Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Egyéb rendezvények (nem MAGUS)


Recommended Posts

Üdv mindenkinek!

Szép Ostromot éltünk meg. Bár az elején volt némi ügyetlenkedés, a végére már volt olyan kör amiben nem haltam meg. :)

A hangulat kiemelkedő volt, valószínűleg sosem ment még csatába olyan vidáman sereg, mint mi. :D

A fegyvercsodák, amiket láttam meghozták a vágyat, hogy készítsek magamnak is egyet, valami jó nagyot és félelemkeltőt... :twisted:

Tetra, te talán még emlékszel NyT-ból a burkolt bambuszkardjaimra, ebben az ostromban most ők voltak segítségemre. Bár volt némi kétségem, de végül egyik sem tört el, sőt, legnagyobb büszkeségemre, nem csak én forgattam őket. :)

A terep és az idő gyönyörű volt, köszönet a szervezőknek az előrelátásért.

Ezeken kívül két különleges élményt emelnék ki, az egyik a női harcosok vad elszántsága, mellyel az ellent irtották, a másik a kirándulók ábrázata, mikor 4-5 ember elrohan mellettük karddal, vagy lándzsával és közben udvariasan "Jó napot!"-ot köszönnek. :D

Kritikám nincs az eseménnyel kapcsolatban, csak egy kérdésem. A támadófelületet, nem lehetne megnövelni a felkar és combok területével? Tudom, hogy ez a rendszer már 94 alkalom óta állja a próbát, csak úgy érzem, hogy ezen területek sérülésén is múlhat a csata. (Arról nem is beszélve, hogy kezdőként mennyivel könnyebb ezekre a helyekre támadni. :P)

Még egyszer köszönöm az élményt, ha tudok megyek legközelebb is.

Link a hozzászóláshoz
A támadófelületet, nem lehetne megnövelni a felkar és combok területével? Tudom, hogy ez a rendszer már 94 alkalom óta állja a próbát, csak úgy érzem, hogy ezen területek sérülésén is múlhat a csata. (Arról nem is beszélve, hogy kezdőként mennyivel könnyebb ezekre a helyekre támadni. :P)

Igazából bármilyen felületen múlhat egy csata. Ha megsérül a kézfejed és nem tudod fogni a kardot az pont ugyanannyira halálos. Az ostrom az igazi harcot csak messziről szimulálja, és ez a találati felület alakult ki legjobbként. Próbálgattunk mi is (mármint mi alatt most magamat meg néhány embert értek) többféle felületet, de minél nagyobb, annál jobban elviszi méginkább az ügyeskedő-csapkodó harcmodor felé, ami még inkább távol van az eredetitől.

Link a hozzászóláshoz

Igazából bármilyen felületen múlhat egy csata. Ha megsérül a kézfejed és nem tudod fogni a kardot az pont ugyanannyira halálos. Az ostrom az igazi harcot csak messziről szimulálja, és ez a találati felület alakult ki legjobbként. Próbálgattunk mi is (mármint mi alatt most magamat meg néhány embert értek) többféle felületet, de minél nagyobb, annál jobban elviszi méginkább az ügyeskedő-csapkodó harcmodor felé, ami még inkább távol van az eredetitől.

Bár az ügyeskedő-csapkodó harcmodor alatt nem tudom mire gondolsz, a többiben egyet értek.

Nem tudom, hogy kezdő mivoltomból adódott-e, de egyszer sem sikerült érvényes találatot szereznem vágással. Sir Thomas az elején kiokosított, hogy ne is nagyon próbálkozzak a széles lendítésekkel, mivel egyrészt oldalt a kar védi a felsőtestet, másrészt túlságosan kinyílok így egy gyors szúrás kivégez.

Úgy láttam, hogy a rutinosabbakat így már nem is lehetett megzavarni, mivel a vágásokat nem próbálták védeni, inkább csak leszúrtak közben. Másrészről, a közel egy idejű találatokat mindenki elismerte, ezért jutott eszembe, hogy a felkar és comb lehetne találati terület. Ezáltal a vágást is védeni kellene, vagy vállalni egy kettős halált.

Közben az is eszembe jutott, hogy magatokban ti így harcoltok, csak a mi testi épségünk érdekében van ez a szabály. (Mint mesélték, burkolt fegyverrel is érhető el csonttörés...)

Link a hozzászóláshoz
ügyeskedő-csapkodó harcmodor

Szerintem arra gondolt Tetra, hogy az általad említett plusz felületek érintése még könnyebb és hadonászással is hatékony, nem kell hozzá "tudás", vagy gyakorlat.

Ebben részben igaza is van, de az ostromos testfelület nem ezért olyan kicsi. A felkar találati felületté nyilvánításával a sérülésveszély is nő (ezt most nem fejteném ki, mert már így is erősen offtopic irányban vagyunk). A határt tehát itt húztuk meg, amin nem tervezünk változtatni a jövőben sem.

Emellett egyáltalán nem könnyítené meg a dolgodat, hisz ezt a veteránok is kihasználnák és akkor ugyanott vagy, ahonnan indultál. Sőt, azt még védeni is nehezebb, így másodperceket töltenél csak a csatamezőn. :)

És akkor egy kis ontopic:

Felkerült a Shadowrun verseny honlapjára a negyedik novella. Nagyon ütős (Varshi alkotása), érdemes elolvasni még azoknak is, akik nem nagyon ismerik a játékot (link az aláírásomban).

