Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Könyvajánló


Recommended Posts

Én is ajánlok egy könyvet, ha már itt vagyok.

Azzal kezdődött a történet, hogy egy hete megláttam a Világ RPG híreinél Terry Pratchett életrajzát és elolvastam. Eszembe jutott, hogy az egyik régi Rúnában van egy Korongvilág modul. Előkotortam a polcomról, és olyan világot találtam benne, melyet érdemesnek tartottam további tanulmányozásra, úgyhogy gyorsan elolvastam Pratchett első Korongvilág könyvét, az 'A mágia színe' című művet. Õszintén szólva nem csalódtam. Engem sok helyen elgondolkodtatott, esetenként a homlokomra csaptam, és nagyon sajnáltam, hogy nem én találtam ki az olyan dolgokat, mint például a korong alakú világ vagy a nyolcadik szín. Pratchett mindezt kitűnően ötvözi a humorral, néhol mosolyogtatóan, másutt pedig olyan módon, hogy leestem a székről nevettemben. A könyv végére érve úgy találtam, el kell olvasnom minden hozzáférhető Korongvilág könyvet. Bárkinek ajánlhatom, nem fog csalódni benne.

Link a hozzászóláshoz

Mostanában sokat olvastam Vavyan Fable-t.

Humor és akció egyvelege jellemzi könyveit, és nagyon, nagyon jól szórakoztam minden esetben, amikor őt olvastam. Mindenkinek ajánlom figyelmébe a Halkirálynő sorozatot, vagy éppen a különálló Nászjelentést (2 kötetes).

A mindörök kedvenc könyvem viszont a Jégtánc marad. Ez egy teljesen szerelmi regény szvsz, viszont szintúgy át van szőve a fanyar humorral, és az akcióval, mint a Fable-könyvek általában. Aki szeret könnyed, nevetésre ingerlő szituációkat/történeteket olvasni, az semmiképpen se hagyja ki :)

Link a hozzászóláshoz

Hi!

Az egyik legjobb könyvet ajánlanám figyelmetekbe, amiben minden van amit acsak el tudsz képzelni és mégse találod zsúfoltnak, vagy érthetetlennek.

Sok intrika, vér, királyok, nemesek, kóbor lovagok, erotika, vadság, félelem, gyilkosok és fondorlatok, karóba tűzés és ez meg nem minden...a Mások is újra élednek.....brrrrr a hideg északon a Falon túl....

egy egyedi trilógia, amely díjakat nyert és hihetetlenül lenyűgöző...

és mindez Georg R.R. Martin kezei alól...

A trilógia részei sorrandben: Trónok Harca, Királyok Csatája, Kardok Vihara

Ez az egyik legjobb trilógia szerintem :D

Link a hozzászóláshoz

Ide sem írtam még, ami furi tőlem.

Még szerencse hogy visszaolvastam, mert majdnem leírtam ugyanazt mint kb 5 hozzászólással ezelőtt. :shock:

Arathornnak ajánlom figyelmébe Stephen Kingtől a Setét torony című, sorozatot, ha tetszett neki az Atlantisz gyermekeiben Ted Brautigen és az Alacsony emberek sárga kabátban sztorija. Vagyis a Setét torony inkább, egy eposz King bácsi tollából, és sokkal misztikusabb mint a másik könyve, de nekem a kedvenc történetem tőle.

Link a hozzászóláshoz

Nos...

Mindenkinek ajánlanám az egyik utoljára olvasott könyet.

Le Rernard - Eleven Chutulu. Ez a könyv attól tettszett, hogy úgy van megírva mint Sír Archibald Foxgate (Le Rernard) naplója, és azt is állítja hogy megtörtént. Szerintem a Chutulu-ból mindenki réjött hogy milyen stílusú a könyv.(Misztikus)

Link a hozzászóláshoz

Hüm.. hol is kezdjem :)

Umberto Eco: A rózsa neve.

