Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Filmek, csak óvatosan!!!! Lehet hogy lelőjük a poént!


Necromancer

Hogy tetszett a Hobbit?  

69 szavazat

  1. 1. Hogy tetszett a Hobbit?

    • Nagyon tetszett!
      38
    • A konyv jobb!
      14
    • Csak egy ujabb fantasy film...
      6
    • Nem tetszett.
      2
    • Nem fogom megnezni.
      0

Ez a szavazás le van zárva, új szavazatok már nem érkezhetnek.


Recommended Posts

John Wick

Meglepő, de nagyon élvezetes, nézhető film lett. Nem ígér sokat, de azt teljesíti, és a megfelelőnél jobban kivitelezve. Pont az a kevés realizmus van meg benne, ami ahhoz kell, hogy ne csóválja az ember a fejét végig. Az akció működik, látványos, megvan a "kúl faktor", a dialógusok néhol ütnek, a kirajzolódó karakterek megfelelően karakteresek, a színészek megfelelően játszák a szerepüket (itt emelném ki Alfie Allent, aki nem tud elszakadni a nyikhaj szereptől).

Jó ideje az első film, amire nem sajnáltam a kiadott pénzt.

Link a hozzászóláshoz

Az ismeretlen Drakula

Az előzetese alapján többet vártunk tőle. Legalábbis én mindenképpen. Látványelemekben nem szűkölködött, de a történet nem volt annyira meghatározó, és a végeredmény meg az egész filmet hazavágta.. legalábbis azt biztosan, amiért az elején küzdeni látszott a főhős. Az utolsó jelenet még azért megcsillantott némi fantáziát, de igazából eléggé kifújt a végére. Egynek jó volt, de nem moziban nézősnek, még akkor se, ha mindkét nem kapott nyálcsorgatnivalót színész/színésznő külsejére vonatkozólag.

Sírok között

Nekünk most az überfavorit a Holtodiglan (és annak monumentalitása miatt még egy ideig valószínűleg így is lesz), de ez eléggé megközelítette. Izgalmas fordulatokat vitt az amúgy unalmassá gyűrt témába (elrabolós, túsztárgyalós alap), ültek a (jó) karakterek, üdítő volt kiszakadni a mostani agyonautomatizált, szétkütyüzott társadalomból. Egy hiányosságát tudok mondani: nem ment bele igazából az ellenfelek személyiségébe, nem adott indítékokat nekik, bár talán maga a típus, amit képviseltek erre is választ nyújtott. Végig hangulata volt a filmnek, szóval ez simán megközelítette a 10-et, még ha nem is szoktam pontozni.

Szerkesztve ekkor: , Felon által
Link a hozzászóláshoz
John Wick

Meglepő, de nagyon élvezetes, nézhető film lett. Nem ígér sokat, de azt teljesíti, és a megfelelőnél jobban kivitelezve. Pont az a kevés realizmus van meg benne, ami ahhoz kell, hogy ne csóválja az ember a fejét végig. Az akció működik, látványos, megvan a "kúl faktor", a dialógusok néhol ütnek, a kirajzolódó karakterek megfelelően karakteresek, a színészek megfelelően játszák a szerepüket (itt emelném ki Alfie Allent, aki nem tud elszakadni a nyikhaj szereptől).

Jó ideje az első film, amire nem sajnáltam a kiadott pénzt.

Hát akkor lehet, hogy nem ugyanazt a John Wick című filmet láttuk? :)

Még az indexen is agyondicsérték ezt a filmet, hogy a héten ezt ajánlott megnézni és én sajnálom, hogy végül emellett döntöttünk a haverokkal. 3-an néztük, mindhárman ugyanezzel a véleménnyel jöttünk ki a moziból.

Az összes közelharci akciójelenet olyan volt, mintha nem ártani akarnának egymásnak, hanem nagyon-nagyon látszott, hogy koreográfia szerint mozognak.

A film alapsztorija vicces, nekem a legjobban az alvilág számára is tabu hotel alapötlete és kivitelezése jött be, de számomra a közelharci akciójelenetek megölték a filmet. A sztoriban van pár logikátlan döntés is, úgyhogy nagyon sajnálom, hogy a "fél évente talán eljutok moziba" épp aktuális alkalmát erre a filmre lőttem el.

Lehet, hogy otthon TV-n vagy monitoron nézve nem jött volna le, de moziban nagyon kiábrándító volt.

Link a hozzászóláshoz

Rossz szomszédság (Neighbors) 2014

Ilyen idegesítő, alpári, tróger filmet én még nem láttam. 10 percet bírtam belőle, de inkább csak megdöbbentem rajta, mintsem lekötött volna. Gyalázatosan sz** film.

