Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Könyvajánló


Recommended Posts

Ho-ho-hóóó!!! Itt volt a mikulás... feltűnt? :lol:

Na szóval nagycsaládi összeröffenés volt, és mikor kimegyek, hogy "jujj, a télapó...", hát mit látok??? :shock: :shock: :shock: Az új Harry Pottert az acélbetétesem tetején :? :( :wink: 8) (ja amúgy én amolyan elvetemült, nihilista rocker arc vagyok... 8) ). Rokonok meg bejönnek nagy vidáman, hogy "hey, hallotuk, hogy szereted az ilyen fátází izét, vagy mi? na, örülsz?" :lol::lol::lol:

hát most ezt add össze... :wink:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

néhány hónapja láttam könyvesboltban....5-6000 volt... én most könyvtárból hoztam ki , de gondolkozom azon, hogy meg kéne venni, mert érdekel.... persze Venes úgy gondolja hogy a totemállat megállapítási módja nagyon befojásolható.... na igen,jobb, ha erre figyel az ember.... egyébként van benne a különböző állatokról is leírás... egyes faji jellemzők és a hozzájuk kapcs mítoszok....

kapcsolatteremtés a totemekkel.... gyakorlatok...

Link a hozzászóláshoz

Nem tudom volt- e már ez a könyv, mindenesetre ngyon jó:

Margaret Weis + Tracy Hickman - A nyári tűz sárkányai

Fogalmam sincs, h ki mennyire van benne a Dragonlance vagy a D&D világában, én abban is benne vagyok (1. a MAGUS persze) Aki szereti az igényes, izglmas könyvet, aminek mondanivalója is van, szerezzemeg és feltétlen olvassa el. EGyetlen hátránya, hogy a szerzők mindenkit ledarálnak a végére. Van, aki már az elején sincs, holott a többi hármat már túlélte. Ja, és még 1 rossz dolog: drága (asszem 5000 volt, de lehet, h csak 4000)

Egy másik, a sci-fi irodalom kedvelőinek:

Carl Sargent és Marc Cascoigne - Nosferatu

A könyv alapjában véve Shadowrun világban játszódik, ám könnyen konvertálható modulként a Vampire-be is. Asszem nem mondok újat a Vampire- seknek, hogy a Nosferatu egy klán (ugye?). Na, én ennyit tudok mára. Remélem, hogy volt értelme beírni őket.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Bocsi, hoygha már voltak:

-Dale Avery: Renegát (legjobb, hiper, über klassz :lol::lol::lol: )

-Jan van den Boomen: Jó Széllel...(Toron ruleZz)

-R.A.Salvatore könyvek: a karakterek nagyon jók, bár a Drizztes könyvekvége felé, már kezdett olyan táp érzésem lenni, hogy őt senki nem tudja legyőzni...

-Richard A. Knaak: A Vér Szava (Diablo). Még nagyon kezdő szerepjátékos koromban ovlastam,d e akkor a kedvencem volt. Mostmár, egy picit kritikusabb szemmel nézve még mindig jónak emléxem rá. Szerintem jó könyv, de ettől függetlenül félreértések végett nem a M.A.G.U.S. világában játszódik.

Ha lesznek még 5leteim, akkor írok. 8)

Link a hozzászóláshoz

Valamit kihagytam:

Ugyancsak R.A.Salvatore-től:

Pap ciklus. (ez, mint neve is jelzi nem egy, hanem köbö 5 könyv) Egy oylan papról szól (szintén Forgotten Realms), aki eleinte még egy szentelt vizet sem tud teremteni, de később egy kegyelt lesz. Számomra nagyon élvezetes volt, ahogy a történet kibontakozott, ahogy elnyerte a hatalmát Cadderly (a pap, ő visszatér más R.A.Salvatore művekben is).

Egyátalán nem volt benne táp érzésem, és a szerelmi sztory ebben már egy kicsit kiforrottab, mint a Drizztes könyvekben. Összhatása is elég jó!

Jó karácsonyi ajándék ajánlom mindenkinek :lol::lol::lol:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nincs kedvem elolvasni az összes elöttem szólót, szal ha valaki már említette, akkor bocsánat!

Acél és Oroszlán: (Ezt már írta más is, azt már olvastam :)) Elsőnek olvasott magus könyvem, kötelező darab!

A Korona és Kehely tényleg jóval gyengébb, de azis nagyon jó!

Kötelező még az Észak lángjai (eh, Gorduin ciklus, szal ezt is írták már, de én ebből tudtam meg legtöbbet a történelemről...)

Anyrok alonya és Lobogók hajnala... BRUT

Link a hozzászóláshoz

dorak arten: megjelent a sötét proéta harmadik kötete???

az első kettő nagyon jó...

ami viszon kötelező olv -szvsz - az az Anyrok alkonya, és a Lobogók hajnala, a jó széllel egész jó ....

a Renegát 5ös skálán 4,8 kap.mert csak...de amugy nagyon jó, és köt olv...

tudom ajánlani a Tizedik c könyvet, abban talán engem nagyon megfogott, h nem nagyon vanna benne toroniak, vagyis nem ők a főszereplők....

továbbá:nekem igenis bejön a gorduin ciklus, habár van benne egy-két irreális dolog, de sebaj... őgi hősök, elő mitoszok/legendák mindig is kellettek... :evil: :twisted: :D

Link a hozzászóláshoz

Thapssy: A magyányos drowt én is csak könyvesboltban látam idáig, de haverom emgvette, és csak jókat mondott róla. És nekem a pap ciklust is ő ajánlotta, tehét elhiszem, hogy jó. :wink: Remélem télleg az, bár nem vagyok olyan fanatista ebben a kérdésben, mint ő :lol:

A tizediket pedig még most olvasom csak. Szerintemegész jó, de azért a Renegát nyomába nem érhet.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...