Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Versenymodul - Előre gyártott karakterek


Recommended Posts

Tavaly voltunk egy versenyen választható karakterekkel: siralmas volt, eddigi egyik legrosszabb élményünk minden szempontból. Nem hiszem, hogy egy szerepjátékos találkozón ilyesmivel kéne magunkat az egyenlő esélyek egyébként teljesen hamis nyugalmába ringatni. Ahogy közhely, hogy egy csapaton belül egy szerepjátékos ülésnek nincs nyertese, úgy nem hiszek abban, hogy egy ?szerepjáték versenynek? lenne igazi nyertese ? leszámítva a legjobb szerepjátékos címét.

Ellenben szívesen látnám az új kalandban a csapatok közti interakciót.

Link a hozzászóláshoz

Na most az, hogy siralmas volt nem sokat mond el arról, hogy miért volt az. Ha jól elkészített, változatos karaktereket tudnak felhozni (sirtomék versenyén pl elég jó, érdekes karakterek voltak, karakter alatt személyiséget értve) akkor nagyon jó tud lenni az, én kifejezetten szeretem az ilyet.

Lehet gondolkodni több teljesen kidolgozott csapatban, vagy egy szövevényesebb kapcsolati hálóban, de ha igényesen van elkészítve akkor mindenképpen jó.

Owden és Dorani magiszter kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Igen, ez engem is érdekelne, mivel én 2 éve voltam egy BME-Schöneherz által szervezett verseny UTK és ETK alatt.

Általános hibák: Harcértékbeni elszámolások +/-20, Kpbeni elszámolások 20-50.

A karakterek képzettségei amiket ingyen megkapott volna kp-ba kerültek.

És persze ez az ETK részre vonatkozik.

Modul az most mellékes, a karakterek kidolgozottsága messze nem közelítette meg a színvonalat.

Na most az, hogy siralmas volt nem sokat mond el arról, hogy miért volt az. Ha jól elkészített, változatos karaktereket tudnak felhozni (sirtomék versenyén pl elég jó, érdekes karakterek voltak, karakter alatt személyiséget értve) akkor nagyon jó tud lenni az, én kifejezetten szeretem az ilyet.

Lehet gondolkodni több teljesen kidolgozott csapatban, vagy egy szövevényesebb kapcsolati hálóban, de ha igényesen van elkészítve akkor mindenképpen jó.

Sir Thomasék által szervezett bármilyen szerepjáték versenyen ( Shadowrun/M.A.G.U.S ) a karakterek kidolgozottsága, egy színvonalat mutat más szervezők számára.

Owden kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Előregyártott karakterek: Ami egyfajta környezetben jól működik, az nem biztos, hogy minden környezetben jó. Érdemes átgondolnia a modulírónak, hogy mi a cél és ehhez milyen eszközöket szeretne felhasználni.

Az alábbi tényezők növelik az előre generálás igényét:

- modulkötöttségek (toroni bál, dorani varázslóiskola, kráni küldetés, khál törzs)

- improvizálás elkerülése (mert nincs rá idő, vagy mert a sztori logikailag nehézkes - pl: időutazás)

- kontroll (mert a mesélőnek nincs ideje/felkészültsége, vagy kevés a szervezők ideje, hogy ellenőrizzék a karaktereket)

- összemérhetőség (ha a szervezők ragaszkodnak a minél objektívebb pontozáshoz)

Értelemszerű, hogyha ezek a szempontok kevésbé fontosak, akkor nem feltétlenül kell vesződni az ilyesmivel.

Asszem ennyi, de ettől még se nem jobb, se nem rosszabb egyik a másiknál.

Dorani magiszter kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Leválasztottam az NYT-témáról, mert igen érdekes kérdés, de nem oda tartozik.

