Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Necromancer

Filmek, csak óvatosan!!!! Lehet hogy lelőjük a poént!

Hogy tetszett a Hobbit?  

65 szavazat

1. 1. Hogy tetszett a Hobbit?

• Nagyon tetszett!
      38
    • A konyv jobb!
      13
    • Csak egy ujabb fantasy film...
      6
    • Nem tetszett.
      2
    • Nem fogom megnezni.
      0

Recommended Posts

A hercegnő és béka

Rövid sztori: A lány, aki nem éppen hercegnő megcsókol, egy békát, aki egyébként tényleg herceg, és ...

Nem a szokványos habos mese, vagyis mese habbal, de van benne minden, ami már manapság hiányzik a Disney-kből, vagy túl elcsépelten van jelen, az legtöbb mai animációs filmekben, mesefilmekben. Van benne kis szerelem, vicces jelenetek, mágia, jó zene.

Filmről: Olyan kis mesés mese, de kicsit már felnőttesebb, mint egy Hamupipőke volt. Jön a nagy kérdés, ami a mi életünkben is jelen van: Karrier vagy Szerelem?

A zene nem megszokott, jazzes, ami szerintem külön pont.

Kiknek ajánlom: Akik még néha gyerekek, de igazából azért felnőttek. Akik szerették a régi nem Disney-ket, meg szeretik, amikor valaminek egész jó a vége, ha már nem is olyan habos-babos, mint egy Hófehérkénél...

Jah igen...és akik még szeretnek néha álmodni. :)

Értékelés: 10/7,5

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Volt nővére? :P Az a rész a végén nekem is tetszett mikor a csaj bement. Amikor először rácsatlakoztak az AVATAR-okra, sőt, már a tartályokban is látszott hogy a "navi"-k majd másfél ember magasak. És ezt végig tudtam is, azt is hogy meg fogok lepődni mikor a csaj meglátja a főszereplőt. Ha jól tudom, akkor látta őt először emberként. Azért érdekes lehet elképzelni mit érezhetett ő, aki egy AVATAR testű lénybe szeretett bele. Persze tudta hogy "belül" ember. Vagy ez nagyon rasszista így? Nekem pont az tetszett benne hogy... elvileg (bár a navik is humanoidok) ez két eltérő faj mind biológiai, mind szellemi felépítésében. Több helyen hallottam hogy a Pocahontas-hoz hasonlították, de ő ugye indián volt, a pasi meg ha jól emlékszem talán spanyol gyarmatosító? A lényeg hogy európai. De még is csak emberek voltak. És szeretném hinni hogy a szerelemnek valóban nem lehetnek ilyen korlátai.

És igazad van, én is úgy emlékszem hogy Rodriguez még soha nem érte meg a film végét, ez kicsit bántott is. Pont ezért, mert újabb filmes klisé hogy a főhős barátai és segítői a végső csatában hősi halált halnak. Szóval én tökéletesen megértem az utolsó beszólást! És tényleg jól áll neki ez a karakter, még ha ezzel sajnos be is skatulyázom.

Ma voltunk egy elektronikai termékeket forgalmazó boltban. Épp a Transformers 2 ment. A durva az volt hogy kb 3-5 percet láttam belőle és nem tudtam eldönteni hogy ez most a film maga, vagy a forgatásról készült werk film. Aztán kiderült hogy maga a film volt. Nem tudom hogy valami modernebb házimozi volt e vagy esetleg blueray, de nagyon ott volt. Most már tényleg csak a 3D-s házimozi hiányzik. És akkor még itt jegyezném meg, ez volt az első 3D-s film amit láttam és max kétszer jutott eszembe a vetítés alatt hogy én most egy térhatású mozit nézek. Azt vártam hogy az újszerűsége miatt majd teljesen le fog foglalni az hogy megszokjam a 3D-t, de a reklámok után már valahogy ez tűnt természetesnek. És talán pont ezért nem is foglalkoztam vele, mert egy kicsit én is "ott" voltam.

(harmadszorra azért elküldte a hsz-t :$ )

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Nem volt nővére (vagy legalábbis nem említették), csak elkalandozott a fantáziám, hogy egy női avatárral mennyivel nehezebb lett volna becsajoznia :P Túl sokat olvastam a fanfictionokről, bocsánat. Azért belinkelek egy oldalt mert vicces :D

Az európai ember számára az indián pont annyira volt ember, mint az avatárok, két keze van, két lába, két szeme, orra szája, ugyanazokat a hangokat tudja kiadni mint én. Jó, ezek három méteresek voltak, de a lényeg, hogy majdnem ugyan úgy néznek ki, mint én, mégis alsóbbrendűnek tekintem. (mármint nem én, hanem a "hódító") Szóval jó hasonlat a Pocahontas.

