Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Zene


Gambit

Recommended Posts

És kedves Tüzroka esetleg meg szabad tudni hogy melyik az az új együttes amiről meséltél? Vagy a neve örök rejtély marad? 8)

Egyébként egyik barátnőmnek az egyik kedvenc zenekara az Echo of Dalriada és ő ezt a stílust nemes egyszerűséggel "szimfonikus folkmetálnak" hívja. :)

Én mostanában egyébként főleg régi slágereket hallgatok. Mint pl Snow-Informer és társai. :D ...

Link a hozzászóláshoz

Mostanában néztem pár koncertet, AC DC, Metalica,... és kicsit ezekre is rákattantam 8)

Régi együtesek de jok.

Egyépként a kedvencem akkor is az In Flames nevü együtes, kegyetlen jo azene amit nyomnak, én szinte minden nap halgatom öket, van pergös és lasu szám is. Mondjuk azért egy picit kemény azenéjük de a lágyabb emberek is elhalgatják sztem. 8)

Link a hozzászóláshoz

Szevasztok Jóemberek!

Lenne egy hatalmas kérdésem. Találtam neten egy flast-t amiben a Jim Carrey-s Diszkópatkányok bólogatós videóját alakítják át külön féle verziókba, a zenék Haddaway What is love c. slágerének mixei, butított verziói. Kivéve eggyet, abban a szám metal verziója van ha jól emléxem a tizedik play gombal játsza le. Nem tudja vki az előadóját?

Goggleban is kerestem, de semmi :cry:

EZ AZ!!!

Link a hozzászóláshoz

Nighwish - End of an Era

Mit gondoltok, mi lesz a Nightwish-sel, miután 2005 novemberében kirúgták az énekesnőt, Tarja-t?

Elképzelhetőnek tartjátok, hogy pár év múlva félreteszik az ellentéteiket, és újra összeállnak?

Továbbra is a Nightwish albumokat veszitek, vagy Tarja Turuunen szólóalbumaira is kiváncsiak vagytok?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Tudomásom szerint az együttes folyamatosan keresi a leendő új énekesnőt. Folyamatosan hallagatják a jelentkezők demo lemezeit És azegyütte a nyár vége előtt semmiképp nem hoz döntést, legalábbis ezt mondták, tudomásom szerint.

Az új énekenőel minden bizonnyal változni fog a nightwish karakterisztikája, de hogy milyen irányba, azt majd csak az énekesnő kiválasztása és egy-két új szám megjelenése után lehet mondani, úgyhogy én így előre nem mondanék véleményt, hogy vanni fogom-e a következő albumokat.

De egyet szinte biztosra mondhatok, hogy tartósabb ideig már nem fognak összeállni Tarjával. Esetleg egy két szám erejéig max vagy esetleg koncertek erejéig de huzamosabb ideig kizárt. Eléggé elmérgesedett a helyze, legalábbis nekem ez jött le habár próbálták leplezni, mint ahogy az egymásnak írt levélben is áll :)

De amióta feloszlott még csak egyszer éreztem magamban akkora elszántságot, hogy Nightish hallgassak. Véleményem szerint eléggé visszavetette a zenekar népszerűségét ez a lépés, de hát a kényszer nagy úr.

Tisztelettel:

Link a hozzászóláshoz

Tiszteletem!

BIOHAZARD, ezt ajánlom mindenkinek aki kíváncsi arra a Hard Core, felállásra melyben vegyítik a rappzenét a leginkább trash-metalhoz hasonlatos zúzáshoz. Brúklini fehér srácok és bandájuk van, szóval "kemények mint a baka szar", és a zenéjük is a szabadságharcról, a lázadásról, a gyűlöletről szól. Igazi antihippizene. 8) Kifejezetten jól lehet például boxzsákot, vagy más fejét(izlés szerint) verni, ezekre a dallamokra.

kép: http://www.biohazard.com/images/photos/ ... roup_2.jpg

Link a hozzászóláshoz

Pearl Jam

Grunge zenekar, 90 körül indult, olyan kaliberű mint a Nirvana vagy a Soundgarden, bár a szövege nem olyan elszállós. Mai napig zenélnek, első albumuk a Ten hatalmas siker volt, szinte kötelező darab minden mai "rokkernek". Nagyon tudom ajánlani mindenkinek, íme egy kis ízelítő, az egyik legjobb klipp amit valaha láttam:

Pearl Jam - Do The Evolution

Dalszöveg

Link a hozzászóláshoz

Na, ha már belelendültem az írogatásba, íme egy kis zeneajánló!

ANATHEMA

A név ne tévessze meg az angolul tudókat és a Vampire-t játszókat. (az Anathema egyházból kitagadottat, kiátkozottat jelent)

Mikor e beszédes nevet felvették, még nem voltak többek egy sablonos death-gótikus metál csapatnál.