Véleményem egyezik a többségével: ha színesek, "élhetőek" a karakterek, akkor az előre gyártott karakterek nagyban megkönnyítik a pontozást, és a mesélést is. Minden KM ismerni fogja a karaktereket, és pl. attól sem kell tartania (legalábbis, ha jól játszanak), hogy szétcsúszik a party vagy esetleg egymást gyilkolják, ha ez a koncepcióban nem szerepel. Valójában voltak már olyan megkötések a mi táborainkban is, hogy "ebből a főkasztból ennyi, abból annyi", emellett számos szabálykönyv- és kaszt-tiltással, és ez már elég közel áll hozzá. Persze, mindenki elképzeli, mivel szeretne lenni, és lehet, hogy csak olyanok közül választhat, amikkel nem tud játszani, ezért romlik a játékélménye, ez a karakterkészítők felelőssége. Igen vékony a határ a játékosnak már elég teret adó, mégis a versenymodulba beleillő, komoly jellemmel rendelkező karakterek között. Ha nagyon meg van kötve, az már gyakorlatilag "asztali színészet"-té megy át, ha nagyon laza, akkor pedig nem könnyít olyan sokat a dolgon. De ezek után is úgy gondolom, hogy akkor jó a fix karakteres verseny, ha az utóbbiba tartozik. Valamennyit könnyít, egyértelműen kizár bizonyos nem modulbaillő dolgokat, de ad teret is. Úgy tudnék elképzelni egy jó fix-karakteres versenyt, ha 5 fős partynak legalább 10 karakterből lehetne választania, és felmerülne pl. egy olyan, hogy választható képzettségek listája (ami a PPL-ben már szerepelt szabályszinten, és nem is rossz!) - gondolok itt arra, hogy eldöntheti például, hogy kétkezes harcot vesz fel, meg fegyverhasználatot, vagy nehézvértviseletet és pajzshasználatot, de ez csak a harc-része, a színesítés fontosabb: dönthesse el, melyik 2 szakmát birtokolja alapfokon, és azt, hogy kötelékből szabadulást és álcázást, avagy erdőjárást és vadászatot tanult... Nagyon sokrétűvé teszi a dolgot, tehát annyira már nem is fix rendszer. Remélem érthető a mondandóm, ez gyakorlatilag a szabad karakteralkotás, csak éppen "hátulról" közelítve.

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Szerintem szögezzük le, hogy ez csak elméleti vita és semmi köze pl. az idei modulhoz!

Én - ha rajtam múlna - nem lennék ennyire liberális a választhatóság terén. A tábor első napján a megnyitónál odahívnák minden öt fős csapatot és az előre kidolgozott 5(!) karaterből kisorsolnám, hogy mely JK melyiket viszi. Viszont CS ötletéből kiindulva, csak egy részletes előtörit, egy kasztot és egy tapasztalati szintet adnék nekik. Aztán ennek függvényében mindenki kidolgozná a statisztikáit estére. Leadná a KM-jének az meg 20 perc alatt átfutná, lehetne egyeztetni és másnap mehetne a buli.

Így részben megőriznénk a játékosok aszabadságát, de mégis könnyen összehasonlíthatóvá válna a teljesítményük.

Sztem! ;)

H.

Link a hozzászóláshoz

Már bocs Hulla, de szerintem ettől egyáltalán nem lenne jobban összehasonlítható. Pl: két harcos közt nagyobb különbséget lehet generálni, mintha más kasztból hozott, de hasonlóra gyúrt karakterrel hasonlítanád össze. Nem beszélve arról, hogy pont ugyanannyi karaktergenerálási kérdés merülne fel, mint most, viszont azt ott, helyben, korlátozott idő alatt kellene 100% tutira megválaszolni. Ezt nem tartom életszerűnek. Amellett pedig nem tudom, hogy az adott modul szempontjából mi értelme volna. A kaszt és a szint gyakorlatilag a két utolsó szempont, ami a modulnál megkötés lehet. De ez persze csak magánvélemény.

Az is igaz, hogy az előtöriben lehet befolyásolni, hogy mit tanult a karakter, de ezzel az erővel mindent meg lehet adni, csak a számértékeket hagyjuk a játékosokra. Ez mondjuk egy érdekes kombó... Hm... :he:

Link a hozzászóláshoz
Szerintem szögezzük le, hogy ez csak elméleti vita és semmi köze pl. az idei modulhoz!

