Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Filmek, csak óvatosan!!!! Lehet hogy lelőjük a poént!


Necromancer

Hogy tetszett a Hobbit?  

69 szavazat

  1. 1. Hogy tetszett a Hobbit?

    • Nagyon tetszett!
      38
    • A konyv jobb!
      14
    • Csak egy ujabb fantasy film...
      6
    • Nem tetszett.
      2
    • Nem fogom megnezni.
      0

Ez a szavazás le van zárva, új szavazatok már nem érkezhetnek.


Recommended Posts

Altered Carbon: tetra! Megnéztem a sorozatot. Két nap alatt végigtoltam az egész évadot és le vagyok nyűgözve. Bladerunner, ugyan már., gyerekmese, csak a felszín. Ez wazzeg tisztán Eclipse Phase, még a kifejezések is megegyeznek (cortical stack stb.). A sorozat elképesztően jó, a legjobb scifi a BSG óta, totál kész vagyok, még párszor végig fogom nézni. És hogy miért? Mindazt, amit az elmúlt években az EP kalandok alatt meséltem, benne van baszki. Az összes ötletem! Olyan mélységei vannak a sorozatnak - sajnos a sztori miatt a többség nem látja, de ott van, csak figyelni kell - hogy az nem kifejezés. Ráadásul majd minden részben van jelenet, amitől felállt a hátamon a szőr, hogy úgy mondjam. Vagy az akció vagy a kúlság vagy egyebek miatt. Folytatni szerintem nem lehet. Ezen a szinten legalábbis nem hiszem. Elképesztően jó volt, 10/10.

Egyéb sci-fi az utóbbi időből...

Annihilation: Lezuhan egy meteor a földre, a becsapódási pontból pedig egy erőtér kezd el sugározni. Egyre nagyobb, félő, hogy felfalja a Földet. Senki nem tért még vissza, aki bement, hogy kiderítsen róla valamit. Kb ennyi röviden. Nem tudom, miért hiszek még a kis Padménak, mindig beugrat. Egy jó jelenése volt, az SW1, azóta mindenre alkalmatlan. Teljesen hiteltelen egy badass katona szerepében (is). A film közepes, gyakorlatilag nincs benne semmi egyedi. Viszont logikai illete történeti baki annál több. Ahogy egyes kritikusok írni szokták, sikerült jó alapanyagból gagyit csinálni. Nekem a látvány sem jött be annyira, de ez persze ízlés kérdése. 4/10

Ascension: Egy évadot megélt sorozat. A lényeg, hogy a 60-as években egy csapat embert egy bazi nagy űrhajón kilőttek, hogy telepesként benépesítsen egy akkoriban kiválasztott naprendszert. Az utazáshoz 100 év kell nagyjából, a történetbe félúton kapcsolódunk be. Az utasok ébren vannak (60-as évek technológiai szintjén nincs fagyasztás, szóval generációk születnek és haláloznak el addig a hajón. Szóval ez egy nagyon kicsi (600 ember) közösség, aminek mindent meg kell oldania a kilövés óta. Mindent. És ez a lényge az egésznek. Jól sikerült, nagy potenciált látok benne, de persze nem lesz folytatása, szóval megnézni amolyan hullagyalázás szerű. Sajnos nem sikerült kb egyetlen történetszálat sem lezárni, sőt, mintha direkt emelték is volna a tétet a végére, hátha ráveszik a kiadót, hogy folytassa. Nem fog sikerülni, annyira azért - sajnos - nem jó (nem egy Firefly és még annak sem sikerült).  6/10

Cloverfield Paradox: harmadik epizód. Megint teljesen más környezet, újabb dimenziója ugyanannak a sztorinak. Van olyan színvonalú, mint a második film, nagyon is érdemes megnézni, asztali kalandba való helyezésért kiált. Kiváló ötletek, bár ezek nagy részét asszem már ellőttem különböző kalandokban.  8/10

The Discovery: ebben a sztoriban nincs nagy halmozása a különböző elméleteknek, egyetlen témakör köré épül az egész, de azt jól hozza (mi lesz velünk a halál után, illetve van-e lélek). Elgondolkodtató film, s bár lassú, kellemes szórakozást kínál. 7/10

Otherlife: Ez is egy téma köré épül, ami nagyjából a mátrix megteremtése, ha szabad ilyen filmes kifejezéssel élnem. Van benne pár elképesztően izgalmas jelenet, nagyon elgondolkodtató, bár kicsi budget-vel készített film. Nagyon megéri, rengeteg egyedi ötlet van benne felhalmozva. 8/10 

