Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Filmek, csak óvatosan!!!! Lehet hogy lelőjük a poént!


Necromancer

Hogy tetszett a Hobbit?  

69 szavazat

  1. 1. Hogy tetszett a Hobbit?

    • Nagyon tetszett!
      38
    • A konyv jobb!
      14
    • Csak egy ujabb fantasy film...
      6
    • Nem tetszett.
      2
    • Nem fogom megnezni.
      0

Ez a szavazás le van zárva, új szavazatok már nem érkezhetnek.


Recommended Posts

Líthas!

Azért (szerintem) irreálisan sokáig pörgött. A megingással talán arra célzott a rendező hogy mindenkinek úgy fejeződik be, avagy úgy képzeli el a végét, ahogy akarja.

District 9

Először egy újságban olvastam róla kritikát. Dél Afrikai film, legalább is a története alapján, ami (ahogy az elején el is hangzik) meglepő, hiszen megszoktuk már hogy az idegenek mindig valahol az USA területén szállnak le. Nos, az érdeklődésemet felkeltették vele, de úgy éreztem hogy ez "csak" egy jó film lesz. Legjobb esetben. Tévedtem. Arra felkészítettek hogy komoly mondanivalóval rendelkezik a film, ennek egy része át is jött. Nekem abszolút pozitív csalódás volt! Mivel számomra ismert színész sem játszott benne, így az az érzésem se volt meg, hogy filmet nézek. Az igaz hogy a főszereplő folyamatos káromkodása miatt a korhatár indokolt, de belegondolva ez csak hitelesebbé teszi az egész történetet. Néhány megválaszolatlan kérdést s hagyott maga után, a befejezésen kívül is, miszerint nem derül ki hogy végül visszatértek e az idegenek. A másik fontos dolog a megjelenítés. Minden nagyon "élethűen" ki van benne dolgozva, nem érezni rajta hogy ez egy alacsonyabb költségvetésű vagy vizuálisan kevéssé igényes mű lenne, ugyanakkor még se mondhatjuk azt hogy a vizuális effektek vinnék el a filmet. Még esetleg annyit felhozhatnék szokásos filmes kliséhibának, hogy a főszereplő mindig az utolsó pillanatban menekül meg. Ezen kívül az átalakulás kezdetén kicsit zavaros volt számomra a viszony az idegenekkel. Ettől függetlenül megértem a VOX magazint ahol a tavalyi év filmjének kiáltották ki. Persze nem láttam az összes 09-es filmet, de azt el kell ismerni, ez tényleg egy nem mindennapi alkotás!

Darun

Link a hozzászóláshoz

Mary and Max

Filmről:

Egy - inkább kettő-, nagyon különleges kis történet a barátságról. Személy szerint én többször is meghatódtam... (nem jellemző...csak néha :)) Szóval van hatása az emberre. Az elején egy kicsit bele kell rázódni a hangulatvilágába.

Gyurmafilmről van szó egyébként. De szerintem az idei mozis anyagok közül magasan viszi a pálmát. Nem szokás ilyen típusú ,,filmért" Oscart adni, de szerintem simán megérdemelné. Érdekes színek, érdeke, olykor morbid hangulat. Néha nagyon meghökkentő - főleg az elején. Tökéletesen tükrözni képes egy kislány gondolatait, gondolatainak valamilyen téren való fejletlenségét.

Mindenkinek ajánlom. Nem nevetős mozi gyerekeknek, nem is értenék. Kifejezetten felnőtteknek való.

Történet:

Egy kislány elkezd levelezni egy Amerikában élő férfival - igen férfi, 44 éves. Közben, olykor elég extrém módon, de megismerjük az életket, az érzéseiket.

Összességében nagyon magávalragadó a film. És akármilyen kis komolytalannak és viccesnek indul, nagyon is komoly és mély lesz a végére.

Tényleg mindenkinek ajánlom. :)

Értékelés: 10/10

Link a hozzászóláshoz
Üdvözletem. :)

Ide írom, hátha valaki tud nekem segíteni.

Van valakinek bármi infója, (esetleg megvan neki otthon) Kovásznai György: Habfürdő című filmje?

Nagyon szeretném megnézni az egészet, de égen földön nem találni.

Egyébként merem ajánlani mindenkinek.

Nem tudom, hogy mennyire segít, meg hogy nézted-e már, de youtube-on és videán is fent van. Ha ez nem elég, akkor passz... :S

Link a hozzászóláshoz

Igen, ezeket már néztem és csak kis darabok vannak belőle fönt. :) Ez eredetileg egy egész estés animáció. Azért köszönöm, még reménykedek benne, hogy valaki tud segíteni.