Én - ha rajtam múlna - nem lennék ennyire liberális a választhatóság terén. A tábor első napján a megnyitónál odahívnák minden öt fős csapatot és az előre kidolgozott 5(!) karaterből kisorsolnám, hogy mely JK melyiket viszi. Viszont CS ötletéből kiindulva, csak egy részletes előtörit, egy kasztot és egy tapasztalati szintet adnék nekik. Aztán ennek függvényében mindenki kidolgozná a statisztikáit estére. Leadná a KM-jének az meg 20 perc alatt átfutná, lehetne egyeztetni és másnap mehetne a buli.

Így részben megőriznénk a játékosok aszabadságát, de mégis könnyen összehasonlíthatóvá válna a teljesítményük.

Ebből lenne aztán a "balhé". :mrgreen: Legalábbis egy kalandozók táborban, mert itt tradíció a szabad karakteralkotás. Mint modulíró, már azért is kaptam negatív visszajelzéseket, ha a hátteret - szabad kaszt-, faj-, képzettség-, érték- és felszereléskidolgozás mellett - úgy kötöttem meg, hogy az nem tetszett néhány játékosnak. :) Ha 90%-ban szabadon hagyod a karialkotást, akkor is lesznek olyanok, akik vadorkkal, kráni fejvadásszal vagy goblinnak akartak jönni, és pont nem jó nekik így.

Képzeld el, ha mind az öt karaktert megkötöd, ráadásul nem is választhatnak belőle, hanem random kapják... 14 éves játékos beszívja a gyerekeit elvesztett, megkeseredett, ám még élni akaró apaszerepet... kockadobálást utáló játékos megkapja a "csak csatabárdforgató képzettségem van" barbár tankot, kockadobáló játékos a boszorkányt, nem folytatom a sort, értitek. :)

Tapasztalataim szerint egy ilyen karakteralkotás a játékosok többségének szívás. Még akkor is, ha te/én/mi nyitottan állunk hozzá. Én például kihívásnak tekintem, és szívesen belecsapnék játékosként egy ilyenbe, de ha én kapok olyan karaktert, amilyennel nem akarok játszani, akkor én sem fogom élvezni. Ez egy 1 napos versenyen elmegy, de egy 4-5 napos táborban nem. És ez a lényeg.

Az a karakteralkotási rendszer természetesen nagy lehetőségeket hordoz magában modulírói oldalról (példa: Immemor c. modul évekkel ezelőtt egy zalai versenyen), de játékos oldalról nagy nyitottságot és toleranciát igényel. Előre be kell harangozni, hogy minden játékos tudjon a dologról, és csak akkor jöjjön a versenyre/táborba, ha beleegyezik a rendszerbe. Persze így is lesz negatív visszajelzés, nem lehet mindenkit kielégíteni. :roll: (Én azért megpróbálom. :twisted:)

Szűkkörű, vállalkozó szellemű játékosoknak kellemes, különleges játékalkalom lehet, de nagyon nem táborba való dolog szvsz.

Link a hozzászóláshoz

Igen én is úgy vagyok vele, mint az előttem szóló, hogy egy karakternek a legfontosabb eleme az a személyisége és, ha ezt megszabják akkor már nem biztos, hogy élvezhető lesz a játék vele.

(A legjobb példa a sorsolásos kiosztásra,ami eszembe jut: Egy bárd, aki szereti bolondítani a népet és mindig vidám. Na akkor ezt megkaphatja egy olyan aki nem szeretet sokat beszélni és akkor lőttek a szerepjátéknak.)

