Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések a karakteralkotással kapcsolatban


Recommended Posts

Példák a méregkeverésre:

A karakternek van méregkeverés Mfa, herbalizmus Afa. Ez neki 200 + 8 pontot jelent a kikeverési képességéhez.

A példában sincs említve, hogy alkímia kellene bármihez is.

A szó 'alkímia' egyszer szerepel az egész dokumentumban egy táblázat tetején és meglehetősen nehéz értelmezni, hogy mire is van.

Én karminak van herb mf és méreg mf, de nincs alkímiája... kevertem mérget...de úgy tűnik már ez is csak múlt idő a többi cuccomhoz hasonlóan

Link a hozzászóláshoz
Példák a méregkeverésre:

A karakternek van méregkeverés Mfa, herbalizmus Afa. Ez neki 200 + 8 pontot jelent a kikeverési képességéhez.

A példában sincs említve, hogy alkímia kellene bármihez is.

A szó 'alkímia' egyszer szerepel az egész dokumentumban egy táblázat tetején és meglehetősen nehéz értelmezni, hogy mire is van.

Én karminak van herb mf és méreg mf, de nincs alkímiája... kevertem mérget...de úgy tűnik már ez is csak múlt idő a többi cuccomhoz hasonlóan

nekdolan: olvastam, hogy mire képes a nomád sámán 5-6. TSZ... és értem, hogy mi a helyzet... az alkímia a kivonatban közvetlenül nem szerepel, csak a bizonyos kis táblázatocska a 2. oldalon, aminek az a neve, hogy Alkímia szint-képzettség-felszerelés... ami az adott méreg Alkímia szintjétől és az Alkímia képzettség fokától függően meghatározza, hogy milyen felszereléssel tudod előállítani az adott mérget. A magyarázat viszont csak a teljese dokumentumban található meg itt:

http://kalandozok.hu/kiegeszitok/ynevkiegeszitoi/meregkeveres.pdf

Mindenesetre várjuk ki, hogy mit mondanak a KM.ek! Rendszer szintű vitát meg nem itt akarok elindítani a témában!

Link a hozzászóláshoz

Az tudtommal egy ÚT-s kiegészítő szabály MG-től.

A táborokban mindig az egyszerűsített (értsd ETK-s) szabályait alkalmaztuk eddig. Ebben a "lebutításkor" simán bennragadhattak oda nem illő dolgok.

(Ingyen jótanács.: Ne nehezítsétek meg túlságosan Önön életeteket azzal, hogy táblázatfejlécek tartalmán, apróbetűs részeken vagy hasonló kicsinységeken görcsöltök!)

Link a hozzászóláshoz
Az tudtommal egy ÚT-s kiegészítő szabály MG-től.

A táborokban mindig az egyszerűsített (értsd ETK-s) szabályait alkalmaztuk eddig. Ebben a "lebutításkor" simán bennragadhattak oda nem illő dolgok.

(Ingyen jótanács.: Ne nehezítsétek meg túlságosan Önön életeteket azzal, hogy táblázatfejlécek tartalmán, apróbetűs részeken vagy hasonló kicsinységeken görcsöltök!)

Hulla: kb. egy hete ezért kérdeztem rá, hogy alkalmazásra kerül-e vagy sem az a bizonyos tábla... és kétfokozatú kivonat az ÚT-s ötfokozatú rendszer leredukálása (Af=2. fok, Mf=4. fok) az ETK-hoz. A kérdés, hogy alkalmazandó-e vagy sem az a bizonyos táblázat, és hogy elvárnak-e bizonyos felszerelést, valamint Alkímiai ismereteket a mérgek elkészítéséhez?

Link a hozzászóláshoz

Helló

Az tudtommal egy ÚT-s kiegészítő szabály MG-től.

A táborokban mindig az egyszerűsített (értsd ETK-s) szabályait alkalmaztuk eddig. Ebben a "lebutításkor" simán bennragadhattak oda nem illő dolgok.