Viszont akkor a kísérletező kedvűeknek ajánlanék valamit, pontosabban ezt: http://www.youtube.com/watch?v=_qTCGhM0SZQ - Macskássy Gyula: Tíz deka halhatatlanság

Összesen 9 perces, rövid animáció, szóval nem rabol sok időt. Műfajához képest rendkívül egyszerű mégis nagyon mélyenszántó mögöttes gondolatok vannak benne. Nekem tetszett.

Kíváncsi vagyok mások mit szólnak hozzá.

Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem. :)

Ne aggódj emiatt Darun, általában rengeteg értelmezés lehetséges egy-egy műnél. Úgyis mindig az számít, nekünk magunknak, mit jelent a dolog. :) Viszont Ishi fején találta a szöget, igen, az epilógusban a ?feloldás? egyúttal a címért is felelős.

Természetesen nem gyerekeknek való, :) sőt én így idősebb fejjel is nagyon súlyosnak érzem. A dolog végtelenül egyszerű, arról van szó, hogy aki különbözik a többiektől, azt bedarálják.

Ezt kiegészíthetjük olyannal mit hogy: - nézzük miben különbözik a többektől? - szárnya van ugye, akkor tehát nem kevesebb van neki, hanem többje van. A társadalom általában felismeri a fogyatékosságot azon általában segítenek, ha viszont valakinek többje van mint az átlagnak akkor kirekesztés vár rá. Az elején még megpróbált megszabadulni tőle, aztán pedig a helyét kereste a világban hasztalanul. Az epilógusban a feloldás annyi, hogy az, ami ő volt, mégis tovább él valamilyen formában, esetünkben a költőúr által, aki elfogyasztotta azt a 10 deka kolbászkát.

Legalábbis az én értelmezésemben. :)

Link a hozzászóláshoz

Először mikor megnéztem nem teljesen állt össze a kép, de picit átgondolva én is ilyen következtetésre jutottam, mint Blasius, de azt az egyet nem értettem, hogy mikor a célját kereste a világban miért ellenkezik annyit? (Példa mikor a /talán szenes/ szekeret húzta. Igaz, hogy a nem a legjobb munka, de a beilleszkedéshez kompromisszum is szükséges...)

Link a hozzászóláshoz

Ultramarines - The Movie

November végén került a piacra a Warhammer 40k világában játszódó animációs film. Már a három előzetes videó is olyan volt, hogy összefutott a nyál a számba. Sajnos hivatalos úton csak az USA-ból lehet rendelni neten keresztül, ha nem Paypal-lal kéne fizetni érte, még ki is adtam volna azt a kb 7000 forintot amibe kerül (plussz a postaköltség, ha nem tévedek)

A történet egy újoncokból álló űrgárdista osztagról szól, akiket egy távoli planétán vetnek be. Segélykérő üzenetet vesznek és mivel ők az egyedüliek több hetes körzetbe, így az ő feladatuk hogy utánajárjanak hogy mi történt a Birodalmi Öklök állomásán. Az odavezető út ugyan feszülten telik, de ellenségnek nyomát se látják. Hamarosan azonban kiderül, nincsenek egyedül: a Káosz erői lemészárolták a helyőrséget, csupán ketten élték túl az ostromot. A történet nem túl bonyolult, még se éreztem vontatottnak, az elején jól fokozták a feszültséget, a második felébe meg kellő mennyiségű akciót zsúfoltak. A karakterek is jól le lettek modellezve, pár kisebb zavaró tényező volt csak (néhol esetlen mozgás, a démon inkább volt otromba mint félelmetes...) ami szúrták a szemem.

Elsősorban azoknak ajánlom akik ismerik és szeretik a Warhammer 40k univerzumát, akik tudják értékelni a harcba vonuló űrgárdisták látványát. Ajánlom továbbá azoknak is akik inkább az animációs filmeket szeretik, azon belül is a cyberpunk-ot. 70 perc az életünkből igazán nem nagy ár érte!