Nálam még az elmegy, hogy a karakteremnek megadják, hogy itt szülessen ott tanuljon stb.., de a személyisége az hadd legyen az én választásom, mert csak úgy tudom magam beleélni. ÚGy gondolom ez másoknál is így van. (Kivéve a már nagyon színészi tehetségek :D )

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én is úgy gondolom - bár ritkán játszom - hogy nem túl jó olyan versenyre menni, ahol előre elkészített karakterekkel kell játszanom. Attól persze még lehet egy olyan esemény is jó, voltam is ilyenen, de játszani biztos nem mennék, esetleg csak barátok miatt. Igaz, hogy a szerepjáték a nagykönyv szerint arról is szólna, hogy bármit el tudjunk játszani, kicsit belegondolva jogos is, ha ugyanabban a karakterben mérik össze magukat a játékosok, de azért nem kell minden ennyire az "igazságos verseny" jegyében rendezni. Én azt gondolom, egy játékosnak az az élmény, hogy ő találhatja ki a karakterét, ő dolgozza ki, és ő próbál helytállni vele.

Én KM-ként is jobban szeretem. Igaz, hogy az előre gyártott karakterekből könnyebb felkészülni, ismerem őket, meg valószínű, nem lesznek ellentmondásban a modullal, de ezeket egy pár korlátozás árán is el lehet érni, és a KM-nek is "szakmai kihívás" hogy akárkinek tudjon mesélni.

Szóval én a magam részéről a szabad karakterválasztást tartom jónak és követendőnek.

Link a hozzászóláshoz

Én játszottam már előre gyártott karakterrel, ugyan az csak egy egyalkalmas "Törpök vs elfek" játék volt, ahol a két szembenálló fél tárgyal egymással. Ki volt osztva, hogy ki hogyan viszonyul a másikhoz, mennyire akar békét, mennyire kötözködős, stb. És ahogy haladtunk, úgy szépen mindenki pont az előre kiosztott személyisége ellentétjét alakította ki, vsz. úgy illett az emberekre. Mert van, aki inkább "békekötő", van, aki kötözködni szeret jobban, szóval tényleg a személyiséget a legnehezebb átvenni. Ahogy Gildes mondta, ez inkább már színészi kategória.

Amúgy jó és érdekes volt a játék, ettől a "bakitól" eltekintve. Lehet, hogy idővel, gyakorlással már jobban megy ez a kiosztott személyiség.

Egyébként egy szerepjátékos ismerősöm azon is gondolkozott, hogy az milyen lenne, ha az érzelmi reakciókat is kockával dobnánk ki. Egy próbát az is megérne szerintem. :) Persze nyílván nem versenyen.

Link a hozzászóláshoz

Most nem tudok mindenre hosszabban reagálni, így csak arra fogok, ami már régóta böki a szemem.

Mindenki azt emlegeti, hogy színészet.. a színész az a személy, aki eljátszik egy szerepet, egy produkcióban. Előre megírt, szájába adott, kitalált mondatokkal él, nincs kiugrási lehetősége, nincs alkalma formálni a saját karakterének személyiségét, sem befolyásolni az események menetét. Az előre generált karakternek vannak statjai, pár mondatban (!!) meghatározott előélete, be van határolva persze, mert nem használhatod vele az Adron pap vazsijait, ha tolvaj van a kasztodnál, de attól még TE teszed élővé, és beleszólsz vele az események menetébe. Ez nem színészet, hanem szerepjáték. Még akkor is, ha a nagy átlag megrémül tőle. Már bocsánat ;)

Mindenki nézze meg a karaktereit, itt-ott az elfekvőket. Előző táboros, vagy otthoni, vagy akármilyen versenyes már használt JK-kat. Figyeljétek meg a statjaikat. Nem lesz túl sok eltérés bennük. Sőt, olyan is lesz köztük, ami csak előtöriben különbözik a másiktól.

