Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Filmek, csak óvatosan!!!! Lehet hogy lelőjük a poént!


Necromancer

Hogy tetszett a Hobbit?  

69 szavazat

  1. 1. Hogy tetszett a Hobbit?

    • Nagyon tetszett!
      38
    • A konyv jobb!
      14
    • Csak egy ujabb fantasy film...
      6
    • Nem tetszett.
      2
    • Nem fogom megnezni.
      0

Ez a szavazás le van zárva, új szavazatok már nem érkezhetnek.


Recommended Posts

Karib-tenger kalózai 2: holtak kincse

(így írják, hogy Karib-tenger? de régen volt már az általános...)

Szóval az úgy volt, hogy mozizni támadt kedvem, és a most kivégzett Dumas könyvek által felszított swashbuckling mániám okán eltévedtem Jack Sparrow második kalandjára...

Hát érdekes. A - természetesen szubjektív - véleményem az, hogy szórakoztató film, érdemes megnézni, de az első részhez képest a fasorban sincs!

Van benne minden, ami egy vérbeli swashbuckling történethez kell: vívás arra alkalmatlan helyen, cselszövés, legyőzhetetlennek tűnő ellenfél, álruhás nő, románc, csúnya boszorka, mesés tájak, stb...

De valami mégis hiányzik.

És most nem arról van szó, hogy számos kérdés nincs lezárva a filmben, nyilván a 3. részben meg lesz magyarázva minden, elvégre már készen van.

SPOILER: mi lesz Jack sorsa? Will kitart-e Swann mellett annak ellenére, hogy rájött mekkora rib@nc? Hogyan lehetséges, hogy Barbossa él?

Hiányzik belőle a stílus, ami az első részt naggyá tette. Jack figurája - aki lássuk be, a produkció lelke - nem kap kellő szerepet, ráadásul az első résszel ellentétben, ahol a humor felől közelítették meg a karaktert, itt inkább az aljassága kerül előtérbe.

Van még néhány zavaró dolog, a film középső harmada elég lapos, túl sokat - és feleslegesen - szerepel a két idióta kalóz, de a legrosszabb az, hogy:

mennyire ellenszenvessé sikerült tenni Elisabeth Swann karakterét. Az első rész romantikus, kalandvágyó, foci nyelven szólva karosszékből szurkoló hölgyéből egy álszent rib@ncot csináltak, aki még a modorát is elvesztette, és végig afféle kemény vagyok, hö arckifejezzésel osztja az észt arról, hogy hogyan kell önzetlenül cselekedni, aztán a film végén meg... De ezt már nem árulom el :lol:

Link a hozzászóláshoz

Nos, Shikaka én is igy láttom a filmet. Ami hiányzik belöle, az a vége. :D

Sokkal kellemesebb szájizzel távozna az ember, ha az epizód szál el lenne varva, és csupán a trilógia szálat hagyták volna elcsomózatlanul. Igy ugyan az a helyzet, mint a Matrix 2 esetén. Megy-megy a film, aztán egyszer csak sátblista... majd gyere vissza, és fizess újra a végéért. (Ami a Matrix esetén akkora de akkora trutyi lett, hogy azt már büntetni kellett volna)

Egyébként maga film nagyon jól meg van csinálva. A speciális effektek a filmért vannak (és nem forditva) ettöl függetelnül hihetetlnül jól ki vannak dolgozva. Nem irok példákat, mert lelönék pár dolgot a filmböl.

Valóban nagyon zavaró volt a föszereplök szite teljesen negativ kifordulása. Jack kapitány már a film elején nem az volt, aki elötte. Egy darabig reménykedtem, hogy okkal ilyen (adta is alá a lovat a film), de aztán kiderült, hogy tényleg ekkora ge**. :)

A kiscsaj jellemváltozása pedig nagyon drasztkius volt. Bennem péládul teljesen összerombolta az elsö rész hangulatát, és igy a filmnek ez a legnagyobb hibája.

Annyira szappanoperás volt a befejezés, hogy az már fájdalamas! Ekkora malört elkövetni!

Még a boszorkány volt érdekes ott az isten hátamögött. A gyertyaipar nagyon pöröghet ott, mert annyi gyertyát, ami ott éget... :D Jó hát mese, persze.