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy nem lenne- e kedvetek egy MAGUS szerepjátékhoz valahol ahol nem zavarnánk. Budapesten kinéznénk egy helyet ahol lehet játszani összejönnénk és jól éreznénk magunkat. Sajnos a táborba nem tudok menni mert elfogyott a szabim és melózni kell.De ha lenne kedvetek játszani megbeszélhetnénk valamit. Ja 35 éves vagyok és nagyon szeretek MAGUSOZNI. Remélem lesz valakinek kedve és össze tudunk hozni egy csapatot.Egyszer sikerült lejutni Fehérvár mellé és ott úgy 10-en összejöttünk.Két kalandmester mesélt én voltam az egyik a másik a barátom. Mind a 10 játékosnak egyszerre meséltünk és nem volt gond abból , hogy ha valaki külön utakon akart járni mert akkor az egyikünk kiment vele és amíg a kitérő útját mesélte addig tudtam folytatni a kalandot a többieknek.Ezzel azt akartam mondani , hogy régóta mesélek és játszok.Bár mindig tanulok valami újat. Nagyon szeretem a színvonalas és pörgős kalandokat de szeretem a nyomozgatós tele rejtvénnyel kalandokat is.Van egy állandó baráti társaságom akikkel játszani szoktunk de szivesen kipróbálnék , hogy úgy mondjam kicsit új társaságot is.

Köszönettel:

Wargasz

Link a hozzászóláshoz

A Kalandozók színeiben idén is részt vettünk a ShadowRun versenyen.

Csapat neve: Mozdulatlan célpont (tavalyi csapatnév :))

Csapat tagjai: Felon (ős kalandozok-os), Ceripapa (kalandozok-os), Tetra (kalandozok-os), Borisz (nem kalandozokos, de már 1. alkalommal is a csapat tagja volt) és én, Venes (azt hiszem valamennyire ős :))

Mesélőnk: kis Alex (Ostromosok, CJ-ben vagy Legendán résztvevők ismerik)

A küldetést teljesítettük... Mégha ehhez nagy segítséget is jelentett a 5 db 1-es dobás. :) (Tesék kiszámolni az esélyét, mi már megtettük.)

13 csapatból 6. helyen végeztünk, és ahogy az szokott lenni - SirTom már csak tudja... - most sem hagyhattuk ott a ,,Kerge Bölény" díjat.

Szerintem mindenki nevében mondhatom, hogy köszönjük a versenyt, a modult (1/3-at :)). Én szeretnék a 2/3-mon és a 3/3-mon is részt venni, addigra talán már a szabályokat is tudja a csapatból mindenki - hála az egyik nyereménykönyvnek (nem csak 1 ember). :D

Folyt. köv. ;)

Link a hozzászóláshoz

Gratulálok a teljesítményetekhez, igazán jók voltatok!

Egyre jobb az eredményetek, jövőre már a dobogón szeretném látni a csapatot. ;)

Igaz, ha belejöttök, akkor előbb-utóbb kaptok keményebb kezű mesélőt is. Egyelőre nem Marekot (aki idén az ostromosokat véreztette el... nagyon durván...), de egy második körös mesélő lassan befigyel. Tessék készülni! :tuzes:

Tyrion: idénre már leálltunk. Jövőre úgy február környékére számíthatsz a folytatásra. Várunk továbbra is szeretettel.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sir Thom, most tudtam meg, hogy nem tudok egyenesen az Ostromra menni reggel. Tudnál szólni az érdekemben a találkozóhelyen lévő szervezőnek, hogy negyed óra türelmét kérném?

Illetve, ha elküldöd egy pm-ben az illető telefonszámát, akkor felhívom reggel.

Ui.: ne haragudj, hogy téged terhellek, de valamiért nem tudok, belépni az LFG oldalára.

Link a hozzászóláshoz

"#### Ostromjatek 96 ####

Talalkozo: Ors vezer tere, HEV megallo

Ideje: 2011. aprilis 3, vasarnap, 9:00

Jatek helye: Godollo, Erzsebet park

Feltetelek: fegyver, potfegyver, fekete es feher felsoruhazat

Stilus: burkolt fegyver

A varhato idojaras: 20 fok, napsutes >> idealis!!!

Az elozo jatekon egesz szep letszam jott ossze. Remelem most is sikerul tobbeket kimozditani a jo ido es a tarsasag kedveert egy kis ostromozasra."

:)

Link a hozzászóláshoz

#### Ostromjátek 97 ####

Találkozó: Örs vezér tere, 276-os megálló

Ideje: 2011. május 1, vasárnap, 9:00

Játék helye: Naplás tó környéke

Feltételek: fegyver, pótfegyver, fekete és fehér felsőruházat

Stílus: burkolt fegyver

A várható időjárás: 21 fok, kissé felhős

Várhatóan ismét remek idő lesz, bár előfordulhat némi felhősödés, a 21 fok tökéletesen megfelelő.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...