Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Gambit

Zene

Recommended Posts

a zenék meghatározása, amiket hallgatok : sokfélék, de úgy komolyan...

csak hogy lássátok egy pár példa :

Holly Dolly

Tankcsapda

Crystal

Irigy hónaljmirigy

Új Tekknő

System Of a down

Evanescense

és sokan mások...

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Shikaka, én elkaptam havertól a számot. Meg is hallgattam, csak aztán nem tudom hova vettem át... :oops: . 200 gigát meg kicsit bonyolult átbogarászni. Mert a kereső sem találja. De tudom hogy átvettem, és akkor még nem is ittam, csak aztán. :?:

A'frad! Koncertbeszámoló, vagy valami? Víííííí volt, vagy nem? :twisted:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hát megvolt a koncert....

FANTASZTIKUS VOLT!!!!

A legjobb dalait adta elő Adams úr, fantasztikus stílusban, és nagyon jófej volt. Hihetetlen nagy buli volt! Végigénekeltem az egészet, és tomboltam. Igazából leírhatatlan hogy milyen volt a hangulat :D

Felhívtam csomó ismerősöm, hogy ők is hallják a koncertet, és fotóztam sokat.

Úgyh megérte az árát... 8)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Bár én kifejezetten útálom őket, ami egyébként furcsa mert a Black-Out-ot IM

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Jim Morrison ma lenne 60 éves.

Adózzunk emlékének szerzeményei hallgatásával.

Valamint a mai napon van az évfordulója John Lennon halálának.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hmm érdekes, Kowalsky meg a vega koncert múlt héten volt egerszegen. Egy sátorban. Amit egy parkolóban állítottak fel. És a belépő egy forint volt :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Jim Morrison ma lenne 60 éves.

Adózzunk emlékének szerzeményei hallgatásával.

Bizony bizony, szívemből szoltál gyermekem :mrgreen:

És hogy Morrison bácsit idézzem:

"We can whip the horse's eyes

And make them sleep

And cry "

:laza:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Emberek megvettem a Touring the angel bővitett DVD-t a Kedvesemnek karácsonyra. Belenéztem, mert jártam már úgy, hogy üres volt a lemez amit ajándékba vettem. Hát öregem ez ultraállat. Nem vagyok valami nagy rajongó de ez nagyon meg van csinálva.

Ja és megnéztem az Ossian DVD-t is nem gondoltam, hogy ilyen karajra sikerül nekik. Szerintem megveszem. (A mostani 20. jubileumi buli állat volt)

Jajaja, és a legfontosabb, bár tudom ez nem sokakat érint, de megjelen a legfrissebb Diana Krall CD

Ja, és még klasszikus megjelenések Chris Rea: The Road to Hell and back DVD-je. Presser Gábor legujjab CD-je is a polcokon.

Szal van mit megszerezni emberek

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Amire most rákattantam: OASIS!!! Egyszerűen imádom ezt a laza, kissé nemtörődöm brit feelinget. Hangulatos, flashelős... Amolyan téli zene... ködös, kissé depresszív és mégis lightos. KIR!!!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Amire most rákattantam: OASIS!!! Egyszerűen imádom ezt a laza, kissé nemtörődöm brit feelinget. Hangulatos, flashelős... Amolyan téli zene... ködös, kissé depresszív és mégis lightos. KIR!!!

Hmm. Halgass Bee Geest, vagy Abba-t azok sem rosszabbak. Illetve ajánlom a régebbi lemezeit a klasszikusoknak, de tényleg. Mike Oldfield, Jean Michell Jare, Kitaro, Gandalf, stb.

De jó lehet előszedni olyan ósdiságokat is mint az első Depeche Mode-k. Sőt, ha valaki igazán király szintipoppot akar az keresel a Client-et. Eszméletlenek a csajok.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hááááát Dragon... ezekhez a korai dallamokhoz én későn születtem :D . Mostanában jobb kedvelem az extrém combós zenéket, amikor különböző stlusokat kevernek. Pont ma sikerült szereznem néhány számot a Balkan Fanatic-tól ééééés valami hihetetlenül vicces :D:D:D. Annyira profin kavarják a szezont a fazonnal, hogy V

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Ezt imádom a 21. században, hogy bármit összecombózhatsz és ha elég kreítv vagy az eredmény fantasztikus lesz!

