Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

Kérdések a karakteralkotással kapcsolatban

Recommended Posts

Furcsa, hogy 3 aranyból csak 1 ezüst a húr.

A húr csak sima sodrott szarvasín. A visszacsapóíjnál a többszörösen rétegelt szaru és hosszú elkészítés adja a nagy árat. És a tény, hogy beszerezhetetlen.

A pusztai népek körében elterjedt, kiváló tulajdonságairól elhíresült visszacsapó íj sajnos nem szerezhető be a civilizált országok szabadpiacán. Egy ilyen szerszámtól önként sohasem válik meg a tulajdonosa, ha pedig mégis rákényszerül, az íj alighanem hamarosan tönkremegy a szakszerűtlen bánásmód miatt. Az ilanori íjművesek máskülönben egy visszacsapó íjért három-négy jó hátaslovat kérnek ? igaz, a lovak ára arrafelé töredéke az általunk leírtnak.

szóval ésszel...

Link a hozzászóláshoz

lásd: garott.

Catsmile: egy minőségi skót duda - felföldi - másfél millió forint. Adó nélkül. Felülírom Daelon árát, és 10 aranyért egy átlagosat megvehetsz. Ha különlegeset szeretnél, beszélhetünk 20+ aranyról.

A vérteket még bogarászom...

Mate: oké, a duda elfogadva... ;) belefér... :)

ami még fontos a vérteken kívül, az a méregkeveréssel kapcsolatos feltett kérdésözön! :)

Link a hozzászóláshoz
Rövidíjról (is) volt szó. Az nem annyira bonyolult szerszám.

Végül is...egy paraszt, aki fog egy kőrisfavesszőt, köt rá egy zsineget, és meghajlítja, rögtön kap egy rövid íjjat. Kétes minőségű, de így kezdte az ősember is...értékeit lásd a HBGben, ork fegyvereknél... :D

Egy kereskedelmi forgalomban kapható rövid íj már több egy meghajlítot husángnál, és nagy eséllyel évekig használható, ha megfelelően karban tartják.

Btw rövid íj nálam 6 ezüst. Én néztem el valamit?

Link a hozzászóláshoz
Furcsa, hogy 3 aranyból csak 1 ezüst a húr.

A húr csak sima sodrott szarvasín. A visszacsapóíjnál a többszörösen rétegelt szaru és hosszú elkészítés adja a nagy árat. És a tény, hogy beszerezhetetlen.

A pusztai népek körében elterjedt, kiváló tulajdonságairól elhíresült visszacsapó íj sajnos nem szerezhető be a civilizált országok szabadpiacán. Egy ilyen szerszámtól önként sohasem válik meg a tulajdonosa, ha pedig mégis rákényszerül, az íj alighanem hamarosan tönkremegy a szakszerűtlen bánásmód miatt. Az ilanori íjművesek máskülönben egy visszacsapó íjért három-négy jó hátaslovat kérnek ? igaz, a lovak ára arrafelé töredéke az általunk leírtnak.

szóval ésszel...

Köszönöm a választ.

A karakterem yllinori sasként megkapja a visszacsapó íj Mf használatát, feltételezem számomra beszerezhető. :)

Én is úgy tudom hogy 3 arany a rövid íj...

Link a hozzászóláshoz

A mágus rendszerében durván elárazták a dolgokat. Ugye azt akarták mondani, hogy 1 arany az rengeteg pénz, és a legtöbb paraszt csak rézben gondolkodik, ami ezred része az aranynak. Ehhez képest a hosszú és a rövid íj azért voltak népszerű fegyverek, mert könnyen és olcsón fel lehetett vele fegyverezni egy sereget. A három arany (ami az ETK ára rövid íjra, és ha jól emlékszem 3,5 hosszú íjra, ami eleve fura, hogy csak 5 ezüst a különbség) iszonyat soknak érződik, de a vérteket is durván elárazták. Mindegy, ezt nem itt kell megvitatni, sőt, egyáltalán nem kell megvitatni, csak mondom, hogy ne indulj ki semmiféle ilyen árazásból. 20 arany egy skótduda? Miről beszélsz? Az, hogy MOST mennyiért kapsz egyet skóciából rendelve, baromira nem számít. Régen az emberek zenéltek, és a skótok is zenéltek. Ha megfizethetetlen lenne egy zeneszerszám, akkor nem használták volna. Persze most nem bárd hangszerről beszélünk.