És hát lássuk be, kinek nem tetszene egy jó alakú (jó, kicsit kicsi volt a melle), gyönyörű kék bőrű, vagány lányka? :mrgreen:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Szerintem azért a csaj nem kicsit volt elfes. És kifejezetten szép volt. De Azért azt is lássuk be hogy az emberek közt még ma is nagyon sok rasszista van és azt is elképzelhetetlennek tartja hogy egy más bőrszínűt, sőt, akár más nemzetiségűt emberszámba vegyen. Egy kicsit fura volt hogy pont egy katona szeretett bele egy más fajúba, de nekem még ez is belefért. Mindenesetre azért elgondolkodtató.

Ismét megnéztem a Földtenger Varázslója c. animét. Akik olvastak már Le Guin-t azoknak ismerős lehet a cím. Bevallom, én rögtön utána is néztem egy könyvesboltban a regényciklusnak és erősen fontolgatom a beszerzést, mivel vaskos könyv és elég baráti áron adják. Bevallom a Miyazaki filmek után kissé fura volt a fia stílusa, bár ennek nyilván az is oka lehetett hogy adaptációról van szó. Akik (hozzám hasonlóan) még nem olvasták a regényciklust, első végignézés után kicsit talán furcsa szemmel nézhetnek a műre hiszen akad benne pár olyan dolog ami nem egészen egyértelmű, Arren néha megmagyarázhatatlan viselkedésére pl csak a végén derül fény. Tetszett hogy volt benne romantikus szál is, még sem volt csöpögős. Érdekes továbbá hogy ahol varázslók tűnnek fel, ott az ember valami látványosat várna. Ha nem is Végítélet varázslatot, de tűzgolyót vagy villámot vagy tudom is én. Ebben viszont ilyesmi nem lesz. Az anime egyébként korhatáros, 12 éven aluliak számára nagykorú felügyelete mellett ajánlott. Tény hogy a végén a boszorkány elég randán néz ki. Egyébként az animekre jellemző hogy a testéhez képest pipaszár lábai lesznek. Vicces ahogy bukdácsol, az üres szemgödrei azonban elég riasztó látványt nyújtanak. A sárkányok is szépen ki lettek dolgozva, bár szerintem túl rövid ideig látni őket. Nekem kifejezetten tetszett, ajánlom mindenki figyelmébe!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Terminator: Salvation

Leszögezném előre, szerintem jobb volt mint a 3! Az első két részhez azonban még így sem lehet hasonlítani. Christian Bale nagyon felkapott lett az utóbbi időben és ez a film szempontjából nem feltétlen rossz dolog. Szerintem már mindenki megszokta hogy John Connor olyan mint Scully ügynök magyar hangja: mindig más. Nem vagyok katona, szerintem nem is leszek soha, így a fegyverekhez és a hadvezetéshez sem értek, csak belekontárkodom néha, de...

1. Az igaz hogy a Minigun-nak elég szép szórása van, de elég nehezen tudom elhinni hogy akkora tűzgyorsaság mellett egy számítógép vezérelt robot képtelen eltalálni egy tőle max 20 méterre mozgó célpontot.

2. Nem emlékszem pontosan a 3. rész mikor játszódott, de sztem a két rész között eltelt legalább 10 év. Namármost az Ellenállás a filmben úgy pazarolta az A-10-eseket mintha legalább is saját gyárral rendelkeztek volna.

3. A mototerminátornak semmi értelme nincs azon kívül hogy tök jól lehet reklámozni vele a Ducatti-t. Csak gondolkodjunk logikusan. Kb mennyire van létjogosultsága egy atomtámadás súlytotta bolygón egy gyorsasági motorra épülő halálosztónak? Mert szerintem nem sok. (ezt mint laikus mondom)

Gondolom Marcus-t is váratlan fordulatnak szánták... valamilyen szinten az is volt. De a többség már akkor sejthette hogy ő is gép amikor túlélte a robbanást a film elején. De legkésőbb a mágneses aknamezőnél már mindenki számára egyértelmű lehetett. A film szerintem azt nyújtja amit az ember vár tőle. Látványos csatajeleneteket robotokkal, érdekes történetet és betekintést az

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Volt szerencsém megnézni az új rajzfilmet a Planet 51-t.

Csak ajánlani tudom minden mese kedvelőnek, nem fognak benne csalódni. Főleg az alien kutya és a kőimádó kicsi űrszonda nagyon aranyos benne.