Mute: itt a sci-fi inkább csak díszlet, inkább egy thrillerről beszélhetünk, nincs benne semmi, ami tisztán szájenszfiksön lenne. Ettől viszont a látvány még remek, a hangulat nagyon SR szerű, szóval már csak ezért is megéri megnézni. Amúgy kb annyiról van szó, hogy egy néma fickó eltűnt barátnőjének a keresésére indul és persze minden akadályt lever útközben. Hát ja, egyszerűsítettem. A filmhez sem kell nagydoktori. De tőől még jó. 7/10

Spectral: dícsérni szokták, de nekem nem jött be. Final Fantasy utóérzés, csak sokkal gagyibb.  3/10

iBoy: Ez egy kissé fejvakargatós film, hogy úgy mondjam. Kevés pénzből valami vizsgamunka szerűt sikerült alkotni. Egy fiú szupererőt nyer egy baleset alkalmával, és megpróbál pókemberkedni. Vannak benne remek ötletek, a kivitelezés sem rossz, de összességében semmi maradandó. 4/10

Link a hozzászóláshoz
14 órával ezelőtt-kor Sir Thomas írta:

Altered Carbon: tetra! Megnéztem a sorozatot. Két nap alatt végigtoltam az egész évadot és le vagyok nyűgözve. Bladerunner, ugyan már., gyerekmese, csak a felszín. Ez wazzeg tisztán Eclipse Phase, még a kifejezések is megegyeznek (cortical stack stb.). A sorozat elképesztően jó, a legjobb scifi a BSG óta, totál kész vagyok, még párszor végig fogom nézni. És hogy miért? Mindazt, amit az elmúlt években az EP kalandok alatt meséltem, benne van baszki. Az összes ötletem! Olyan mélységei vannak a sorozatnak - sajnos a sztori miatt a többség nem látja, de ott van, csak figyelni kell - hogy az nem kifejezés. Ráadásul majd minden részben van jelenet, amitől felállt a hátamon a szőr, hogy úgy mondjam. Vagy az akció vagy a kúlság vagy egyebek miatt. Folytatni szerintem nem lehet. Ezen a szinten legalábbis nem hiszem. Elképesztően jó volt, 10/10.

Az EP nem véletlenül sorolja vel az AC-t, mint inspiráció, és az AC nem véletlenül repítette Morgant a kurrens SF írok krémjébe.

A folytatás meg, hát igen, érdekes kérdés. Az író egyetért veled, mert a többi könyv teljesen más környezetben játszik, gyakorlatilag a főszereplőn kívül mindenkit eldob. Újabb és újabb aspektusait bontja ki a világnak, a második military SF jelleggel, a harmadik meg... hát azt nehéz megfogalmazni, jobban rámegy a szociális következményekre a kevésbé extrém végeken, tehát hogy éli meg egy mindennapi ember ezt az egészet, aki nem szupergazdag és nem teljesen csóró.

Sir Thomas kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Ready Player One: Jó kis film volt. 3D-ben abszolváltam, de csak kényszerből, hiszen már megfogadtam, hogy vagy legalább iMax, vagy inkább 2D. A digitális 3D nyilván alig valamit adott az élményhez, ellenben sokat rontott az összélményen. Mindegy, térjünk vissza a filmre. A felszínen tehát elégedett voltam, mégsem lesz maradandó az élmény, amit a mozi után el is kezdtem magamban elemezni. Pedig elsőre úgy tűnik, hogy minden rendben van: szuper rendező/producer (Spielberg), elképesztő látvány, alapvetően jó vezető színészek, szívünkhöz közvetlenül szóló zsáner, kismillió geek utalás - mind közvetetten, mind egyenesen arcba, szóval mi kellhet még? Hát ja... az egész azonban valahogy mégis üres, mégsem áll össze. De lássuk miért...