(Ingyen jótanács.: Ne nehezítsétek meg túlságosan Önön életeteket azzal, hogy táblázatfejlécek tartalmán, apróbetűs részeken vagy hasonló kicsinységeken görcsöltök!)

Hulla: kb. egy hete ezért kérdeztem rá, hogy alkalmazásra kerül-e vagy sem az a bizonyos tábla... és kétfokozatú kivonat az ÚT-s ötfokozatú rendszer leredukálása (Af=2. fok, Mf=4. fok) az ETK-hoz. A kérdés, hogy alkalmazandó-e vagy sem az a bizonyos táblázat, és hogy elvárnak-e bizonyos felszerelést, valamint Alkímiai ismereteket a mérgek elkészítéséhez?

Catsmile: Az a probléma, hogy a kérdéseid mennyiségéhez egy külön reagáló csapatot kellene fenntartani. Azt hagyján, hogy elképesztően sok kérdést teszel fel, mert tegyük fel tényleg kíváncsi vagy rá, de miért nem nézel előbb utána?

Karakteralkotás: http://www.kalandozok.hu/talalkozok/nyt ... yt2011.pdf

A negyedik oldal alján van a mérgekről szóló fejezet, és abban a kapcsolódó link: http://kalandozok.hu/kiegeszitok/ynevki ... etfoku.pdf

Ebből azért elég nyilvánvalóan látható, hogy nem a bővített változatot használjuk, hanem ezt a kétfokút. Az egyszerűsített verzióban pedig az általad megtalált táblázatban olvasható számok kizárólag a Természetes mérgek módosításánál szerepel. Mivel magyarázat sincs ahhoz a táblázathoz, hogy micsoda, valószínűleg Hulla felvetése lehet a helytálló, miszerint egyszerűen csak benne maradt. De ha nem így lenne, akkor sem kell a mérgek létrehozásához használni, csak a természetes mérgek módosításához.

Kérlek csak azokat a kérdéseidet tedd fel, amik a Te karakteredhez tartoznak, és nem találtál választ rá a megjelölt leírásokban.

Nekdolan: A mérgeidet még át kell számolnunk, hogy nekünk is úgy jön-e ki mint neked, de nagy valószínűséggel (ha nem követtél el számolási hibát) nem nyúlunk hozzájuk.

Kérlek ne keseredj el, mert több KM is átnéz minden karaktert, és kialakul egy átlag vélemény, ami alapján dől el, hogy valakinek a karakterét elfogadjuk, vagy módosítania kell valamit. A Te karaktered is véleményezés alatt áll, és úgyis ezen dől el, hogy engedélyezzük-e a karakteredet ahogy van, vagy valamit változtatni kell.

Ezért is van, hogy sok időbe telik egy-egy reakció, mert mire elég ember átnézi, majd megvitatjuk az egységes válasz miatt, az bizony nem két perc.

Megértéseteket köszönjük.

Üdv, Silver

Link a hozzászóláshoz

Catsmile :D te drága :D ETK képzetségek oldalán a következő szöveg áll :

"A méregkeverés mestersége sokban támaszkodik az alkímiára , herbalizmusra és az élettanra, de tanulói e három utobbi tudományt meglehetősen egyoldalúan tanulják. Ha egy karakter rendelkezik a a képzettségekkel, jóval könnyebben sajátíthatja el a mérgek tudományát. Ez egyben mutatja azt is hogy egy herbalista vagy egy alkimista is állíthat elő mérget ,de lényegesen gyengébbet, mint egy méregkeverő."

Azt írják hogy kell felszerelés, idő és alapanyag , de nem szükséges feltétele ez annak hogy alkímia is kell.

Link a hozzászóláshoz
Helló

Catsmile: Az a probléma, hogy a kérdéseid mennyiségéhez egy külön reagáló csapatot kellene fenntartani. Azt hagyján, hogy elképesztően sok kérdést teszel fel, mert tegyük fel tényleg kíváncsi vagy rá, de miért nem nézel előbb utána?