Link a hozzászóláshoz

Régen az emberek maguknak csinálták, és azzal zenéltek. Nem pedig vásárolták. Az eszmei értéke már akkor is nagy volt, de mivel azok, akik használták, jórészt képesek is voltak elkészíteni (ha nem is művészi módon), nem került külön hatalmas vagyonukba. Viszont ha minőségi munkát szerettek volna, már akkor is képesek voltak vagyonokat költeni egy-egy darabért, ezt kár elvitatni.

Link a hozzászóláshoz
A mágus rendszerében durván elárazták a dolgokat. Ugye azt akarták mondani, hogy 1 arany az rengeteg pénz, és a legtöbb paraszt csak rézben gondolkodik, ami ezred része az aranynak. Ehhez képest a hosszú és a rövid íj azért voltak népszerű fegyverek, mert könnyen és olcsón fel lehetett vele fegyverezni egy sereget. A három arany (ami az ETK ára rövid íjra, és ha jól emlékszem 3,5 hosszú íjra, ami eleve fura, hogy csak 5 ezüst a különbség) iszonyat soknak érződik, de a vérteket is durván elárazták. Mindegy, ezt nem itt kell megvitatni, sőt, egyáltalán nem kell megvitatni, csak mondom, hogy ne indulj ki semmiféle ilyen árazásból. 20 arany egy skótduda? Miről beszélsz? Az, hogy MOST mennyiért kapsz egyet skóciából rendelve, baromira nem számít. Régen az emberek zenéltek, és a skótok is zenéltek. Ha megfizethetetlen lenne egy zeneszerszám, akkor nem használták volna. Persze most nem bárd hangszerről beszélünk.

ha nem bárd hangszerről beszélünk, akkor miről? :P

régen is költséges volt skót dudát csinálni, nem is volt mindenkinek. a pásztoroknak volt ugyan, hát...ők csináltak maguknak. ráadásul a gael kultúrkör híres volt vándordalnokairól. a reneszánsz idején szorult ki a közkedvelt hangszerek közül, és vált népi hangszerré.

A skót dudát egyébként (a nagyra gondolok) katonai hangszerként használták, a kicsit zenéléshez, de az viszonylag új szerszám.

edit 1:eh, Felon megelőzött :P

edit 2: irányadóként inkább a szurkecsuklyas.hu árait használnám. ésszerűbb.

http://www.szurkecsuklyas.hu/arlista.htm

Link a hozzászóláshoz

A karakteralkotással kapcsolatos kérdések témakörébe nem tartozik bele a szabályrendszer javítása, a karakteralkotási rendszernek csupán az egyenlő esélyeket szükséges biztosítani a karakterek számára.

Ezen egyenlő esélyek biztosítása nem az íjhúrok és a skótdudák árán fognak megdőlni.

1. A jövőben egyik KM sem írja felül a másik szavát, mivel a kérdésekre adott válaszokat a KM fórumban tisztázzuk.

2. Minden további hozzászólást ami nem a karakter sikeres megalkotásához szükséges kérdés/választ tartalmazza át fogom helyezni egy flame topicba.

3. Alfa KM nem mond ellent Béta KM-nek ebben a témában, mert akkor egyik sem jön táborba.

Köszönöm a megértést!

