Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Silmeniel

Egyéb rendezvények (nem MAGUS)

Recommended Posts

Az időpont most már biztosan március 4-e. 5-6 fős csapatokat várunk korlátozott számban, mivel egy éjszaka áll a rendelkezésünkre és a csapatok egymás után fogják végigjátszani ugyanazt a modult.

A nevezési díj fixen 1000 Ft, ez nem tartalmazza a szállásköltséget. Ezt az összeget egy általam egyelőre ismeretlen címre kell elküldeni csekken, iletve ennek fénymásolatát elküldeni e-mailben MGnek, ezzel tekintjük nevezettnek a csapatot.

A szám él és működik csak Metál elvtársnak van egy olyan rossz szokása hogy nem szokta felvenni a mobilját, ugyhogy aki el akarja érni szorgalmasan hivogassa.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

A mai naptól lehet jelentkezni a 2006-os Caelumi Játékra!

Mint bizonyára már tudjátok, e játék egy élő fantasy szerepjáték, amelyet harmadszor szervezünk meg (2004, 2005, 2006). Az előkészítő munka minden évben 9-10 hónapot vesz igénybe, a játékosok száma pedig dinamikusan növekszik (tavaly 187-en voltunk).

Ti se maradjatok le a játékról, mert ki tudja, mikor mehettek legközelebb egy igazi tömegeket megmozgató, országos szervezőket egy csoportba gyűjtő játékra, amelyet az ÜberLive fedőnevű szervezői összefogást elősegítő projekt hozott létre?!

Reklámszöveg snitt ;)

Pár apróságot azért még elmondok:

- A játék időpontja: július 7-9

- Előtáborral együtt ez akár egy hetes is lehet azoknak, akik már korábban el tudnak szakadni a munkától, meg otthonról.

- Március elejétől indul a Prehistória, amely egy interaktív előtörténetet takar. A játékosok maguk alakítják ki a játék közvetlen előzményeit, megismerkednek egymással, szervezkednek, intrikálnak, erőforrásokat gyűjtenek, stb. Érvényes jelentkezéssel ebbe a "játék előtti játék"-ba lehet bekapcsolódni.

- A Prehistória és ennek folytatásaképp a játék mesélői gárdája jelenleg az alábbi emberekből áll: Homár, Aluran, Anárion, Amund, (kis) Alex, SaGa (ifj), Stradh (Plissken), Calen Bragio, és én.

A mesélők egy részét azt hiszem nem kell bemutatnom, de a többiek is mind kipróbált, sokat látott szervezők.

Nem szeretek előre inni a medve bőrére, így azt mondom: minden lehetőségünk adott arra, hogy egy igazán kiváló játékot/táborozást összehozzunk. Remélem tudunk élni vele és senki nem fog csalódottan hazatérni a táborból, illetve tovább növelhetjük az itthon még szerény réteget képviselő élő szerepjátékosok lelkes csapatát. Úgy legyen!

Jelentkezési tudnivalók (+ a debütáló ÜberLive weboldal):

http://uberlive.rpg.hu/mutat.php?cid=1336

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv

Ma volt 2. alkalommal megrendezve az ELTE-n egy Szerepjáték és Világszemlélet szeminárium, amin jómagam is részt vettem.

Hely: ELTE, Lágymányos, Déli tömb 0-821 Bolyai János terem

Kis késéssel érkeztem a helyszínre (17kor kezdődött, 17:03-ra voltam bent az épületben), majd a portához siettem, hogy merre is van a fent említett szeminárium, ugyanis a terem számát sikeresen elfelejtettem :] A portásnak persze fogalma sem volt, így a faliújsághoz sétáltam, és ott kerestem információt, mikor is hangok ütötték meg a fülemet, és egy kb 25 év körüli srác ugyanerről a szemináriumról érdeklődött a portán. Gyors köszönés, majd konklúzió: Õ sem tudja, hogy merre van ez az egész :]

Keresgélés, 1-2 tanterembe betévedés majd információ: a 7. emeleten van valahol. (Ne röhögjetek: volt lift ;)) Fel a hetedikre, keresgélés. Újabb hangok:"Druida.";"Varázsló.";"Mágia.". Már sikert könyveltünk el, amikor egy sarkon befordulva 5 ELTE-s szerepjátékot játszó diákba botlottunk. No nem baj, félsiker. Válaszukat, miszerint a földszinten, a 82-es vagy 83-as teremben van az előadás, örömmel fogadtuk. (Ekkor úgy 17:20 volt.)