Karakteralkotás: http://www.kalandozok.hu/talalkozok/nyt ... yt2011.pdf

A negyedik oldal alján van a mérgekről szóló fejezet, és abban a kapcsolódó link: http://kalandozok.hu/kiegeszitok/ynevki ... etfoku.pdf

Ebből azért elég nyilvánvalóan látható, hogy nem a bővített változatot használjuk, hanem ezt a kétfokút. Az egyszerűsített verzióban pedig az általad megtalált táblázatban olvasható számok kizárólag a Természetes mérgek módosításánál szerepel. Mivel magyarázat sincs ahhoz a táblázathoz, hogy micsoda, valószínűleg Hulla felvetése lehet a helytálló, miszerint egyszerűen csak benne maradt. De ha nem így lenne, akkor sem kell a mérgek létrehozásához használni, csak a természetes mérgek módosításához.

Kérlek csak azokat a kérdéseidet tedd fel, amik a Te karakteredhez tartoznak, és nem találtál választ rá a megjelölt leírásokban.

Megértéseteket köszönjük.

Üdv, Silver

Silver: elsősorban olyan kérdéseket tettem fel, amelyek az karakteralkotás kikerülése idején valamelyik karakterötletemhez. A jelenlegi kérdés pedig már a kiválasztott és alakuló karakteremhez kapcsolódik. Az egyetlen kérdés e tekintetben legfeljebb a vértek ára, amelyet a csapattársam érdekében is kérdeztem, és természetesen mindenki nevében, aki vértes karakter hoz (pl. azt hiszem FROSTY a kardművészre kérdezett rá, ahol szintén speciális vért van)

Másodsorban tisztában vagyok, hogy a kétfokozatú kivonatot használjuk, de az ASZ ott van a kevert mérgeknél is a 2. oldalon (mérgek fajtáira vonatkozó táblázat kicsit jobbra fentebb), ezért is kérdeztem rá.

Harmadsorban meg azt hiszem csak olyan kérdést tettem fel, ami számomra nem egyértelmű, és ha elolvastam az 55 oldalas irományt és egyeztettem MG-el is, akkor nem hiszem, hogy pl. a méregkeverésnek nem néztem volna utána.

Ezen túl köszönjük a kapott választ!

Ceripapa: viszont a kétfokozatú kivonatban benne van a tábla, aminek nem volt egyértelmű a használata, és éppen erre kérdeztem rá, hogy mi a helyzet az Alkímival... egyebekben lásd az előzőeket.

Link a hozzászóláshoz

Kérném, hogy a későbbiek folyamán csak a KM-ek válaszoljanak a feltett kérdésekre. Ha valakinek megosztanivalója van a másikkal, ne fogja vissza magát, pm-mel nyugodtan lebombázhatja az illetőt :)

Illetve az is hasznos lenne, ha a kérdéseket illetően senki sem bocsátkozna feltételezésekbe, mert szükségtelenül hergeljük magunkat és egymást. Tedd fel a kérdést, de ne gondold tovább. A KM-ek majd válaszolnak, ráérsz utána is morcos lenni - ha lesz rá okod. Azt viszont pm-ben megbeszélheted a válaszadóval.

Légyszi vegyétek ezeket figyelembe :)

Link a hozzászóláshoz
Nekdolan: A mérgeidet még át kell számolnunk, hogy nekünk is úgy jön-e ki mint neked, de nagy valószínűséggel (ha nem követtél el számolási hibát) nem nyúlunk hozzájuk.

Kérlek ne keseredj el, mert több KM is átnéz minden karaktert, és kialakul egy átlag vélemény, ami alapján dől el, hogy valakinek a karakterét elfogadjuk, vagy módosítania kell valamit. A Te karaktered is véleményezés alatt áll, és úgyis ezen dől el, hogy engedélyezzük-e a karakteredet ahogy van, vagy valamit változtatni kell.

Ezért is van, hogy sok időbe telik egy-egy reakció, mert mire elég ember átnézi, majd megvitatjuk az egységes válasz miatt, az bizony nem két perc.

Én nem kérek kivételezést, csak egyenlő elbírálást... a kérdés, hogy mi alapján megy az elbírálás...

