Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Filmek, csak óvatosan!!!! Lehet hogy lelőjük a poént!


Necromancer

Hogy tetszett a Hobbit?  

69 szavazat

  1. 1. Hogy tetszett a Hobbit?

    • Nagyon tetszett!
      38
    • A konyv jobb!
      14
    • Csak egy ujabb fantasy film...
      6
    • Nem tetszett.
      2
    • Nem fogom megnezni.
      0

Ez a szavazás le van zárva, új szavazatok már nem érkezhetnek.


Recommended Posts

Hé, hó! kedves Dragon. Nem jó film, hanem csak élvezhető. Élvezhető nem egyenlő jó filmmel. Nálam.:) Annyira jó, mint a Terminátor, amit szintén élvezek, de nem egy remekmű.

Ami jó film, te értelmedben, az pl. nekem a SinCity, meg az Amerikai Szépség, talán a Féktelen Minesota, Philadelphia, Korcs Szerelmek. Meg nekem nagyon-nagy kedvencem a Desperado, mégha ,,csak" egy akció film is. Bár nagyon csalódtam Robert Rodriquez úrban, mikorláttam a műsorújságban, hogy a Kémkölykök rendezője.

Link a hozzászóláshoz

Hát nemtom Venes akkor csak én értettem félre amit írtál :lol:

A Terminátor egyébként tényleg nem rossz alkotás. Mondjuk nálam van mostanság egy ilyen retro mánia. Sorra veszem meg a régi filmeket, és nézem meg megint. Ilyenek a Rambo, Kommando, Utolsó akcióhős, Vörös Szonja, stb. Valahogyan jól szórakozok ezeken a filmeken. Elvégre részben ezen nőttünk fel.

Amiket említesz nem rossz filmek. Bár az Amerikai szépség nekem nem jött be. Szerintem rémes. Mondjuk Nicolas-ért sem vagyok nagyon oda. Na mindegy.

Megnéztem tegnap (mint említettem volt) a 13. harcost, és meg kell mondjam nem rossz. Nekem bejött. Olyan 10-ből 7.

Ma nem lesz filmnézés :(:( Viszont megyek társasozni, mert ugye a banda minden kedden összejár társasozni. Már el sem férünk az étteremben. :D:D Ez jó nagyon jó....

Link a hozzászóláshoz

Dragon:

De jó valakinek. Én úgy összeülnék a barátaimmal egy kis filnézésre, csak most mindenki agyon aggódja magát a vizsgák miatt.:(

Ezek a retrok jók. Én most egy nagyon nagyon retroa fogok beülni, az Elfújta a szél-re. Fenomenálisnak tartottam kicsi koromban (olyan 10 évesen, még a szövegét is tudtam, fejből). És multkor láttam, hogy a második legtöbb Oscart kapott film (bár nem értem, hogy ez miért van így, de segond.:)).

Rambot meg múltkor emlegette fel kedvesem. Szívesen megnézném, mert nagyon régen láttam és mostanság ezeket az ,,alap akcíófilmeket" valahogy nem adják a tv-ben.:/

Még bővíteném a jó filmek listáját az Interjú a vámpírral című filmmel. És akkor csatolnám hozzá a Kárhozottak királynőjét is. Csak a darkos, vámpíros hangulat miatt.:)

Link a hozzászóláshoz

A'frad!

Remélem szerepel a repertoárban a George Clooney féle Solaris és a Richard Gere-es Megérint az éjszaka. Nekem ez volt életem 3 olyan órája amit komolyan sajnáltam hogy elpocsékoltam.:)

De tudok jánlani még olyat hogy A lányok csak szórakozni akarnak. Igaz az nem rossz, csak nagyon old school:D.

Link a hozzászóláshoz
A'frad!

Remélem szerepel a repertoárban a George Clooney féle Solaris és a Richard Gere-es Megérint az éjszaka. Nekem ez volt életem 3 olyan órája amit komolyan sajnáltam hogy elpocsékoltam.:)

:szivott:

A Solaris a tényleg kemény.

Félve jegyzem meg, hogy a remake után megnéztem az eredetit, és az még unalmasabb...

A listához én is hozzájárulnék egy címmel: Szövetség. (League of extraordinary gentlemen) Szörnyű...