Sok szép és jót hallottam felőlle, és nagyon izgatottan vettem először a kezembe. Aztán elkezdtem olvasni... Néha lelomboztak a hit okairól, fejtegetéseiről szóló monológok, és marhára untam néhány ilyen részt, ezért nem ajánlanám az éjszakába nyúlóan olvasóknak ezt a regényt. Ugyanis ezen részek - számomra - olyannyira monotonok és érdektelenek, hogy bizony sokszor leraktam, és nappal kellett folytatnom, mert majdnem elaludtam rajta. Mindezek ellenére érték van benne. Nem hiába mondják, hogy érdemes elolvasni, de azt sem hiába hangoztatják, hogy nehéz olvasmány. Oda kell figyelni minden kis részletre benne, mert lehet, hogy két oldal üres fecsegésnek tűnő fejtegetés után egyetlen pici mondatocska az, ami a kulcsszerepet hordozza. Krimi, nekem annak is tűnt :) Szokatlan, ezért nagyon tetszett. Meghökkentő, ami letaglózott, és együgyű megoldást kapott, amin elcsodálkoztam. A módozat, ahogy vége lesz, és ami a kulcs benne, az nagyon össze van rakva, és nagyon jó benne, a misztika teljes szerepet játszik, és a jellemeket is érdemes figyelni. "Nagyon be van rendezve", azt értem ez alatt, hogy minden kis részletnek van helye a rendszerben, és ez szimpatikus, de néhol idegesítő. Nekem nagyon tetszett a könyvtár titka, a titok együgyűsége miatti döbbenet, és maga az egész, mert valami emberfelettit sejtet. Amit aztán vagy megkapunk a végén, vagy nem. Kicsit elszomorodtam a végkifejlet viharos módja okozta teljes befejezésen, de mint a szerző írta... ez nem maradhatott ki belőle :)

Érdemes elolvasni, de semmiképpen sem úgy, hogy félvállra vesszük, és besoroljuk a tucatkrimik közé. Lehetőséget kell neki adni arra, hogy a helyzet magába olvasszon :wink:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A Rózsa Neve /lehet, hogy nem ide kellene írni/, de van filmben is!

Sean C. val és Christian S.rel-hát fenomenális, fordulatos! Ütős szóval nagyon jó! Eltudom képzelni milyen lehet a könyv!

De hát a könyvek:

Minden ami Raymond E. Feist, és Gorduinnal kapcsolatban van Supi!!

A Feist könyveket ajánlom minden fantasy fannak!!

Aztán Trónok Harca Trilogi szintén "zenész"!

Mágus könyvek jók csak kevés jeleneik meg!

Karnevál I-II., A Fekete Dalnok, Lörincz L. Lászlótól minden jöhet Ryeki Tüz és a folytatása szintén supi!

Ezüst Sólyom Karma, Rókakirály-ezek Feist müvek de nagyon jók!!

Link a hozzászóláshoz

Üdve!

Ide is hozzászólok már, hogy itt is fellelhetőek legyenek az okosságaim. Mindenkinek javaslom, hogy olvassa el Glen Cook-tól a Fekete Sereg és a Lappangó árnyak c. könyveket. Ez egy háromrészes dark fantasy sorozat első két kötete. Mostanság jelent meg a harmadik rész a Fehér Rózsa, amit három éve kutattam és most végre kiadták magyarul.

Egy fordulatos, izgalmas bár kissé szabadszájú és rendkívül cinikus dark fantasy könyvsorozatról van szó. Nagyon nem tudnék most semmilyen könyvet mondani, ami nálam übereli ezt a sorozatot. A Fekete Sereget, és a Fehér Rózsát viszonylag könnyű beszerezni, ugyanis az egyikből sokat nyomtattak, a másik meg most jelent meg. A Lappangó árnyakkal lehet gond, mert az egy kevés példányszámban nyomott kötet volt, de ha kell, akkor nagyon szívesen kölcsönzöm bárkinek.

Szóval csak ajánlani tudom.

Link a hozzászóláshoz

Líthas,

látom régen lett ebbe a topicba írva.

Szeretném mindenkinek ajánlani Henryk Sienkiewicz Quo vadis? című művét.

Főleg azoknak lesz érdekes akik érdeklődnek a töténelem iránt.

A történet Néró császár korában játszódik,és a keresztény hitt elterjedéséről szól.Én úgy fogalmaznék hogyan lett a buja,kéjsóvár rómaiakból hívő keresztények.

