Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Zene


Gambit

Recommended Posts

No akkor egy kis időutazás. Este hazajöttem és eszembe jutott egy dal, amit kb. ezerszer hallgattam már és arra gondoltam, hogy megosztom veletek. Örökzöld, ami zeneileg sokat jelent... Ha szomorú vagyok, inspirációt ad...

Sokak számára kevéssé ismert, underrated, de mintha a lelkemből szólna...

Desiree - I ain't movin'

Erről beugrott, hogy nem sokat hallgathattok soult, úgyhogy eszembe jutott egy ismertebb dala, ezt a többség talán már ismeri...

Desiree - Kissing you

Igen, a Rómeó és Júliából (igaz, ez nem a filmes verzió a hangminőség miatt)

De ha már soul és Romeo+Juliet, akkor alap, hogy Everybody's free:

...és ha már ez a dal, nézzük hogy lett ez világhírű anno Rozalla előadásában. Igaz, ez már a mixelt verzió, mert így jobb a hangzás és dinamikusabb az egész.

De ha már Rozalla, akkor Are you ready to fly?

Jó-jó, de van ebből jobb is, íme a Dune verziója...

Huhh, ha Dune, akkor egy kis kikacsintás Rave oldalra: I can't stop raving

Ebből eszembe is jutott egy szám, ahol hasonló környezetben és színekben énekel egy másik énekesnő, de sehogy nem ugrik be a címe.

... és végül beugrott!!!

Pras featuring Mya & Ol' Dirty Bastard - Ghetto Superstar

Te jó ég, ezekre mennyit tomboltunk ifjúkorban...

Na de kiegészítésként még egy kis elkalandozás: Robin S - Show Me Love

Na de térjünk vissza Desiree-re, aki sajnos nem sokat énekelt (egész pályafutása 13 év és csak 5 album), viszont ránk hagyott egy érdekes feldolgozást cserébe:

Ladysmith Black Mambazo and Des'ree - Ain't No Sunshine

Ami persze remek, de az igazzy mégiscsak az eredeti: Bill Withers - Ain't No Sunshine

Ezzel el is jutottunk ahhoz a pár kedvenc afro énekeshez, akiket szeretek:

Például Ray Charles. ha nem gond, a következő klipp a filmből lesz, érdemes megnézni, mert állati jó.

Szóval akkor Ray - Hit the road jack

Ez a film persze teli van kiváló dalokkal, de akkor lássuk az egyik (film szerint) teljes impró dalt:

Ray Charles - What I'd say

És ha már az öref Ray, ne feledkezzünk meg az öreg George-ról, tehát következzen a

George Benson - On Broadway

Erről persze már nem soul jutott eszembe, hanem az itt is sokak által ismert Battlestar Galactica sorozatban is esszenciális örökzöld:

Jimmy Hendrix - All along the watchtower

Ha már ennyire elkanyarodtam, akkor beugrott a

Doobie Brothers klasszikusa: Long Train Running

Igaz, ez egy kicsit feljavított verzió, de erre elég durván tudok táncolni... :)

Viszont azt hiszem, mára elég lesz a visszatekintőből, egész jó kedvem lett, mire befejeztem a zenehallgatést.

Jó éjszakát gyerekek! :P

Szerkesztve ekkor: , Sir Thomas által
Link a hozzászóláshoz

Vannak ismerősök, akik gondolnak egyet, és zenélni kezdenek.. és még jól is csinálják.. :) Az ember meg csak kapkodja a fejét, és rögtön egy lemezbemutató-koncerten találja magát.. :)

Néhány szám EwiLék, azaz az Almost42 'Majd Lesz Valahogy' albumáról :)

http://almost42.bandcamp.com/album/majd-lesz-valahogy

Ez pedig egy olyan formáció, amibe véletlenül futottam bele, pedig itt is ismerem a gitárost, akinek ráadásul szép a keze :)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...