebb fiatal francia színésznő! Egy baja van, hogy az Amélie-ben meg az Isten nagy...-ban is hasonló karaktert játszott, ami nagyon bejött a közönségnek.

Link a hozzászóláshoz
a "maca" színászi játéka nem mindenkinek tetszik.

Bevallom nem láttam a "kódot", direkt nem néztem meg, mivel már a könyvet se találtam jónak.

De Audrey Tatou más filmekben kifejezetten jól játszik! Pl. az Amélie csodálatos élete az miatta is jó film, meg az Isten nagy és kicsi vagyokban is jó alakítást nyújt... Vagy szerintetek ott is rosszul színészkedik?

Link a hozzászóláshoz

Hoi Kalandozók!

Nem jutott eszembe a neve ezért macáztam!

Más filmeit nem látam /lehet, h ezért is nem tudtam a nevét/és nekem tetszet a szerepben-jól játszot /hanyat esni modjuk nem fogok/!

Semi sértőt nem találok a macázásban, de ha valaki önérzetébe gázoltam volna: bocs!

A film jó!

Link a hozzászóláshoz

Ahoy,

De Audrey Tatou más filmekben kifejezetten jól játszik! Pl. az Amélie csodálatos élete az miatta is jó film, meg az Isten nagy és kicsi vagyokban is jó alakítást nyújt... Vagy szerintetek ott is rosszul színészkedik?

Igen, azon kívül hogy valakinek aranyos pofikája és francia trendek szerint arányos alakja van még nem feltétlenül rendelkezik színészi kvalitásokkal.

Ha valakinek egy filmjét jelölik manapság nem feltétlenül teszik azt a színészi játék mintsem a film megítélésének napjainkban való elhelyezése (itt az 'Amélie csodálatos életé're gondolok).

Az 'Isten nagy, én kicsi vagyok' sem kapott addig publicitást míg az előbbinek nem lett nagyobb a híre és ha megnézed nem egy filmes értékek glóbuszát fenyegető alkotás az egyik sem.

A fentiek személyes véleményemet tükrözik, nem zárom ki hogy valakinek tetszenek a filmjei, de attól azok még nem "jók".

Link a hozzászóláshoz

Hááát igen... a Da Vinci kód...

Ha valaki igaz hívő nem gondolkodik el rajta h, igaz-e ez a konyv.

Ha nem hisz a bibliában meg nem kéne forogni rajta, h mennyi az igazság benne. Ezt végig gondolva... A filmet ugyan megnéztem, (bár Tom Hanks szerintem a legtehetségtelenebb színész a világon) Audry kisasszony ugyan tényleg tehetséges, de a film ****(ezt ugyis kimoderálnák :) )

Link a hozzászóláshoz

Hy.

Nos tudom hogy vannak köztünk olyanok akik Cowboy Bebop funok(többek között én is). Most néztem meg a movie változatot, megkel hogy mondjam elsőre mást vártam. Mást vártam de szerintem így is nagyon ott van. Más a hangulata mint a sorozatnak, kevésbé poénos, inkább a flash-elős és elgondolkoztatós kategória felé húz, nem úgy mint pl. a jó öreg romlott homáros rész a sorozatban (tudjátok amikor a Lila csula terrorizálta a bebop legénységét). De természetesen aki szerette a sorozatot az ki ne hagyja, bár én tegnapig nem is tudtam hogy van belőle movie, de Toxik barátom segítségével hozzám is eljutott eme csoda. Ezenkívül az is zavart az elején egy kicsit hogy a sorozatot azt angol szinkronnal láttam, ezt pedig japánnal, és azért nem ugyanaz, ha már hozzá szoktál valamihez...... De nekem így is baromira tetszik, ezzel a kicsit forgósabb hangulattal, és természetesen azért a CB alap stílusát megőrizte, mert hát valljuk be...... Spike az Spike marad :D .

Link a hozzászóláshoz
Hy.

Nos tudom hogy vannak köztünk olyanok akik Cowboy Bebop funok(többek között én is). Most néztem meg a movie változatot, megkel hogy mondjam elsőre mást vártam. Mást vártam de szerintem így is nagyon ott van. Más a hangulata mint a sorozatnak, kevésbé poénos, inkább a flash-elős és elgondolkoztatós kategória felé húz, nem úgy mint pl. a jó öreg romlott homáros rész a sorozatban (tudjátok amikor a Lila csula terrorizálta a bebop legénységét). De természetesen aki szerette a sorozatot az ki ne hagyja, bár én tegnapig nem is tudtam hogy van belőle movie, de Toxik barátom segítségével hozzám is eljutott eme csoda. Ezenkívül az is zavart az elején egy kicsit hogy a sorozatot azt angol szinkronnal láttam, ezt pedig japánnal, és azért nem ugyanaz, ha már hozzá szoktál valamihez...... De nekem így is baromira tetszik, ezzel a kicsit forgósabb hangulattal, és természetesen azért a CB alap stílusát megőrizte, mert hát valljuk be...... Spike az Spike marad :D .

Mondjuk annyit hozzáfűznék, hogy szerintem a Bebop sorozat sem az a nagyon hű-de-vidám! Inkább a szomorkás, melankólikus, cinikus vonulatba tartozik, időnként egy humor résszel feszültségoldónak (az Alien-paródia, meg a gombás)

Ha megfigyeled azok a részek, amelyek a fővonallal, vagy a főszereplőkkel foglalkoznak, mind szomorúak. (Ballad of fallen angels, Jupiter Jazz, Ganymede Elegy, Black dog Serenade, The real folk blues)

Link a hozzászóláshoz

Hy.

shikaka : Abban egyetértünk hogy a főszálhoz tartozó részek szomorkás, melankolikus, cinikus hangulatúak, én inkább a sorozat egészéhez próbáltam hasonlítani a movie-t. Egyébként te láttad már?

Talán a hangulatáról még elárul valamit ,hogy nem a szokásos végszóval fejeződik be:

- See you space cowboy

Hanem:

-Are you living in the real world?

Link a hozzászóláshoz

Újabb ajánló :D

Az utolsó belövés (Gridlock'd, 1997)

Egy jópofa, bár komoly kérdéseket feszegető filmről van szó. A történet egyszerű: barátjukkal történt "baleset" után két drogos zenész-költő, Spoon (Tupac Shakur), és Stretch (Tim Roth) elhatározza, hogy örökre felhagy a kábszerrel. Kénytelenek szembesülni azzal, hogy az elhatározás nem elég, a bejutás egy elvonóra ugyanis kemény melóba kerül.

A film témája az egészségügyben jelen lévő visszásságok, és a drogosokkal szembeni általános ellenérzés. A témába kapcsolódó más filmekkel (Trainspotting, Rekviem...) ellentétben azonban az Utolsó belövés egy jóval humorosabb, ironikusabb oldalról közelíti meg a problémát, és így sokkal kevésbé megrázó, egyszerűbben emészthető film. Ajánlom mindenkinek, aki szeret egyszerre gondolkodni és nevetni egy filmen!

imdb-s adatlap:

http://www.imdb.com/title/tt0119225/

"- Kösz de nem. Nem eszem húst.

- Nem hiszem el! Naponta 3 doboz cigit szívsz, de vegetáriánus vagy. Ennek így mi értelme?

- Majd akkor dumáljál ha leszoktál a narkóról..."

"Nem tudtam, hogy ebben a b*zi kórházban csak alkoholistákat kezelnek. Teljesen feleslegesen ültünk itt egész nap... Ráadásul még mindig nem tudom honnan lehetne felhajtani egy TB-kártyát..."

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...