0/10

Space Station 76 2014

Állítólag sci-fi vígjáték. Hivatalosan egyikhez sincs köze. Tény, hogy egy űrállomáson játszódik, de se nem vicces, se nem tudományos, se nem fantasztikus. Valamilyen érthetetlen oknál fogva végig néztem... igaz többször is beletekertem. Talán a főhősnő sorsa érdekelt? Nem tudom. Annyi érdekesség van benne, hogy a filmet a 70-es évek stílusába készítették el. Egyébiránt egy brazil szappanopera színvonala.

2/10

Szabotázs (Sabotage) 2014

Egy film, amiben nincs egyetlen egy szerethető karakter sem. Mindenki unszimpatikus, senkivel sem lehet azonosulni. Nem tudni ki a főszereplő. A néző csak sodródik a filmmel. Igazából az első sint, és az utolsó jelenet a film. Ami közte van, teljesen lényegtelen... de ami meg megmarad, az meg érdektelen.

3/10 (csak Schwarzi miatt)

Szerkesztve ekkor: , Daru által
Link a hozzászóláshoz

Fegyvertársak (Open Range) 2003

Nem is értem, hogy maradt ki ez nekem, pedig nagyon jó kis western film. Emlékszem is rá anno, hogy vártam, de aztán valahogy elmaradt. Most pótoltam, és nem bántam meg. Nekem Kevin Costner filmjei mindig is tetszettek, mert van benne valami emberi. Ami a történetet és a cselekményt ember közelivé teszi. Na ez is ilyen. Iszonyatosan jó filmzene. Remek szereposztás. Nagyon jó színészi játék! Csak ajánlani tudom!

9/10

A hobbit - Az öt sereg csatája (The Hobbit: The Battle of the Five Armies) 2014

Unalmas. Szóval orkok hentelésén kívül vártam volna valami érdekeset is. Sajnos ilyen nincs benne. Forgatókönyv zéró. Egy csomó dologba belekapnak, és semmit nem fejtenek ki normálisan. Szép-szép képek vannak benne, de ez kevés. 3D-vel is. Sőt 3D abszolút nem add hozzá. Illetve megint előjött a "súlytalan" CGI probléma. Konkrétan, amikor nincs fizikája a CGI-nek és épen ezért hiteltelenné válik. Ellenben a karakteranimációk nagyon jól sikerültek. Itt a sárkány, Smaug és az ork hadvezér Azog megformálása kiemelkedő.

Aztán van benne egy halom klisé. Ami önmagában nem lenne baj, mert lehet jól használni a kliséket (lehet érdekesé tenni őket), de ez nem erről szólt. Komolyan, olyan érzésem van, mintha ezt a filmet muszájból gyártották volna le. Volt egy... na jó kettő... jó poén benne. Ezeken harsányan felnevettem én is. Jó helyzetkomikum volt. Lehet jobban jártak volna, ha vígjáték kategóriába sorolják... legalább is több poén van benne, mint a 14-es amcsi évad összes vígjátékát egybevéve. :D

A film amúgy jó indul. Majd 15 perc után leül. Az utolsó negyed óra meg már kínzás. A szereplők úgy ugrálnak a helyszínek között, mintha minden egy helyen lenne. És hogy mennyire félresikerült a rendezés? Erre szerintem a legjobb bizonyíték az, hogy számomra a legszimpatikusabb karakter Azog volt (ő legalább rendesen felkészült a csatára). Gondolom, nem ez lett volna a cél. De komolyan úgy vártam, hogy a sok nyomorékot hentelje már le, aztán haladjunk tovább. :D

(megjegyzés: Az előzetesben vannak olyan képek, ami a filmben nincsenek benne. :D Tessék jól megnézni... úgy sem találjátok majd a helyét)

3/10 (ebből két pont a két poén, egy meg a "MISI"-ért :D )

Link a hozzászóláshoz

hobbit:

örülök hogy megnéztem, mivel örülök hogy végre vége van. tényleg unalmas volt. a végén kb 3x azt hittem hogy na itt a vége , kész a csata mehetünk haza, de mindig volt még valami: még innen jött egy sereg, még onnan jöt egy sereg... itt egy csata/párbaj jelenet, ott egy csata/párbaj jelenet...nagyon gáz volt szerintem. s ha a kimaradt jeleneteket nézem(amit pl Daru is emlitett) akkor biztos lesz majd jövöre rendezöi változat bluray, részenként 3-4 ora hosszuuuuuuuuu.........

remélem több középföldés filmet nem készitenek, ennyi böven elég volt(sok is!) egy életre.