Link a hozzászóláshoz

Nos, SHOP-STOP 2 (Clerks 2)

Fura ez a film. Mikor megvettem a jegyet, arra számítottam, hogy olyan jó lesz, mint az eredeti.

Nem olyan. Valahogy más. Úgy lehetne megfogalmazni, hogy Randal és Dante eredeti történetén keresztül betekinthetünk a NJ-i 20asok mindennapjaiba, most meg meglátogatjuk őket 10 évvel később.

Kicsit lehangoló. A két jobb sorsra érdemes ifjú jó nagy lúzerré érett, akik még harmincakárhány évesen is ugyanabban a lepukkant boltban dolgoznak (a film kb. első percéig), mint amiben 10 éve még poén volt melózni. (azok a vásárlókat ért szivatások :D)

Azóta semmi sem változott, csak ők lettek öregebbek, és közben elszalasztották minden esélyüket. Természetesen ezt még Jay és Néma Bob jelenléte is eszükbe juttatja.

A kiindulópont meg is van (Dante unja a banánt, és le akar lépni a menyasszonyával). Itt el is kezd a laposodni a történet, ami nem hinném, hogy direkt van. Van itt két teljesen érdektelen nő, akik közül Dante választani akar, vannak a szokásos Jay és Néma Bob bunkóságok, van kifigurázás is (ezúttal csak a Gyűrűk Ura mániákusok kapnak, sajnos nem olyan nagy a kínálat, mint a régi filmben :cry: ), meg van egy minimális filózás a felnőtté válásról, arról hogy feladjuk-e álmainkat, stb.

A Shop Stop után tényleg nehéz újat mondani a témában, az igaz. Mint ahogy Kevin Smith New Jerseyben játszódó filmjei (Shop Show, Jay és Néma Bob visszavág ,stb) sem tudtak hozzátenni semmit az eredeti műhöz.

Valami olyasmit érzek, hogy nem tudja megfogni a Shop Stop sikerének titkát, és teljesen tévútra viszi magát. Sajnos egyre kevesebb a társadalomkritika, és egyre több a "f.ngós b.szós"* poén... Nem lesz ez így jó, pedig ettől a filmtől sokat vártam :?

*ez kicsit dúrvának hat, de a film még friss élmény. Azt hiszem aki látta, az egyetért abban, hogy a leírtnál nagyságrendekkel dúrvább dolgok vannak a filmben...

Link a hozzászóláshoz

Solaris:

Meg kell védjem a Solarist. Szerintem igenis jó film. Az a baj hogy a sok Csáknorrisz meg Miami Vice, ilyesmi torzítja az emberek filmkultúráját. Ez egy mély mondanivalójú film, neki kell üni, egyedül, és figyelni rá. Észrevettem hogy sokan úgy néznek filmet hogy nem figyelnek. Beledumálnak, kimászkálnak, esznek, stb stb. Ez egy Drágán add az életed 2.-nél nem is baj mert nem sok a cselekmény, de egy művészfilmnél, egy gondolkodtatós filmnél úgy csapódik le, hogy "ööö az mekkorra sz*r film volt vazz!". Persze! Ha nem érted akkor nincs semmi értelme!

A Solaris arról szól hogy a bolygó életre kelti az emberek vágyait, álmait. Nagyon sokan nem értik a film végét, mert nem figyelnek. Lelövöm a poént, a végén a kamera zoomol ki a Földről, és mikor már nagytotálban ltjuk a földet, akkor lehet körülötte látni a Solrais auráját. Szóval arról van szó hogy ugye a nő nem élhet a férjével a Földön, de a férfi csak ott lehet boldog a nővel, mert az űrállomáson bekattanna. Ezért a végére a bolygó átalakul teljesen a Föld mintájára és ott élnek tovább együtt.

Nem bonyolult, és nem sz*r csak figyelni kell. Mellesleg a zenéje iszonyatosan tetszett, kapásból le is szedtem, nagyon forgatós anyag.

Link a hozzászóláshoz

Üdv.

Solaris...hüm, annyira nem fogott meg hogy pozitívan nyilatkozzam róla, de azt sem tudnám mondani hogy xar film. Számomra eléggé vontatott volt ugyan, de szó mi szó nem rosz film. Én spéciel a George Clúúnis verziót láttam, és azt is hozzátenném hogy nagyon kaka felirattal.