Miért mondom ezt? Mert mindenki kézzel-lábbal tiltakozik az előre generált karik ellen. Pedig csak az van tőle elvéve, hogy kiszámolgassa az értékeit. A pár mondatos előtöriben nincs benne egy egész élet, a TE értékrended, a TE döntésed, hogy mit viszel bele abba a statjaival együtt még halott JKba. Neked kell elképzelned, hogy milyen lehet 8as erővel ha 16os az ügyessége, és mire képes a herbalizmus képzettséggel. TE építed fel magadban a játékosodat, csak nem úgy, hogy papírra veted a statjait, hanem visszafelé. Ha együtt csináljuk, akkor nekem is más fog életre kelni, mint neked, vagy egy harmadiknak. Pedig ugyanazok az értékek. Ebben is meg lehet látni a szépséget, ahogyan visszafele épül fel benned egy lény, érdekes élmény tud lenni :)

Persze erre még nem mindenki vevő, nem is hozzuk bele a táborba, nem szeretheti mindenki. Aki viszont rákap az ízére, az kuriózumként, kedvelt jóként gondol rá, nem pedig színészetként. Mert ez nem az.

A többire majd akkor reag, ha már nem köhögöm ki a tüdőmet minden második lélegzetvételemnél :S :)

Ja és még Ishinek.. ha kaptál karit, akkor a TE feladatod, hogy azt játszd, ami azon van.. az, hogy nem sikerül, az nem a játék hibája, hanem többtényezős történet. ;) Amiről viszont mi beszélünk, ott van legalább 10 karakter, amiből TE nyugalomban kiválaszthatod, ami hozzád a legjobban illik.. és akkor már nem mondhatod, hogy mert tök más, és nem sikerült kijátszani.. hiszen választhattál. Amúgy meg a szerepjáték szvsz pont az, hogy kijátsz olyant is, ami totál nem te vagy, ezt csináltam én most TTben az Adron pappal. Fura volt, de nagyon élveztem. :)

Link a hozzászóláshoz

Felon: most arról az "előregyártott karakterek" esetről volt szó, amikor nem választhatsz egy pool-ból, hanem kezedbe nyomják, hogy ez a te karaktered. Erre reagáltak a népek. :)

Ha választhatsz mondjuk 10 karakter közül, akkor már jobb a helyzet, de az sem felel meg mindenkinek. Lehet, hogy valaki nem talál benne egyet sem, ami fekszik neki, illetve a teljes szabadság híveinek az is túl erős megkötés. Ezért nem javasolt szerintem táborba, de egynaposokon megállja a helyét.

Link a hozzászóláshoz

TAO.. az előre gyártott karakterekről volt szó.. ez abból indult ki, h Hullával felhoztuk a másik témában, és én végig arról beszéltem, hogy lehetne választani, nem a másikról. Olyanban még nem játszottam. Nos, az is szerepjáték, a hsz-em fele ugyanaz, csak Ishinek mondom a másik felének felére, hogy mea culpa. :)

Aion.. a színészet sok minden más is.. tudom, mert egy időben annak készültem.. de itt most csak ez volt fontos a reagom szempontjából. Majd egyszer elbeszélgetünk a színészetről egy táborban, kíváncsi vagyok te hogy látod ;)

Link a hozzászóláshoz
csak Ishinek mondom a másik felének felére, hogy mea culpa. :)

Ez szépen hangzott. :D

Na akkor maradjunk annyiban, hogy egy "idegen" karakterhez idő kell, amíg megbarátkozol vele. Pl. én a tavalyi NYT előtt az udvari orkomon nagyon sokat gondolkodtam, olvastam a fajról (mellesleg nagyon kevés volt amit találtam róluk...) próbáltam elképzelni, milyen lehet vele játszani, hogyan érez, gondolkodik, stb, és ez jópár hétbe beletelt, amíg úgy éreztem, hogy sikerült vmit elcsípnem a karakterből, hogy kialakult egy részletesebb kép róla. Mert addig elég idegen volt számomra a faj is és a gladiátor kaszt is. Nem tudtam volna úgy játszani vele, ha egyszerűen csak a kezembe nyomják, hogy "nesze, játszd ki". Maximum azon a sablonos szinten, hogy otromba, síkhülye és csak ütlegelésre jó.

Persze aki már nagyon tapasztalt, szinte mindenféle karaktert kipróbált már, azzal más a helyzet.

