Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Könyvajánló


Recommended Posts

Szeretem azt az időszakot, amikor falom a könyveket.. ez a mostani is ilyen volt..

Ezúttal két sorozatra hívnám fel a figyelmet, ezek fantasyk.

Christopher Paolini - Örökség ciklus (Eragon, Elsőszülött, Brisingr, Örökség)

Ez egy olyan sorozat, melyben a küzdelem, az önismeret és a kitartás játssza a főszerepet. Egy parasztfiúról szól, aki talál egy követ. A kő később sárkánytojásnak bizonyul, és ezzel teljesen megváltozik a fiú élete, ahogy lassan a vállára rakódik a világuk megmentésének súlya. Alagaesia egy zsarnok elnyomó király uralma alatt nyög, aki több évtizeddel korábban eltörölte a sárkányok és a hozzájuk érzelmi és tudati síkon tartozó lovasaik által képviselt rendet, akikhez annó ő maga is tartozott. A kötetekben megjelennek a tündék, a törpék, valamint két másik faj is. Ez egy izgalmas történet, én nagyon szerettem. :)

Készült az első részből film is, ami egyrészt súlyos eltéréseket tartalmaz a könyvhöz képest, másrészt elképzelhetetlenül rossz. Ha valaki halott róla, vagy látta, ez ne tartsa vissza a betűfalástól!

Robin Hobb - Látnok ciklus (Az orgyilkos tanítványa, A király orgyilkosa, A nép orgyilkosa, Az orgyilkos küldetése)

Erről csakcsupán szuperlatívuszokban illik beszélni. Súlyosan veri a Gyűrűk ura trilógiát (mondjuk azt sokak szerint nem nehéz ;)). Élhető, izgalmas, jól felépített világban játszódik, ahol kétféle mágiatípust különböztetnek meg. Van a Mesterség, melyet mára már pusztán az uralkodó ház tagjai tanulhatnak ki, illetve van a világszerte elítélt Ösztön, mely állatokhoz való kapcsolódást tesz lehetővé. Ez utóbbi hasonló, ha jól emlékszem, mint a Trónok harcában a warg. A történet úgy kezdődik, hogy az elsőszülöttnek, azaz Lovag hercegnek fattya születik, kit istállómestere nevelget. Kutyába se veszik, senki más nem törődik vele. Mikoron indul a könyv, már nagybátyja a trón várományosa, de nagyapja, a király felfigyel rá. Mivel veszélyt jelent az örökösödés miatt, inkább szárnyai alá veszi, és orgyilkosnak taníttatja. Közben külső ellenség dúlja a partokat, megállíthatatlannak tűnnek, bár Igazság herceg folyamatosan használja ellenük a Mesterséget, egyedül kevésnek bizonyul ehhez, és itt jön be először a kétely, hogy jó döntés volt-e ezen tudomány ismeretét csak a királyi ház tagjaira korlátozni. Kiválóan modellezi, hogy hogyan kerülhet a bukás közelébe egy királyság amiatt, hogy a Mesterséget, mint hatalmat kifejező tudást kizárólag magának tartotta fent, és mindenki más elől elzárta, holott korábban ez nem így volt jellemző.

Bár azért van egy újabb ász a kezükben, a kis Fritz, aki bár uralkodói vérből született, mégis az Ösztön képességét birtokolja. Megindul a hajsza a túlélésért, a királyságért, és szépen lassan kirajzolódik a szörnyű igazság, a háttérben megbúvó titkokkal övezve.

Külön érdekesség, hogy ebben a történetben beszédes neve van a karaktereknek.

Csak szólok, hogy letehetetlen. :)

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Ma reggel csuktam be a Bosszúangyal című történetet. Bár az első oldalak után semmi kiemelkedőre nem számítottam, a folytatás minden  tekintetben rácáfolt a várakozásaimra. Minél előrébb (bár ez itt relatív) haladtam a történetben - és persze hátrébb a kötetben -, az annál inkább magával ragadott. Rég éreztem hasonlót új MAGUS kiadvánnyal kapcsolatban. 

Az egyes részekben (főleg az első harmadban) voltak ugyan általam kifogásolható megoldások, de az összhatás, a végeredmény simán felülírja ezeket. A stílus és a szerkezet is mind-mind jó irányban mutatnak, a jelenetsorozat ötlet-és élménygazdag, ahogy a főmotívumként jelen lévő csatabárd története új és újabb árnyalatokkal gazdagodik.  A szerző pedig értő tisztelettel nyúl az alapanyaghoz, s vezet minket elbeszélőin keresztül a korok mélyére. Szerintem érdemes  az olvasásra - én valószínűleg hamarosan újra fellapozom.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...