Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Filmek, csak óvatosan!!!! Lehet hogy lelőjük a poént!


Necromancer

Hogy tetszett a Hobbit?  

69 szavazat

  1. 1. Hogy tetszett a Hobbit?

    • Nagyon tetszett!
      38
    • A konyv jobb!
      14
    • Csak egy ujabb fantasy film...
      6
    • Nem tetszett.
      2
    • Nem fogom megnezni.
      0

Ez a szavazás le van zárva, új szavazatok már nem érkezhetnek.


Recommended Posts

Thor

A film zseniális. De először a negatívumok.

A történet iszonyatosan gagyi, a karakterek egyáltalán nem szilárdak, mindig az adott helyzethez kellő arcot mutatnak, és amúgy is sekélyek.

A CGI középszerű, nem rossz, de láttam már jobbat.

Ami iszonyatosan megfogott az maga a világ és annak a mozgóképen ábrázolása. Annyira nem törődik a (földi) fizikával, és annyira meg sem próbálja megmagyarázni, egyfajta high-tech fantasy érzet, és nagyon jó. Ahogy a Bifröst lóg a semmi fölött a vízeséssel ami szintén a semmibe hullik az Asgard szélén...

Nagyon élveztem, csak a Corvinban gyenge a hangcucc (máshol meg 3D-ben adták csak, ez is milyen, a film 3D, és 2D in selected cinemas... megfordult a világ), szóval az nem ütött.

Fucking ?m?l

Művészfilmszerű, alacsony költségvetés, rossz minőség. De a film maga nagyon jól mutatja be a tinik érzéseit és viselkedését, no és a környezetükét. Ilyen szempontból nagyon jó alkotás.

Link a hozzászóláshoz

Hanna

Ütős film. A színészek bár nem A kategóriásak, panasz nem lehet rájuk. A sztori alapvetően érdekes és leköti a nézőt olyannyira, hogy hajlandó elnézni a lukakat a történetben. A végére megvan a csavar is - ami egyébként számomra az egyetlen negatívum, nem tetszett, kissé elcsépelt.

Mindezekután mégis azt kell mondanom, hogy nagyon élveztem, a zenék, a film hangulata rendhagyó, magával visz. Külön dícséretet érdemel, hogy akciófilm létére "a burokban felnőtt tinilány ismerkedése a világgal" szál is nagyon jól lett ábrázolva.

Link a hozzászóláshoz

Utóbbi időben láttam egy halom moziban játszott filmet, csak nem nagyon van időm írogatni. A legutóbb látott azonban kihagyhatatlan.

Forráskód: Avatatlan szemnek nem annyira különleges a sztori, de aki olvasta a karantént (Greg Egan: Quarantine), vagy egy kicsit is benne van a feszegetett témában, annak nagyon kerek a film. Spoiler nélkül nem lehet semmit mondani róla, a trailerek megnézését sem ajánlom. Menjetek el és élvezzétek a mozit! (7+2/10, a +2 a Greg Egan áthallás miatt.)

Akit érdekel a fickó: http://hu.wikipedia.org/wiki/Greg_Egan

Link a hozzászóláshoz

A Karib-tenger kalózai: Ismeretlen vizeken

Tegnap haver elrángatott moziba, hogy nézzük meg a "Karib 4-et". Eleinte kicsit ódzkodtam tőle, mert hát a sorozat első darabja (gondolom, senkinek nem kell bemutatnom :D ) egy hatalmas vígjáték lett, viszont az eddigi folytatásai enyhén szólva gyengék lettek... A negyedik részben azonban kellemesen csalódtam. Félreértés ne essék, nem éri el az első színvonalát, de a másik kettőnél nagyságrendekkel jobb, olyan egyszer-kétszer nézhető film. (A mozijegyet nem fizetném ki még egyszer érte :twisted: ) Nekem külön tetszett a zenéje, mert (bár sok új nem volt benne) a régi témákat jól dolgozták fel, jól igazodtak a megváltozott hangulathoz. Volt benne pár jól megcsinált jelenet, néhány ütős poén, amit egy Karib-filmtől el is várunk ;)

A legnagyobb negatívum, hogy egyszeri megnézés alatt két bakit is észrevettünk benne, ami kicsit soknak tűnik.

A sorozat rajongóinak (no meg a Depp-rajongóknak) alapmű, de akinek tetszett az első rész (de a többi esetleg nem), azoknak is ajánlom, hogy nézzék meg - egyszer szerintem megéri.

