Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Zene


Gambit

Recommended Posts

Naugye? Mondom én, higy a dob sok "tehetséges" zenekarcsírának a vírus. Kinek van manapság pénze költeni rá? A használt gitár, még neem húzós, de a dob...

Volt 1 cimbim, el tudta játszani az apja ezer éves gitárján a personal jesus alap akkordját, pedig a gitárnak csak két húrja volt. Aki nem tudná...Depeche-ről beszélek.

Link a hozzászóláshoz

Most nem azért Hp Gold de ha használlt gitárt is tudsz venni akkor használlt dobot is,és ha annak nem tetszik a hangja mert már régi a bőr akkor veszek rá( nem drága) és különben is Rózsaszin pittbul dobosának az új dobja 250000 ft-volt.És az már nagyon tápos egy dob.Onnan tudom az értéket mert ő is komlói és ismerem.

Link a hozzászóláshoz

A dobolás felé régen húzott a szívem, ma már egyáltalán nem vonz a dolog. Anyuéktól meg ugye nem kaptam karácsonyra dobkészletet, mert ugye azt minek. Tehát ha nem érzek hozzá magamban indítatást, akkor neki sem állok. Zenélni csak szívből lehet.

A srác meg aki gitározta a Personal-t nem is akart zenélni, csak marhára szerette Depeche-t, és ezt valahonnan tudta.

De hidd el, hogy még a használt dob is drága egy magamfajta csóró vízimentőnek. Még a gitár is veszélyes, (főleg hogy kéne vannam vinyót, videokártyát a nadrágjaim is kopnak...) de ha valaki úgy gondolja a cimbik közül, hogy megpróbál dobolni, én leszek az első, aki vesz egy gitárt. Még akkor is, ha úgy kell összecsöveznem rá a kesht. :oops:

Link a hozzászóláshoz

Látjátok ezért játszom én szájharmónikán :D Egy tanulóharmónika vagy egy nyúznivaló hangszer 1500-2000 Ft körül mozog, igaz a komolyabbak már 6-7000 Ftba kerülnek, míg egy chromaticus harmónika olyan 15000 alatt nemigen kapható. Kicsi, nem bonyolult megtanulni rajta az alapokat, olcsó és még jól is szól, mindemellett ha csak hobbiból zenélgetsz akkor tanárt sem kell magad mellé venned ahhoz hogy esetleg valami komolyabbat is játszhass. bár az igaz hogy ha igazán komolyan akarsz vele foglalkozni akkor érdemes keríteni valakit magad mellé aki már pár éve tolja az ipart.(most én is próbálok tanárt keresni kevés sikerrel :? )

Link a hozzászóláshoz

Gemnek igaza van, a szájharmonika tényleg jó kis hangszer.

Én csak olyan szinten űzöm, hogy kisérni tudjak valakit vele, ha éppen gityózik. Mondjuk csak a blues műfajára vagyok ráhangolva, arra igazán jó a szájharmonika.

Bevallom nem tudom, hogyan kell precízen használni, én csupán érzésből követema gityót, persze sok bluest kell hallgatni, hogy érezd az "alapot".

Annyival könnyebb volt a dolgom, hogy előtte már gitároztam 3éve.

A lényeg az, hogy nagyon fel tudja dobni az enbereket.

PL gólytáborban teljesen ismeretlenül leültem egy gityózó tag mellé és elkezdtem kisérni... mikor felpillantottam, már kisebb sereg volt körülöttünk. É csak ezért csinálom..

Meg különben is........ :D

Link a hozzászóláshoz

Tegnap este volt a Rómeó & Júlia... Hát fantasztikus volt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rengeteg musicalt láttam, és sokat voltam színházban, de egyik sem üti meg. Csodálatosak voltak a színészek, a táncosok, a díszlet, és a jelmezek. A koreográfiáról nem is beszélve. Egy olyan embernek, mint én valami csoda volt. A színészethez technikailag nem értek, de a többi részéhez nagyjából igen. Főleg a tánchoz... Egyszerűen csodálatos volt!!!!!!!!!!!

Bőven megérte a 8900Ft-ot! Aki teheti, nézze meg!!!!!!!!

(Hja, és osztogattam Mozart csokit a bejáratnál :P )

Szóval végre teljesült egy álmom. 11 éves korom óta vártam arra, hogy lássam színpadon, a Rómeó & Júliát, és most....

Link a hozzászóláshoz
Nos, lehet hogy a téma már meg volt vitatva, de 26 oldalnyi anyagot nem tudok visszaolvasni... főleg nem most... Szóval ti szerepjáték közben hallgattok zenét?

És ha igen, milyen zenét?

Szóval a zene mennyire játszik szerepet a játék hangulatában?

Ez nagyon sok mindentől függ. Milyen szerepjáték, hol játszódik a kaland, mi éppen a sziuáció, stb stb.