Viszont mostnéztem meg az ALVIL

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Bevallom, én soha nem gyúrtam arra, hogy megnézzem a legunalmasabb filmet, mert ilyen ostobaságra nem akartam elfecsérelni egyetlen órát sem. Aztán valahogy a Vörös Mars-ra (vagy mi a vihar volt a címe) került a sor. Õszintén szólva még életemben nem látam olyan filmet, ami nem szólt semmiről. Még a Starship Troopers 2-nek is volt valami sztorija (álítólag) de akkor még is sikerült. Úgy lett vége a filmnek, hogy észre se vettem. Annyira nem történt semmi, hogy a végén már nem is vártam hogy valami csattanó legyen, egyszerűen csak vége lett. Egyébként iszonyatos költségvetése lehetett, mert volt kb öt szereplő, meg egy pincelabirintus amit úgy rendeztek be, ahogy még anno a 60-70-es évekbeli filmeken. Önkinzóknak és életük végén járóknak tudom ajánlani! Sőt, szerintem szívessen el is ajándékoznám! :lol:

Darun

Link a hozzászóláshoz

Szia mindenki!

Az én nagy meglepetés filmem a Galaxis úti kalaúz stoposoknak című angol film.

Azt hittem hogy tele lesz érthetetlen,unalmas és fanyar angol humorral.

De tévedtem.Persze volt benne tipikus angol humor,de a film nagyon komoly. :D

Ajánlom mindenkinek aki kicsit el akar rugaszkodni a tipikus vígjátékoktól.

Link a hozzászóláshoz

Fűrész 3,

eseménysorban és brutalitásban nem sok újat tartogat, de azok között akad pár kedves gyöngyszem.

Akik látták az első 2 részt ezt se hagyják ki, akik nem azok meg se próbálkozzanak vele. 8)

Mint 3. rész az elvárásaimnak megfelelt.

Negatív, nincs lezárva. Folytatásos sorozatként így várom a 4-et...

üdv. Z

Link a hozzászóláshoz

Fűrész 3 megvolt, nekem bejött, hozta amit vártam tőle, nem is akarok többet mesélni róla.

Az utóbbi időben sikerült pár filmet megkukkantanom, mind elég érdekes volt.

Taxidermia: Hát, gyenge idegzetűeknek és művészfilmet elítélőknek nem ajánlom. Kell hozzá egy gyomor és annyi hogy ne kezdje el azt mondogatni magának az ember hogy ez hülyeség. Érdekes film, nem mondanám azt hogy rossz, de azt se hogy jó, azt sem mondanám hogy megértettem a mondanivalóját, de nem bántam meg hogy megnéztem, ilyen is van. :) Csak úgy kikapcsolódásnak azonban nem ajánlom.

Ezután következett közvetlenül a Fűrész 3, szóval aznap este vérben nem volt hiány.:)

Megnézettem még valakivel a Gépészt is megint, azt a fimet nem lehet megunni, szerintem kifejezetten a többször nézhető filmek közé tartozik.

És ha már Christian Bale el is jutottunk az új filmjéhez a Tökéletes trükk-höz. Igazából az Apocalyptót indultunk el megnézni a moziba lakótársaimal, de az egyik csajnak nagyon nem volt kedve a henteléses mozihoz, meg én láttam már elég vért mostanában úgyhogy beültünk arra a kellemes thrillerecskére, nem sokat olvastam róla előtte, de valami 9 pontot kapott egy mozis újságban így úgy gondoltuk hogy próba cseresznye. (Mellesleg imdb-n 8.1) Nagyon nem bántam meg. Iszonyatosan tetszett, mindenkinek ajánlom, de főleg a thriller és a csavaros filmek kedvelőinek. Többet nem szeretnék írni róla, és azt ajánlom hogy ne nagyon olvasgasson erről fórumokon, mert jobb csak úgy végig nézi a filmet. Utána lehet róla beszélgetni sokat.

Link a hozzászóláshoz

Haló! Én nem azt mondtam hogy sz*r filmeket kell nézni, meg hogy én olyan filmeket nézek amik unalmasak és semmiről nem szólnak.