A mérgek nagyon nem érdekelnek...

Nem keseredek el csak picit mérges voltam, hogy az egy hónappal ezelőtt feltett kérdésemre most jött válasz és egészen más mint amit a KMek ezidáig mondtak és még a versenykiírástól is eltér ami alapján dolgozni kellett.

Szal a kérdése(i)m:

  • ki kell fizetnie a sámmának a sámánbotot 20arany áron?[/*:m:1n32zgl1]
  • és minden fp költség ami sámán tárgy készítésekor felmerül manaként ergó ezüstbe számolandó-e?[/*:m:1n32zgl1]

Link a hozzászóláshoz

Helló

Szal a kérdése(i)m:

  • ki kell fizetnie a sámmának a sámánbotot 20arany áron?[/*:m:17raftew]
  • és minden fp költség ami sámán tárgy készítésekor felmerül manaként ergó ezüstbe számolandó-e?[/*:m:17raftew]

Úgy döntöttünk, hogy a sámánnál a dob és a bot együttesen olyan jellegű, mint a papnál a szent szimbólum. Tehát a sámán kaszt a dobot és a botot is megkapja azért a 10 aranyért.

Arra hogy Fp költsége is lehet egy varázstárgynak, korábban sajnos nem gondoltunk. Figyelembe véve, hogy a varázstárgy létrehozásához kell a sámán számára az Fp, hasonlóan a manához, így azt is költségként kell kezelni. Az Fp azért nem olyan súlyos költség, ezért feleannyiért számoljuk, mint a manát. Tehát amikor egy olyan varázstárgy értékét kell kiszámolni, aminek az előállítási költségében Fp is szerepel, ott a következő képletet alkalmazzuk: Fp/2=Mp. Az így kapott többlet manát hozzá adjuk a tárgy mana költségéhez, és ezt kell kifizetni.

Üdv, Silver

Link a hozzászóláshoz
Lehet kapni visszajelzést a beküldött karakterrel kapcsolatban, hogy elfogadták-e a KM-ek, vagy sem? Valamint negatív válasz esetén bővebb kifejtést?

Természetesen lehet kapni választ, mert az egyes karaktereket folyamatosan olvassuk át és értékeljük. Amennyiben van valamilyen kérdésünk, észrevételünk azokat mindenképpen küldjük pszi-ben.

Az olyan speciális esetekben, mint amilyen a Tiéd is, úgy gondolom érthető, hogy hosszabb ideig tart az értékelés és a korrigálási javaslat küldése.

Egy az egyben nem dobunk vissza karaktert, csak nagyon rendkívüli esetben. Inkább csak megfogalmazzuk, hogy szerintünk milyen változtatásokkal indulhat el az a karakter a versenyen.

Üdv, Silver

Link a hozzászóláshoz

Mérgekkel kapcsolatos kérdés: egyszeri hatású mérgeknél hogyan működik az ETK/382. oldalon megfogalmazott mondat:"A méreg hatásának elmúlásával az áldozat a méregtípushoz tartozó összes enyhébb hatáson keresztül megy."? Az összes enyhébb hatás 1 körön belül jelenik meg? Vagy körönként érvényesülnek az egyes hatások egymás után?

Herbalista krémekkel, és egyéb anyagokkal kapcsolatos kérdés: hogyan határozható meg az áruk? Mondjuk pl. sebre használhatón tégelynyi körömvirág kenőcs, vagy egy üvegcse orbáncfű olaj?

Link a hozzászóláshoz
Lehet kapni visszajelzést a beküldött karakterrel kapcsolatban, hogy elfogadták-e a KM-ek, vagy sem? Valamint negatív válasz esetén bővebb kifejtést?

Természetesen lehet kapni választ, mert az egyes karaktereket folyamatosan olvassuk át és értékeljük. Amennyiben van valamilyen kérdésünk, észrevételünk azokat mindenképpen küldjük pszi-ben.

