Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Könyvajánló


Recommended Posts

Akinek tetszett az Acél és Oroszlán illetve a Korona és Kehely - bizonyára voltak néhányan -, azoknak javaslom keressék fel Raul Renier hivatalos honlapját, ahol mindkét könyvhöz olvashatnak folytatást... igaz nem túl hosszúak, de akiknek bejött a könyv, azoknak ez is tecceni fog.... mellesleg akad még ott egy-két érdekes írás, ami talán felkeltheti az érdeklödéseteket:

:arrow: klikk

Link a hozzászóláshoz

Nyomdában az új MAGUS alapkönyv! Még pár nap és meglátjuk, Tiberius-ék mestermüvet alkottak vagy csak lehúztak egy újabb rókabört a magyar M* rajongókról... :roll: Lássuk csak... szemezgessünk a tartalomból:

  • - 608(!) oldal az elöre tervezett 400 helyett - le a kalappal :roll:
    - teljes, új M.A.G.U.S. szabályrendszert - még jó hogy :lol: - teljes és részletes karakteralkotási szabályokat
    - regények, novellák is magában foglaló világleírásokat, kitekintés a távoli múltra és jövőre
    - 6 ynevi közismert faj plusz 6 (csak a KM által engedélyezhető) elfeledett vagy kevéssé ismert faj - de melyik 6, nem mindegy!!!
    - részletes leírásokkal (M.A.G.U.S. regényekből származó hangulatkeltő idézetek, személyiség, megjelenés, kultúra, tipikus nevek, kalandozók, jellemzők, valamint opcionális faji hátrányok)
    - 4 alapkaszt (fegyverforgató, szerencsevadász, novícius, arisztokrata)
    - 17 kalandozó kaszt (bajvívó, barbár, fejvadász, gladiátor, harcos, pap, paplovag, lovag, bárd, tolvaj, boszorkány, boszorkánymester, pszi-adeptus, harcművész, kardművész, tűzvarázsló, varázsló)
    - kibővített pszi
    - részletes felszerelés, fegyver, vért táblázatok és leírások
    - különleges és mágikus anyagok leírásai
    - A KM által engedélyezhető, csak magas szinten felvehető 13 belső kaszt (pl: Slan Nagymester, Kobra Mestertolvaj, Hergoli Villámmester, Gorviki Vértestvér, Csatamágus...)
    - néhány példa szörnyetegekre
    - részletes útmutató KMnek, tanácsok a különböző játékstílusokhoz
    - és még rengeteg érdekesség... - na erre kíváncsi leszek... :roll: igaz, hogy a szerzök nem spóroltak az oldalszámmal, de belefér mindez???

Ja, és egy mellékes kis apróság... :wink: említettem már, hogy 65oo.- pénzbe fog kerülni??? :(:(:( ha jól sejtem ez elég sok embert elriaszt majd, és lesznek még jópáran, akik kidobott pénznek tartják majd, de nem akarok vészmadár lenni, évgülis az elözetes elég bíztatóan hangzik... remélem nem kell csalódnom :(

  • [list:c6a4qw7q]borito-mini.jpg

[/list:u:c6a4qw7q]

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Most olvasom a Hőseposzt Sherwood-tól, és nekem nagyon bejön.

A régi korokba nyúl vissza, a legendák és mítoszok közé, ahol még aquirok és elfek háborúztak, mikor még sárkányok seregétől sötétlett az égbolt...

A könyv második fele ha jól sejtem átvezeti a jelenbe a történelmet... de itt még nem tartok. Eddig mindenesetre nagyon tetszik. Sok mindent meg lehet tudni az elfekről (leginkább a múltjukról, legendáikról)... borzonghatunk aquiroktól való félelmünkben és néhány pillanat erejéig a sárkányoknak is tiszteleghetünk.

Akit érdekelnek Ynev mítoszai, a múlt legendái... azoknak tudom ajánlani!

Üdv,

TAO

ui : köszönet a könyvért Alkyonenak, Con Salamandernek, és ganglernek!

Link a hozzászóláshoz

Huhhh... most nagy kő esett le a szívemről :roll: ...ugyanis Con-nal sokat filóztunk, mi is legyen az ajándék TTn és végül azt mondtuk, hogy legyen a Hőseposz, de egy szót nem olvastunk bele, szal elég rizikós volt és más regény meg nem akartunk, nehogy már meglegyen valakinek, vagy olvasta már... :roll: de örülök, hogy tetszik...