Darun

Link a hozzászóláshoz

A -ba -be helytelen használata kicsit szúrta a szemem, de jó, hogy megosztottad, amikor megláttam, hogy Ultramarines, na mondom így hívnak egy Warhammer40k-s űrgárdista alakulatot is, aztán amikor rájöttem, hogy ez konkrétan őket jelöli itt, nagyon felvidult az arcom. Azt viszont kiemelném, hogy ennek tudtommal semmi köze a cyberpunk stílushoz, inkább az epikus sci-fi kategória illik. De az tuti, hogy megszerzem :mrgreen:

Link a hozzászóláshoz
A -ba -be helytelen használata kicsit szúrta a szemem, de jó, hogy megosztottad, amikor megláttam, hogy Ultramarines, na mondom így hívnak egy Warhammer40k-s űrgárdista alakulatot is, aztán amikor rájöttem, hogy ez konkrétan őket jelöli itt, nagyon felvidult az arcom. Azt viszont kiemelném, hogy ennek tudtommal semmi köze a cyberpunk stílushoz, inkább az epikus sci-fi kategória illik. De az tuti, hogy megszerzem :mrgreen:

Vannak még véletlenek :P A nyelvtanon meg még dolgozom kicsit (az se szolgál mentségemül hogy lefekvés előtt írtam) Mint írtam, a konvertálás miatt az enyémnek jelentősen romlott a minősége így nem ajánlom fel hogy töltsd le az enyémet. A többit meg rád hagyom :D

Link a hozzászóláshoz

Pár film az elmúlt 1-2 évből (csak ami hirtelen eszembe jut)...

- Az utazó / The tourist (2011): vidám kémfilm Angelina Jolie és Johny Depp főszereplésével. Kellemes, egyestés alkotás, a velencei helyszín miatt kifejezetten tetszetős látványvilággal. Amúgy nem nagy durranás, de két James Bond film között megteszi (igaz, azoknál azért jóval lájtosabb). 6/10

- Kéjjel-Nappal (2010): Mint az előző, de ez most Tom Cruise és Cameron Diaz főszereplésével. 5/10

- Repo Men (2010): kötelező darab azoknak, akik kedvelik a Shadowrunt, vagy bármilyen más cyberpunk világot. Remek sztori, remek zene, remek képi világ. Nem mellesleg Jude Law és Forest Whitaker osztja a pofonokat. 9/10

- Social Network (2010): Egyszer nézhető, de kifejezetten érdekes film a Facebook-ról. Eredeti nyelven elég durva, mert a főszereplő iszonyat tempóban tolja az arcba sajátos szövegét. Szinkronnal nem tudom milyen, de talán érdemesebb azzal nézni. 5/10

- Ninja Assassin (2009): Ez egy kicsit régebbi film (2009), de nagyon üt. A klasszikus ninja hagyományok elevenednek fel a Kill Bill véres stílusában. Látványos, nagyon hangulatos, bár fordulatokban és klisékben abszolút szokásos darab. 7/10

- Case 39 (2009): klasszikus modern horror, semmi extra. Vannak benne jól megkomponált jelenetek, így nem csak René Zellweger kedves arcocskája miatt emelkedik ki a Sikoly-klónok sekély kínálatából. 6/10

- Watchmen (2009): A szokásos DC comics vagy Marvel alkotásoktól merőben eltérő, egyedi látványvilágú és kellemesen borzongató felépítésű szuperhősös film. Megjelenéskor már többször láttam, de mindig jó újra elővenni. Mindenkinek csak ajánlani tudom. 8/10

- Éli könyve (2010): talán már esett szó erről a posztapokaliptikus meséről, melyben Denzel Washington vág taccsra kb 200 embert az igaz jó ügy érdekében. Egyedi látvány, tetszetős akciójelenetek, érdekes alaptétel. 7/10

- Az út / The road (2009): Szintén posztapokaliptikus film, de az előzőnél sokkal zordabb, sokkal kézzelfoghatóbb, sokkal emberibb. Moziban nagyon komoly lehet, de monitoron is keményen odaüt hangulatával és mondanivalójával. Viggo Mortensen adja a kötelezőt és szerencsére nem az Australia macsóját, hanem az aragorni hőst láthatjuk a filmvásznon, aki mindent beáldoz a családjáért. 8/10

Hirtelen ennyi.

Link a hozzászóláshoz

Ha már Sir Thomas a múlt évekből mazsolázott itt egy kis ízelítő a 2011-es várós mozikról, jómagam ajánlásával.A dátumok az amerikai megjelenésre vonatkoznak (azaz a neten való felbukkanás várható időpontjai :twisted: ):

Your Highness: szerepjátékosként duplán vigyorgunk majd rajta!