Az olyan speciális esetekben, mint amilyen a Tiéd is, úgy gondolom érthető, hogy hosszabb ideig tart az értékelés és a korrigálási javaslat küldése.

Egy az egyben nem dobunk vissza karaktert, csak nagyon rendkívüli esetben. Inkább csak megfogalmazzuk, hogy szerintünk milyen változtatásokkal indulhat el az a karakter a versenyen.

Üdv, Silver

Köszi a választ, ezek szerint azért nem kaptam még visszajelzést, mert még gondolkodnak a KM-ek, oks.

Link a hozzászóláshoz

Rég kérdeztem, mert a legtöbb kérdést felteszik szerencsére előttem. Bizonyára erre a kérdésre is megvolt a válasz, de mikor végignéztem a dolgokat átsiklott rajta valószínűleg a tekintettem, így:

-Az MTK-s "veterán" Főnix paplovagnak a kasztból fakadó különleges vértjét mennyi aranyba kellene számolni? (Mert a hozzá legközelebbi az Abbitacél Pikkelyvért ami 50 arany)

-Ehhez tartozóan a Tűzvarázsló vértjére is vonatkozik a kérdés, bár ott bizonyára még az előzőnél is többe kerülne a jobb értékei miatt...

Ennyi lenne nekem és előre is köszönöm a választ. :)

Link a hozzászóláshoz

Aion:

erre már válaszoltunk korábban, csak biztos átsiklottál felette. ugyan a Főnix nincs kiemelten említve benne, de vedd úgy, mintha lenne :)

hivatalos mesélői válaszok :)

- a szakosodott tűzvarázslók egyedi vértjei -- elolvasva a Kék-et, csak a Pusztító Tűz kap egyedit, a többiek semmit. a Sogron Útjás vari vértje vörös, jajj, vajh mivel színezhették az acélt... szóval PT: 0 MGT, 5 SFÉ, mágikus, de külön hatás nélkül. ehhez hasonló sincs, sajna. én 100 arany körülire saccolnám.

Link a hozzászóláshoz

Még egy gyors kérdés. (Bár ha jól emlékszem volt róla szó, csak hogy egyértelmű legyen)

"Csak olyan felszerelése lehet a karakternek, amelyet saját maga visel és elbír.

Csak olyan felszerelése lehet a karakternek, amely előtörténete szerint passzol hozzá.

Csak annyi felszerelése lehet a karakternek, amennyit ésszerően használ."

A második és harmadik pont kb egyértelmű, de az elsőt mennyire kell konkrétan venni?

Magyarul: a karakterem felszerelései között CSAK olyan dolgokat tüntessek fel, amit a saját testén, (ruha, fegyverek, vért stb) valamint egy esetleges hátizsákban/tarisznyában elfér?

Szóval akkor a lovat és az azon tárolható cuccokat ne is vegyem meg/tüntessem fel, mert a modul kezdetén nem lesznek?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

1. A felszereléssel kapcsolatban ez azt jelenti, hogy csak annyi felszerelésed lehet, amit kalandozásaid során magaddal tudsz vinni. Értsd, ha éppen egy szekérrel közlekedsz, akkor egy szekérnyi holmit cipelhetsz magaddal, vagy ami elfér a lovadon...

2. Ugye nem. Csak tisztavérű dzsenn kapja meg a MTK-ban leírt bónuszokat. Csinálhatsz fél dzsennt, de az ember lesz, semmi több, nyomokban látszik rajta a dzsenn vérvonal...

Link a hozzászóláshoz
1. A felszereléssel kapcsolatban ez azt jelenti, hogy csak annyi felszerelésed lehet, amit kalandozásaid során magaddal tudsz vinni. Értsd, ha éppen egy szekérrel közlekedsz, akkor egy szekérnyi holmit cipelhetsz magaddal, vagy ami elfér a lovadon...

Eddig ez nem így volt (karakteralkotás alapján a mondatértelmezés sem ezt indokolja).. és mi ezért meséltük ki az előtöriben a lovainkat a képből.. szóval kérlek erősítsétek meg vagy az egyik, vagy a másik infót..

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...