Link a hozzászóláshoz

Hanna: Nekem is tetszett, bár kicsit többet vártam tőle. A késeléses jelenetet még vagy 3x visszapörgettem, mert az annyira dinamikusra lett eltalálva... :) Bár elemezve röhejes, de ezen nem akadunk fenn. Csavart nem találtam benne. Tényleg van? Újra meg kell néznem? :) Amúgy tényleg jó film, megérte a várakozást.

Paul: A másik film, amit már hónapok óta vártam és kisebb csalódást okozott. Simon Pegg ebben a filmben nincs a topon, a bemutató pedig lelövi a film egyik legnagyobb poénját... Szóval összességében kevesebb benne a puskapor, mint szerettem volna. Ettől persze még érdekes és szórakoztató, ha nevetgélni akartok egyet, akkor nagyon ajánlom. 7/10

The Eagle: Kimaradt korábban a leírásomból, hogy ebben a filmben ostromos társunk is szerepel. Astarott kollega két jelenetben is látható (bár én nem vettem észre, mikor elsőre néztem. :D

Link a hozzászóláshoz
Nekem inkább az volt a bajom a filmmel, hogy nem derült ki semmi a végére. Hagytak egy halom elvarratlan szálat, teli van izgalmas utalásokkal, de semmi konkrét. Minthogyha eleve a folytatásra gyúrtak volna. Lesz? :mrgreen:

Nem tudok róla, de elbírnám én is. :)

Pár másik film, amit mostanában láttam...

Karib Tenger Kalózai 4: számomra a sorozat leggyengébb darabja, de azért Johnny Depp miatt érdemes megnézni... csak nem moziban.

Hangover 2: hangulatra és röhögésre mint az első rész. Próbálja felülmúlni az elsőt, de nem igazán megy neki... csak perverzebb irányba tolódik az egész. Akinek az első tetszett, az ezen is kb ugyanannyit fog röhögni, a többi gagyiság a filmben meg ugye nem számít.

X-men - First Class: A sztori dugig van bakikkal, mégis egészen jó film. A sztori miatt kicsit kevésbé pörgős, mint a korábbi X-Men filmek, elvégre itt az előzményeket el kell magyarázni, fel kell vezetni a történetet. Látványban és akcióban azért nincs hiány. Történetben van... valamennyire hű marad a képregényhez, meg az előző filmekhez, mégis vannak apró (Marvel rajongóknak óriási) ellentmondások. Példa (potenciális SPOILER! bár mivel előzményfilmről van szó, mindenki tudja a végét, de azért gondoltam szólok...): a film végén, már a 70-es években "összeveszik" Magneto és Prof X, és onnantól külön válik az útjuk. Ezzel szemben a korábbi filmek szerint még 10-20 évvel később is barátok, és együtt keresik fel a kislány Jean Grey-t. A film azonban ezek az apró bakik ellenére is élvezhető, X-men-, képregény- és fantasy rajongóknak kötelező darab.

Link a hozzászóláshoz

Õszinte leszek: az X-men filmek nem nagyon tetszettek (egyik sem).

A Karib tenger kalózainak meg annyira rossz a 2. és 3. része, hogy az már felháborító (mármint az 1. rész színvonalához mérten). A 4. nekem így felejtős, mozipénzt biztos nem fizetek érte.

Az igazság ára / Lincoln Lawyer: Újabb példa, hogy kevésbé ismert szereplőkkel is lehet jó filmet csinálni (Matthew McConaughey). A film a szokásos ügyvédi/tárgyalásos/rosszfiús koncepció, a sztoriban tehát semmi új és megdöbbentő elem nincs. Jó iparosmunka, a stílus nem kiemelkedő, de színvonalas darabja. Ajánlom. (6/10)

Link a hozzászóláshoz

The Sky Crawlers

A szereplők gyerek-vadászpilóták. Tetszik az animekben hogy a legritkább esetben szerepeltetnek bennük jeteket, a legtöbb megmarad a régi légcsavaros gépeknél. Talán egyfajta tisztelgés ez a repülés hőskorszaka előtt. Az is lehet hogy gyakorlatiasabb oka van. Ha azt mondom hogy azok készítették akik a GiTS-t, nagyjából be is mutattam. A látványra nem lehet panasz, főleg a gépek vannak gyönyörűen megcsinálva. A légi harcok látványosak, de nem estek bele a készítők abba a hibába hogy ez az átláthatóság kárára menne. A történet érdekes, a mondanivalója elgondolkodtató, bár én épp csak a felszínt éreztem meg. Néhol vannak a GiTS-ből is ismert zenei aláfestések, bennem már akkor is nyomasztó érzést keltettek. Egyedül a szereplőkre lehet panaszom, ami szigorúan a személyes ízlésemből fakad, bár ha belegondolok abba hogy kik is a szereplők, azt hiszem ennél jobban már nem is felelhetnének meg a célnak. Mostanában elég "sok" vacak animet láttam, igazán felüdülés volt ezt megnézni. Ha szeretitek a műfajt, ne adj Isten tetszett a GiTS, ezt se hagyjátok ki. Igény esetén elvihetem a táborba is.

