Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Filmek, csak óvatosan!!!! Lehet hogy lelőjük a poént!


Necromancer

Hogy tetszett a Hobbit?  

69 szavazat

  1. 1. Hogy tetszett a Hobbit?

    • Nagyon tetszett!
      38
    • A konyv jobb!
      14
    • Csak egy ujabb fantasy film...
      6
    • Nem tetszett.
      2
    • Nem fogom megnezni.
      0

Ez a szavazás le van zárva, új szavazatok már nem érkezhetnek.


Recommended Posts

Igen, a Vendettában én nem igazán értettem hogy mi ellen lázadnak az emberek. Ahogy elnéztem mindenük megvolt. (Mondjuk az embernek van egy ilyen tulajdonsága hogy a legnagyobb jólét közepén kezdi el verni a seggét a plafonhoz) A kormány sem volt gonosz, semmivel sem gonoszabb, mint néhány mai nagyhatalom kormánya. A főszereplő karaktere nekem nem nagyon tetszett, ez a késdobálósos, eszmemegölősös, elpusztíthatatlanos.

A mondanivalója sem jött be. Egy eszmét is simán el lehet pusztítani. Az ember ebben nagyon jó, mármint a pusztításban. A kínaiak pl élen járnak az ilyesmiben. Egy eszmeiség, egy gondolat elpusztítása eltörpül egy egész civilizáció elpusztítása mellett.

A mottó viszont naaagyon tetszett. "Remember remember the fifth of November." Ezt jól kitalálták.

Ja és Guy Fawkes vallási és nem politikai okokból akarta felrobbantani a parlamentet. Azért harcoltak (nem egy ember, hanem egy csoport) mert nem gyakorolhatták vallásukat. Az eszme amiért harcolt az a katolikus vallás volt. Nem béke, szabadság, vagy ilyesmi.

Link a hozzászóláshoz
Igen, a Vendettában én nem igazán értettem hogy mi ellen lázadnak az emberek.

Amennyire emlékszem arra a filmre (nem nagyon fogott meg), az volt az oka, hogy nem volt elég vaj :D

Legalábbis az biztosan hiánycikk volt. Tényleg fura volt, hogy mindenkinek felső-középosztálybeli lakása van, plazmatévé, minden ami kell, társadalmi különbség minimális, mindenki úgy néz ki, mint egy modell (még a csövesek is). Ezt szerintem el lehet könyvelni annak, hogy a film alkotóinak lövésük nincs milyen lehet elnyomásban élni.

Kicsit olyan, mint mikor a Rage against the machine nevű együttes élteti a kommunizmust valami floridai strandról. Kíváncsi leszek mit szólnának pár év Észak-Korea után :wink:

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

A HEROES-t akarom a figyelmetekbe ajánlani. Na igen a játék se kutya, de most a filmsorozatról szólnék. :)

3 oldalt visszaolvastam (az idei beírásokat),de nem találtam említést róla. Scyllától hallottam először erről a filmsorozatról, ami a tengerentúlon hódít. Hamarosan vége az első évadnak (14. rész ment le.)

Az alapszituk és a klisék, amivel dolgozik mind ismertek és láthattuk már pár filmben őket. De a legjobb fűszerezésű sorozat, amit eddig láttam.

Hétköznapi embereknek tűnő személyek életébe csöppenünk. A fajunk következő evolúciós lépcsőjének ők az első képviselői.

Van köztük ápoló, szenátor, rendőr, pom-pom lány, irodai dolgozó, festőművész, internet lady. A film alkotói a legegyszerűbb összetevőkkel dolgoznak.

amerikai, indiai, japán szereplők vannak a filmben. Globalizált társadalom érzékeltetve.

Kisvárosi és nagyvárosi helyszínek. 5 különböző helyszínnel indít a sorozat. A következő részekbe természetesen bekapcsolódik még pár új helyszín. Szereplők is vándorolnak.

Van Fekete, fehér, sárga bőrszínű főszereplő egyaránt. Gyerektől az idősekig a korosztályok is le vannak fedve.

Nagy valószínűséggel talál a néző egy olyan karakter magának, aki bejön neki. Innentől elkezdi érdekelni, hogy mi történik vele.