Na de valami nem volt rendbe a boszorkány karaktere körül. Mintha Jack kapitányt akarták volna eröltetni nöi formában. Igy viszont a misztikum érzése (amit szerintem sugároznia kellet volna) nem jött át. Viszont éreztem a büdös lehelletét. :D Maga a szinésznö se volt jó megvállasztva. Valahogy nem illet abba a szerepbe.

Az meg hogy Barbossa besétál a végén... szintén szappanopera szintü "fordulat". Szinte magától érthetödik. :)

Persze a producerek most dörzsölik a tenyerüket, hiszen jöhet az újjabb bevétel, de félek tölle, hogy az én pénztárcából már nem húzzák ki újból a páros jegyet.

Már csak azért sem! 8)

Link a hozzászóláshoz

Ahhhoi

Két remek zombis filmre szeretném felhívni a nézőközönség szíves figyelmét.

Holtak hajnala

Eszméletlen, hogy mit ki nem tudtak hozni egy egyszerű, lejáratott, sablonos horrorkliséből. A film messze túlmutat az egyszerű hentelős, lövős, menekülős, ijesztgetős filmeken (pl egész végig nappal van és süt a Nap) naturalitásával, klausztrofób atmoszférájával. Már az első 10 perc után körülveszi a történetet valamiféle tragikus hangulat, ami a szereplők megismerésével egyre inkább kiteljesedik. Nem is a félelem, sokkal inkább a döbbenet, ami úrrá lesz a befogadón, a néző felváltva nevet és szörnyülködik: kiváló karaktertípusok és élethelyzetek villannak fel groteszk megvilágításban. Ironikus társadalomkritika ez, rólunk, emberekről.

Haláli hullák hajnala

Nem is szaporítom a szót: a fent említett drámai alkotás paródiája. Alcíme: romantikus komédia, zombikkal. A végére már fájt a tüdőm a röhögéstől. Nem csak az angol humor kedvelőinek. :D

Link a hozzászóláshoz

Sokszor akartam leülni és leírni a Pí-ről valami ajánlóféleséget. Most veszem a fáradtságot.

Tehát a film egy matematikus srácról szól, akinek van egy elmélete miszerint minden ami körülvesz minket (természet, madarak mozgása, tejszín kavarodása a kávéban) leírható számokkal. Teljesen rá van kattanva erre, és minden percét ennek szenteli. Van egy öreg tanára akivel néha-néha összejár Go-zni és beszélgetni. A film lényege hogy a srác talál véletlenül egy 255 jegyű számot. Kiderül hogy ez a számsor fontos, és sokmindenre használható.

A film eleje elég átlagos, de szépen építi fel a sztorit. A film 1/3-ánál felpörög a film, egyre jobban durvul a sztori, a végére marha izgalmas lesz. Mellesleg teljesen fekete-fehér film, ami mondanom sem kell nyomasztó hangulatot kölcsönöz.

Külön ki kell térjek a film zenéjére. A zenéjét Clint Mansell szerezte (egy jelenetben szerepel is egy utcai fotósként) és olyan zenék is hallhatók mint pl. Aphex Twin, Roni Size, Orbital, Massive Attack. Nagyon szüreális zenék, remekül illenek a jelenetekhez. Felpörgött részeknél drumandbass, forgatós résznél a Massive Attack Angel-je szól, szóval k*rva jó a zenéje. (Ha valakit érdekel megvan az OST)

Lényeg hogy ajánlom mindenkinek. Matematika, kabbalizmus, üldözés, dnb, okkultizmus. Kliséktől mentes, remek történetű, remek zenéjű film. Művészfilmnek én nem mondanám, inkább thriller vagy hasonló.

Nézzétek meg, jó film, egy letöltést tutira megér!

Link a hozzászóláshoz

Nos, hétvégén volt szerencsém látni egy régi kedvencemet, gondoltam a tömeg (:lol:) akarata előtt meghajolva írok egy pár sort róla.

Alapvetően nem szoktam nézni a Cool tv-t, de mikor kapcsolgattam a televíziót, láttam hogy valami Forest Whitaker film megy. Mivel szeretem a fickót, gondoltam nézem kicsit, aztán megdöbbenve vettem észre, hogy az aktuális film a:

SZELLEMKUTYA (Ghost-dog: The way of the Samurai, 1999)

Ebben a filmben van valami plusz.

Még úgy is, hogy a felét sem értem.