Darun

Link a hozzászóláshoz

Transformers 3

Nem atallottam tegnap elmenni a negyed tizenegyes esti premier vetitesre, bar akkor meg nem voltam tudataban, hogy tobb mint 2 orat fogok nyomorogni es izzadni egy idiota 3D-s szemuveggel a fejemen. Szerintem sikerult ugy eltalalni a filmet, hogy 1-2 resz kivetelevel vegig fenntartja a porgest, sokszor csak kapkodtam a fejemet, hogy a vaszon melyik reszet is kell nezni.

A sztori - hasonloan a legutobbi X-men filmhez - egy valos tortenelmi esemenyt dolgoz fel, az otlet nem rossz, de szerintem tobbet is ki lehetett volna hozni belole.

Viszont az invazios resz szerintem nagyon hangulatosra sikeredett, jol eltalaltak a zenet hozza.

Nekem kicsit hianyzott Megan Fox, de teny, hogy ehhez a karakterhez nem o lett volna a legjobb valasztas, viszont John Malkovich nagyszerut alakit benne, hasonloan Alan Tudykhoz akit a Fireflybol mar ismerhetunk.

IMDb 7.3/10 es szerintem ez realis is (csak az a rohadt sok a hatterben lobogo amcsi zaszlo ne lett volna)

Link a hozzászóláshoz

Andrei Tarkovskij - Stalker

Művészfilm, a megegyező című FPS játék részben ez alapján készült, bár sokkal inkább épít a filmet is megalapozó Roadside picnic című regényre. A plánok véleményem szerint gyönyörűek, a dialógusok és a történet összessége elgondolkodtató.

Kiemelten művészfilm, a legtöbben "nem értem" címszóval rossz esetben lehúzzák, jó esetben csak nem ajánlják. Egy próbát megér mindenkinek, a film 79-es, kereskedelmi forgalomban eddig nem nagyon láttam (néhány oroszországi webshopot leszámítva). Csak orosz szinkronnal és felirattal lehet beszerezni, hossza 1+1,5 óra (két részletben készült).

Ami még külön említésre méltó, az a film zenéje. Zseniális! Két és fél órányi képanyaghoz készült összesen 20 percnyi hanganyag, mégsem unja az ember a film végére, nem zavaró.

A zenéket Eduard Artemev szerezte, az első ténylegesen elektronikus hangszerelésű filmzenék közé tartoznak. (Bár a mai elektronikus zenétől NAGYON távol áll)

Nekem bejött Tarkovskij stílusa, most a Solaris című filmet vadászom szintén tőle.

Link a hozzászóláshoz

Sherlock Holmes 2

Akinek az első rész tetszett, az szinte biztosan ezt is szeretni fogja. Jellegzetes Guy Ritchie film, az ő elemeivel. Bár több, mint 2 órás, végig lekötött. Látványos, pörgős, jó sztori, fordulatokkal, jó színészekkel. A két főszereplőt ugye nem kell bemutatni, a játékuk sokat hozzáad az élményhez, de a film közel sem csak erre támaszkodik. Kosztümös filmnek sem utolsó, továbbá ami ritkaság a mai hollywoodi filmekben: számomra végre a befejezés is erős volt.

Ugyan nem lesz belőle klasszikus, amire évtizedek múlva is emlékeznek, az egy estés szórakozás garantált. Feltéve persze, hogy a néző szereti az ilyen filmeket, és nem az eredeti Sherlock Holmes-ot keresi benne...

Link a hozzászóláshoz

A nevem Khan

Tegnap este néztem meg és mindenkinek ajánlom. Filmdráma, ami a 9/11-es témát dolgozza fel kicsit másképp. A film maga részben FOX, részben pedig indiai kooprodukció, de a szereplők 90%-a indiai vagy arab. Kicsit Forest Gump utóérzésű film sok humorral, de annál jóval több könnycseppel. Aki egy kicsit is elfogult egyes kultúrákkal szemben, annak azért, aki meg nem, annak meg azért ajánlom a filmet. Ha nem lenne koop, akkor valszeg még jobb lenne a film (így percekre nyálas amcsi filmmé válik, de szerencsére általában visszavált), viszont akkor soha nem láthattuk volna. Nem akarom spoilerezni, max annyit mondok még, hogy majdnem 3 órás. Nekem nagyon bejövős, 8/10.