Az asztronauta leszáll egy lakatlannak hitt bolygóra, de egyenesen egy kertes ház hátsó kertjébe. És itt kezdődnek a gondok. Kalandos, vicces történet, és megismerhetjük az '50-es '60-as évek amerikáját, csak kicsit zöldben.

A másik jó film, Guy Ritchie új filmje a Sherlock Holmes. Nagyszerű film, csodás látvány világ, frenetikus szerep osztás. Csak szuperlatívuszokban tudok róla beszélni.

Aki szereti Holmes történeteit, annak egyenesen kötelező megnéznie.

A film kicsit darkos (mármint látvány világában), de tele van sötét humorral. És ahogy Robert Downey jr játssza a fiatal detektívet, kicsit őrült, kicsit beteges, mégsem lehet utálni. Jude Law az okos, kifinomult Watson dokit formálja meg oly módon hogy az ember nem igazán tudja eldönteni hogy be verjen neki egyet, vagy inkább szeresse, mert minden őrültségben benne van. Rachel McAdams nagyon ügyes és szerintem gyönyörű színésznő. Jól játszik itt is.

És a kutyájuk. Nos róla csak annyit hogy fontos szerepe van szegény párának. 8)

Persze az elején azt hittem hogy valami vicc, egy detektív storyba hogy jön a mágia?? De végén minden kiderül, ahogy az általában lenni szokott (de szerencsére nem unalmas módon).

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Időutazó felesége

Szereposztás: Eric Bana, Rachel McAdams (az úriembert ismerem, a hölgyet nem, és kicsit irritáló is volt, mert folyton nyavalygott, tökre nem volt érthető nekem, hogy mit volt kikészülve, ha eltűnt hosszabb időre a srác, persze nehéz, meg minden,de hisz tudta, hogy mit vállal)

Stílus: romantikus (de pl. az Avatar sokkal nyálasabb volt, szóval ez a része anyira nem érezhető szerencsére, inkább az emberi érzelmek boncolgatása van előtérben, a helyzetek kezelése, ilyesmik)

Sztori: Egy baleset miatt a főszereplő, kiskorától kezdve utazik az időbe. Sose tudja hová kerül, mikorra, de mindig meztelenül kerül oda, ahova, s általában sokszor a visszatérések helyszíne (ha mondhatjuk egyáltalán, hogy van egy olyan idősík, ami az indulópont, az ,,alapidősík") mindig kötött, vagyis fontos helyszínek (pl. lakása, az erdő).

Persze közben, mikor már megismerkedik a lánnyal, akit szeret, jönnek a problémák és a kérdések. Mi van ha pl. eltűnik, mikor éppen szükség lenne rá? Mi van ha hetekig nem jön vissza? És hasonlóak. Néha idősebb, néha fiatalabb egymás utáni két pillanatban ami ugye más emberek számára igen feltűnő lehet.

Miért is érdemes megnézni? Szerintem jó kis film. A vége kicsit olyan... Háááát, gyenge. :) Ha ilyen vége lett, lehetett volna kicsit érzelmekre hatóbb. Van ilyen. D egyébként igen elgondolkodtató. Maga a téma miatt is érdemes megnézni. Időutazás...az egyik legérdekesebb filozófiai, fizikai feltevés. Engem legalábbis is már sok órai gondolkodásra, elmélkedésre sarkalt.

Értékelés: 10/7-8 (mert valami érzet hiányzik belőle és a vége...)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

A tökéletes trükk

Az emberek oda meg vissza vannak az Avatartól, és ez nem véletlen. A3D-s világ magával ragad. Azonban épen ezért talán könnyen rá lehet fogni hogy látványfilm, hisz a sztori kiszámítható és lineáris, nincs benne váratlan fordulat, vagy ilyesmi. Sokat gondolkoztam hogy lehet e még ezen változtatni. Van olyan film ami képes újat mutatni? Nos, van! A tökéletes trükk két főszereplője a mostanában igencsak felkapott Christian Bale és Hugh Jackman. Mindketten bűvészek, eleinte társak, egy "baleset" következtében azonban riválisokká, majd halálos ellenségekké válnak. A film végig meglepően fordulatos, a rendező Christopher Nolan (aki az új Batman-t is elkövette) rendkívül jól adagolja a feszültséget és a leg váratlanabb pillanatban csavar egyet a sztorin. A végkifejlet ennek megfelelően meglepő, előre nem kiszámítható. A színészeknek is van lehetőségük játszani. A karakterek is rendkívül árnyaltak, annyira összetettek hogy az ember a film végéig nem is érti igazán a szereplőket. Látszólag mindketten a végső trükknek élnek, mindent alávetnek annak érdekében hogy a másik fölé kerekedjenek. Szerencsére a film a magyarázattal sem marad adós, így az emberben nem marad hiányérzet a film végeztével. Számomra elgondolkodtató volt, hogy szabad e hagyni hogy két barát közt a versengés idáig fajuljon!? Valamint az is, hogy mi az, amit egy ember feláldozhat egy cél elérése érdekében. Hol a határ? És mi történik ha átlépünk rajta?