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Örömmel (???) látom, hogy engem senki sem ismer. Nos pár gondolat: Darun-t van den Boomen mester teremtette, először a Rúna egyik novellájában a Sirálydalban tűnt fel. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy három rész van meg a régi Rúnákból, ez az egyik. Aztán feltűnik a Fekete Vizekben, amit tiszta szívből (???) ajánlok mindenkinek. A könyv négy részből áll, az első három összefügg -a harmadikban jelenik meg Darun- a negyedik pedíg a Morgena Könnyei-hez kapcsolódik. Érdekes, hogy az emberek mennyi M* könyvet ismernek, de rólam még nem hallott/ovasott senki. Hát, jó szórajozást!

Darun

Link a hozzászóláshoz

Ha már itt vagyok én is ajánlok könyveket.

Egyet a kedvenc írómtól: Kurt Vonnegut Ötös számú vágóhídja. Aki olvasta tudja mekkora remekmű. Kiszámíthatatlan, elgondolkodtató, lehet rajta nevetni. Kiegészíteném azzal, hogy akinek eddig kölcsön adtam (öcsém kivételével) fárasztónak találta. :D

A másik pedig Paulo Coelho: Veronika meg akar halni c. könyve. A címével ellentétben nem depressziós könyv, bár úgy indul. Rosszkedv és depresszió mester áldozatainak ajánlott!!

Link a hozzászóláshoz

Nahh ide is betévedtem....Ajánlok énis egy könyvet ami igaz nem MAGUS de attól még egy élmény maradt számomra az elolvasása.És a refény pedig(tatatatratatar+dobpergés):John Caldwell-Vérkáosz.tudomásom szerint a Káosz ciklus legfrisseb tagja.Főszereplő mint már megszoktuk kevdenc félfülű féleszű félorkunk,Skandar Graun.Ott veszi fel a szálat ahol a Káosz Dréniában elhagytuk.Történet röviden:visszakerül 3000évet az időben.amikor a gilfek uralták Drénia területét.Itt kerül nemkevés kalandba hősünk.Amiért legjobban tetszett az az h annyira pörgő az esemény h nem tudtam lerakni a könyvet,szointe egy percnyi nyugtunk sincs.A másik az h néhány regényben le szokták írni azt is h mi történik a hős háta mögött, ergo nem kelll semit gondolkodnunk.Ezzel ellentétben itt engem olyan meglepetések és fordulatok értek h nem győztem tátani a szám.,Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Link a hozzászóláshoz

Rég jártam erre, gondoltam benézek :wink:

Először kívánni szeretnék testet-lelket melengető Napsugarat mindenkinek.

Örömmel látom, hogy más is olvas Paulo Coelho-t rajtam kívül. Épp ma reggel volt a kezemben egyik könyve, a : "Tizenegy perc". Olvastam már, de azt hiszem el fogom még újra.

Mi az hogy "Igazság"? Van ilyen?
Az igazság is csupán látszólagos? Vagy van valami egyetemes igazság? "Mi igaz, mi tévedés..."

Darun: elsősorban neked ajánlom Popper Péter : Hazugság nélkül c. könyvét. Talán választ találsz benne némely kérdésre ami foglalkoztat.

Tisztelettel

Eleinor

Link a hozzászóláshoz

Mindenkinek ajánlom a sötét elf köteteket R. A. Salvatore-tól. Habár szerintem már mindenki hallott róluk. Az első két epizód végig mélysötétben játszódik.

Az első részben a sötételf "társadalomról", "igazságszolgáltatásról", na meg persze a főhősről, Drizzt do'Urdenről hallhatunk...

Én most végeztem az első trilógiával, és szerintem nagyon jó!

Link a hozzászóláshoz

Ahoi!

A pap ciklus szintén nagyon érdekes, ha már itt tartunk, Cadderly és Danica kalandjai, még maga Salvatore is azt mondta, hogy ezek a kötetek jobban sikerültek a Drowelfeseknél. Talán azért, mert jobban élvezte írni ezt.

Nagyjából idézve "A kapcsolat Cadderly és Danica között sokkal érettebb annál, mint amit Drizztel és az álnok gazfickókkal valaha is kipróbáltam".

Természetesen nem szerelmesregény, izgalmas történetek egy tudós-papról, aki szembeszáll a káosz átkával.

Bye

Link a hozzászóláshoz

Találtam egy "fantasztikusnak" ígérkező Popper Péter könyvet .

"Az Istennel sakkozás kockázata"

Bár még nem olvastam el, csak beleolvastam, azt hiszem én szeretni fogom :wink:

"A biztonságot keresed?

Legyél te a biztonság!

Önmagad biztonsága.

A békét keresed?

Legyél te a béke!

Önmagad békéje.

A fényt keresed?

Legyél te a fény!

Önmagad fénye."

"Az igazságot sohasem kapjuk

valaki mástól.

Mindenki saját maga által

nyeri el azt."

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
  • Új...