Konkrétan sosem izgatott a japán kultúra, így elég sok szamurájos-japános utalást nem értettem, valamint azt sem tudom felfogni, hogy hogyan lehet valaki ennyire hűséges egy arra méltatlan emberhez...

A film mozgatórugója Szellemkutya figurája. Mindent az ő szemszögéből látunk, és amit látunk az egy érdekes jellem, érdekes helyzetekben.

Szellemkutya első látásra nem több, mint egy niga' (nem sértésből írtam, az egész film a gettóban játszódik) verőember, aki az olasz (?) maffiának dolgozik. Mikor kezd kibontakozni a film, és megismerjük a főszereplő életmódját, barátait, akkor kezd igazán érdekes lenni a történet.

Miért gyilkol parancsra, mindenféle juttatás nélkül egy láthatóan galamblelkű ember? Mi az oka, hogy egy senkiházi kis maffiozónak esküdött sírig tartó hűséget?

Mikor terhes lesz a gazdája számára, vajon meg tudja védeni magát úgy, hogy az esküjéhez hű marad?

Ami leginkább megfogott engem, az Szellemkutyát megformázó Forest Whitaker (Szakasz, Jó reggelt Vietnám, Pánikszoba) színészi játéka.

Egyszerűen lubickol a szerepben. (van egy sejtésem, hogy a rendező - Jim Jarmusch - direkt neki szánta)

A film folyamán sehol egy gyors mozdulat, egy elhamarkodott üvöltés, csak boldog nyugalom, amint Szellemkutya a szemünk láttára "végigfolyik" a történeten. Tényleg ez a legjobb szó! (mellesleg ezt az érzést erősíti a kiváló soundtrack)

Elképesztő, hogy egy ilyen antihőst meg tud szerettetni a nézővel. Akárkivel beszéltem aranyosnak (!) találta Szellemkutyát, pedig kinyír vagy 20 embert a filmben. Először kételkedtem ebben, de aztán újra megnéztem a filmet.

Van egy jelenet, mikor gyilkolás után elrakja a stukkert. Egyszerűen szeretnivaló, ahogy berakja a tokba a pisztolyokat. Közben pedig az jut az ember eszébe, hogy milyen nyugodt, szeretnivaló ez a Szellemkutya-gyerek! Ilyet én még nem láttam.

(persze ezt erősítik is néhány jelenettel? szellemkutya a galambjai között, Szellemkutya angolul beszélget a csak franciául beszélő fagylaltárussal, és megértik egymást, ilyesmi.)

imdb adatlap:

http://www.imdb.com/title/tt0165798/#comment

Tudom, nagyon össze-vissza lett az ajánlás, de erről nem tudtam normálisabbat összehozni.

Mindenesetre ajánlom mindenkinek!

Link a hozzászóláshoz

Érdekes hogy pont Jim Jarmuscht említetted. Pont most szereztem tőle pár filmet:

1. A night on Earth: Taxis és utasa(i)-ról szól a film. Négy kisfilmből áll maga a film, más-más helyeken játszódik( lásd: NewYork, LA, Róma, Helsinki). Minden résznek megvan a maga sajátossága, egyiken sirtam a nevetéstől, másikon befordultam. Különös ebben a filmben az, hogy még régen (kb 10 éve) láttam, de nem emlékeztem rá hogy miröl szól, vagy mi a cime, csak h taxi és Wilona Rider. Valahogy szóba jött Thyánál, majd egy hétel rá Thyia mondta a cimét, és hogy lesz a tv-ben. Ezúton is örök hála. Kötelező darab

2. Broken Flowers: Ismét egy gyöngyszem. Főszerepben Bill Murray-vel.

Az alakítása legalább 20 Oscart ér. Egy kiöregedett Don Juant játszik benne aki kap egy névtelen levelet valamelyik régi szeretőjétől, hogy van egy fia.

Detektív mániás szomszédja segítségével felkeresi volt szeretőit, hogy ki irta a levelet. Élvezetes film, csak ajánlani tudom.