  1. Iiiirtózatosan sablonos, semmitmondó főhős karakter. De most tényleg... Az utolsó kis mellékszereplő is izgalmasabb..
  2. Az ellenfelek agyatlan, amatőr megközelítése. Ez most komoly, hogy a világ legnagyobb cégének nincs normális, bevethető security csapata? De ok, nincs nekik. Vajon mennyi időbe kerülne bérelni egy profi csapatot? 1 napba?
  3. A karakterek teljesen hiteltelen megjelenítése. Egyetlen karakter sem lelkesedik semmiért! Miért???? Nincs a Földön olyan geek/nerd, aki ne vigyorogna el kb kismilliószor a film nézése közben önkéntelenül... de a színészeknek szerintem megtiltotta Istvánbá, hogy valós, hiteles (értsd: a háttérhez és a helyzethez méltó) reakciói legyenek. Mi van gyerekek... nem lehetett volna legalább a legnyilvánvalóbb esetekben vigyorogni egyet vagy valami? De most komolyan... a varázsige hallatán egyszerűen nem hiszem, hogy bárki közülünk (mármint azon kevesek vagy sokak köre, akik értik az utalást) képes lett volna fapofával reagálni erre. De persze Art3mis-nak arcizma sem rezdül. Ne már... annyira hervasztó... Én még kiolvasni sem tudtam volna, pedig bármikor fel tudom mondani (valszeg hibásan, de nem ez a lényeg, vagy éppen ez a lényeg, nézőpont kérdése).
  4. Mondanivaló... Nos, az nincs, illetve ami van, az nagyon izzadságszagú és tökéletesen céltalan ebben a popkulturális körben. Miért nem lehetett felvállalni valamit, ami hitelesen illeszkedik a karakterekhez? Wazeg, a karaktereink mind geeekek, akik meg akarják menteni a világot!!!! 
  5. Az igazi célközönség az, aki értékelni tudja mindazt, amit ide összehordtak (rengeteget dolgozhatott rajta a csapat), viszont a film tartalmilag nem nekik szól, nem őket mutatja be, az egész csak díszlet, nincs tartalom. 

Összegezve valahogy üres az egész, laborszagú, nem maradandó. Nem kell mondjam, hogy mekkora potenciál volt benne, sikerült elkefélni, de nagyon. Kommersz. Sajnos.

7/10, de csak azért mert, többszörnézős a rengeteg utalás miatt, amit még ki akarok vesézni benne... Na és a látvány is elképesztő. Nyilván ellentétnek tűnik az első mondatom a további kifejtéssel, de ez jól mutatja, hogy minél tovább gondolkodik rajta az ember, annál gyengébb a film.

Link a hozzászóláshoz
On 3/14/2018 at 18:22-kor Sir Thomas írta:

Altered Carbon: tetra! Megnéztem a sorozatot. Két nap alatt végigtoltam az egész évadot és le vagyok nyűgözve. Bladerunner, ugyan már., gyerekmese, csak a felszín. Ez wazzeg tisztán Eclipse Phase, még a kifejezések is megegyeznek (cortical stack stb.). A sorozat elképesztően jó, a legjobb scifi a BSG óta, totál kész vagyok, még párszor végig fogom nézni. És hogy miért? Mindazt, amit az elmúlt években az EP kalandok alatt meséltem, benne van baszki. Az összes ötletem! Olyan mélységei vannak a sorozatnak - sajnos a sztori miatt a többség nem látja, de ott van, csak figyelni kell - hogy az nem kifejezés. Ráadásul majd minden részben van jelenet, amitől felállt a hátamon a szőr, hogy úgy mondjam. Vagy az akció vagy a kúlság vagy egyebek miatt. Folytatni szerintem nem lehet. Ezen a szinten legalábbis nem hiszem. Elképesztően jó volt, 10/10.

Egyéb sci-fi az utóbbi időből...

 

Hm, mar szemezek vele egy ideje, akkor nekiallok most hosszu hetvegen :) Mast ugyse fogok tudni csinalni. 

Link a hozzászóláshoz

Mostanában látottakról, de csak egészen röviden...

Avengers: Infinity War - elismerem, elég jó volt. Kötelező darab, de nem lesz annyira maradandó, mint az első rész. 8/10

Lost in Space sorozat - ezt sikerült kicsiknek belőni. Szerintem elcseszték, túlságosan a 10 évesekre koncentráltak, így fájdalmasan sablonos és kiszámítható az egész. Ezt úgy értem, hogy még az átlaghoz képest is... Csalódás. 3/10

Ash vs Evil Dead sorozat - Ha nem szerettem volna ifjúkoromban az eredeti filmeket, akkor bele sem néztem volna. Ez is kicsit bárgyú lett sajnos, kár a ziccerért, mert a stílus, a látvány, a színészi minden, teljesen ott van a szeren. A forgatókönyvíró viszont egy gyenge kettest kap, ennél többet vártam volna. 5/10

