Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések a karakteralkotással kapcsolatban


Recommended Posts

A gyors ártalmatlanná tétel =! kínokozás képzettséggel. Mindazonáltal például egy ereni embervadásznak, aki élve akarja az ellenfelét, elfogadható stílus.

Ha a tokot rajtahagyod a kardon, rögtön nem vágófegyver, hanem zúzó. A súlya némiképp módosul, nem beszélve a forgatási stílusról - nem ugyanaz, ha egy borotvaéles pengével csapsz valakit tarkón, vagy egy tompa tárggyal somsz oda.

Edit: Ha tokkal akarsz harcolni, kiegészítő támadást kell alkalmaznod. Kövesd az ott leírtakat.

Edit2: Sajnos sem az UTK, sem pedig az ETK nem rendelkezik rendesen megkomponált harci képzettségekkel. Vígasztaljon a tudat, hogy majd egyszer képes leszel olyan karaktert alkotni, amelyik képességeivel megfelel az elvárásaidnak. Addig is hozott anyagból dolgozunk...

Link a hozzászóláshoz
ez általában oda van írva mögé, számmal.

ha anyanyelv, akkor ha jól emléxem a karakteralkotásra, akkor 5-ös lesz.

Ezt kiegészíteném azzal, hogy _konkrét_ példával gyere, a mágus rendszere olyannyira tele van lukakkal és következetlenségekkel, hogy egy általános kérdésre nem lehet igazán jó választ adni.

Ha titkos, akkor ne a fórumon kérdezd.

Link a hozzászóláshoz

Visszatekintve a kérdésekre, az alábbiakra még nem kaptunk választ:

1. Előtörténetek: jól értelmezem a TAO-nak adott választ, hogy a csapat előtörténetet Erionig (az első hangulatkeltőben említett fogadóig) kell felvezetni? Mikor láthatjuk a további két hangulatkeltőt?

2. Az Értékelés képesség dobáskódja (ezáltal min. és max. értéke) a nomád sámán és a szerzetes tekintetében. Mivel azt az ÚT NEM tartalmazza.

3. Az alábbi felszerelési tárgyak ára:

- gladiátorvért

- kardművészvért

- a szakosodott tűzvarázslók egyedi vértjei

- Hatalom Amulett

- boszorkány familiárisa

- különféle hangszerek: engem pl. a duda érdekelne (skót duda jellegű hangszer), amely nem mágikus (nem bárdé)

A sámán dobja akkor a korábbiak szerint, a Szent Szimbólumhoz hasonló, a botot meg az általános mágikus tárgyas árazás szerint kell kifizetnie.

4. Opcionális szabályok:

- milyen opcionális szabályok lesznek (egységesen) használva mesélés alatt (pl. ETK sebesülésekre vonatkozó szabályai, MTK harci szabályok és életerővel kapcsolatos szabályok) vagy ez KM opció lesz?

- a HGB szerinti képzetlen fegyverforgatásra vonatkozó szabályok alkalmazásra kerülnek-e vagy nem? és az erőbónuszra vonatkozók?

Link a hozzászóláshoz
a botot meg az általános mágikus tárgyas árazás szerint kell kifizetnie.

Lol miért? A bot csak egy szimpla bot ami attól válik mágikussá, hogy a sámán magával cipeli.

Tudomásom szerint nincs se mana költsége se ezüst költsége, vagyis az általános árazás szerint nem lehet árazni.

Ez volt a baj a sámándobbal is...

Amúgy a sámán dobja és amuletje együtt épp elég drága sztem (49arany)

Link a hozzászóláshoz
Én úgy emlékszem, hogy erre direkt rákérdeztem, és azt mondták, hogy a dob a 'szimbólum', a botot nem kell olyan árban vásárolni. Mivel nem volt külön kiemelve, és valóban nem mérhető a mana-igénye sem, nem hiszem, hogy beleszámolandó abba a kategóriába, amit te említesz, Catsmile.

Felon: szánom-bánom bűneimet... nem olvastam utána a sámánnak... viszont bízok ebben, hogy ha valami mégis tévesen értelmezhető a korábbi írások alapján, akkor megkapjuk a pontos infókat... és nem csak a sámánnal kapcsolatban, hanem a többi felvázolt (és még megválaszolatlan) kérdésben is... amit összegyűjtöttem... :) már csak azért is, mert az árazás pl. elég fontos a karakteralkotás tekintetében... főleg hogy Tp vadászat van... :D

Link a hozzászóláshoz

Az időpontok miatt én pont lesajnálom, hogy válaszoltak, vagy sem. Azt a részt üresen hagyom, és be van kalkulálva, ha esetleg nem úgy döntenek, ahogy nekem tetszik. Ez engem korántsem tart vissza attól, hogy elküldjem doksikat akkor, amikor amúgy szándékoztam :pajti: Vártam már eleget, és úgysem fognak megcsapkodni ostorral, ha a karimban esetleg lesz javítanivaló :) Majd szépen mosolygok :lol:

Link a hozzászóláshoz
Az időpontok miatt én pont lesajnálom, hogy válaszoltak, vagy sem. Azt a részt üresen hagyom, és be van kalkulálva, ha esetleg nem úgy döntenek, ahogy nekem tetszik. Ez engem korántsem tart vissza attól, hogy elküldjem doksikat akkor, amikor amúgy szándékoztam :pajti: Vártam már eleget, és úgysem fognak megcsapkodni ostorral, ha a karimban esetleg lesz javítanivaló :) Majd szépen mosolygok :lol:

Felon: én alapból úgy raktam össze a karaktert, hogy akár az utolsó napon is beadhatom... :) így, ha mégis előbb megy, az nyereség... :) amivel vagy átlagot vagy pénzt növelek... egyik sem hiányzik különösebben... az előtörténetes bónuszokra meg ne számítok, mert az elmúlt 4 alkalommal sem volt... :) azt sem tudom, hogy mi lehet, és milyen előtörténet kellene ahhoz, hogy legyen... :D igazából nem tudom, hogy mennyire jók vagy rosszak az előtörténeteim, mert nincs igazi visszajelzés (az újabb fajta pontozás nem elegendő)... :)

Link a hozzászóláshoz

1. Előtörténetek: jól értelmezem a TAO-nak adott választ, hogy a csapat előtörténetet Erionig (az első hangulatkeltőben említett fogadóig) kell felvezetni? Mikor láthatjuk a további két hangulatkeltőt?

Jól értelmezted a választ, a csapat előtörténeteket Erionig kell megírni.

A további két hangulatkeltő is hamarosan kikerül.

Üdv, Silver

Link a hozzászóláshoz

Catsmile.. nagyon off itt, de ne várd, hogy a sült galamb a szádba tévedjen ;)

Minden egyes táborban harcolunk szóban MGvel, hogy mitől jó egy előtöri, ha őt kérdezed, neki is lesz válasza, ha engem, nekem is lesz. Sőt, Venesnek és TAOnak is van, Sneernek és CSnek is. Ha bármelyikünket megkérdezel, akkor elmondjuk a mi álláspontunkat, segítünk abban, hogy szerintünk mitől jó egy sztori. MG pontokba szedte szerinte minek kell benne szerepelni, mi pedig érezzük és szemléltetjük esetleg még a többi funkciót is. Ha szeretnél, bármelyikünkkel ülj le a táborban, vagy eressz meg egy mailt, és mindjárt kapsz visszajelzést.

Egy táborba beküldött előtörit jó eséllyel csak a mesélőd fog látni, tőle is megkérdezheted majd a játék elején, vagy végén, hogy mit gondol arról, amit beküldtél. Nem tudnak minden egyes előtörit átolvasni a szervezők (max a fanatikusok, mint MG, Batka vagy Z :) ), nem tudnak olyan visszajelzést küldeni minden egyes kariról, amilyet szeretnél, elvárnál, vagy megérdemelnél. Fizikai képtelenség.

2010TTben is voltak ígéretek, nem kaptunk belőle semmit :D Vagyis én nem tudtam róla. Pedig szerintem igazán jó koncepciót alakítottunk ki, és szvsz stílusos volt a tálalás is. Bár én úgyse emiatt írom, bennem olyankor születik meg a karakter, akkor kap személyiséget, akkor válik élővé. Előtte viszont volt megfelelő honorárium.

Summa summárum, akinek eddig szüksége volt segítségre bármiben, és jelezte ezt, annak eddig is segítettünk/segítettek a szervezők. Viszont néma gyereknek anyja se érti a szavát, nem veszhetsz el a tömegben, ha valamit szeretnél. :)

Link a hozzászóláshoz

Felon: nem panaszképpen mondtam... inkább véleményként... nem is várom el, hogy minden KM elolvassa az összes előtörit... elég, ha csak a csapat mesélője, mesélői teszik meg... nekik a meséléshez egyébként ez szükséges is... és mint írtam az MG féle pontozás csak részleges visszajelzés... az igazi az értékelés lenne, ami alapján a KM, vagy a KM-ek döntenek, hogy milyen extrát adnak vagy nem adnak... ami szerintem némileg szubjektívebb, mint amit a pontozás alapján megtudhatsz... viszont jó lenne egy pár soros értékelésben, hogy miért nem jó, vagy miért jó e tekintetben az adott karakter vagy csapat előtörténete...

az MG-féle pontozás persze irányt mutat a tartalomra, de azért egy-egy előtörténet több, mint adatok halmaza... mindenki beleteszi önmagát (is) így vagy úgy a saját ötleteivel, lehetőségeivel, határaival, korlátaival... :)

egyébként annyiban karakteralkotási kérdés is lehet, mivel a bónuszok megváltoztathatják az induló karaktered egyes részeit... ennek ellenére tényleg nem itt érdemes hosszabban megvitatni ezt a kérdést, ebben igazad van... :)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...