3. Deadman: A galamblelkü városi William Blake (Johnny Depp) állást kap a vadnyugaton, mint könyvelő. Később ér oda mint kellene, és az állást már más kapta meg. Egy exprostinál tölti az éjszakát, akibe szerelmes a helyi kiskirály fia. A höly és a hódolója meghal, Blake szíve mellett pedig egy golyó állapodik meg. Éppen annyi ideig eszméleténél van, hogy elmeneküljön. Egy indián meggyógyítja, de a kiskirály vérdíjat tűz ki a fejére. Igy lesz egy félős városiból hidegvérű gyilkos. A filmben egy jelenetig szerepel Igi Pop női ruhában :lol: meg Billy Bob Thorton. Valamine az egyik fejvadász Lance Hanriksen. Ismét ajánlom mindenkinek, nem átlagos western :wink:

Més hátra van a Coffee & Cigarettes c. film, majd arról is irok. Ha amit irtam nem érthető sorry de kicsit fáradt vok.

Link a hozzászóláshoz
...

http://www.kalandozok.hu/forum/viewtopi ... &start=465

Szerintem is marha jó film. Whitakert régóta kedvelem, van egyénisége, nem tucatszínész. Persze megvan eredti DVD-nn és videókazin is. :D Lehet odapasszolom öcsédnek.

Megnéztem a Silent Hillt. Nem tudom mi bajotok volt vele, szerintem igenis jó a sztorija, a képi hatások sztem marha jók, főleg a sötét-világos téma. Igencsak üdítő színfolt ebben a tini-horror dömpingben.

Link a hozzászóláshoz

Zug zug!

Hogy nekem sincs jobb dolgom... :-D

Az utóbbi időben kissé félek a képregény adaptációktól. Nem azért mert olyan nagy képregény fan lennék, de az ilyen filmek mindíg messze elrugaszkodnak a realizmustól. A Sin City messze a legnagyobb pozitív csalódás. Egyszerűen... tökéletes??? De nem erről akarok írni. Mondja anyám hogy Sky kapitány. Aha, biztos. Megnéztük öcsémmel. A történet a szokásos világmegmentős. A látványon néha nagyon kiütközik a "makett" érzés, tekintve hogy az is. A legborzasztóbb rész talán az volt, amikor a film elején a robotok ilyen fény izével próbálták lelőni Sky kapitány gépét. Amikor a vége felé az egyik tudóst megsütötte az ajtó előtti "tesla torony", elkezdtem röhögni és megjegyeztem öcsémnek hogy valaki túl sokat játszott Red Alert-tel. A poénok úgy relatív jók voltak, főleg az tetszett mikor a tudós után Sky kapitány is az ajtóhoz lépett, mire Dex megjegyezte, hogy elég lett volna, ha odadobnak valamit. És persze a végén, mikor a nő az utolsó filmet úgy lövi el a gépéből, hogy nem vette le a "kupakot". Nah, az elég nagy loss volt! Érdekes "fordulat" volt, mikor kiderült hogy az enemi (Tottenkopf) már húsz éve meghalt. A robot csaj meg stílusa meg erősen hajazott a SW robottestőreire. És ne felejtsem el megemlíteni Angelina Jolie-t. Érdekes volt fél szemmel, talpig feketében. :-D

Da Vinci kód: Előre bocsájtom, először a könyvet olvastam el. Szerintem a film az ismertebb színészek szerepeltetése nélkül nem érne semmit. Az egy dolog, hogy a végletekig leegyszerűsítették a történetet és egy csomó fontos dolgot kihagytak, éppen ezért eléggé elcsodálkoztunk, mikor a végéhez meg hozzáköltöttek! Ami leginkább bántott, hogy megint elferdítették egyes szereplők személyiségét, mint anno a Gyűrűk Urában is Faramirét. Akik olvasták a könyvet is, azoknak bizony zavaró vagy bosszantó lehet a film, akit meg minimálissan is érdekel a téma, annak inkább a könyvet ajánlanám. Egyedül a színészi teljesítmény volt az, ami szerintem elfogadható volt.

Mostanában hajlamos vagyok beérni a "B" kategóriás filmekkel is, remélem azért nemsokára valami "értelmesebb" darab is elém kerül.

Darun

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

Darun:te olvastad a könyvet(Da Vinchi kód) és a filmet is látad, kérdésem a következő lenne:

a könyv is olyan "bemagyarázós"?

Elsősorban arra filmbéli jelenetre gondolok amikor az angol profnál vannak és az Utolsó vacsora című képet nézik, és Jézus jobbján ülő alakot "rakosgatja" mindenfelé.