És hogy kiknek ajánlom? Elsősorban azoknak, akik unják már a kiszámítható történeteket. Akik egy kis feszültségre vagy izgalomra vágynak, azok is bátran nézzék meg, és végül azoknak, akik szeretnek eltöprengeni egy film után annak tartalmáról. Jó szórakozást hozzá minden vállalkozó kedvű kalandozónak!

Darun

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Darun, én is láttam, és szerintem is jó film. "Ajánlott" kategória. Én szvsz nem magasztalom fel a színészeket... egyébként mindkettőt kifejezetten bírom, de nem ez volt a legerősebb játékuk. Ennek ellenére a film tényleg érdekes, és a vége olyat üt, hogy csak azért már érdemes megnézni.

Ugyanez a véleményem egyébként a Játszma c. filmről. :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Darun, én is láttam, és szerintem is jó film. "Ajánlott" kategória. Én szvsz nem magasztalom fel a színészeket... egyébként mindkettőt kifejezetten bírom, de nem ez volt a legerősebb játékuk. Ennek ellenére a film tényleg érdekes, és a vége olyat üt, hogy csak azért már érdemes megnézni.

Ugyanez a véleményem egyébként a Játszma c. filmről. :)

David Fincher kedveli, hogy a végén valami nagyot hangozzanak a filmjei. Van még két nagyot ütős filmje, vagyis amiket én láttam, mert ugye több filmje is van (pl. Alien 3, Pánikszoba). Az egyik Se7en, másik a Harcosok klubja.

Nem ettől a rendezőtől, de hasonlóan fordulatos végű az Alvilági játékok.

Szeretem az ilyen filmeket, mármint, mikor a végén ülök és nézek, hogy uff. :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Woodstock a kertemben

Vártam, mint a 3 királyok a messiást. Az előzetes alapján nagyon szimpatikus filmnek tűnt. Persze ide mucsaröcsögére nem hozták el moziba, és mivel (akkor még) egyéb nem teljesen legális források sem tették lehetővé megtekintését, hát megrendeltem DVD-n. 30 napot kellett rá várni, amit így utólag erős túlzásnak tartok. :)

Röviden a story - ezzel még senki nem veszít semmit - apró jelentéktelen, de megtörtént események kiszínezett során keresztül láthatjuk, hogyan is jött össze ez a világraszóló, máig jelentős esemény, miközben arra amire igazán kíváncsiak lennénk (a koncert) semmit nem látunk.

Van viszont iszonyat nagy tömeg a filmben. A film egy merő statiszta tömeg, amiben a főbb szereplők kavarognak. Megismerünk pár arcot akik képviselnek pár mondanivalót, és persze aztán jól el is tűnnek. Amiről a film valójában szól, az nem a koncert, nem is a hippik, de még Woodstockot is csak horzsolja: Igazából a főszereplő lélektani változását mutatja be az őt érő ingerek hatására. Ennek egyik mozzanata a srác homoszexuálissá válása, ami szerintem sokkal több hangsúlyt kapott, mint amit érdemelt volna.

(kis kitérő: Lehet hogy a főszereplő valóban a saját neméhez vonzódott, ám a hippik körében nem volt szerepe a homoszexualitásnak. Sokkal érdekesebb volt, hogy faunákban, nagy családokban éltek, ahol mindenki apa, és mindenki anya volt, a gyerekek pedig "közösek". A hippik elfogadtak mindenféle másságot (bőrszín, faji, vallási, szexulaitást). Ezt később a meleg mozgalmak a saját érvényesülésük végett hirdetni kezdték a hippi jelképek átvételével (szivárvány, pace jel))

Ettől persze még lehetne ütős a film (a téma azért elég sok lehetőséget rejt), de a rendező valahogy nem kapta el a hangulatot. Túl sokat akart muttatni, és leragadt ott, hogy az egész egy nagy tömeg volt. :) Pedig a film egész jól indul.

Akit érdekel a film az nézze meg, egy délutáni kikapcsolódásnak jó. Magyar szinkron viszont pocsék, szóval inkább felirattal. Így pár karakter sokkal jobban átjön. Színesebb lesz a film. Megvenni nem érdemes (szerintem).