Z

Link a hozzászóláshoz

Antail: csak egy kis előremutató megbeszélés, szemlélet egységesítés volt, tehát hasznos volt mind a KM-ek, mind a JK.-k szempontjából... tehát nem volt olyan veszélyes összességében... és a rendszerhibák taglalásába sem merültünk el (az tényleg egy másik fórum témája lenne), és a duda ára szerintem csak a "minőség" szó hallatán lett feljebb emelve (legalábbis reménykedem)... :)

Mindenki: a hangszerekkel kapcsolatban tényleg érdekes kérdés, hogy mennyibe kerülhet egyik vagy másik, mert nem nagyon van hozzá kapaszkodó sehol az irodalomban... nekem most ez 7-10 arany még bele is férhet, bár annyit meg kell jegyeznem, hogy nem bárd hangszer lesz, hanem egyszerűen csak egy hangszer, amellyel egy Éneklés/Zenélés Af-el rendelkező karakter zenélni akar... lényegében hangulati elem... :)

Mate: egyébként éppen a gael kultúrkörből merítettem az ötletet. :)

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Jól tudom, hogy 6. szint után a harcművész mágikus keze

KÉ10 TÉ4 VÉ1 és K2 sebzéssel rendelkezik????

Mit takar ez a mágikus kéz ? A mágikus kard szinte törhetetlen. A KM mindent el tud törni:DD

Hányat támadnak kétkezes harcban?? 2X1 vagy 2X2-t?

Zúzófegyvernek számít a harcművész ökle?

Van áthatolóképessége vértek ellen a harcművész támadásának?

Még 2 kérdés

Nunchaku tonfa erő bónusza?

És még pár kérdés

A harcművész öklét fel kell venni külön fegyverhasználatnak képzettségként?

Milyen fokú?

Kell(lehet) külön rá kétkezes harc képzettség?

Mennyi nunckaku és a tonfa támadása körönként? a rúna cikkben nem találtam meg, vagy csak vak vagyok

Üdv.:Tsoppie

Link a hozzászóláshoz
Sziasztok!

Jól tudom, hogy 6. szint után a harcművész mágikus keze

KÉ10 TÉ4 VÉ1 és K2 sebzéssel rendelkezik????

Mit takar ez a mágikus kéz ? A mágikus kard szinte törhetetlen. A KM mindent el tud törni:DD

Hányat támadnak kétkezes harcban?? 2X1 vagy 2X2-t?

Zúzófegyvernek számít a harcművész ökle?

Van áthatolóképessége vértek ellen a harcművész támadásának?

Még 2 kérdés

Nunchaku tonfa erő bónusza?

És még pár kérdés

Milyen fokú?

Kell(lehet) külön rá kétkezes harc képzettség?

Mennyi nunckaku és a tonfa támadása körönként? a rúna cikkben nem találtam meg, vagy csak vak vagyok

Üdv.:Tsoppie

Engedtessék meg, hogy a Kmek helyett én válaszoljak a kérdéseid nagy részére.

- Chi harcban sebezhetsz mágikus lényeket 6. szinttől.

- A harcművész nem azokkal a kéz értékekkel harcol, ami az alapkönyvben meg van adva. A karakteralkotási szabályok között engedélyezték a harcművészhez kapcsolódó rúnás cikkek használatát. Ezt olvasd el, mert több (4) stílus is napvilágot látott, mindenek más a harcértéke, valamelyik Harcművészet még egy-egy fegyver értékeit is befolyásolja. Ha nincs meg az adott rúna valaki biztos megosztja veled.

- Az ököl chi harcban eshet mindhárom kategóriába (lehet zúzó, vágó, szúró [ezt páran biztos megvétózzák]), te választod meg a leírás alapján.

- A tonfa és nun chaku erő bonusza az erő 14 feletti része mivel zúzó fegyver

- Korábbi bejegyzésben már fejtegették, hogy az ököl nem kimondottan zúzó fegyver, csak arra hasonlít :), valószínűleg csak 16 feletti erő bónuszt engedélyeznek rá.

- Azt elmondhatom, hogy a harcművész stílusok 8 kp ba kerülnek (általában) és hivatalosan nincs Mf-ük.

