Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Filmek, csak óvatosan!!!! Lehet hogy lelőjük a poént!


Necromancer

Hogy tetszett a Hobbit?  

69 szavazat

  1. 1. Hogy tetszett a Hobbit?

    • Nagyon tetszett!
      38
    • A konyv jobb!
      14
    • Csak egy ujabb fantasy film...
      6
    • Nem tetszett.
      2
    • Nem fogom megnezni.
      0

Ez a szavazás le van zárva, új szavazatok már nem érkezhetnek.


Recommended Posts

Sziasztok!

A Shógun-t négyszer láttam negyvenszer olvastam, a Szellemkutyát ötvenszer megnéztem... Imádom a régi japán történeteket! A nyolc szamuráj legendája is jó és megkapó. A Kuroszava filmek meg egyenesen fenomenálisak! Valahogy varázsos hatása van az emberre ez a másként gondolkodás, ahogy a japánok csinálják. Viszonyuk a halálhoz igencsak romantikus. A szó irodalmi értelmében :) Moziba sajna nem jutok el, de meglesz dvd-n. Már nem kell sokat aludni...

Link a hozzászóláshoz

Spartas, én szintén imádom a japán tradíciókat és kultúrát megmozgató filmeket. Ez "Az Utolsó Szamuráj" is nagyon jó film lehet, még a mesterem is azt mondta, hogy teljesen élethű, nagyon jól megcsinálták a harci jeleneteket is, semmi kamu nincsen benne, amit ne lehetne tényleg megcsinálni. Oké, persze, hogy az olyan jeleneteket igazi harcművészekkel forgatták.. de a főszereplő Tom Krúz (alias Dark Cz :lol:) csak színész, mégis egész élethűen játszott a harci jelenetekben is (igaz, ez neki több hónapos-éves felkészülést igényelt csak a kardforgatás tanulására és a japán kultúra tanulmányozására).

Link a hozzászóláshoz

Na akkor most kibújik belőlem a kisördög :twisted: .

Ad 1:A Mátrix-saga (szówitzeket mellőzni!) lényegéről az alábbi címen lehet egy kis esszét találni: http://freeyourmind.uw.hu

Ad 2: PJ azért vágott ki bizonyos lényeges jeleneteket, mert akkor a GyU-AKV legalább 4 órás lett volna, viszont ezen jelenetek a 4lemezes DVD-n hótziher rajta lesznek, úgyhogy lehet megint arcunkat nyúzva várakozni még egy darabig... :D Aztán majd persze leszedni netről v. haveroktól lenyúlni :wink: .

Link a hozzászóláshoz

Sajnos láttam, de minek ???

Ez a 'Pál utcai fiúk' inkább szólt a felnőttek problémáival mint a gyerekről. Ebben a filmben ráadásul nem is láttam a gyerekeket játszani, labdázni meg ilyenek, hanem mindig a 'Grund'ot építették, vagy pedig kémkedtek. Viszont a harc az szvsz nem volt annyira rossz, ahogy Silvester Stallone módjára betörték az ajtót :)...

Link a hozzászóláshoz

Ugye...bár azt mondják, hogy filmes szemmel nézve, nem volt elég összeszedett, nem annyira, mint a Valami Amerika. Én egy olyan előadáson voltam, ahol egy csaj beszélt róla, és utána a rendezővel is találkozhattunk volna, de nem volt ídőm, szóval az a nő azt mondta, hogy kritikusi és filmes szemmel nézve nem a legjobb alkotás.

Link a hozzászóláshoz
Venes: ez igaz, mert en is lattam mar sokkal jobb filmet, de rosszabbat is, de azert ez jobb volt, mint sok masik

Magyar film volt, és ezt jól hozta. Szinte minden fimnél végig kell gondolni hogy minden nyelven jó legyen, az eredeti poénok angol nyelvre és amerikai kultúrkörre épülnek, nem minden jön át, a Magyar Vándor az magyar film, nekünk szól, nekünk szólnak a poénok, a képek, és ezért jobbnak is kell lennie mint sok más filmnek, és a téma is hálás, nagyon sok lehetőség van benne, és ebből eleget használt ki ahhoz a film, hogy az átlag néző jól szórakozzon. De mind a poénok, mind a történet egyszerű.

Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem!

Az utobbi időben egy film teljesen felforgatta az egyszerű emberek lelkivilágát. A passió meglehetősen látványos filmre sikerült. Kiváncsi vagyok ti mit szoltok hozzá, de csak szigorúan filmes szemmel, nem érdekelnek vallási viták.

Az én véleményem, hogy Jézus kb 3* elvérzetvolna az ütleg után ennyi idő alatt, ha ez valóban így történt meg, ha egyáltalán megörtént.

Még 1 kérdés mért a tenyerén verték át a szöget? Mármint a filmben. Ha egy ilyen filmet akarok csinálni Mel hejében kicsit utánna jártam volna a részleteknek, mert lehet hogy én tudom rosszul de a tenyér nem feltétlen bírja el az ember súját, ezért a csuklót ütik át. Még valami: ha az eget filmezem megvárom amíg eltünnek a vadászgépek... :roll: 8)

Link a hozzászóláshoz

Én még nem láttam a Passiót, de akkora porfelhőt kavart, hogy nem szabad kihagyni. Majd utána nyilatkozom. :)

Ami mostanában nagyon tetszett film : Az utolsó szamuráj.

Ami mostanában fog bejönni (április 29, ha jól emléxem) és érdekel : Kill Bill Vol.2

remélem, beváltja a hozzá fűzött reményeimet.

Üdv,

TAO

Link a hozzászóláshoz

A Trója érdekel...az Underworld-?t meg már vagy 1000 éve láttam, mert a neten nagyon hamar fent volt és letöltöttük.

Elkezdtem nézni a Passiót, de valahányszor belekezdek, nem tudok 5-6 percnél tovább menni, az elején sokáig elmentem, de a korbácsolos résznél leragadok.... Ha nem Jézussal csinálnák akkor könnyedén bírnám, de így mégis máshogy nézi az ember. Mert ? értünk tette, és ez a tudat ott lebeg az ember szeme elött.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...