Kodakchrome - meglepetésfilm, nem vártam semmit tőle, de tetszett. Még van egy kis mondanivalója is.  6/10

Beyond Skyline - örültem a folytatásnak, mert nagy meglepetés volt az első film. Ez sajnos messze nem olyan jó, mint az előd, de sok rágcsával egynek elmegy darab. Iparosmunka, elég bugyuta is, ne várjunk tőle sokat.  3/10

Happy - Kicsit absztrakt kombó (mesefigura, groteszk misztikum, vérengzés), de megéri azt a pár órát, már csak a gondolatkísérlet okán is. Nem mondom, hogy überprofi munka, volna mit csiszolni rajta, de összességében jól megkomponált darab. Látvány is jó, sztori is jó, színészek is rendben vannak. Kevés stíluskeverés van, ami érdemes a néző figyelmére. A született gyilkosokhoz (romantika, groteszk, vérengzés) ezért inkább ne is hasonlítsuk, de azért becsülettel próbálkoztak. Leül, megnéz, elgondolkodik. Pont. 7/10

Link a hozzászóláshoz

Upgrade: 2018 szerintem eddigi legjobb CP filmje. Porgos, de egyszeru tortenetvezetes, mindenfele tulsagosan mely dologtol mentesen, ami kulonosen elvezhetove teszi, mindezt mindossze nehany szereplovel. A trailert a film utan neztem meg, hogy feltoltsem ide, de lelo tul sok reszt szoval nem javaslom. A plotbol ennyit javaslok: "A brutal mugging leaves Grey Trace paralyzed in the hospital and his beloved wife dead." Ez mar adja magat egy jo kis bosszu alapu tortenetvezetesu filmhez, vagy megse?

A filmben van egy-ket olyan technologiai veszelyeket bemutato resz, ami mar jelenleg is gondot okozhat, hogy ezek kozul az egyik megvalosulasan is dolgozok a mindennapjaim soran, igy a szemelyes technologiai kapcsolat keltette kerdesek miatt is erdemes volt megnezni. 

:gonosz:

tetra, Con Salamander és Bitschak kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Hát, nem tudom a könyvekben mi van, mert úgy ítéltem meg az első könyv után, hogy ez azon kivételek egyike, ahol a tévés adaptáció magasan veri az írott verziót, de egyelőre nem nagyon jött EP érzés. Persze, utaznak az űrben, de nem disztópikus egyáltalán, a protómolekulát leszámítva teljesen realisztikusra próbálják venni a figurát.

Link a hozzászóláshoz

Rég nem jelentkeztem be, pedig elég sok filmet láttam... Sebaj. A legfrissebb élményemet osztom meg.

Maniac (Netflix, 2018) 

Régebb óta kerülgettem ezt a minisorozatot. Jonah Hill egy jópofa figura, vannak remek alakításai és hát vannak középszerűek is. Szerintem. Emma Stone-t még kevésbé kedvelem, engem sem az oroszos arca, sem a játéka nem fogott meg különösebben eddig. Nem tudom, miért hájpolják annyira. Szóval nem voltak különösebben jó megérzéseim a filmmel kapcsolatban, de a bemutató az tulajdonképpen érdekes volt, hát végül belevágtam. És meglepett a film. Elborult, de még épp elviselhetően így gyakorlatilag egy szusszra megnéztem a 10 epizódot. Nem véletlenül, ugyanis a film menet közben beszippant és onnan nem is ereszt. A kezdeti nehézkes indulás után teljesen jó tempóra vált, finoman adagolja az őrületet, az idiotizmust, a misztikumot, a fordulatokat. Mesterien bánik a visszatérő karakterekkel, áthallásokkal és egy csomó apró finomsággal, ami különleges élménnyé tehet egy amúgy minimálbüdzsés filmet. Nagy látványt senki ne várjon, kifejezetten minimalista a sorozat, de a részletekben ott egy csomó kis adalék, ami a jó megfigyelőnek aranyat ér. Nem nagyon tudnám besorolni a stílusok közt, egy 80-as évek szájensz fiksönnel kevert, elszabadult Májkel Krájton keverék vagy nem is tudom. A lényeg? Jó a film, asztali kampányba ültetésért kiáltanak bizonyos elemei, régi dolgokat/elméleteket újszerűen világít meg pár esetben, szóval összességében nagyon tetszett. A pontozásnál bajban vagyok, mert egy kissé megosztó a film, hullámzónak is mondhatnám a minőséget, de mégis lebilincselt és nem tudtam időben lefeküdni (már megint), mert muszáj volt befejeznem. Legyen 7/10.