(a színészkedés témához: egy jó színész beleéli magát a szerepébe és nem formálja át a személyiségét akaratlanul, mert úgy közelebb áll hozzá :P)

Link a hozzászóláshoz

Látom pezseg a nép, én meg sajna épp ilyenkor vagyok ritkán online. :(

Számítottam rá, hogy egy ilyen felvetés sokaknál kiveri a biztosítzékot. Továbbá tisztában vagyok vele, hogy ilyen feltételekkel - érdeklődés, kedv, bátorság(?) híjján - nem érdemes tábort szervezni. Valószínűleg soha nem is lesz ilyen!

Ezzel együtt szerintem ez az igazi kihívás, és itt lehet csillogtatni a szerepjátékos készségeket. (Vagy lehet, hogy csak én vagyok mazohista? :D ) Sokan vannak pl. akik brillíroznak egy bárddal, vagy egy bajvívóval, de igen megszenvednének egy udvariork gladiátorral. No de hát ez a kihíás, ez a verseny! Ismerek olyat, aki egész életében varázsló volt (az első karijától kezdve!). Szerintetek? :?

Amit ti mondodtatok az olyan, mintha a tájfutó versenyt mindenki mindig hazai terepen (lehetőleg szülőfalujának 2 km-es körzetében) szeretné letudni. Biztos ott érzi magát legjobban, felkészülhet rá, ismer minden patakmedret, de hol van akkor a kihívás?

Azt pedig vallom, hogy igenis egy ilyen körülmény teszi igazságossá a versenyt! (Más kérdés, hogy lényeges e verseny egyáltalán? Sztem, mondjuk nem!) Ha szerencséd van, persze behúzhatsz egy a személyiségeddel összhangba lévő karaktert.

Most kivétlesen sirThommal sem értek egyet. "Hogy ettől nem lesz összehasonlíthatóbb a teljesítmény". Azonos életúttal bíró csapatok, azonos viszonyrendszer a partin belül. Azonos jellemek, kasztok, fajok. A karigenerálásban még a számzsonglőrök is kiélhetik magukat (ha már őket ez élteti), mert a keret adott. Aztán majd a modul alatt (= azonos szituáció) eldől, ki mit képes kihozni a karakteréből és a csapattagok mennyire tudtak megfelelni az elvárásoknak.

Szóval tudom, látom, érzem keveseket motivál éppen ez, de mint írtam ez a magánvéleményem. Az én utópiám! :)

H.

Link a hozzászóláshoz

TAO a számból vette ki a szót. :D

Nekem nagyon bejön az adott karakteres, vagy x karakterből választós mesélés. De csak versenyen! 3 napra nem biztos, hogy mindenki szívesen játszana olyannal, amit utál, nem mer bevállalni, mert nem is, és egyéb okok miatt.

Ugyanakkor meg abban egyetértek Hullával, hogy érdemes egy embert mélyvízbe dobni. Max valami újat tapasztal. Sokszor nem is mernek új karaktert, új kasztot vagy fajt kipróbálni az emberek. Ez egy alap emberi természet, valamennyire félünk az újtól, vagy attól, hogy nem teljesítünk egy adott szinten, és jön a beégés. (Lehet csak én gondolom így, és én félek? :mrgreen: )

Szerintem nagyon izgalmas, és pontozást könnyítő, ha fix karakterek vannak. Ilyenkor látszik, hogy ki hogy szerepjátszik, ilyenkor jön ki minden. Mert egy általad 100%-ig ismert karaktert kijátszani már lehet nem nagy kihívás.

A lényeg, táborba saját karakter kell, mert nem csak versenyezni, hanem játszani is jönnek az emberek, és van egyfajta különleges varázsa a karakter alkotásnak, a koncepció kitalálásának.

Ha olyan karakterrel kell jönnie valakinek, ami nem tetszik neki, s a változást ki nem állhatja, akkor 3 rossz napot szerezhetünk az illetőnek.

3 napra saját, 1 napra kötött.