Viszont megrendeltem a Woodstock dokumentum filmet ami nagyon jó! (kapott is Oscart) Megtekintés közben esett le, hogy a Wodostock a kertemben rendezője gyakorlatilag ebből vett egy rakás pillanatot, csak újra leforgatták. Ez amúgy nem gond, mert nyilván megtörtént események, de hogy még a vágást is onnan koppintotta már inkább fantáziátlanságra utal.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Magasztalni azért nem akartam őket, de végeredményben mind a ketten inkább akciófilm szereplők, ami kissé talán degradáló lehet. Szerintem a filmbe elég jól sikerült ettől elszakadniuk, nekem se ők a szívem csücskei, de sztem önmagukhoz képest jók voltak. És ami miatt árdoztam róla az pont a történet, mert fordulatos történetet produkáló filmről elég ritkán hallani. Ez viszont többször is meglepett, és hát a vége! :D

A Woodstock DVD nekem is megvan, mmint az eredeti koncertfelvétel, ha jól rémlik talán egy éve is van már hogy megnéztem. Iszonyatos tömeg volt ott, elég jól össze is lett vágva, bár a közepe felé engem kissé zavart hogy a számok közé elég hosszú tölteléket vágtak. Az viszont tény hogy még így nézve is hihetetlen volt a hangulat ami átjött. És persze a zene ami megkoronázta az egészet. Persze nem olyan ütős mint öcsém Apocalyptica Live DVD-je, de egyszer ezt is ajánlatos megnézni.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

The Expendables

2010 nyara

Szereplők:Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li,Dolph Lundgren, Mickey Rourke,Bruce Willis, Arnold Schwarzenegger.

Még ha páran csak pár percig is lesznek a filmben,akkor is akciófilm névsor ? és részemről várós.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Czukor Show

Előszőr azt se tudtam ami a franc ez. Azt hittem n+1 kibeszélő műsor, amivel tovább lehet tompítani a népet. Aztán váratlanul megvilágosodtam, hogy ez egy magyar film. :) Az alkotók az index.hu-n elérhetővé tették mindenki számára a teljes filmet, így aztán annak tudatában, hogy nem veszíthetek semmit, ránéztem.

Érdekes meglepetés a film. Első öt percben rettentően irritált a film, és mikor már majdnem leikszeltem, rájöttem, hogy ez direkt irritáló. :) Más szemmel kezdtem nézni és kiderült, hogy rettentő őszinteséggel fricskázza meg a film a mai TV-s "szórakoztató" ipart és annak szereplőit, na meg áldozatait.

A film eleje nagyon jóra sikerült, de a közepe rém unalmas. Itt egy kitalált kibeszélő show fiktív forgatásán vagyunk. Történik ami ilyenkor történik... az amiért én (meg gondolom itt sokan mások) nem nézek ilyet. Ennyiből hálás volt a neten nézni, és nem moziba, itt ugyanis van időcsuszka :D ... Átlépve a végére, végül is újra feltámad a film, és enyhén túlspirázott katarzisba torkollik. Kicsit giccses, de mivel görbetükört tart a film a társadalom és a média elé, így emészthető. Aztán persze jön a tanulság, meg a sátblista.

A film egyébként porfin össze van szerelve. A színészi teljesítmény széles skálán mozog, karaktere válogatja. Van aki teljesen hitelesen adja elő, és van akit én pl. simán kizavartam volna a rendező helyében. :) Hiszen annyi tehetséges színész van ebben az országban, akik szinte ugranak egy ilyen lehetőségért.

Egyszer érdemes megnézni. ;) Itt meg is lehet: http://film.indavideo.hu/video/Czukor_Show_2/

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Rég nem írtam ide. Közbe többször is felmerült bennem, hogy miér csak a mozifilmek kerülnek be ide!?

A múlt hét végén ismét keresztanyuéknál vendégeskedtem. Ilyenkor az a jellemző hogy sokáig kapcsolgatom a tv-t este és mindenféle fura filmet megnézek. Első este kissé fel is bosszantott, hogy egy héttel korábban vettem meg az Ironman DVD-t, erre leadják a tv-be. Így jártam. Szóval...