"... A kegyetlen uralkodó, aki a művészetek megszálottja, Róma felégetését sem tartja túl nagy árnak egy ihletett költemények megalkotásáért.Kezdetét veszi a város felgyújtásával vádolt keresztények üldözése,veszélybe sodorva a fiatal patrícius, Vinicius és a keresztény ligiai királylány, Ligia boldogságát.Vajon meddig fokozódhat Nero őrült tombolása?És mit tartogat a jövő Róma keresztényeinek?

Remélem sokan elolvasák majd... :D

Link a hozzászóláshoz

Hali everibódi.

Haver múltkor kezembenyomott egy könyvet,és azóta 3hét alatt 4könyvet olvastam el a sorozatbol ami nálam elég nagy teljesítmény;)

Szal amit kaptam: Sven Hassel - Fagyhalál.Sven Hassel német II.vh-s veterán(közkatona,nem tiszt),minden frontot megjárt a bűntetőezreddel kivéve az észak afrikait.

1,leírja a háborút önmaga realitásában és valóságában,ami már önmagában egy elég hihetetlen dolog.

2,ami engem jobban megfogott:az átlag katonák élete a háború során illetve mi mindent csináltak és mik történtek...pl.:harc közepén a senkiföldjén Sven bevetődik egy bombatölcsérbe és egy amcsi melett találja magát.1-2 pillanatig hüjén néznek egymásra majd az ami elkáromkodja magát és megkínálja cigivel.Isznak egymás kulacsábol(gin és pálinka),fényképeket cserélnek majd valamivel később mind2en viszamennek a saját oldalukra...és nem a saját történetét írja le hanem az osztagét,akikkel együtt volt.magáról szinte alig ír.Annak köszönhetően hogy a bűntetőezredben vannak minden poklot megjárnak...különleges (gyakorlatilag öngyilkos)küldetések az ellenség vonalai mögött,az előrenyomulás élén haladni,és utoljára visszavonulni.Ami a legmegdöbbentőbb:a náci és az orosz fanatikusok idiotizmusa.Továbbá volt pár jelenet amikor (szégyen vagy nem) majdnem elsírtam magam....és persze volt amikor röhögtem mint az állat:D

És aki azthinné hogy én most vmi neonáci vagy ijesmi vok annak idéznék a könyvből:

"Porta és Pici éppen egy fának támasztva a hátukat a dolgukat végezték a kezükben egy-egy újsággal.

Pici:jé az enyémen Hitler képe van.

Porta:az enyémen meg Sztáliné

Pici:jó ez az ujság,puhább mint a szokásos.Azon gondolkodtam hogy vajon hazaárulás-e ha Hitler képével törlöd ki a segged.

Porta hosszas gondolkodás után:azthiszem igen.

Pici:szerintem is...kár hogy csak fénykép volt"

Én mindenkinek csak ajánlani tudom akit egy picit is érdekel a téma.

üdv,

Link a hozzászóláshoz

Szal amit kaptam: Sven Hassel - Fagyhalál.Sven Hassel német II.vh-s veterán(közkatona,nem tiszt),minden frontot megjárt a bűntetőezreddel kivéve az észak afrikait.

Én mindenkinek csak ajánlani tudom akit egy picit is érdekel a téma.

Én is csak ajánlani tudom, én olvastam legalább egy tucatnyit a Sven Hassel sorozatból, és tervezem is megvenni egytől egyig az összeset!

szerintem ritka az olyan könyv, ami a vesztesek oldaláról mutatja be a háborút, és az összes mocskosságot, amit a gestapo és az ss elkövetett, a német közkatonák szemszögéből láttatja. a filmek, könyvek, játékok többsége mind a nyugati frontot sztárolja, pedig az orosz fronton sokkal brutálisabb harcok voltak, hiszen Sztálin ugyanúgy nem volt tekintettel katonák százezreinek életére, mint Hitler... maga a könyvsorozat elég durva háborús feelinget teremt, engem is ösztönzött az elolvasásuk néhány kreativ dologra.

Link a hozzászóláshoz
Líthas,

Szeretném mindenkinek ajánlani Henryk Sienkiewicz Quo vadis? című művét.

Én meg a többit :D

A kislovag, Tűzzel-vassal, Kereszteslovagok...

A Kereszteslovagok igazi vérbeli lovagos-teljesvértes-templomos rendes regény, abban az időben játszódik, amikor a templosok Lengyelország egyes területeire pályáztak, ebből lett pár háború. Szerelem, küzdelem, lovagi eszmék...