A Hősök képességeik a

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

A képírok mellé ajánlanám a viasat3-mat:Minden hétfő este 22:15-kor kezdik a filmet.Hasonló mint a képírók.

Most hétfőn az Édes november című filmet adták.De volt már a Don Juan de Marco,Angyalok városa és sok más film amit figyelmetlenségemből fakadóan nem néztem meg. :roll: :)

Érdemes a műsorát böngészni.

Link a hozzászóláshoz

HI!

Scylla: szerencsére nem csak pletyka, h a Heroes márciustól (pontosan márc 04 :D) megy a TV2-n :D... Én is támogatom, a szerezd meg, ülj le és nézd amíg vége nincs az összes meglévő részednek jellegű "sorozatnézést" :D... Amit viszont nagyon bírok a letöltésben/megszerzésben, az az angol eredeti hang + felirat. Sztem nagyon bénák a szinkronok az ilyesfajta sorozatoknál (lásd: Stargate, Stargate - Atlantisz, dr. House, Heroes, stb... ) - a legtöbbesetben.

Üdv,

@

Link a hozzászóláshoz
A legismertebb legkultikusabb cyberpunk anime. Nagyon jó. Ajánlom hogy menj és nézd meg. Én legalább 1000szer láttam, és még mindig ez a legjobb. Bár hogy az előző témához kapcsolódjak, két magyar szinkron van, és mind kettő nagyon el lett **********. De ettől függetlenűl ajánlon.

Csatlakozom nagy fehér barátomhoz. Bár nem tom hogy a szinkronos jóra sikeredett-é, vagy nem, én feliratban láttam. Forgatós- jövőbenjátszódós- régi klasszikus anime (nem pedig az új stílusú európaiaknak szánt barom anime :evil: ). Egy mozijegyet simán megér :wink:

Link a hozzászóláshoz

Na, akkor megnézem. Köszi!

bár nem tom hogy a szinkronos jóra sikeredett-é, vagy nem, én feliratban láttam.

Szerencsére a művészetek házában mindig eredeti nyelven mennek a filmek :D

És 250 Ft a jegy :D

Egyébként nagyon örülök, hogy feliratos, ugyanis nem vagyok jó véleménnyel a fordítókról.

Csak ami röpke A+ nézés után megragadt.

- major daemon - démoni polgármester :roll:

a fordító összekeverte a major (nagy, erős) mayor (polgármester) szavakat

- Vicious és Spike beszélgetése (Cowboy Bebop).

"látod Julia-t a hátam mögött?"

MI VAN? :he:

("Are you seeing Julia behind my back?" nagyjából: "Te találkozgatsz Julia-val a hátam mögött?")

Zseniális. Nem tudom miért kell olyan embereknek fordítani, akik nem tudnak angolul ÉS lusták szótárt használni... Ez már tényleg igénytelenség.

Link a hozzászóláshoz

Na, megnéztem.

Először is - bár nem láttam japánul - az angol szinkron szerintem valami botrányosan sz.r. Főleg Motoko szinkronszinésze nagyon gáz, ami figyelembe véve, hogy mennyi "monológja" van, oltári nagy baklövés.

Azt aláírom, hogy a figurához nem illene egy életvidám, vagy egy nagyon érzelmes szinkron. De azért lehetett volna hangsúlyozni a szavakat/mondatokat. Mikor az elmélkedések vannak, látom magam előtt, hogy a hölgy olvassa fel valami papírról a szöveget, közben pedig értetlen pillantásokkal bombázza a mellette állót... Egy szó mint száz, az angol szinkronszínész nem nagyon tudott mit kezdeni a szereppel...

Egyébként a film nagyon tetszett, szerintem még párszor biztosan megnézem.

Lenne pár kérdésem, aki még nem látta, az ne olvassa tovább!

SPOILER

Van az a jelenet, mikor Batou és Motoko a hajón beszélgetnek, és Motoko elkezd magyarázni. Az eszmefuttatás végén van egy mondat, amin mindketten meglepődnek, mert ha jól értettem nem Motoko mondja. (más hang, nem volt "becsatlakozva").

Nos. Ki mondta, és mit mondott (akkor pont rossz volt a felirat)?