Azonban a Fine day to exit c. albumukkal sokak szemében nagyot nőttek. A Kavanagh testvérek saját bevallásuk szerint is megunták, többé nem érezték magukénak a kecskeáldozós, egyházellenes, szüzmegerőszakolós stílust, aminek a zenekar felbomlása, majd újjáalakulása lett a vége.

Amit a fentebb említett albumon kapunk, az pedig maga a ZENE! Kicsit elszállós, lassű, de végtelenül szép dallamok, tele melankóliával. Amit sokan nem vesznek észre, az az, hogy a depis szövegek mögött teljes terjedelében ott van az élet szeretete, bár csak utalások formájában.

Az azóta megjelent albumaik szerencsére mind hozzák ezt az igényes zenét!

Stílusra a Marillion - kései Pink Floyd vonalat képviseli, egy szóval lélekzeneként lehet jellemezni.

Kellemes aláfestés szerelmeseknek, egyedülállóknak, szomorkodóknak, vidámkodóknak, mikor vesztett a csapat, mikor átérzed, hogy a haverod csapata vesztett, mikor megvágnak vizsgán, mikor végre lazíthatsz kicsit, stb...

A szigetes koncerten még a legutolsó csöves punk is csendben ült kéz-a-kézben a barátnőjével és élvezte a muzsikát! (ekkora élményt még nem jelentett nekem ülős koncert!)

Hallgassatok bele!

http://www.youtube.com/watch?v=K5WlotwU ... 20pressure

************

SPOILER:

az "élet szeretete" még ebben az alapvetően - félreértelmezetten - depressziósnak kikiáltott klipben is benne van. A nyilvánvaló öngyilkossági szándék (a stukker-pia-gyógyszer szentháromság erre utal) ellenére a főhős nyugodt arccal ül a kocsijába a felvétel végén! Rá is nyugtatóan hatott az Anathema 8)

Link a hozzászóláshoz

Látom leült a topic. Mivel kedvenc előadókat és egyebeket már kitárgyaltuk 1X-2X, szerintem kezdjük az alapoktól és a hozzájuk kapcsolódó dolgoktól. Ki milyen műfajokat szeret, miért szereti pont azt, és esetleg végez-e valamiylen aktív zenei tevékenységet?

Részemről kedvelek mindenféle metált, a blues, a jazzt, a rockot, a legtöbb punkot és a klasszikus zenét is. Nem szeretem viszont a nyáltó csöpögő popot, a hiphopot, az értelmetlenül össezrakott rap zenét és hasonszőrű társaikat, de a hate listán első helyen a gépzene áll.

Hogy miért? Az élő zenét szeretem, mert szerintem egy igazi zenész ma nem attól lesz igazi zenész hogy mennyire sztárolják, vagy hoyg mennyi és milyen zeneelméleti tudása van, hanem attól hogy mennyit foglalkozik azzal amit csinál, és hogy mennyire kreatív a zenéje.

Részemről egy grundzsot, szvinget és rockot játszó zenekarban harmónikázok éppen, illetve összeálóban van egy country-blues felállás is.

Link a hozzászóláshoz

Gem!!

Mar megint igazad van.. :P

Nos en nagyon szeretm a metalt es a hozza kapcsolodo mufajokat..

DE!!Kedvencem a folk-metal..mert utobbi idokben nagyon megszeretttem a nepzenet is..Ja es ugye a white matal is...es igy a ketto nagyon jo osszhatasban van.Amugy minden mas zenet meghallgatok ami jo a fulemnek..

Amugy zenelek mar nagyon regota.de most bassgitarozom egy bandaba ami folk-metalt nyom.Preddel egyutt.

Es igen nem az a kunszt ha fel ora alatt osszedobsz egy punk zenet vagy gepzenet,hanem az ha egy egesz evet keszulodsz egy 7tagu egyuttessel h osszerazodjanak es jo legyen koncertre...Ja meg azt a zenet se kedvelem amiben horges duplazo es 'fuck God,Jesus' van...az ilyenek olyan szanalmasak...

Jeneleg 2 egyuttesben vagyok,de tervezem a 3. at is: :D

Link a hozzászóláshoz

Nos, trendek így-vagy úgy, az ember mindig visszatalál a gyökerekhez.

Nincs ez nálam sem másképp. Jöhet future jazz rajongás, pogómánia, húzós blues, vagy prog. metal korszak, a végén mindig a jó öreg rákenrollnál lyukadok ki.

Ez kapcsol ki, ez nyugtat meg, ez spanol fel a legjobban. Mindenre jó, de leginkább a hétköznapok elfelejtésére.