Link a hozzászóláshoz

Kijött a Punisher új évada pénteken. Talán 13 rész, a hétvégén végignéztem, megérte. Még  vagy 100 rész simán jöhetne, mert a marvel sorozatok közt messze ez viszi a prímet. A Daredevil utolsó évada elég nagy csalódás volt, pedig korábban az volt a kedvencem, de sajnos teljesen ellaposodott, végeláthatatlan unalommá vált az is.  Frank Castle konzisztens karaktere megunhatatlan még akkor is, ha egyébként ez az évad nem igazán vezetett sehonnan, sehová. Kezd meglátszani, hogy az írók a Defenders-ig jutottak a sztori ívében és most nem igazán tudják, merre kellene továbblépni. Jönnek az iterációk, a belassított történet-szálak és a moralizálás, mert hát valamivel ki kell tölteni a játékidőt. Szerencse, hogy a Punisherbe jut ebből a legkevesebb, így még  ezekkel a buktatókkal is messze az átlagsorozat szintje fölött van.  Mondjuk ehhez az is kellett, hogy tökéletes Frank Castle-t találtak Jon Bernthal személyében, akit már ugye a Walking Dead-ben is megszerettünk. Érdemes tehát ráhangolódni "'attaboy" és lehet számolgatni a frag-eket. :)

Az viszont sajnos elég fájdalmas, hogy a Netflix leállította a Marvel sorozatokat, valószínűleg szegény Punisher volt az utolsó. Talán még kijön egy Jessica Jones évad, de a Luke Cage, Iron Fist és Daredevil sztori már biztosan nem megy tovább. Pedig Luke Cage igazán megérne még egy folytatást. Na de hát ez van, örüljünk, hogy ennyi tartalmat kihoztak ebben a pár évben, ez is valami.

 

Link a hozzászóláshoz

Mirage (2019): Spanyol film, angol szinkronnal és felirattal Netflix-en. Átlagos időparadoxonos filmnek tűnhet elsőre, de kifejezetten jó a történet és a megvalósítás.Semmi csicsa, semmi csúcs látványvilág, ellenben elgondolkodtató, pár remek fordulattal nem ül le a végére és kifejezetten szórakoztató film. Ajánlom.  7/10

Sajnos a trailer sokat kiad a filmből, annyira nem ajánlom, ha vkit igazán érdekel a film.

 

Lozartan kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Synchronicity (2015): Mintha csak a 3 éve mesélt Chutulhu ötletem lenne, ez a minimalista sci-fi jól belemászik az időutazás és a párhuzamos dimenziók elméletébe... Annyira, hogy első látásra nem is tudtam követni. Ez nem kicsit lett bonyolult. Huhh. Nem semmi. Valószínűleg 2-3 alkalommal meg kellene néznem, hogy felfogjam, de sajna annyira azért mégsem jó a film. Így valószínűleg nem nézem meg újra és elszalasztok a lehetőséget, hogy teljesen felfogjam. C'est la vie. Azoknak javaslom, akiknek jó magas az IQ-juk, hátha valaki meg tudja fejteni nekem, hogy mi, miért, milyen sorrendben és hogyan történt ésatöbbi. Bakter, ez most kifogott rajtam...  Az ember hiányolja az agyas filmeket és tessék, itt van egy, ami durván magasra teszi a lécet. Előre szólok, hogy ha elsőre érthetőnek is tűne, akkor nagyon nem fogtad fel... :) 5/10

 

Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Az angolnyelvű wikipedia oldal az ír filmipar horrorfilmjeként határozza meg,de szerintem inkább egy misztikummal áthatott thiller vagy dráma.  Remek jellemrajzokkal kísért színészi játék,értelmes történet amely végig leköti a nézőt,kiváló befejezéssel.Mindenkinek nyugodt szívvel tudom ajánlani.Részemről értékelése legalább 8/10.

 

 

Link a hozzászóláshoz
On 2020. 05. 18. at 9:31-kor Sir Thomas írta:

Rég írtam ide.. talán majd folytatom, de most nem filmbemutató jön, hanem csak egy jelenet. Egy göngyszem egy amúgy középszerű filmben. Zseniális, asztal alá estem a kuncogástól... Annyira váratlan volt, hogy vissza kellett néznem, mert nem jöttem rá a első pillanatban...

Ezen besírtam. :mrgreen: :hiszti:

Sir Thomas kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...