Link a hozzászóláshoz

El método - A módszer

Már évekkel ezelőtt ajánlották, hogy nézzem meg, de csak most jutottam el a tettlegességig. Nem bántam meg. Pszichológiai film, leginkább a 12 dühös ember és a 8 nő c. filmekhez tudom hasonlítani (apropó, ezt a kettőt is nagyon ajánlom mindenkinek).

Sztori: 7 ember elmegy állásinterjúra egy multinacionális céghez. Ezt a 7 embert összezárják egy szobába egy pszichológiai tesztre... többet nem is árulok el. Akárcsak a másik két ajánlott filmben, itt is egyetlen helyszín, nagyon kevés (8) szereplő, és egy karakterek közötti interakcióra és pszichológiára épülő sztori van.

Aki a 3 filmből egyébként bármelyiket látta, és szerette, annak ajánlom, hogy nézze meg a másik kettőt is.

Akik nem szeretik a lassabb menetű, lövöldözés- és autósüldözés-mentes filmeket, azoknak viszont nem ajánlom egyiket sem. :)

Link a hozzászóláshoz

Paul: a geek szint miatt 3,5 (tehát az én skálámon 7/10 :)), egyébként a pár igazi poénon kívül elég gyenge alkotás.

Buried: Ha valaki látta a Fülkét, akkor... nos, ez nem olyan. De legalább egy icipici helyen zajlik a sztori, és a feszültséget 1,5 órán keresztül bent tartanin a... Nos, nem rossz teljesítmény. 7/10

Bloodworth: Szerencsétlen egyszerű emberek Tenessee-ben. Hát kb ennyi a lényeg. Menet közben az ember többször elgondolkodik azon, hogy miért is nézi a filmet, de végül valahogy mégis képes az embert 1,5 órára lekötni. Már csak azért is, hogy megtudjuk, a szereplőkkel mi történik a film végére. 3/10

Emberek és Istenek: Hát ez egy szerzetesrend életét eleveníti fel valahol az arabok közt (nem jöttem rá, hogy melyik országban játszódik. De annyira franciásan semmitmondó, hogy nem bírtam végig. Nem ajánlom. 1/10 (az egy pontot a szép táj miatt kapja)

Link a hozzászóláshoz

Pénzcsináló (Moneyball): Brad Pitt legújabb filmje. Klasszikus sportfilm, semmi különöset nem tudok mondani róla. Brad Pitt miatt nem lett egy hajszálnyival sem kiemelkedőbb (én mondjuk nem is tartom nagyra a srácot), de teljesen élvezhető darab. A baseballt nem ismerőknek is érdekes, bár többet ad azoknak, akik legalább minimális szinten fogják, hogy miről van szó. A film maga végig izgalmas, a vége amolyan gyengécske szerintem. Nem a sztori vége zavart, hanem hogy jobban kidomboríthatták volna a hangulatot. Sajnos ez most egy kimaradt ziccer. Összességében 6/10

Link a hozzászóláshoz

A tetovált lány - remake

Jó. Én csak most fogom megnézni az eredetit, s elkezdeni a könyvet. Nekem nagyon bejött a film stílusa. "Kicsit amerikai", de megbocsájtható. Én személy szerint szeretem Fincher stílusát, látványvilágát. Bár ugye remake, szóval ebben a filmben max. a látványvilágot tudja ő adni...

Hatásos krimi, thriller, kellően sötét az én ízlésemnek. Akik ismerik, hogy milyen filmeket szeretek, azok most úgyis tudják miről van szó. :)

Akárhogy is, nekem tetszett, bár lehet az eredeti után már nem így fogok vélekedni.

10/8 (ehhez az is hozzá tartozik, hogy kevesebbet vártam a filmtől, ilyen szempontból meglepett)

Link a hozzászóláshoz

Sherlock Holmes 2: nekem nagyon tetszett. Nem kell túl komolyan venni, és akkor rendkívül szórakoztató, főleg Watson figurája, ami teljesen más, mint ahogy elképzeltem, de sokkal reálisabb így (azon túl, hogy mennyire irreális), és szerethetőbb.

A sztori nekem eléggé követhetetlen volt, márhogy Holmes következtetései, de igazából egy idő után már meg sem próbáltam követni, élveztem a nagyon szépen megcsinált és jókor bedobott CGI-t, a látványos akciójeleneteket (az elején nagyon kapokodták a kamerát, de ez a második felére elmúlik), Holmes és főleg Watson stílusát. Ha még valaki nem látta, ajánlom.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...