***

A vége az nekem nagyon fura volt. Az okés, hogy a 2501es program és Motoko egyesül. Az is, hogy Batou "betölti" őket a kislány testbe.

Na, most ennek örülni kell, vagy sem?

Személy szerint ennek nem örülök, mert:

1. Motoko ugye nincs többé, és szimpi volt

2. nem tudjuk, hogy mi annak az IZÉnek a célja

Batou hátbalőhette volna azzal a spéci rakétával...

***

A film eleji - kb. a szőke hajú test felbukkanásáig - jeleneteknek a jellemábrázoláson kívül van valami szerepe?

Oké, üldözik a bábmestert, de egészen addig amíg nem adja fel magát, semmi esélyük nincs, hogy elfogják... Ergo a történet ott kezdődik, mikor megcsinálja magának a testet.

***

Illetve mégegy.

A bábjátékos már a film elejétől "szökésben van" ha jól értettem. Akkor meg miért akarta megölni a fordítót? Meg minek ültetett hamis emlékeket a bábokba? Mi célból, ha már "szabad" volt? (vagy rosszul értettem, és az elején még parancsolnak neki?)

Link a hozzászóláshoz

G.I.T.S. Spoiler

Van az a jelenet, mikor Batou és Motoko a hajón beszélgetnek, és Motoko elkezd magyarázni. Az eszmefuttatás végén van egy mondat, amin mindketten meglepődnek, mert ha jól értettem nem Motoko mondja. (más hang, nem volt "becsatlakozva").

Nos. Ki mondta, és mit mondott (akkor pont rossz volt a felirat)?

Nem emlékszem hogy mit mondott a hang. Szerintem a Bábjátékos mondott, valami nagyon bölcs dolgot, de nem derült ki egyértelmüen a filmből.

***

A vége az nekem nagyon fura volt. Az okés, hogy a 2501es program és Motoko egyesül. Az is, hogy Batou "betölti" őket a kislány testbe.

Na, most ennek örülni kell, vagy sem?

Személy szerint ennek nem örülök, mert:

1. Motoko ugye nincs többé, és szimpi volt

2. nem tudjuk, hogy mi annak az IZÉnek a célja

Batou hátbalőhette volna azzal a spéci rakétával...

De kiderül a célja. Öntudatra ébredt. Élni akar, és az élet egyik alapfeltétele az hogy szaporodni tudjon, mint minden földi élőlény.

***

A film eleji - kb. a szőke hajú test felbukkanásáig - jeleneteknek a jellemábrázoláson kívül van valami szerepe?

Oké, üldözik a bábmestert, de egészen addig amíg nem adja fel magát, semmi esélyük nincs, hogy elfogják... Ergo a történet ott kezdődik, mikor megcsinálja magának a testet.

Ezt korrektül megmagyaráztad, nem is fűznék hozzá semmi egyebet.

***

Illetve mégegy.

A bábjátékos már a film elejétől "szökésben van" ha jól értettem. Akkor meg miért akarta megölni a fordítót? Meg minek ültetett hamis emlékeket a bábokba? Mi célból, ha már "szabad" volt? (vagy rosszul értettem, és az elején még parancsolnak neki?)

Igen már szökésben volt a film elején is.Fordítót??? Nem vágom hogy kiről beszélsz.

A hamis emlékekkel manipulálta az emberek( lásd a kukás fickó aki úgy törte fel a ?polgármester aszisztensének? az agyát, hogy közben a feleségéét akarta, pedig nem is volt felesége.

És az utolsó válasz: "Szerelmes" volt Motokoba(ez rosz megfogalmazás, de kb ilyen lehet a szerelem bináris formában :D ),és mivel üldözte a 6. ügyosztály, csak úgy tudott a hölgy közelébe férkőzni, ha Kusanagi keresi meg őt. A válaszaim eléggé nyersek és vázlatosak de többé-kevésbé stimmelnek. Én akárhányszor megnézem mindig találok benne valami újabb apró infót, amitől jobban össze tudom rakni a storyt

Link a hozzászóláshoz

SPOILER:

Toxic:

És az utolsó válasz: "Szerelmes" volt Motokoba(ez rosz megfogalmazás, de kb ilyen lehet a szerelem bináris formában Very Happy ),és mivel üldözte a 6. ügyosztály, csak úgy tudott a hölgy közelébe férkőzni, ha Kusanagi keresi meg őt. A válaszaim eléggé nyersek és vázlatosak de többé-kevésbé stimmelnek. Én akárhányszor megnézem mindig találok benne valami újabb apró infót, amitől jobban össze tudom rakni a storyt

A többi dolog okés, de ezt még mindig nem értem.