- A kétkezes harc nem alkalmazható ökölre. A támadásai száma 2 + a chi harc táblázatából, amit leolvasol +1

- A két fegyver említett fegyver tám/kör értéke valóban nincs feltüntetve, mivel kis fegyverek valószínűleg 2 lesz, de erre majd valamelyik KM ad pontos választ.

- A második törvénykönyv táblázatában csak azok a fegyverek vannak feltüntetve amiknek van átütőereje, a leírásból kiderül, hogy minden másnak 0, a kérdés inkább az, hogy melyik Km akar szöszölni az átütőerővel.

Ami kérdéses maradt, azt majd illetékesebb személy megválaszolja, az engedélyezett kiegészítőket pedig olvasd át, mert komolyan befolyásolhatják a karakteredet.

Link a hozzászóláshoz

Milyen fokú?

Ezt már megkérdeztem a téma elején és a válasz szerint, a harcművész nem fegyverhasználat képzettséggel használja ökleit, és nem is ökölharccal.

Ezáltal nincs benne a 10 fegyverhasználatban, viszont nem is fejleszthető MF-re.

Link a hozzászóláshoz
egy minőségi skót duda - felföldi - másfél millió forint. Adó nélkül. Felülírom Daelon árát, és 10 aranyért egy átlagosat megvehetsz. Ha különlegeset szeretnél, beszélhetünk 20+ aranyról.

Ki tudjuk azt hozni olcsóbban is effendi... tudok neked (egymijjáért) 15 aranyért is, a (kamionról) szekérről esett le, ide a bökőt! (Épp tegnap a Highland Games-en kb félmilliárd forintnyi / 75 mithrillnyi skót dudát hallgattam szimultán, ha hamarabb szóltatok volna...)

A dobótűnek mennyi az erőbónusza?

Ha felveszem a szakma - helyi darts bajnok képzettséget, támadhatok körönként 4x?

Ja és a tű rúnázható?

Link a hozzászóláshoz
egy minőségi skót duda - felföldi - másfél millió forint. Adó nélkül. Felülírom Daelon árát, és 10 aranyért egy átlagosat megvehetsz. Ha különlegeset szeretnél, beszélhetünk 20+ aranyról.

Ki tudjuk azt hozni olcsóbban is effendi... tudok neked (egymijjáért) 15 aranyért is, a (kamionról) szekérről esett le, ide a bökőt! (Épp tegnap a Highland Games-en kb félmilliárd forintnyi / 75 mithrillnyi skót dudát hallgattam szimultán, ha hamarabb szóltatok volna...)

A dobótűnek mennyi az erőbónusza?

Ha felveszem a szakma - helyi darts bajnok képzettséget, támadhatok körönként 4x?

Ja és a tű rúnázható?

Közbe' má' találtam igénnnyeset ócsóé McCallumtól, persze a jobbik fajta baráti áron így is 3000 font, olyat hozhatnál TAO, mert a zeuba drágábban szállít, úgy már 4000 gébépé.

Persze van jobb is, ez eléggé átlag, de ez is megteszi.

És siess, mert nemsokára ojró lesz nálatok is, ha kiléptek a Nagy-Albionból, és úgy felkúszik az ára.

A dobótű erőbónusza egykezes (háromujjas) fegyverről lévén szó 16+.

Lehetsz helyi darts bajnok, ha a neved Bobby George.

Ha megfelelsz ennek a követelménynek, körönként 9x támadhatsz, mindegyikkel 180at, és ha belépsz egy kocsmába, rejtélyes módon valahonnan a Queen We are the Champions-a kezd el szólni... :D

Link a hozzászóláshoz

nah, most már le lehet szállni a dudá(i)mról... :-PPP látom, hangulati elemként már tényleg jól működik... :D

egyébként ellentmondva a 1.500.000 Ft-os árnak... utána néztem, már van 100.000 Ft alatti is skót duda... bár mondjuk valószínűleg minőségben nem az elit kategória... szóval, ha már itt tartunk, akkor találni kellene egy középutat...

Mate: ha gondolod megvitathatjuk az árat PM-ben. :) vagy érdekel mást is?