Szerkesztve ekkor: , Scylla által
Link a hozzászóláshoz

2015 várandós lista

(szigorúan szubjektíven)

Január

Joker - Wild Card -

Kódjátszma - The Imitation Game -

Február

Jupiter felemelkedése – Jupiter Ascending -

Rendíthetetlen - Unbroken -

Vadon - Wild -

Beépített hiba - Inherent Vice -https://www.youtube.com/watch?v=wZfs22E7JmI

Március

Keleti Nyugalom 2 - Marigold Hotel 2 -

Chappie -

Argo 2 -

Április

Ex Machina -

Május

Tomorrowland -

Mad Max 4 -

Az év második fele (ez még bővülhet)

Jurassic World -

Terminator Genesys -

Minyonok - Minions -

Csillagok háborúja 7 – Az ébredő Erő – The Force Awakens -

Link a hozzászóláshoz
2015 várandós lista

(szigorúan szubjektíven)

Kódjátszma - The Imitation Game -

Rendíthetetlen - Unbroken -

Beépített hiba - Inherent Vice -https://www.youtube.com/watch?v=wZfs22E7JmI

ezek már elérhetöek neten, dvdscr minöségben.....

s ezekhez passzol még szerintem a :

Birdman -

Foxcather -

Whiplash -

és ne feledkezzünk meg:

Iron sky: the coming race -

Link a hozzászóláshoz

s ezekhez passzol még szerintem a :

Birdman -

Foxcather -

Whiplash -

és ne feledkezzünk meg:

Iron sky: the coming race -

A Foxcather annyira nem fogott meg. Szokásos élsportolós amcsi filmnek tűnik. A Whiplash-sel meg az a bajom, hogy nem bírnék végig kínlódni két óra szadizás. Már ez előzetesben is rohadtul irritál a dobos tanár. Nekem nem lenne kikapcsolódás a film.

Birdman határeset, bár ott meg lényegében mindent megmutatott az előzetes. Ha azt megnézed, láttad a filmet.

Iron Sky II.: Természetesen kihagyhatatlan szatíra! :D

Link a hozzászóláshoz

Csillagok között

Tegnap késő este mi is megnéztük.. hű. :) A majdnem három órás film után örültem, hogy hazaszállítódtam, különben lehet elaludtam volna az éjszakain. :D Nem tudok én se mást mondani, mint az előttem szólók. Nagyon tetszett. Hihetők voltak a motivációk, látványosak a képek, és vitt magával a sztori. Nem éreztem hosszúnak a filmben töltött időt, mert fordulatos volt, és nem volt időm találgatni, hogy mi lesz később. A mélyebb mondanivalóinak ábrázolása tetszett a legjobban. Biztos meg fogom még nézni.

A hetedik fiú

Nos, ez egy fantasy. A karakterek némelyike izgalmas, bár itt leginkább nem a főszereplőkre gondolok, hanem a többire. Volt benne fordulat, de sokkal kevésbé ütött, mint a Csillagok közöttben. Amikor beültünk rá, és indult a film, még teljesen magával ragadott. Aztán valahol elsekélyesedett. Elmosódtak az egyéniségek, és teletűzdelték klisékkel. Helyből találtam ki a kapcsolati viszonyok nagy részét. A végét pedig olyan szinten szúrták el, hogy kár érte.. Összecsapták, elbagatelizálták.. bár ez lehetne a pozitívuma is, itt nem nagyon voltak látványos heroikus jelenetek a befejezést tekintve. Mégis.. nekem nem adta meg azt a katarzist, amitől úgy állok fel a székből, hogy hű. Nagyon sajnálom, mert a téma nem volt elvetélt ötlet, és jól indult.

Az öt sereg csatájáról meg annyit tudok mondani, hogy ha valaki olvasta a könyvet, az tudja: a film klasszisokkal rávert. :) Szóval nem mindegy, hogy milyen előzményekkel ülsz be egy mozira.

Pedig általában fordítva szokott lenni, a filmet tolják el nagyátlagban.. most nem.

Link a hozzászóláshoz

Blackhat

"A globális kiberbűnözés világában játszódó Blackhat egy eltávozásra engedett elítélt sorsát követi nyomon, aki amerikai és kínai társaival egy magas szintű kiberbűnözői hálózatot üldöz Chicagótól Los Angelesig, Hongkongtól Dzsakartáig."

Tegnap este ebbe a hackerfilmbe futottunk bele, egy premierközeli vetítésen. Nos.. az első filmkockák nagyon látványosra sikeredtek. Izgalmasnak, megértendőnek mutatták a filmet, és ügyesen helyezték bele a nézőt a témába. Az első néhány perc érdekes volt, monumentális helyzetre engedett következtetni.. majd szép lassan ellaposodott. Egyetlen fordulat volt a filmben, de annyira a vége felé, hogy már nem tudott felébreszteni, amúgy meg teletűzdelték klisékkel. Hiába volt Thor az egyik főszereplő, a nyálcsorgatás se mentette meg ezt az alkotást. :) Lehet, hogy a kockatársadalom másképpen vélekedik, mert nekik esetleg előtűnnek olyan szépségek, amiket én nem bírtam felfedezni.. Ha vettünk volna popcornt vagy tortilla-t, már nem érte volna meg. :D Mivel ilyet nem tettünk, úgy jöttünk ki, hogy 'egynek jó volt'.