Iron Man

Az előzetesek és mások véleményei alapján pozitívan álltam hozzá ehhez a filmhez. Ha figyelembe vesszük a sok gyenge képregény adaptációt, ez már magában is nagy szó. Előrebocsájtom, nem ért csalódás! Még előzményként annyi, hogy pár hónappal előtte megvettem a rajzfilm változatát is, így főleg ahhoz viszonyítom. A kezdőhelyszín ezúttal nem Kína, hanem (ha jól sejtem) valami volt Szovjet tagköztársaság. A történet is kevésbé fantasztikus, a Tíz Gyűrűről csak említést tesznek, és ha jól rémlik, ez egy szövetség neve. A film szórakoztató volt, a színészekre nem volt panaszom, a két főszereplő: Robert Downey Jr. és Gwyneth Paltrow abszolút jól formálták meg a karaktereket, a terroristák kicsit kidolgozatlanok voltak, de a fő hangsúly nem is rajtuk volt. A film látványos, nem túlzottan harcorientált, kicsit talán keveselltem is. Az első páncél elkészítése kicsit MacGyver utánérzet volt, mivel majdnem szó szerint mindenféle lim-lomból rakta össze. At hiszem nem vagyok vele egyedül: a pókember volt a kedvenc Marvel figurám, az X-MEN amolyan legendás klasszikus volt, amiből a filmnek sikerült is hoznia az elvárt szintet, a Vasembert sajnos kevéssé ismerem, a leg kevesebb részt ebből láttam, de nekem ez jött be eddíg a leginkább (igaz hogy a Hulk még kimaradt) és a második részről már most sok jót hallottam. Igazából mindenkinek ajánlanám, aki egy kis kikapcsolódásra vágyik, aki szeretne egy jó adaptációt látni, esetleg szereti a Marver univerzumot. Az életünkből azt a 2 órát megéri rászánni.

A következő film egy tv film, érdekes témát dolgoz föl, sajnos a filmet nem az elejétől láttam és a végére kicsit fáradt voltam és nem esett le a végén hogy most vége van. Bár ez talán nem az én hibám, sztem kissé összecsapták a befejezést.

Csók, Jessica Stein

Az előzetes alapján valami Bridget Jones-os utánzatnak gondolnánk, anno láttam az első részt, de nem sok maradt meg belőle, így engem ez nem zavart. A történet egy nőről szól aki túl van egy szakításon és párt keres magának. Bár a nő heteroszexuális, a keresett társat még is egy másik nőben leli meg. Ebből persze érdekes dolgok/bonyodalmak sülnek ki. Utólag kicsit sarkosnak érzem a filmet, szerintem az átlagemberek és a társadalom ennél jobban elítéli az azonos neműek közeledését. Ennek ellenére (vagy éppen ezért?) a film szórakoztató volt, de kevéssé elgondolkodtató. Lehet rosszul látom, de nehezen tudom elképzelni hogy egy mélyen vallásos zsidó nő ilyen könnyen fogadja azt hogy a lánya egy nővel "jár". Nekem persze tetszett, mert szükségem van az ilyen "csöpögésre" meg én szeretem a túlzóan romantikus fordulatokat/eseményeket/történéseket. A vége viszont engem kiábrándított és lelombozott, mivel én olyan semmitmondónak éreztem. Talán túlságosan is ragaszkodom a "happy end"-hez. Inkább azoknak ajánlanám, akik a kicsit extrémebb romantikus filmeket szeretik, esetleg megnéznének valami "mást". Ami nem szokványos.

És végül... nagy örömömre szolgál hogy egy nem mindennapi, még is szinte hétköznapi témával foglalkozó, szintén tv filmre is felhívhatom a figyelmet.

Cselek

Ezen a címen fut az a lengyel film, ami egy családról szól. Az apa elhagyta a családját, de nem a világ végére utazott, mitöbb, minden nap azon a vasútállomáson várakozott ahol a fia is "lődörgött". Természetesen a film címéből és ebből sejteni lehet miről szól a film: a fiú mindent elkövet azért hogy az apját mindenféle csel bevetésével, de eljuttassa az anyjához. Szerintem ez a mű nagyszerű példája a gyermeki találékonyságnak, ugyanakkor bepillantást enged a keleteurópai emberek életébe is. Az egész film hétköznapi jelenetekből épül fel, semmi fantasztikus nincs benne, és talán ez adja az egész szépségét. Az, hogy akár itt is megtörténhetne, velem. Vagy Veled! Nekem nem adott maga a film semmi újat, de nem is volt rá szükség. Egy dolog tudni valamit és egy másik érteni. Új információt nem kaptam, de szeretném hinni hogy elgondolkodtatott annyira, hogy meg is értsek pár dolgot abból, amit már tudtam. Szomorú hogy csak a szappanoperákat, sorozatokat és a hollywood-i szuperprodukciókat nyomatják a kereskedelmi csatornák orrba-szájba, holott nem kell messze menni ahhoz hogy jó filmet láthassunk. Talán tavaly láttam egy hasonló orosz filmet és nem bírtam elkapcsolni míg véget nem ért. Pedíg az is annyira "hétköznapi" volt. Azt hiszem néha szükség van arra hogy ilyent is megnézzünk, hogy tudjuk hogy mi az a világ ahol valójában élünk!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Lucky Number Slevin (Alvilági Játékok)

Olyan nevek játszanak benne, mint Morgan Freeman, Bruce Willis, Ben Kingsley, Lucy Liu, Stanley Tucci, stb. A főszereplő Josh Harnett, én korábban nem ismertem, ez az első film, amit tőle látok.