Liftel le a földszintre, majd 82-es terem... A "Függvények" és a hasonló szavak említésekor már gyanakodtunk, de azért rákérdeztünk. Nem, nem ott volt az előadás ;) No, nézzük a 83-ast. Egy kicsit idősebb hölgy tartott előadást a teremben, aki szerintem évekig fogja mesélni, hogy a kémiaórájára 2 ember betévedt és valami szerepjátékizét keresett. Nem baj, van még remény :] Gyors telefon egy gépközelben levő embernek és már meg is tudtuk, hogy Déli Tömb, 0.821. Egy (újabb) diákot letámadtunk a folyósón és kérdeztük: Merre van a 0.821. Nem tudta. Csak a poén kedvéért: De ugye ez a déli tömb? Ezt tudta: nem, ez az északi. Ezekután sikerrel megtudtuk, hogy merre van a déli, ahol egy újabb rövid keresgélés után megtaláltuk a 0.821-es előadót. 17:40 volt. Halkan beosontunk és... zsivaj, előadás nuku, előadó nuku, beszélgető emberek azonban jócskán voltak. Hamar kiszúrtam magamnak egy virító szőke hajú embert, nem csalás, nem ámítás: Con Salamander volt :] Mellette észrevettem Zoltánt is. Ekkor már tudtuk, hogy jó helyen vagyunk. Leültünk és vártunk. 18:00 köről el is kezdődött a 17:00-ra kiírt szeminárium. Technikai problémákra hivatkoztak. No nem baj, legalább nem késtünk le semmit.

Az előadás érdekes volt, két részből állt. Az elsőt egy jó stílussal megáldott ember tartotta, akibe némi humorérzék is szorult, de artikulálni azt nem igazán tudott. A szerepjáték történetét adta elő, 1970es évektől kezdve. A végén kiderült nem véletlenül nem említette a magyar szerepjátékokat. Kicsit "lenézi" őket. (Nem ezt a szót használta.) No semmi baj, azért jó volt. A második előadást egy teológus valaki tartotta, aki a vallás és a szerepjátékok összefonódásáról beszélt. Ez is tűrhető volt, de az artikulációkkal itt is voltak problémák :)

Végezetül kérdéseket lehetett feltenni, majd 19:20 körűl véget is ért az előadás.

Egy anekdotát had emeljek ki, amit a humoros fickó mondott:

A D&D megjelenése után pár évvel egy fiatal öngyilkos lett, és a nyomozás első körében a szerepjátékot kiáltották ki bűnösnek. Erről az eseményről készült egy film is. A filmben a főszereplőt alakító Tom Hanks a WTC tetején áll, és le akar ugrani, mert a varázslatai úgy is megmentik. a barátaira csak akkor hallgat, ha a karaktere nevén szólítják. A barátok úgy beszélik le a fiút arról, hogy leugorjon, hogy azt mondják neki, nincs elég mágia pontja a varázslathoz. Mi ebből a tanulság? Az, hogy a D&D nem manapont rendszerű mágiarendszert használ :]

Később kiderült, hogy nem a szerepjáték okozta a fiú halálát.

Az előadás összességében jó volt, ajánlom másnak is, aki pesti vagy a közelben lakik és van lehetősége eljönni.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Live Szervezői Találkozó 7.

Idén ősszel is megrendezésre kerül a Live Szervezői Találkozó (LSZT). Immár hetedik alkalommal létrejövő rendezvény célja jól ismert: összefogni az élő-szerepjátékot szervező csapatokat (leginkább fantasy vonalon), ismerkedni egymással, megvitatni a közös ügyeket.

A program:

1. Bemutatkozások, beszámolók

Minden csapat röviden bemutatkozik, pár szóban vázolja ez évi eredményeit, terveit.

2. Előadások

Újítás, hogy előadás szervezésével készül a házigazda csapat. Nem kell túl hosszú szóáradatra számítani (maximum fél óra), de ennyi viszont szükséges ahhoz, hogy egy-egy nagyobb témakört ki lehessen vesézni.

Témák:

- Latex-üvegszál fegyverek készítése és az ehhez kapcsolódó tapasztalatok

- Az ÜberLive projekt alapjain megújuló közösségépítő kezdeményezés, az ÉSZKöz (Élő Szerepjátékosok Közössége)

3. Kerekasztal beszélgetések

- Történet-alkotás kerekasztal

- Internetes rendszerek tapasztalatai kerekasztal

- ÉSZKöz

4. Összegzés

Végül a házigazdák segítségével egy záró beszélgetés következik, ahol a kerekasztalok tapasztalatait beszéljük meg, majd lehetőség adódik a 2007-es időpontok előzetes foglalására. Bármilyen közérdekű kérésnek, vagy mindenkit érintő felvetésnek itt a helye, mindenki előadhatja bánatait, vágyait, nézeteit.

A hivatalos program végével szabad beszélgetés, sztorizás, és minden földi jó elfogyasztása, amivel házigazdáink készültek.