Link a hozzászóláshoz

Időhurok (2014)

"A legendás Robert A. Heinlein (többek között a Csillagközi invázió írója) novellájából készült filmben egy időügynök barangol múltban és jövőben: minden bevetés más korba vezeti. Utolsó megbízatásán fiatalkori saját magát kell beszerveznie a Cégbe, miközben egy olyan bűnözőre vadászik, aki valahogy folyton kicsúszik a kezéből, bármilyen időben is készül lecsapni rá."

Nos, ez a húbémeg kategória. Azt nem csodálom, hogy nem került a magyar mozikba, a témaválasztása, és a végkifejlete után. Viszont azt gondolom, hogy kár.. Nagyon jó film, elgondolkoztat, és más vonalról közelít meg egy olyan témát, amit már ezerszer lerágtak.. nevezetesen hogyan befolyásolhatjuk a múltat, és ez milyen következményekkel jár. Ahogyan lassanként csöpögtetik az infókat, és elkezd leesni, hogy mi is lesz a vége.. nos.. az valami zseniális.. még kapkodod a levegőt, percekkel a vége után is. Ajánlom.. :) Prűdeknek kevésbé :)

Link a hozzászóláshoz

Clint Eastwood hétvégét tartottam. Az ördögbe is, mocskos nagy színész ez a fickó, és rohadt jól tud rendezni is!

A dicsőség zászlaja - Flags of Our Fathers (2006)

Amerikai háborús film, ami nagyon messze esett a szokásos propaganda moziktól. Ahol az amcsik mindig jó fiúk, és megmentik a világot a gonosztól. Vagy legalább is azoktól a szerencsétlenektől, akiket ép rosszaknak tartanak. Nos, itt egyáltalán nem erről van szó. A fagyi rendesen visszanyal. A háborúban megcsömörlött katonák szemszögéből láthatjuk, ahogy felhasználják... pontosabban kihasználják őket a háború reklámozásához.

Mély lélektani drámákat látunk a vásznon. Minden karakter a maga emberségével küzd meg, és azzal a kegyetlen helyzettel, amit egy háború teremteni tud. Nyersen, őszintén megmutatott képek.

És ami a rendezést illeti: minden de minden tökéletes, tűpontosan össze van rakva. Bármely elemét nézem a filmnek, nincs ami kilógna a sorból. Remek munka!

10/9

Levelek Ivo Dzsimáról - Letters from Iwo Jima (2006)

Ez a film sztinén Eastwood rendezésében készült és együtt forgott "A dicsőség zászlaja" című filmmel. Csakhogy itt pont a másik oldalt mutatják meg, a japán katonákat. Azt, ahogyan ők felkészülnek az amcsik inváziójára. Ugyan az környezet, ugyan az a szituáció, még is egy teljesen más lendületű, arculatú film. Itt sokkal kevesebb a harci jelent, sokkal nagyobb a hangsúly a készülődésen, és azon, hogy megértsük és felfogjuk a japánok lélektanát. Azt, hogy a film második felében mit és miért fognak majd cselekedni. Én ezt egy kicsit vontatottnak éreztem itt-ott, de nem szabad elfelejtenem, hogy nyilván nagyközönségnek készült elsősorban nyugati piacra, ahol sajnos a fehér emberek nem mindig veszik a fáradságot arra, hogy megértésék egy másik rassz gondolkodásmódját (jobban szeretnek inkább ítélkezni, hiszen az kevesebb fáradságba kerül).

A rokoni kapcsolat a két film között a lélaktani dráma. Itt is embereket ismerünk meg. Az ő életcéljaikat, és azt, hogy ebbe a háború borzalma hogyan szól bele. Ugyan úgy nyersen és őszintén. Semmit nem seperve a szőnyeg alá.

10/8

Gran Torino (2008 )

A rendező még mindig Eastwood, de most a főszerepben is őt láthatjuk. Eszméletlenül jól hozza a zsémbes koreai veterán figuráját, aki ízig-vérig ámmerikai. Úgy ahogy kell: lokálpatrióta, rasszista, és fegyvert hord. A forgatókönyv azonban élete végére tartogat még egy nagy dobást. Rizszabálókkal hozza össze sors. Aztán persze megindul a karakteben a változás is. Mindez egyszerre komikus: iszonyat nagy szatirikus beszólásokkal, az ember dől a nevetéstől. De ugyanakkor tragikus is, hiszen egy meggyötört, megfáradt, magára hagyott ember szenvedését ismerjük meg szép lassan.

És mindebből mi kerekedik ki? ... Látni kell! Óriási mozi!

10/10 ... mestermű!

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...