Link a hozzászóláshoz
Igen, ez a tetv...drága skót McCallum is gyárt 180K hufnak megfelelő angol királynőért olyan pipát, ami szintetikus anyagokból van. Mer' a birka drága. Aztán magyarázza bizonyítványát, hogy ez ugyanolyan jó, csak...

Mate: az ötlet innen ered... és mint mondtam, elfogadom a 10 aranyas árat... kecskebőr duda... egy kecskekoponyával az elején... és némi álcázott rejtekhellyel a dudá(k)ban... ezen még dolgozom, hogy pontosan hogyan legyen, de a karakterrel együtt azt is megkapjátok... :)

http://1.bp.blogspot.com/-eAD2LmoELEY/TcQ09VHprJI/AAAAAAAAAHw/LpJrHMZZt1c/s1600/eluveitie-Foymalll.gif

Link a hozzászóláshoz
Igen, ez a tetv...drága skót McCallum is gyárt 180K hufnak megfelelő angol királynőért olyan pipát, ami szintetikus anyagokból van. Mer' a birka drága. Aztán magyarázza bizonyítványát, hogy ez ugyanolyan jó, csak...

Mate: az ötlet innen ered... és mint mondtam, elfogadom a 10 aranyas árat... kecskebőr duda... egy kecskekoponyával az elején... és némi álcázott rejtekhellyel a dudá(k)ban... ezen még dolgozom, hogy pontosan hogyan legyen, de a karakterrel együtt azt is megkapjátok... :)

http://1.bp.blogspot.com/-eAD2LmoELEY/TcQ09VHprJI/AAAAAAAAAHw/LpJrHMZZt1c/s1600/eluveitie-Foymalll.gif

bitangjól néz ki, nagyon egyedi :)

Link a hozzászóláshoz

Kérném a Km-eket és a szervezőket és játékosokat, hogy ne flameljék tele a topic-t a nem ide való hozzászólásokkal. Ha nem így történik akkor törölni fogom a hozzászólásokat. Az ilyen privát skót dudás dolgokat , illetve a hasonló eszmei beszélgetéseket pm-be folytassák az alanyok.

Link a hozzászóláshoz
- a botot meg az általános mágikus tárgyas árazás szerint kell kifizetnie? -- önmagának készíti (mert hiszen a lelke által lesz mágikus. 5. szinttől az, de afölé meg úgyse tud lépni Xp híján, így más hatása nem lesz. najó, elvben törhetetlen... a sámán növényvarázsai általában 10-20 Mp körül mozognak, egyezzünk ki egy átlag 15-ben, meg mondjuk 5 Fp-ben, ami szintén Manának számít, így kapunk egy 20 Mp-s, saját készítésű tárgyat, ami a karakteralkotás szerint 10*20 = 200 ep = 20 ap

Nem önnmagának készíti hanem kapja a mesterétől beavatáskor ajándékba. A sámán szellemaurája adja a botnak az extra tulajdonságokat, nem a sámán maga. Ez olyan mint a beavatással (névadás) kapott 4/szint ME és AE amit a sámán elveszít ha felépít egy statikus vagy dinamikus pszi pajzsot.

De ha a KM nem így gondolja akkor nem így van...

Amúgy miért csak 5-ös lehet a sámán? lvl6 3501+ mágia 1000+dob 100+14 es átlag 1200 = 5801tp (a 6001+extra TP ből), és akkor még 14 es átlag alá is simán mehet...

szal nem vágom

Akkor most kérjem vissza a karim, mert én nem így áraztam a botot ?!

Ha ennyibe kerül, akkor persze olyan előtörim lesz amiben az én mesterem nem ad botot és ezért nem is lesz mit kifizetnem, mert szvsz ennyit nem ér.

Egy varázslóbot 50 arany rendben, de abban lehet tárolni manát, nem úgy mint a sámánbotban ami csak egy +1 es rövidbot.

Úgysem fogok harcolni vele, inkább veszek egy sima botot 1-2 ezüstért...