Remélem ha más nem is te legalább megértesz és válaszolsz. :) :oops:

Azért nagyon tetszet a film és miután nem lesz divat könyv elolvasom.

Az Istenek vigyázzanak rátok...

Link a hozzászóláshoz

a könyv is olyan "bemagyarázós"?

Elsősorban arra filmbéli jelenetre gondolok amikor az angol profnál vannak és az Utolsó vacsora című képet nézik, és Jézus jobbján ülő alakot "rakosgatja" mindenfelé.

Hát én a könyvet olvastam, és az alapján a filmre már nem voltam kíváncsi.

A könyvről:

Hát elmegy... Egy átlagos krimi, semmi extra. A legjobb benne, hogy elég olvasmányos, és elég hosszú, hogy legalább 3 oda-vissza vonatúton ne unatkozz.

Értelme az kb. annyi van, mint egy Leslie L. Lawrence-nek, a "csattanó" (most komolyan, van olyan aki nem jött rá rögtön,hogy az angol AZ?) is kb. olyan színvonal.

Szóval aki valami mondanivalót, normális jellemeket/konfliktust akar az olvasson mást, unalom ellen viszont teljesen megfelel!

Azért nagyon tetszet a film és miután nem lesz divat könyv elolvasom.

Hát aszem ezzel már elkéstél! :lol:

Nagyobb divatkönyv most hirtelen csak a Harry Potter sorozat meg Coelho Alkimistája jut eszembe...

ui.:

Az Alkimista íróját tehetségesnek tartom. Eladta magát ez tény, de attól még tudNA jó könyveket írni ha _akarna_. Én megértem, hogy a pénz fontos, de a könyvei - 3-4et olvastam - direkt úgy vannak megírva, hogy sikeresek legyenek.

Mondjuk inkább Coelho-t olvassanak az emberek, mint mindenféle fantasy/wod/sci-fi szemetet.

ui2.:

Azért remek, hogy a post fele magyarázkodás, de erre szükség van, mert nem szeretném, hogy valaki megsértődjön a fantasy/wod/sci-fi szemét miatt.

Nos, nyilván vannak jó fantasy-scifi könyvek, írók. De nagyon sok igénytelen dolog jelenik meg a könyvesboltok polcain.

Most komolyan! Nincs valaki aki átnézi hogy mit adnak ki?

Link a hozzászóláshoz
Sziasztok.

Előre is bocsánat mindenkitől...

Coelho mondja hogy ne adjuk el magunkat...????

Számomra ez egy kicsit "bort iszom vizet prédikálok" dolog.

De azért nekem is kedvenceim közé tartozik a Veronika meg akar halni című könyv.Érdekes. :!:

Legyetek jók...

Pont ugyan ezt mondtam. (egy kivétel: nekem a Veronika meg akar halni végén található hepiend is túl erőltetett volt, és jól elszúrta a könyvet...)

Miért kértél bocsánatot?

Link a hozzászóláshoz
...

Én ezt a filmet 2x néztem meg egymás után. Nekem nagyon bejön, mondjuk eléggé elfogult vagyok, nagyon imádom a Doors-t. Szerintem ez azon filmek közé tartozik, amit nem kell megérteni. Nincs tanulság, nincs csattanó, csak egy életérzést, egy gondolatvilágot mutat. Leülsz megnézed, és próbálod átérezni milyen egy olyan világban élni ahol az LSD-től és a sok anyagtól nem tudod mi a valóság és mi nem az.

Ha jobban megfigyeled nagyon sok visszatérő motívum van. Nekem pl. korábban is feltűnt a "Snake" azaz a kígyó. Sok számukban benne van (Ride the Snake, to the lake. He is old and his skin is cold) és a filmben is csomószor ezt haluzza Morison. Sztem ebben a filmben picit beleláthatunk Jim Morison fejébe és érzelmeibe, és éppen ezért nehéz feldolgozni, mert nem csak egy sztorit kapunk amit követni kell.

Link a hozzászóláshoz

Most néztem meg két részt a Battlestar Galactica címü sorozatból annak idején láttam a fílmet is... azt kell mondanom még inkább megfogott az egész... végre nem egy megyek szítlövök mindent sci-fi sorozat... :) ez tetszik benne :) meg hogy látszólag cylonoktól megmenekültem azonban ottvannak a beépítettek :) ahh nekem tetszik a story megyek megnézem mégegyszer mindkét részt :)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...