Azt mondtam hogy ami hosszú, barna, büdös, "sz" betűvel kezdődik és "r" betűvel végződik az még szivar is lehet!!! Azért mert valaki nem érti a film mondanivalóját, lényegét, még lehet attól jó film.

Ja és valami:

http://300themovie.warnerbros.com/

Trailert megnézni, véleményt leírni! (Igen, tudom, nem korhű, a csata nem így volt, stb stb, építő jellegű gondolatokat légyszi :D)

"Be afraid! Sparta will burn to the ground! The thousand nations of the Persian Empire descend upon you!"

Link a hozzászóláshoz

Trailert megnézni, véleményt leírni! (Igen, tudom, nem korhű, a csata nem így volt, stb stb, építő jellegű gondolatokat légyszi :D)

Fura az biztos. Ez alapján elég jónak tűnik, valszeg meg fogom nézni.

A képi világa tetszik nagyon!

Az, hogy nem történelemhű meg nem mindig baj. Egy Frank Miller nevével fémjelzett cucctól nem azt várja az ember :D

(Milyen lett volna, ha az első zsaru kinyírja Marv-ot)

Link a hozzászóláshoz
Milyen lett volna, ha az első zsaru kinyírja Marv-ot

Sokkoló :D

Most néztem meg a Herceg Haladéka c. magyar filmet.

A története dióhéJban:

Egy modell nőt kirabolnak egy sikátorban majd lelövik, de Astaroth a pokol ura ad neki egy perc életet, hogy szerezzen valakit aki átválalja a halálát.

Ez lehetetlennek ünik, még ugy is, hogy az egy perc mindig ismétlődik a végtelenségig.

Nagyon eltalált film lett, a Kontroll óta ez az első magyar alkotás ami tetszett.

Más:

Most néztem meg (A Herceg Haladéka után :) ) a Por c. Micky Rourke filmet.

És mint azt tudjuk amiben ő játszik az nem lehet rossz film( aki mást állít azt eretnekséggel vádolom és elégetik :). Nagyon egyedien ábrázolják a drogosokat, és az életvitelüket. A film kicsit lehúzó, kicsit felderít. Nekem nagyon tetszett.

Megint más:

Tegnap néztem az Õrület torkában c. John Carpenter horrort.

szerintem annyi pont elég hogy nagyon-nagyon Chutlu(vagy hogy irják) feelinű. nagyon tetszett az is.

Ja és Raze:

Mi az hogy nem korhű, szerintem igenis voltak ott 4méteres orrszervúk. :P;) Ha a film fele olyan jó lesz mint a trailer akkor a legjobb film lesz amit kiadtak.

Link a hozzászóláshoz

APOCALYPTO

Elpazaroltam újabb 2 órát az életemből. Remek.

Azért ültem be a filmre, mert bár véres, de állítólag jobban megismerhetjük belőle a Maja kultúrát. Na, ez egy nagy kamu!

Kb. 15 perc játszódik a Maja fővárosban, az alábbiakat tudjuk meg belőle. (spoiler, bár nem sok mindent lő le)

- a maják rabszolgatartók

- az arisztokrácia a tudásával tartja kordában a "népet", mellesleg h.lyének nézik őket.

- a maják földjén járvány van (aszem lepra)

- a maja katonák kegyetlenek

ENNYI. A film többi részében szemtanúi lehetünk annak, hogy egy "vad" szép sorban, egyenként, Chuck Norris vietnámos mozijait idézve lenyomja az üldözőket. Kész. Ez a mozi nem szól semmiről a magányos farkast kivéve.

(egyébként a maja harcosok tisztára úgy futnak, mint ahogy Robert Patrickot láttuk T1000esként)

A film valóban véres, méghozzá feleslegesen. A legtöbb dúrva jelenethez nem lett volna szükséges ez az öncélú darálás. (áldozati szertartás kivétel, ott még elmegy) Fel nem foghatom, mi szükség van arra, hogy totálban mutassák mikor a puma beropogtatja a maja harcos koponyáját.

Mel Gibson ezzel végleg leírta magát nálam. Legközelebb kitalálhatna valami a filmhez illő címet. Monjuk ez teljesen megfelelne:

Predator 4: Mission Maja

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
  • Új...