Link a hozzászóláshoz

Hulla: ha az egyik csapatban valaki olyan kapja meg a varázsló karit, aki még soha nem játszott vele, a másikban meg olyan, aki mindig azzal játszott, akkor pont hogy igazságtalanabb lesz a verseny. :) Szóval hogy gondolod ezt a karakter kiosztást? Előtte mindenkinek le kell írnia, eddig hány karaktere volt, és azok pontosan mik voltak? De lehetnek olyanok, akik már nagyon sok kasztot/fajt kipróbáltak - őket nem igazán lehet mélyvízbe dobni, mert nem lesz számukra annyira idegen a szerep. Akkor mi alapján lehet értékelni őket? Az nagyobb elismerést érdemel, aki most játszik először varázslóval, és mégis nagyon jól megy neki? De akkor a tapasztaltabb mondhatja, hogy ő is ilyen jó volt első alkalommal is...

Nem azt mondom, hogy rossz ötlet ez az egész kapott karakter dolog (sőt, én szívesen játszanék így próbaképp), de nem hiszem, hogy ettől lenne igazságosabb a verseny. Hacsak nem olyan szerepjátékról van szó, amit senki nem ismer semennyire sem.

Link a hozzászóláshoz

Egy versenyben nem a tapasztalat számít, hanem a teljesítmény.

Az olimpián se az számít, hogy ki mennyire készült fel előtte, mióta tolja az edzéseket, mióta öli bele élete minden percét. Annak a nyakába akasztják az aranyérmet, aki elsőként ér a célba. Senki sem kérdezi meg, hogy mennyi volt ebben a tehetséged, és mennyi a munkád. Vagy ha meg is kérdezik, nem akasztanak a nyakadba újabb érmeket ha az egyik vagy a másik túlsúlyban van. Ugyanazokat a feltételeket adják meg mindenkinek, és ugyanazt várják el mindenkitől.

Ergo ne takarózzunk azzal, hogy ki mivel játszott eddig, és miben jó. Mert akkor feltételeznünk kéne, hogy mindenki azzal játszik, amiben a legjobb. Pedig ez nem igaz. Én lehet, hogy sose játszottam volna tolvajjal, ha nem lett volna a választott karakterek között, és rosszul tettem volna. Mindenkinek ugyanaz a könyv állhat a rendelkezésére, és mindenkinek adott az is, hogy kiismerhesse a varázslót, ahogy a fejvadászt is. Miért kéne figyelembe venni, hogy eddig mivel játszott? Persze én még mindig a humánusabb, pár karakterből választható módozatról beszélek, és ott benne van a difi, hogy különböző csapatoknak nagyobb lesz az összetétel miatt az esélyük, de ez a sima karialkotásnál is fennáll.

Sok dolgot kell figyelembe venni egy verseny szempontjainál, de a kalandozósos táboroknál mindig is az volt és gondolom lesz is a fő szempont, hogy a többség jól érezze magát. Ettől függetlenül valóban nem lehet teljesen levédeni a difiket, a pontozás több tényező miatt sem lehet teljesen igazságos. Pusztán azért, mert emberek vagyunk, ahányan, afélék. Ha a verseny alapvető tisztaságát nézzük, akkor az csak és csakis akkor valósul meg, ha minden, de tényleg minden feltétel ugyanaz.

Egyébként Venes mondja jól, 1 napra nagyon jó a kötött, a hosszabbra pedig legyen saját, de attól még, hogy az embereknek nagy a szabadságvágya, és talán félnek is az ismeretlentől, a tények nem változnak. :) Minél kevesebb a különbözés esélye, annál tisztább a verseny.

Blasius.. ehhe.. szvsz ezt próbáld meg letolni az emberek torkán :) Előbb egyeznek bele a kötött karakterekbe, minthogy lemondjanak a verseny-mivoltról. Alapvető emberi beállítottság. :) No és maga a szerepjáték is erősíti ezt, hiszen életúton is kapol TP-t, ösztönző, és versenyhelyzetet szül, hogy előbb fejlődj, jobban és gyorsabban tedd, mint a másik. Ehhe, ez tetszett.. :D

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...