Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Szerepjátékos kutatás


Recommended Posts

Ricardos nagyon szimpatikus hogy a játekot kutatod :).A szerepjátekos kérdôívet már jó pár héttel ezelött kitöltöttem én is!

Az MMO-hoz meg már van elég adatod. :)

Fogod vizsgálni a játékok jövôjét is? Új játékok kialakuláis lehetôségét?, korcsoportok várható eltolódása milyen iranyba tart ilyesmit?

A diszertációdba talán belefér, hogy a szerepjátek egy olyan modern kori találmány, amit kökori civilizaciós szinten is lehet játszani.Azaz ha kihuzzuk az áramot attól még megy a dolog. :)

Kiváncsian várom majd a fejleményeket, addig is jó kutatást!

Link a hozzászóláshoz

Kedves Sneer, köszönöm Neked is, hogy kitöltötted a kérdőíveket, és köszi a biztatást is a kutatáshoz! :-)

Nagyon érdekes kérdést vetettél fel a játékok jövőjével kapcsolatban... igen, elméleti szinten foglalkozom vele - elsősorban az internetes kultúra vonatkozásában. Pl. azt lehet látni, hogy a Facebook feketelyuk erejével vonzza magához a különböző szolgáltatásokat, és már a játékiparra is kezd rátelepedni... a lényeg, hogy az offline játékok szerintem hamarosan amolyan kisebbségi alternatív szubkultúrát fognak képezni az online játékokkal szemben, így éppen emiatt lesz nagy jelentősége - hogy legyen hova kimenekülnie a fő áramlatokból annak, aki "nem akar benni lenni". :)

Talán éppen ebben rejlik majd a mostani kutatásom egyik nagy jelentősége, mivel nagyon izgalmas lesz majd a kutatás végén, ahogy várhatóan ki fog rajzolódni a képességek és szociális kapcsolatok különbözősége az offline és online játékok között. Ezt már most nagyon szépen lehet érezni. :)

Úgy gondolom, hogy a majdani új játékok - a Facebook lecsengeését követően - amolyan offline-online vegyes műfajúak lesznek, szerintem erőteljesen és hihetetlen izgalmasan lesznek összekötve a virtuális-valós mechanizmusok (ami most még némileg szemben áll egymással, de legalábbis nincs igazi kapcsolat közöttük :)

A szerepjáték természetes "működése" nem csak az általad említett emberiség bölcsőjében, kezdeti szakaszában is működőképes, hanem ez megvan az egyéni élet elején is, mikor a gyerek szerepjátékos utánzással kezdi tanulni az életet. :-)

egyelőre ezek jutottak eszembe :)

Ricardos nagyon szimpatikus hogy a játekot kutatod :).A szerepjátekos kérdôívet már jó pár héttel ezelött kitöltöttem én is!

Az MMO-hoz meg már van elég adatod. :)

Fogod vizsgálni a játékok jövôjét is? Új játékok kialakuláis lehetôségét?, korcsoportok várható eltolódása milyen iranyba tart ilyesmit?

A diszertációdba talán belefér, hogy a szerepjátek egy olyan modern kori találmány, amit kökori civilizaciós szinten is lehet játszani.Azaz ha kihuzzuk az áramot attól még megy a dolog. :)

Kiváncsian várom majd a fejleményeket, addig is jó kutatást!

Link a hozzászóláshoz

Gondolom a kutatás része lesz a hazai és a nemzetközi viszonyok közti különbségek elemezgetése is.

Tekintve, hogy markáns különbségek vannak (kezdve Ranschburggal, meg azzal, amit elindított az rpg ellen), szerintem nagyon tanulságos lehet ezeket vizsgálni. Már csak azért is, mert a larp és asztali rpg hazai életpályája nem teljesen fedi egymást - legalábbis nagy a különbség ebben is a régióhoz, vagy nyugathoz hasonlítva. Szerintem megér egy misét.

Link a hozzászóláshoz

Ugyan nem ehhez a kutatáshoz kapcsolódik, de elküldtünk egy kérdőívet a facebookon, egy pszichológus hallgató kérésére. A válaszadás sikeres volt, itt olvashatjátok levelét:

Kedves Kitöltők, Segítők!

Ezúton szeretnék köszönetet mondani mindannyiótoknak, hogy segítettek egy vadidegennek, élete első műhelymunkájában, kutatásában vagy szakdolgozat részében - nevezhetjük bárhogy is, segítettetek.

El sem tudom mondani, mennyire hálás vagyok Nektek, hogy támogattatok, kitöltöttétek a nem túl egyszerű és nagyon hosszú tesztemet.