A középkorban játszódó vígjáték két hercegről szól, a daliás Fabiousról (James Franco) és a gyagyás Thadeousról (Danny McBride), akik közös küldetésre indulnak, amikor a gonosz Leezar (az erősen elsminkelt Justin Theroux) lenyúlja Fabious szerelmét (Zooey Deschanel).

http://www.youtube.com/watch?v=OeavDokLrOE&feature=fvst

bemutató áprilisban

Priest: Mert Cz-nek is nagyon bejön

A poszt-apokaliptikus sci-fi thriller egy alternatív világban játszódik, amelyet szinte teljesen előpusztított az évszázadok óta ember-vámpír háború. Az utolsó vámpírháború egyik hőse, egy legendás harcos-pap, Priest (Bettany) most egy falakkal megerősített, lepusztult városban él, amit az egyház irányít. Amikor azonban unokahúgát előrabolja egy csapat vérszomjas vámpír, Priest megszegi szent esküjét, és nyomába ered a vérszomjas teremtményeknek, akik hamarosan átváltoztatják a lányt. A megszállott kereséshez csatlakozik unokahúga barátja (Cam Gigandet), egy gyorskezű seriff és egy visszavonult harcos-papnő (Maggie Q), aki már-már emberfeletti harci képességekkel bír.

2011 május 13

Battle: Los Angeles Az Ufók megint támadnak!

Los Angelesben űrlények toppannak be a Földre nem éppen barátságos szándékkal. A film a Los Angelesben zajló összecsapásokra fókuszál. Tengerészgyalogosok vs űrlények

2011 március 11.

Cowboys and Aliens: a cím magáért beszél.

?Han Solo? és ?James Bond? a vadnyugaton űrlények ellen.

http://www.youtube.com/watch?v=F46VtW-JR8E

Sucker Punch: ez meg egy dupla nulla.

Dögös csajok, német katonák, szamurájok és sárkányok egy filmben.

http://www.youtube.com/watch?v=KrIiYSdEe4E

2011 március 25.

Persze lesz még jó pár kiváló mozi film idén, de ezek gyűltek így össze év elején nálam.Transformesr 3-ról pl. nem elfeledkezni! ;)

Link a hozzászóláshoz

SirTom véleményeinek egy részét +1 szavazattal támogatnám:

- Repo Men: mivel nem vártam tőle sokat, meglepően érdekes és jó lett. Vannak benne laposabb részek, de összességében mindenképp megér egy estét. Nálam csak 7/10

- Book of Eli: pontosan ahogy SirTom leírta. :)

- The road: szintén.

- Watchmen: ez nekem nem jött be. Aki képregény-rajongó, annak kötelező, aki a stílust szereti, annak ajánlott, mindenki másnak pedig nem ajánlom. :)

Sneer, köszi a tippeket! Egy-kettőt felírtam magamnak. :)

Link a hozzászóláshoz

Cargo (2009): Bármennyire is szokatlan, a németek is tudnak sci-fi filmet készíteni. Méghozzá úgy tűnik, hogy nem is rosszul. Ha a film lényegi része nem egy kissé megkopott ötleten alapulna, akkor egészen kiemelkedő lenne. Így azonban megmarad a kellemes iparosmunka szintjén. Ha a grafikán tudtak volna még egy picit húzni, meg mondjuk IMAX 3D-ben meg lehetett volna nézni, akkor az megint adott volna pár plusz pontot. Mindegy, így is kellemes élmény volt, és a végére már a német szöveg sem zavart annyira olvasás közben. :)

Imádtam a filmben, hogy a hajón tényleg látszik a használat és a kor, a létfenntartó rendszerek meg a spórolás miatt csak minimumon vannak. Szinte én is fáztam a film nézése közben. Sci-fi rajongóknak ajánlott darab. 6/10

http://www.imdb.com/title/tt0381940/

Link a hozzászóláshoz

Cargo-t garantaltan megnezem (ha osszejon eredeti nyelven) koszi a tippet Sir Thomas!

Sneer, milyen remek filmelozeteseid vannak bakker, ezeket miert nem osztod meg velem:))))))))))

A Priest eseteben tartok attol, hogy ha a sztori nem tud nagyon utni akkor megmarad egy Equilibrium/Dredd biro klon szinten, ami lehet, hogy latvanyos de semmi "szekbe szogezo".

Legjobban viszont a "Sucker Punch"-ot varom, mind latvanyvilag mind pedig tortenet szintjen edekesnek igerkezik.