Persze én szívesebben mennék sámánbottal, de ha nem hagyjátok nem fogok. Már rég le volt bótolva hogy csak a dobot kell tutira kifizetnie a sámánnak.

És a fizetendő fp-t manának ergó ezüstbe kell számolni? Azért bocsánatot kérek, de erről sem volt szó. ( http://www.kalandozok.hu/talalkozok/nyt ... yt2011.pdf )

A sámánomnak van egy (pontosabban így már csak volt egy) gyógyító amulettje (ami kb olyan mint a varázsló botja, csak mp helyett fp-t tárol és csak 6. szinttől lehet készíteni!) ára: 2a +37mp + 27fp

Ez normál árazás szerint 39a,

Az új szerint 56a

Kicsi különbség amire a karikészítéskor nem gondolhattam...

Nem tudom miért kell a sámánt külön büntetni míg a pap, paplovag semmi extra gorombáskodást nem kap. Jó a sámánnak nem kell kifizetnie a pszit... mert nincs neki... és ezért nem is tudja használni...

Az extra TP-k miatt siettem a karikészítéssel, de lehet hiba volt mert még ki tudja mik fognak válltozni...

Link a hozzászóláshoz

MÉREGKEVERÕK FIGYELEM!

Azt hiszem, kezdem érteni, hogy miért nem esik szó a méregkeverést. A sejtésem az, hogy egyrészt kevesen fognak méregkeverésben jártas karaktert hozni, másrészt, ha lesznek is ilyen karakterek, ezen képzettségüket nem nagyon fogják használni (kivéve a mágikus módszereket: pl. papi Mérgezés varázslat, stb.), vagy vásárolhatja dupla áron, azonban a Méregkezelés kérdése még mindig fent foroghat, KM-től függően.

Karakteralkotásra vetítve ez azt is jelenti, hogy a modulban a karaktereknél a mérgek hasonló sűrűségben fordulnak majd elő, mint a mágikus tárgyak.

Ennek okai pedig a kérdésemre adott válaszokban (melyeket MG-el) vitattam meg keresendők, melyek a következők:

1. Az alkímia-szint-felszerelés tábla:

a) válasz: az Alkímia képzettség nélkül nem készíthető méreg, sem Herbalizmussal, sem Méregkeveréssel (vagy értelmezhetjük úgy, hogy csak laboratóriumi felszereléssel), tehát szükségszerű az Af felvétele 10 Kp-ért, vagy a Mf 40 Kp-ért. Az Af elég kevés dologra elegendő, de ezt majd lentebb. A Mf pedig eléggé Kp igényes, így 5-7. TSZ mellett nem biztos, hogy arra érdemes költeni.

B) válasz: a felszerelés tartalma és ára MG-nek a Hatalom Italáról szóló írásában található meg (mely letölthető erről az oldalról), itt csak az árakat ismertetem, az adott szintű teljes felszereltségre vonatkozólag: alkalmi felszerelés: ingyenes, alapfelszerelés: 10-11 arany, bővített felszerelés: 55-60 arany, laboratórium: KM fantáziája. Ezen túl a karakteralkotás alapján felmerül az a kérdés is, hogy melyik vihető, ami már az Alapfelszerelésnél is gondot okozhat.

4. Válasz: a fentiek alapján jellemzően egyértelmű, mivel senkinek nem lesz olyan Alkímia képzettsége és/vagy pénze, mellyel mérgeket tudna kikeverni. Ezen túl Álljon itt néhány példa az ismert mérgekre (az ASZ = Alkímia szint):

Altató (ASZ: 3): Alkímia Af-al bővített felszerelést, Mf-al alapfelszerelést igényel.

Kenderfű (ASZ: 4): Alkímia Af-al bővített felszerelést, Mf-al alapfelszerelést igényel.

Nyelvoldó (ASZ: 5): Alkímia Af-al laboratóriumot, Mf-al bővített alapfelszerelést igényel.

Kérem a KM-eket/akinek más információi vannak, hogy jelezzenek vissza!

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...