Nem értettem, ha ilyen nevek vannak benne, és pár éves film, hogy-hogy sosem hallottam róla? Egy haverom ajánlására megnéztem.

Most még inkább nem értem, hogy miért nem ismertem. Meglepően jó film. A film menete kezdetben néha picit gyengusz(nak tűnik, de később rájön a néző, hogy miért volt olyan). Történnek a dolgok, látszólag egymástól függetlenül. Nincsenek látványos autósüldözések, nincsenek 10 perces verekedések a főgonosz és a főjó között. Szóval az átlagos hollywoodi kamutól mentes a film. Feszültség van, halnak az emberek, csak nem a megszokott módon.

Sztori dióhéjban: egy hétköznapi fickónak egy nap alatt felborul az élete, és két ellenséges maffiafőnök (Morgan Freeman és Ben Kingsley) csatájának közepébe szorul.

Ami a legjobb: a csavarok. A Mementó óta nem láttam ilyen csavaros, logikusan összerakott, jól eltalált csattanós filmet. Ajánlom mindenkinek, aki szereti az ilyet!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Lucky Number Slevin (Alvilági Játékok)

Olyan nevek játszanak benne, mint Morgan Freeman, Bruce Willis, Ben Kingsley, Lucy Liu, Stanley Tucci, stb. A főszereplő Josh Harnett, én korábban nem ismertem, ez az első film, amit tőle látok.

Nem értettem, ha ilyen nevek vannak benne, és pár éves film, hogy-hogy sosem hallottam róla? Egy haverom ajánlására megnéztem.

Most még inkább nem értem, hogy miért nem ismertem. Meglepően jó film. A film menete kezdetben néha picit gyengusz(nak tűnik, de később rájön a néző, hogy miért volt olyan). Történnek a dolgok, látszólag egymástól függetlenül. Nincsenek látványos autósüldözések, nincsenek 10 perces verekedések a főgonosz és a főjó között. Szóval az átlagos hollywoodi kamutól mentes a film. Feszültség van, halnak az emberek, csak nem a megszokott módon.

Sztori dióhéjban: egy hétköznapi fickónak egy nap alatt felborul az élete, és két ellenséges maffiafőnök (Morgan Freeman és Ben Kingsley) csatájának közepébe szorul.

Ami a legjobb: a csavarok. A Mementó óta nem láttam ilyen csavaros, logikusan összerakott, jól eltalált csattanós filmet. Ajánlom mindenkinek, aki szereti az ilyet!

Nah... :P , én is mondtam, már mióta, hogy nézd meg. :)

(Most jöhet akkor a Se7en, vagy magyarul: Hetedik. :wink: )

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Inception / Eredet

Igazi agyturkász mű, gondolkodós, csavaros, jó színészi játékkal, és olyan sztorival, ami 2,5 órás film létére úgy leköt, hogy észre sem veszed, hogy vége. Ugyan Dicaprio-t alapból nem igazán szeretem, ez a film még ezt is elfeledtette velem.

Csak annyit mondhatok: Kötelező darab!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Inception / Eredet

Igazi agyturkász mű, gondolkodós, csavaros, jó színészi játékkal, és olyan sztorival, ami 2,5 órás film létére úgy leköt, hogy észre sem veszed, hogy vége. Ugyan Dicaprio-t alapból nem igazán szeretem, ez a film még ezt is elfeledtette velem.

Nah most nagyon irigyellek. Már 1 éve várom ezt a filmet és nézegetem minden új kijött trailert. De ezek szerint csalódni sem fogom. ;)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Inception / Eredet

Nah most nagyon irigyellek. Már 1 éve várom ezt a filmet és nézegetem minden új kijött trailert. De ezek szerint csalódni sem fogom. ;)

Ha jól tudom, holnapután, azaz csütörtökön jön be a mozikba, nem kell már sokáig irigykedned. ;)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Inception: valóban jó volt. Azon ritka filmek egyike, amelyben volt valami új ötlet, elgondolkodtatott és érdemes újranézni.