Elvonatkoztatva a fantasytol, most neztem meg a "Variaciok szexre (Youn People Fucking - 2007)" filmet es tudom ajanlani mindenkinek aki egy kis kikapcsolodasra vagyik. Az eleje kisse vontatottan indul, de utana kezd beindulni a proges egy szep vegifejlettel. 6/10

Ezt pedig mult heten neztem meg:

http://www.imdb.com/title/tt1456941/

"Tomorrow when the war began" Nem voltak elvarasaim a filmmel kapcsolatban, veletlenul bukkantam ra. Nekem amolyan se eleje-se vege szerzemenynek tunik, a tortenet magaban nem rossz, de a mondanivaloja valahol elveszik a tortenetben. Szerintem ebbol egy sokkal jobb filmet is ki lehetett volna hozni. 4/10

Link a hozzászóláshoz

Skyline (2010) - Ismét megtámadják a Földet az idegenek... oh yeah... A sztori egy kis csoport küzdelmeiről szól, ahogy megpróbálnak életben maradni (sikertelenül). Sok szokatlan nincs benne, pedig sci-fi thrillernek készült. Nem lenne egy nagy film, mert masszívan teletömték klisékkel, a sztori olyan lapos, hogy már szinte fáj, de az atmoszféra mégis valahogy a székhez láncolja az embert. A látvány hozza az A kategóriás szintet (a büdzsé 95%-át erre fordították) és amikor megjön az utolsó jelenet, csak ülsz előtte és várod a folytatást. Ne már, hogy itt legyen vége, most jönne a java, most lesz igazán durva! Simán végignéztem a stáblistát, mert annyira vártam, hogy mutatnak még valamit... ÁÁÁHHHH FOLYTATÁST!

A sztori gyengesége, és az eddig 1000x látott klisék miatt 4/10-et érdemelne, de adunk hozzá 1-et a látvány miatt és még 1-et azért, mert tuti lesz második rész és azt látni akarom. Tehát összesen 6/10. Szerintem megosztja a közönséget, ezért csak azoknak ajánlom, akik nagyon szeretik a Függetlenség napja és a Világok Háborúja filmeket.

Link a hozzászóláshoz

Megneztem a Skyline-t es igazad lett, elegge megoszto. Az elso 20 perc (plane dialogusok tekinteteben) szenvedes, aztan beindul a film es egesz jo tortenet kerekedik ki a vegere, kar, hogy akkorat nem durran.

Latvany tekinteteben is megoszto szerintem, mivel jopar helyen mintha egy B kategorias akciofilm effektek lennenek viszont az urhajok es lenyek kidolgozasa profi. Na mindegy a lenyeg, hogy en is varom a folytatast:)

Link a hozzászóláshoz
Legjobban viszont a "Sucker Punch"-ot varom, mind latvanyvilag mind pedig tortenet szintjen edekesnek igerkezik.

Én is láttam a bemutatóját. Leginkább a minigun-os szamuráj/gólem maradt meg bennem. Nem biztos hogy jól értettem a történetet, de ha minden igaz azért ilyen filmek nem hemzsegnek és az Eredet után talán most kellemesen csalódhatok majd. Mindenesetre látványosnak látványos lesz az már biztos, kérdés hogy miért ezzel adnak el minden filmet és hogy ez meddig fog még így menni!?

Link a hozzászóláshoz

Nyílván örökké mostantól... a közönség elvárja, hogy látványos legyen, és tudod mit? Igaza van. Ez pont olyan, hogy amivel 10 évesen eljátszottam c64-en meg a 486-os gépen, az akkor nagyon jó volt. De ha most előveszem, kevés van ami még mindig tetszik, nem mindenért kárpótol a játékmenet. Ugyanígy a filmeknél is, ha lehet látványosra csinálni, akkor miért ne? Én személy szerint szórakozni járok a moziba, filozófiai mondandót sosem a "művészektől" vártam (semmiben).

Hogy ne legyek teljesen off, és innentől spoiler heavy.

Megnéztük most hétvégén a Boszorkányvadászat című filmet. Az utólagos első benyomásom valamiféle hiányérzet volt. Két okból is, egyrészt szeretem a happy endet, ennek meg olyan felemás a vége, másrészt valahogy olyan érzetem volt, mint ha kétszer olyan hosszú filmből vágták volna össze a másfél órát. Nicolas Cagenek jól áll a lovagszerep, a társával pedig annak ellenére, hogy a feje alapján végig azt vártam, mikor szúrja hátba (nem szó szerint (vagy akár úgy is), de már a legelején is, ő inkább tűnt olyannak, aki élvezi a gyilkolást) pozitív benyomást keltettek: két veterán, akiket a harc örök barátokká tett, akik tudják, hogy egymásra mindig számíthatnak. A filmbeli kis csavarocska bár lehetett rá számítani, nekem tetszett, főleg, hogy nem voltak rá teljesen egyértelmű jelek, tehát akármerre elmehetett volna.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...