Nincsenek bonyolult szövegek, maximum viccesek/kétértelműek.

Nincs virtuóz hangszerkezelés, de van helyette egy rendes "löket".

Nincs operába/sakálmetálba illő hang, de van helyette érzelmekben gazdag, olykor igazi mocskos hangú ének...

(És szerencsére nincs "mély mondanivaló", mint Mestertamásnál és

Link a hozzászóláshoz

Shikaka: Az Aerosmith Crazy számát még fénykorábam láttam sokszor klippben kb 96-95-ban, de lehet, hogy előbb, szerintem az a szám a klippje miatt lett valami, pédául én azóta szeretem az ő zenéjüket, és a klippjük miatt voltam 10 évesen beleesve Liv Tylerbe és Alicia Silverstone-ba :)Elnézést, ha értelmetlent írtam, de ittam :)

Link a hozzászóláshoz
Shikaka: Az Aerosmith Crazy számát még fénykorábam láttam sokszor klippben kb 96-95-ban, de lehet, hogy előbb, szerintem az a szám a klippje miatt lett valami, pédául én azóta szeretem az ő zenéjüket, és a klippjük miatt voltam 10 évesen beleesve Liv Tylerbe és Alicia Silverstone-ba :)Elnézést, ha értelmetlent írtam, de ittam :)

Van benne valami.

Liv Tyler tényleg mutatós menyecske :P

Mondjuk Alicia Silverstone már nem annyira érdekel, sose tetszett :?

(ha már itt tartunk megnéznék egy ilyen f.roklengetős-bootyshakin' funky-rap mittoménmilyen klipet Monica Beluccival :shock:

Már az esztétikai élmény miatt.)

Link a hozzászóláshoz

Hüm-hüm...

A memóriám mostanában nem az igazi, a múltkor kihagytam a rakenroll gigabandák közül a két alapvetőt...

*****

Természetesen a Motörhead-ről van szó.

Milyen az angol R&R istenek zenéje?

Intenzív, gyors, pörgős...

A csajozós, piálós, bulizós, kártyázós szövegekre meg minden igaz, azt kivéve, hogy sokat kell gondolkodni rajta :D

Ideális egy hozzám hasonló kreténnek, vagy egy embernek, aki kikapcsolódni akar!

Ajánlott dolgok: Ace of Spades, Orgasmatron, Hammered albumok.

Egy dalszöveg:

(Dr. Love)

You know she's a lovely lady

She ain't no easy girl

She make me wanna love her long time

To make her toenails curl.

I want her so bad I get crazy

If she don't love me enough

I want to examine her stamina

'Cos my name is Doctor Love.

Motörhead - God save the queen:

http://www.youtube.com/watch?v=UKSLBOXIx68

******

Akiről még méltatlan módon elfelejtettem szót ejteni, a Ramones.

Õk már nem is igazi R&R banda, inkább punk. Szerencsére a fülbemászóbb, jókedvre derítős fajtából. Tényleg olyan, hogy meghallgatsz egy-két számot (sokat azért fárasztó...) és elkezdesz vigyorogni, mint valami idióta.

Kb. 4-5 éve volt egy Ramones-reneszánsz, mikor újra előkerültek a számaik. Ez az akkoriban tomboló deszkás-őrületnek köszönhető. Bár nem hinném, hogy filozófiai alapot biztosít az extrém sportok magyarázására, tény, hogy sok minden mellett középsulis ökörködés aláfestésére is ideális...

Ja, lehet rá táncolni is 8)

Két klasszikussá vált Ramones nóta.

A Blitzkrieg Bop. HEY HO! LET'S GO!

http://www.youtube.com/watch?v=QLWGSRQrbQs

És a Substitute!

Link a hozzászóláshoz

Nah Hy.

The Doors: Imádom, minden mennyiségben jöhet, mostanában szinte csak őket hallgatom 8 albumuk meg is van. Õk nállam visszatérő elemek, nem tudom megunni őket. :laza:

AC/DC: Nah nekem ők olyanok mint, a Doors shikaka-nak. Szeretem őket, de egy albumot nem tudnék végighallgatni egyhuzamban. De amúgy nagyon ott vannak. Mellesleg faterom rajong értük nagyon. :mrgreen:

MONSTER MAGNET: Õket nem ismertem, de ez a klip határozottan szimpatikus

Link a hozzászóláshoz

Mindenkinek szeretném ajánlani a Nagy sándor zenéjét!

Éppen azt hallgatom, fantasztikus! Vangelis komponálta egyébként az egészet, nagyon jó hangulatot csinált (nekem a kedvencem a The Drums of Gaugamela :) ), remek pl rpg-játékhoz.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...