Centurion / Kilencedik légió: Ezt azonban csak mazohistáknak ajánlom. Unalmas, zs kategóriás római kori akciófilm. Az öltözetek szépek, a vágás, a tájképek tetszettek, de története nincs, logikáról nem hallott a rendező, hatásvadász szupergagyi az egész. A filmben a legjobb a pattogatott kukorica volt, mert az Arénában néztem meg (ott kapható a bp-i mozik legfinomabb kukoricája). Hibákat nem akarnék felsorolni, mert minden spoiler lenne, de nagyon nem ajánlom. Letölteni megéri, már csak a korhű ruházatok miatt is, de moziba ne menjetek érte, mert nagyon meg fogjátok bánni a ráköltött forintokat.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Már két hónapja készülök rá hogy írok ide, de még a fórumig se jutottam el. Szóval kicsit megkésve...

Eredet

Láttam belőle előzetest és annak ellenére hogy én se bírom DiCaprio-t, azt gondoltam, ezt látnom kell! Be is ültem a moziba és mikor kiderült hogy tulajdonképpen miről is szól, nagyot dobbant a szívem, hiszen hasonló téma eddig legfeljebb a Mátrix volt, de az elég más stílusban. Aztán haladt előre a film és egyre inkább azt éreztem magával ragad. Tudom a sok világmegmentős film után elég nevetségesnek tűnik hogy a szereplők célja annyi hogy feldaraboltassanak egy céget a tulajdonossal, valahogy ez kevéssé epic cél, ez kicsit zavart is. Aztán a végére valahogy ellaposodott az egész a leg végét meg (biztos én nem vagyok elég művelt hozzá hogy felfogjam) nem is értettem. Amikor megpörgette azt az érmét, akkor már tudtam hogy nem fog eldőlni, ez annyira nem volt meglepő, igazából azt nem értettem hogy hogy maradt benn az álomba? Már csak azért is valami frappánsabb befejezést vártam, mert ugyebár ő rendezte a Tökéletes trükköt is amiről az előző oldalon úgy áradoztam, ez ahhoz képest viszont csalódás volt. Semmi váratlan fordulat, semmi meglepő, érdekes, de kiszámítható volt a történet és ez nem tett rám jó hatást. Szóval nekem ez egy látványos és érdekes film, de nem volt benne semmi extra, ajánlani ajánlom, de azért nem tenném kötelezővé!

Sherlock Holmes

Régen nagyon szerettem a detektív regényeket, és ez azóta se nagyon változott, igaz hogy most inkább a sci-fit részesítem előnyben. Anno láttam már filmet Holmes-ról és egész jó volt. Már a szereposztás is olyan hogy felkelti az ember érdeklődését és elég volt megnézni a bemutatóját hogy tudjam, nem kell csalódnom a színészekben. Nos, a film nem is okozott csalódást, sőt! Én is furcsállottam hogy mi keres a mágia egy ilyen filmben, de túltettem magam rajta, a végén pedig Holmes leleplezte a csalást is! A film tényleg látványos, nem vontatott, végig izgalomban tartja az embert vagy a cselekményével, vagy a látványával. A szerepek is nagyon tetszettek, Holmes hiába volt következetes és logikája szinte kikezdhetetlen, még se érezte az az ember hogy egy legyőzhetetlen vagy tévedhetetlen szuperhőst lát. Biztos nagyon jó ötlet volt az is hogy Holmes mielőtt harcképtelenné tett valakit, leírta a támadás pontos lefolyását, engem ez valahogy annyira nem győzött meg hogy nem lehetett volna kihagyni. Negatívumként viszont tényleg csak ennyit tudok felhozni.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Sherlock Holmes: Legyen ellenvélemény is. :) A filmnek semmi köze SH-hoz, a név csak ahhoz kellett, hogy eladják vele a filmet. Így viszont nagy csalódás, mert az ember nyomozást vár, meg fordulatokat. Ehelyett kap egy viktóriánus akciófilmet, kicsit megfűszerezve steampunk elemekkel. Látványos, nézhető, de nem SH. A legnagyobb csalódás Holmes és Watson párbeszédei, amelyek teljesen ütik a hangulatot, gyengék és sokszor már a szánalmas szintet súrolják.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Amikor megpörgette azt az érmét, akkor már tudtam hogy nem fog eldőlni, ez annyira nem volt meglepő, igazából azt nem értettem hogy hogy maradt benn az álomba?

Igazából kileng egy kicsit a totem, szóval sokak szerint eldől, csak előtte elvágják, hogy azért mégse lehessen annyira biztos benne az ember.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...