A kislovag és a Tűzzel-vassal pár száz évvel később, egy káosz peremén tántorgó Lengyelországba kalauzol, ahol lázadók, rablók, tatárok próbálják darabokra szakitani az országot. De a Köztársaság talpra áll...

Szerelem, küzdelem, kovás puskák... :twisted:

Link a hozzászóláshoz

jelenleg Ian Watson - Warhammer 40k univerzuma cimű veretes könyvét olvasom, már 1 hónapja :)

hát, odab@sz. eddigis érdekelt minden, ami WH40k, asztali játék, szerepjáték, pc stratégia, de ezzel a könyvvel, illetve I.W. stilusával és univerzumteremtő regényeivel és novelláival kapja meg az ember a WH40k alapját. erre épül minden, ami WH40k és nem Ian Watson.

KÖTELEZÕ.

(és beteg! ahogy megszületik egy elkorcsosult Föld, félig ember, félig gép szolgalelkekkel benépesitve, akik mocskot esznek, és évente egyszer látnak fehérjéből készült ételt loooool)

Link a hozzászóláshoz

Lájtos lányregény vagy jól átgondolt irodalmi műremek?

Új távlatokat nyitok magamnak, belekezdek (vagy inkább folytatom) az irodalmi látóköröm szélesítésébe.

Charlotte Brönte: Jane Eyre.

Meglehetősen vegyes érzelmekkel viseltetem iránta. Az eleje olyan nagyon Copperfield Davidos, a közepe annyira sablonosan igaz és filozófikus, a vége annyira megfakult lányregényes, hogy azt mondanám, minden benne van, és semmit sem mutatott. Rá kellett jönnöm, hogy túlontúl önző vagyok és boldogságcentrikus, és annyira nem tudok mélyen szántani a lelkemben romantikus mivoltom miatt erkölcsi énem rovására, hogy durva változás kezdett el csírázni bennem. Persze hülyeség lenne mindezt egy regényre fogni, de nagy szerepe volt benne Jane Eyre személyének. Létezik ilyen nő? Egyszerű hősnő, mégis több annál... szerintem olvasásra érdemes.

Link a hozzászóláshoz

Jane Austen: Büszkeség és balítélet

Mondhatni tipikus lányregény ez is, de valójában szvsz több annál. amikor olvastam a könyvet, valamint néztem a filmet, azon gondolkodtam, hogy miért fakult ki ennyire a világ? Mennyivel érdekesebb és élvezetesebb lehetett az, ahogy abban a korban az emberek tisztelték egymás érzéseit. Biztosan nem eshetett meg senkivel sem, hogy az utcán menve letaperolják.. Jane Austen bizonyos tekintetben hasonlít Charlotte Brönté-re. Valahogy kimondatlan marad rengeteg dolog, és a mai kor gyermeke hiányt érez, hogy a könyv vége nem csókkal fejeződik be, mint a lányregények általában. Talán a film megtekintése után rájöhetünk a lényegre: az arckifejezések, egy-egy érintés sokkal több élményt jelentett akkor, mint manapság egy csók. Erre gondoltam akkor is, amikor azt írtam: kifakult a világ. Az emberek nem képesek örülni az apró dolgoknak.. egyből a nagyra és fontosra várnak. Közben pedig elrohan mellettük az élet sava és borsa. A büszkeség és félreértés, félremagyarázás könyve ez, mindenképpen érdemes elolvasni, már csak különös nyelvezete miatt is.

Jane Austen: A klastrom titka

Cselekménye szinte egyenlő a nullával, mégis végig képes érdekes maradni. Befejezése váratlan, esetenként meghökkentőnek is mondhatnám, de nem teszem, mert annyira nem kiemelkedő. A regény korhű ábrázolása a Bath-ban telelő arisztokraták napjainak. A férjfogás művészetének, valamint a nősülés nyomán meggazdagodni szándékozócsapodár kapzsi embernek ábrázolása elénk tárja a mai világban is fellelhető lelki szegénységet. Híven bemutatja a gyermeki naivitás és tudatlanság, valamint mestekéletlenség következményeit. Egy délutános, frissítő olvasmány mindazoknak, akik érdemesnek tartják az irodalom ismeretét.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...