Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Karakteralkotás


Recommended Posts

Szép jó reggelt!

Egy kasztnál le van írva, hogy keményített bőrvértet használ (2es MGT), de nem kap vértviseletet. Ez esetben folyamatosan számolni kell a képzetlen fegyver használattal? Ha jól emlékszem, akkor szabály szerint, ha nincs alapfokú vértviselete és MGT-s vértet használ, akkor az járna minden fegyverre.

Link a hozzászóláshoz

Köszi a választ Tetra. :)

Alapesetben tudom, hogy csak az anyanyelv, de mivel nem volt megemlítve ezért gondoltam rákérdezek hátha máshogy van. :)

(Pl.: Most volt nemrég a kalandorkrónikás verseny melyen külön fel volt tüntetve, hogy anyanyelv 5-ös plusz közös 4-es. Ez pedig szükséges lehet, mert elég gond lenne, ha a megbízónkkal sem tudnánk már alapból beszélni..:D)

Link a hozzászóláshoz

Altalaban anyanyelv 5, közös 4 szokott lenni az alapfelállas, de ez Con Salamander vagy Ceripapa hatásköre megmondnani

off kezdö korunkban esett meg: igen elég kínos amikor a KM mondja hogy ezt olvassátok a hirdetö táblán:...ügyes embereket keresünk a következö küldetésre.... A megbízást így kapta volna a csapatunk. A csapatból egy valakinek volt csak olvasása ,de ö meg nem beszélte a nyelvet ,amin az megbizatás íródott. :) off vége.

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Az előtörténet pontozva-díjazva nem lesz, viszont kellően jó előtörténettel kaphattok pluszokat. :) Felszerelést, Szintet, képzettséget, amit indokoltnak látunk.

Üdv!

Ez egy jó ötlet... :) kissé szubjektínek érzem... :) lesznek a mesélők között kialakított egységes irányelvek erről? vagy minden KM ad hoc, önállóan kezeli? :)

Link a hozzászóláshoz

Cs: köszönöm a választ!

Máris itt a következő kérdésem... :) mert ellentmondásosak számomra az információk:

1. a karakteralkotás szerint a már megvásárolt tulajdonságpontokhoz nem adódnak hozzá a faji módosítók (vagyis már a faji módosítókkal korrigált értéket veszem meg, így lényegében "lehúzom" azokat az emberekhez és mondjuk az +érték, amit kapott volna az a faj Tp ára), és csak a faji maximum tekintetében veszem figyelembe, pl. egy dzsenn harcos intelligenciája lehet 20-as)?

példán szemléltetve megveszem a 145-os tulajdonság értéket 800 Tp-ért egy dzsenn fajú karakternek, akkor lényegében csak 143-pontot fizettem ki, mivel +2 jár az intelligenciára

2. a fórum karakteralkotás részében foglaltak szerint (Ceripapa, 2010.10.21) megveszem a tulajdonságértéket a megfelelő Tp-ért... és utána adom hozzá a faji módosítót?

példán szemléltetve: megveszem a 145-ös értéket a dzsenn karakteremnek 800 Tp-ért, és aztán adom hozzá a +2-t az intelligenciájához (aminek a maximuma még mindig 20-as)

melyik változat él?

Link a hozzászóláshoz

CS: kösz az újabb választ... akkor a karakteralkotás az alap... :)

ami azt jelenti, hogy ahol a halmozott faji módosító pozitív, ott a fajért is fizetni kell (amund +4, dzsenn +2, khál +5, wier +1), ahol negatív, ott kvázi visszakap (törpe -1, udvari ork -2)... :) ellensúlyozandó, hogy a faji maximumok magasabbak, illetve alacsonyabbak lehetnek... :)

Aion: nem nyert! :-PPP az első változat él... :)

Link a hozzászóláshoz
Cs: ha már a másik oldalon kérdezted, hogy mi a helyzet a végeken... akkor itt jelzem, hogy én biztosan kések az előtörténetemmel (és a karakteremmel) egy pár napot... lényegtelen, hogy milyen okok miatt... ezért egyúttal meg is kérdezem, hogy mi a büntetése annak, akinek a záloga a kezemben van... vagyis a karakteremnek? ;)

Mi más lenne? Halál.

Link a hozzászóláshoz
Cs: ha már a másik oldalon kérdezted, hogy mi a helyzet a végeken... akkor itt jelzem, hogy én biztosan kések az előtörténetemmel (és a karakteremmel) egy pár napot... lényegtelen, hogy milyen okok miatt... ezért egyúttal meg is kérdezem, hogy mi a büntetése annak, akinek a záloga a kezemben van... vagyis a karakteremnek? ;)

Mi más lenne? Halál.

mondhatni tökéletes... :) akkor majd pontozóbíró leszek... és járom körbe a csapatokat... és élvezem a hangulatot... :)

Link a hozzászóláshoz
Csak nehogy BoB legyen a vége Catsmile :)

Valaki nem tudna nekem ma S.O.S Rúna I. évf. 3. számmal szolgálni?

Hálára kötelezne..

Köööööszi :)

Felon: ööö... BoB? ;) az mi? ;) hagy ne kelljen utánakeresnem... :)

ha adsz e-mailt, meg elárulod pontosan mi kell, akkor áttolom... bár valahol fent van a neten is... :)

akkor a linket is átküldöm... :)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...