- ha szabad volt, minek b.szakodik a rendőrséggel? csak egy újabb esély, hogy elkapják

- ha senki nem irányította, minek törte fel a polgármester aszisztensének agyát (a fordító :D)? Elég lett volna egy e-mail Motoko-nak, ha vele akart találkozni...

- ha azt akarta, hogy Motoko megkeresse, miért nem hagyott nyomot?

- ha Motoko-val akart találkozni, miért nem "üttette el magát" korábban?

Link a hozzászóláshoz

Szárnyas fejvadász, Ghost in the shell, Akira, Johny Mnemonic, Alita Battle Angel, Cowboy Bebop, Blue Gender, Csajok akcióban(nem biztos hoyg ez a címe, A+on szokott menni)Alita Battle Angel(utóbbi ugyan manga de nagyon jó, érdemes végigrágni azt a kilenc fejezetet + a négy fejezetnyi extrát :D ) Több hirtelen nem jut eszembe de biztosan van még jópár.

Link a hozzászóláshoz

Sikerült megszereznem egy kifejezetten különleges műt.

Interstella 5555

Tartalma röviden: egy földönkívüli zenekart elraboltat egy elvetemült földi menedzser, hogy a Föld legsikeresebb bandájává tegye őket. (Õt magát pedig még gazdagabbá...)

Először is, szögezzük le, ez a film szigorúan véve nem egészen anime, készítői ugyanis részben franciák (a Daft Punk együttes tagjai). Ugyanakkor Leiji Matsumoto egy komoly név a szakmában, és más nagy animés adatbázisokban is szerepel, ezért egy ismertetőt szerintem mindenképpen megér.

Röviden a keletkezéséről: a Daft Punk francia house-bandának 1999-ben az az ötlete támadt, hogy animációs musicalt készítenek "Discovery" című albumukból. Mivel az együttes tagjai nagy rajongói Leiji Matsumoto munkáinak (különösen a "Captain Harlock"-nak), elhatározták, hogy terveikkel felkeresik Japánban. Az ötlet Matsumoto-san tetszését is elnyerte, így 2000-ben hozzákezdtek a megvalósításhoz, a mű 28 hónap alatt készült el, 2003-ban bemutatták Franciaországban, és Japánban is, valamint vetítették a 2003-as cannes-i filmfesztiválon. (A film egyes részei videoklipként is futottak, sokaknak innen lehet ismerős.)

A film alapvetően a zenére épülő, kalandos "űrmusical", ugyanakkor nem marad el a romantikus, sőt, a drámai szál sem, közben pedig bemuatja a Showbusiness sivár világát (a történetet az együttes tagjai írták). Az animáció stílusa a Leiji Matsumotóra jellemző, bár sokszor látszik, hogy a karaktereket számítógéppel mozgatták meg. Daft Punk és/vagy Leiji Matsumoto rajongóknak kötelező!

A leirást az egyik animeaddicts-ról szedtem, mivel ott majdnem tökéletesen leirták a lényeget. Kivéve hogy nem kell DP funnak lenni hogy élvezd a filmet.

Link a hozzászóláshoz

Hy.

:arrow: G.I.T.S: Huhhh, úgyérzem talán ideje lenne újra megtekintenem a művet, ezeknek a kérdéseknek a negyrésze számomra is megválaszolatlan maradt eddig. Bár igazándibol csak egyetlen egyszer láttam végig.

:arrow: "Sikerült megszereznem egy kifejezetten különleges műt.

Interstella 5555"

Kedves Toxik barátom, te honnan a fakkomból szedel mindig ilyen filmeket, amikről mellékesen még a büdös életbe nem hallottam?:evil: :twisted:

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
  • Új...