Hát izé azért én meg pont ezt nem szeretem. Néhány önjelölt más álltal, vagy maga álltal sztárnak kijelölt f* képes úgy tenni mintha űbercsászár zenét játszana. Pedig nem. A kottát hírből ismeri, énekelni nem tud, nincs ritmusérzéke, és stílusa. Na ez most a menő ez a drágalátós 21. század.

Persze vannak most is remek előadók ez így van, de "én azért köszönöm maradok" ahogy az egyik klasszikus filmben említik :lol:

Ja, és nem lehet eléggé öreg/fiatal az ember. De, ha ilyen kultúra keveredésre vágysz akkor halgasd meg a Prodigy: Fat of the Land -jét. No ott keveredés van. :twisted: :twisted: :twisted:

Ja, és Kedvesemnek megvettem a Touring the Angel DVD-t megnéztem megint. Ez emberek sok* jó, de brutálisan.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Húh én most Ronnie James Diora kattantam rá! Egy south park részben ő danolt a srácoknak /sajnos nem engedi a trágár idézetett :)/ és megtetszet a zenéje :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Húh én most Ronnie James Diora kattantam rá! Egy south park részben ő danolt a srácoknak /sajnos nem engedi a trágár idézetett :)/ és megtetszet a zenéje :)

Milyen trágár idézetet? A SP-ban a Holy Diver-t nyomja állandóan...

Na, ZAKK WYLDE.

Eddig is imádtam a szakállas alaszkai favágó gitárzsenit, és együtteseit (Black Label Society, Ozzy Osborne), de ezzel a country jellegű számmal lopta be magát végleg a szívembe.

(elismerem, nem olyan képzett, mint Petrucci vagy Malmsteen, a hangja sem egy Lande-é, vagy LaBrie-é. De ebben a fickóban van valami. Azt hiszem elhivatottságnak vagy szívnek lehet mondani. Nézéttek meg, meglátjátok :D )

Zakk Wylde - Machinegun man (unplugged):

http://www.youtube.com/watch?v=6OOrWqIzgxU

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Faithless

Nagyon régi kedvencem, szerintem a mai elektropop legjobbja. Most jelent meg az új albumuk, arról is a Bombs c. számot szeretném megmutatni nektek. Különösebb kommentárt nem fűzök hozzá, linkelem a klippet és a dalszöveget. Tesék elgondolkodni rajta, mélyenszántó, mondanivalóval rendelkező szám. (sajna magyarul nem találtam meg, bocsi aki nem érti :P)

-Klipp-

Dalszöveg:

Bombs

So much more than I thought this world could ever hold

We think we're heroes, we think we're kings

We plan all kinds of fabulous things

Oh look how great we have become

Key in the door, the moment I've been longing for

Before my bag hit the floor

My adorable children rush up screaming for a kiss,

and a story, they're a gift to this world

My only claim to glory

I surely never knew sweeter days

Blows my mind like munitions

I'm amazed

So much heaven, so much hell

So much love, so much pain

So much more than I thought this world could ever contain

So much war, so much soul

One man's loss, another man's goal

So much more than I thought this world can ever hold

We're just children, we're just dust

We are small and we are lost

And we're nothing, nothing at all

One bomb, the whole block gone

Can't find me children and dust covers the sun

Everywhere is noise, panic and confusion

But to some, another fun day in Babylon

I'm gonna bury my wife and dig up my gun

My life is done so now I got to kill someone

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Most nem fogom végignézni az eddigi hozzászólásokat, hogy emlegette-e valaki, meg amúgy sem érdekel, mert a csúcs, az bizony a Metallica! Õk voltak a '80-as években az a banda, amelyik nem sárkányos-földbedöngölős marhaságokról énekelt, hanem valódi érzések jelentek meg a szövegeikben, és ezeket ráadásul újszerű kicsit trashes zenével társították, ami a trashel ellentétben egyáltalán nem volt színvonaltalan. Ahogy a karrierjük felfelé ívelt, nem szálltak el, nem romlott a zenéjük, csak mindig változott. Mertek, tudtak kulturáltan beszólni a rendszernek, de eközben nem volt olyan érzésünk, hogy most a "lőjük le az összes politikust!" dumát halljuk, hanem ezt a változáskövetelést sokkal elvontabb témákkal közelítették meg. A szerelmes számaik sosem voltak egyértelműek, mindig volt bennük egy kis plusz, ami megkülönböztette őket a többi banda magas hangú, nyávogós gitársírástól hangos számaitól. A leguttóbbi albumuk (ami már ugye 3 éves) nem hozta a megszokott színvonalat, és sokaknak nem is tetszik, én azt mondom, megszokható, és betudom a bandában történt összecsapásoknak. Mindenesetre elmondhatom, hogy ez a Zene tette rám a legnagyobb hatást eddigi életem során, de nyitott vagyok bármi másra is, remélem, lesz valami, ami majd még ennél jobban is megfog.

Addig is maradok tisztelettel.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Egy régi nagy kedvencemet említeném meg. Aki nem más mint Shurik'N.

A francia hip-hop műfaj legjobbja!!! A zenéjébe bele van építve az ázsiai zenei kultúra "alapjai", ami nagyon durván hangzik a francia srác karakteres hangjával.

S íme egy youtube link a kedvenc számomról:

Shurik'n - Samurai

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Egy régi nagy kedvencemet említeném meg. Aki nem más mint Shurik'N.

A francia hip-hop műfaj legjobbja!!! A zenéjébe bele van építve az ázsiai zenei kultúra "alapjai", ami nagyon durván hangzik a francia srác karakteres hangjával.

S íme egy youtube link a kedvenc számomról:

Shurik'n - Samurai

Istenem de rég hallottam már :) Tudtad, hogy a taxi zenéje is??? :) A francia hip-hop a világ legjobbjai között van. a Superme NTM is ott van a szeren meg hát ugye sorolhatnám a művészeket. Biztos mindenki ismeri a Mea Culpa nevü témát nos maga a dal is odavág ;)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Istenem de rég hallottam már :) Tudtad, hogy a taxi zenéje is??? :) A francia hip-hop a világ legjobbjai között van. a Superme NTM is ott van a szeren meg hát ugye sorolhatnám a művészeket. Biztos mindenki ismeri a Mea Culpa nevü témát nos maga a dal is odavág ;)

Ez nem volt a taxi zenéje, mind a 3 OST megvan és nincs közte :P

És amúgy Snipert és Assassint se felejsd el, mert ők is nagyon ászak a témában. ^^!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ez nem volt a taxi zenéje, mind a 3 OST megvan és nincs közte :P

És amúgy Snipert és Assassint se felejsd el, mert ők is nagyon ászak a témában. ^^!

júj akkor nekem lehet hibás az ost-m lehet kéne nézni egy track listet :) Tegnap este eljutottam a német Rap zenéhez hát kissé ledöbbentem. Imádom az ABS nevezetü német undergroundos rap csapatot :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Billy Idol - Shock to the system:

Ez tényleg shock. Bár efféle indíttatástól vezérelve megnéztem utána DVD-n de rég is halgattam az idolt :lol::lol:

mert a csúcs, az bizony a Metallica! Õk voltak a '80-as években az a banda, amelyik nem sárkányos-földbedöngölős marhaságokról énekelt

Azért én tudnék sorolni még egykettőt. De a Metallica jó zenét játszott az igaz.

-Judas Priest

-Iron Maiden

-Black Sabath

-Mötely Cure

-Kiss

-Deep Purple

stb.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Mostanában elkezdtem nosztalgiázni! Egyre inkább úgy érzem, hogy nagyon kevés olyan előadó van aki tud jó zenét játszani. Ahogy a dumateremben is szól a téma nép butítás van! De a zene terén is?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Údv.

Sajnos igen. A régi zenék melyek a társadalom elleni harcot képviselték (Rock, Punk, Metal Stb) mára elveszteték értelmüket társadalmi bázisukat és ugyan olyaná vált mint a többi. De még mindig itt maradt meg a legtöbb hang.

A világ változik és ebben lázódóknak nics helye. Pedig egy katasztrófális helyzetben vagyunk. Ez a diktatórikus rendszer a legveszélyesebb mert a többivel ellentéten megadja a szabadság lácatát de ha futni akasz lánca épp úgy szorit.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...