A zene pedig sztem eléggé megdobja a hangulatot. Csak el kell találni hogy mikor mi kell.

Link a hozzászóláshoz

Csak megerősíteni tudom hogy hogy a jól megválasztott, helyzethez illő zene nagyon nagyon meg tudja dobni a hangulatot. Elég csak arra gondolni amikor TTn Ramunt elrabolta egy Vörös Rózsa neű bűnöző, és ekkor meg szólalt a Where the Wild Roses Grow(még egyszer THX érte Gang :wink: ).

De tényleg minden játékhoz más és más zene kell. Amíg egy Shadowrunhoz jobban illik egy techno-blackmetal-deathmetal zenékkel telepakolt album, addg például a Vampirehöz inkább egy gótikus CD való, egy MAGUShoz vagy egy DnDhez megint más zene kell. A lényeg hogy odaillő legyen és hogy a játékosok ne marháskodják el a zene miatt a játékot.

Link a hozzászóláshoz

Csaba: Szerintem a zene fel tudja dobni a játék hangulatát, mi soxor hallgatunk közben Rhapsody-t, esetleg a Gyűrűk Ura cd-ket rakunk be (huh! ezt elég bénán írtam le, de... na szóval értitek! :oops: )

Egyszer pedig NILE-ot hallgattunk, ami azért jó, mert igaz hogy death-metal, de ókori egyiptomi zenei alapokra épül és vannak olyan oltári számok, mintha egy emberáldozaton lennénk vagy mi és a dzsad környezetbe nagyon beleillet... :D

Tűzróka: lehet, hogy ismerlek... közel lakunk egymáshoz? :)

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Anno azt írtam, hogy a hangulatomtól függ, hogy milyen zenét hallgatok. EH! Erről jut eszembe, hogy már fél órája itt ülök, hangfal bekapcsolva, és néma csönd. Persze, mióta a mélynyomó nincs bedugva, fel se tűnik, ha be van kapcsolva a hang. Azé' most leesett, hogy zenét akartam hallgatni. Fura, mert eddíg inkább a hagyományos/régi rockot szerettem. Most, hogy kicsit szabadabban érzem magam, jó a kedvem -és kaptam egy vagon mp3-at havertól- kicsit eltolódtam a zuzzantós metál írányába. Innen már csak egy lépés a hörgős metál, de remélem hogy ez az egy lépés nem fog megtörténni. Az is fura, hogy a számokat egy deszkás havertól kaptam, és azért a zenei izlésünk eléggé különböző. Most éppen Black Bomb A szól. Nem tudom, ti mennyire ismeritek a fiúkat, én egyáltalán nem. Én abszolút élvezője vagyok csupán a "művészetnek" mert meghallgatom őket, innentől azonban nem érdekel semmi. Nem vagyok zenei megszálott, csak szeretem a jó zenét. Persze ha megtudok valamit az adott együttesről, azt elraktározom magamban, de hajlamos vagyok átsiklani ezeken, mert nem nagyon hiszek a pletykákban! Legutóbb pl. az Apocalyptica történetét sikerült kissé áttanulmányoznom, de igazából nem kötött le annyira a dolog. Bár volt egy számuk, ami különössen megfogott, főleg a videó miatt! De pl. én szeretem a Metallica-t, és kissé kikerekedett a szemem a Nothing else... hallatán. De aztán megnéztem a videóklipp változatát, és úgy már egész tűrhető volt. Hát, most hírtelen ennyit akartam.

Darun

Link a hozzászóláshoz

Nekem is abszolút hangulatfüggő dolog a zene. Mindig olyan zenét hallgatok amilyen kedvem van, ha sz*r akkor befordulós, lehúzóst pl. Silent hill, vagy The 69 Eyes-t. Most sincs igazán jó kedvem, de nem akarom még jobban lehúzni befordulós zenékkel. Úgyhogy most az aktuális nagy kedvenc szól, amit az elmúlt pár napban sokszor hallgattam: Manowar-Warriors Of The World. Ah igen Kimnovák: nagyon jó szám, pedig már kicsit sem mai, A'frad kitől is kaptad? :)

Link a hozzászóláshoz

Rhapsody bizonyhogy rulz... A legnagyobb királyság. Én a Rhapsody miatt szoktam rá a zenére.

Egyik haverom talált ki egy baromi jó műfaji meghatározást erre:

"Te, már megint ilyen Dragonslayer zenét hallgatsz?"

Dragonslayer.. Én azóta ezen röhögök.. Milyen találó. Egyébként a Manóháború is jó, a Warriors of the World főleg. De a Swords in the wind is üt.

Egyébként pedig ajánlom figyelmetekbe az Altaria c. zenekar Divinity c albumát. Nagyon jó. de csak az az egy album.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...