Valószínűleg csak a jövő félévre tudom befejezni és leadni a teljes és kész kutatást, és mindenkinek, aki részt vett ebben a tesztben, kitöltőként és mit segítőmként, elküldöm az az eredményeket, amennyit megenged az oktatóm, és lehet. Ha érdekel Titeket!

Immár 90-en vagytok, akik kitöltötték nekem a tesztet. Hálásan köszönöm!

A műhelymunkámban mindenkinek szeretném egyenként, karakterének a nevében, mint annak gazdájaként megköszönni a segítséget, remélem megengeditek. Aki nem szeretné, az leyen kedves írjon.

Ezen kívül szeretném megköszönni a következő oldalaknak, egyesületeknek, hogy segítettek rajtam, kitették az üzenőfalukra vagy honlapjukra a felhívásomat:

Gamestar (Hungary) Egri Imre támogatásával - https://www.facebook.com/gamestarhu

Kalandozók.hu-tól Horváth Zoltán közreműködésével - http://kalandozok.hu/

Molnár Zsuzsanna (Zsanna) a Szerepjátékosok.hu-tól - http://szerepjatekosok.hu

A Thrillion Kincsei szerepjátékos fórumnak - http://www.thrillion.hu/

És a legnagyobb megmentőimnek szeretném kifejezni hálámat: Édesanyámnak, aki TO. néniként körbeküldte a Pannon Egyetemen a tesztem, és annak a sok elszánt, és segítőkész hallgatónak, akik kitöltötték nekem. Köszönöm Pannonosok!!

"A köszönet legszebb formája: az őszinteség." <Kosztolányi Dezső>

Most már sokan vagyunk, és elegen! :)

Köszönettel:

Bányai Fanni

Link a hozzászóláshoz

Kedves Kalandozók! Én is kutatás miatt kérném a segítségeteket, az én témám pszichológiai, és egy műhelymunkát írnék belőle. A felmérés arra fókuszálna, hogy milyen összefüggések vannak a játékos személyisége és a játszott karakter személyiségvonásai között. Két, azonos kérdőívet kellene ehhez kitölteni, egyiket a saját, másikat a karaktered nevében, mindegyik 99 kérdésből áll, de a személyiségkérdőívek már csak ilyen hosszúak. :( Olyan, 18 éven felüli kalandozók részvételét kérném, akik a hagyományos, (nem online, nem számítógépes) játékot játszák, kockákkal, kalandmesterrel stb. A kitöltés természetesen anonim, de mivel két tesztet kell összevetni, szükséges egy azonosító megadása is mindkét lapon. Linkek az oldalakhoz:

Saját:

https://docs.google.com/spreadsheet/vie ... E6MQ#gid=0

Karakter:

https://docs.google.com/spreadsheet/vie ... c6MQ#gid=0

Ha ezen túl bármilyen ötletetek, mesélnivalótok, megjegyzésetek, véleményetek lenne a fent megjelölt témával kapcsolatosan, tehát karakter és játékos viszonylatában, akkor szívesen várom ezeket, akár itt, akár az inyariv@gmail.com címen. Segítségeteket előre is köszönöm, üdv, Virányi Judit

Link a hozzászóláshoz
Jól sejtem, hogy akkor aki már régóta csak kalandmesterkedik, az nem tud neked segíteni? :)

Dehogynem, egy kérdés kifejezetten kalandmestereknek: megváltoznak-e a játékosok a játék folyamán? Volt-e olyan tapasztalatod, hogy egyszer csak valakire rácsodálkoztál, hogy na nézd csak, miből lesz az almáspite? Úgy értem, mint KM biztosan sokkal tudatosabban figyeled akár a karaktereket, akár a játékosokat, és így nyilván észreveszel olyan dolgokat is, amiket más esetleg nem. Engem az érdekelne, hogy segíthet-e. és ha igen, hogyan, a játék az embereknek. Ha van tapasztalatod, szívesen venném, ha megosztanád. :)

Link a hozzászóláshoz
Az elsőt már kitöltöttem, de a másodikra nem volt már erőm, mégegyszer ugyanazt a 99 kérdést :)

Talán holnap, gondolom nem annyira szigorúan időkorlátos, azonosító alapján majd jól összepárosítod.

Persze, ezzel nincs gond, sőt, talán jobb is, ha előbb kirázódsz magadból. :) Csak ne feledkezz meg róla, mert akkor nem tudom használni, te meg potyára dolgoztál a másikkal. :D

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...