Röviden a lényegesebb információk

Helyszín: R+

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Jövő hét végén elindul az idei szezon. Várunk mindenkit, aki szívesen kipróbálná magát a harcban és természetesen a szokásos kalandozókos csapatot is! :)

Kezdőknek szerencse, hogy burkolt fegyveres a játék, tehát ez alkalommal szoftosabb lesz a küzdelem (remélhetőleg :twisted:).

#### Ostromjáték 61. ####

Találkozó: Örs Vezér tere, HÉV megálló

Ideje: 2007. március 04, vasárnap, 9:00-kor

Játék helye: Gödöllő, Erzsébet-park

Feltételek: fegyver, pótfegyver, fekete és fehér felsőruházat

Stílus: BURKOLT fegyver

Szabályok itt: http://www.ostromjatek.hu/mutat.php?id=92

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Augusztus 3-4-5-én Debrecen mellett Geszteréd falutól nem messze megrendezésre kerülnek a III. Debreceni Hadi Játékok!

AJánlom mindenkinek a játékot, a szervezés legutóbb is pazar volt, remek történettel, sok mellékszállal és még több intrikával. Az uantkozás kizárt.

RPG.hu-s fórum: http://forum.rpg.hu/index.php?s=91dec7b ... topic=3361

A játék saját oldala, nem minden anyag került még át a régi tárhelyről: smaragd.tttweb.hu

Érdemes megnézni az előző két játékon készült videókból és fényképekből öszevágott két videót. Az egyikről jól lerí az általános hangulat, a másik pedig a játék midnen főbb eseményét tartalmazza röviden: http://dhj.extra.hu/thumbnails.php?album=29

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

#### Ostromjáték 62. ####

Találkozó: Örs Vezér tere, piros 76 busz megállója

Ideje: 2007 április 01. vasárnap, 9:00-kor

Játék helye: Naplás-tó melleti erdő

Feltételek: fegyver, pótfegyver, fekete és fehér felsőruházat

Stílus: BURKOLT fegyver

A tavalyi VT megbeszélés alapján még ez a játék is burkolt fegyveresként kerül megrendezésre. A 63. játékra várhatóan le lehet szedni majd a csomagolást :))

Szabályok itt: http://www.ostromjatek.hu/mutat.php?id=92

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hello!

Csatlakoznék Gem_Kapocs kollégához és invitálok mindenkit a Debreceni Hadi Játékra, bár nem Debrecenben lesz, és nem hadi játék elsősorban :) . Ha már idegen létemre a kalandozok.hu csapata nyáron befogadott Sonosba én is szívesen látok mindenkit innen, aki estleg Dreina Lovagrendjéhez csatlakozna, vagy Gem_ Kapocs aki Tharr híve lenne, de mindenki talál szerintem megfelelő szerepet az augusztusi játékban.

Üdv: coolwater/Norman

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Kalandozó barátaim!!! :P

Pár régi barátommal ismét Shadowrun versenyt szervezünk, amelyre nagy szeretettel várlak téged is!

Ha van kedved eljönni, látogasd meg a hivatalos oldalunkat, ahol megtalálsz minden információt, ami a jelentkezéshez és felkészüléshez szükséges.

Az előre generált karakterek biztosítják, hogy a Shadowrunban kevéssé jártas játékosok is részt vehessenek a versenyen. Nem először fordulna elő, hogy abszolút kezdők nyerik meg a versenyt. Legutóbb 2000-ben láttam ilyet.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Egy kalandozók csapat már jelentkezett, de van még hely, másokat is várunk! :)

Késő éjszaka is szerkesztem a modult, hogy szép legyen és megfelelő szinten kidolgozott. Ha még nem láttátok a korábbi évek moduljait, akkor esetleg nézzétek meg a 2003-as és 2005-ös moduljainkat. Nagyjából ezt a szintet fogjuk most is tartani.

NAPT

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szervezek nyárra kenutúrát, melyre minden kedves szaktársam, vívótársam és szerepjátékos ismerősöm szívesen látom: Közölném az eddigi információkat, akit érdekel írjon a predivadasz@gmail.com címemre, vagy keressen meg itt pm-ben, esetleg telefonon 06 30 853 63 97.

Tisza-túra:

Gergelyiugornya-Tokaj, 6 nap evezés, kb 130 fkm táv, előtte este vesszük át a kenukat, utolsó nap este hazautazás/búcsúbuli,borkóstolás igényszerint.

Időpont: augusztus utolsó hete,pontosan a jelentkezések lezárultával derül ki megbeszélés alapján.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Nem tudom, hogy vagytok vele, én megyek a Lumina Cornu táborra.

Ha valakinek van kedve csatlakozni, szeretettel várom.

Mondjuk én csak 3-án este megyek, de a végéig maradok (júli 3-6).

A játék magus alapokon nyugvó élő szerepjáték, mérsékelten harcorientált, ÉP-s rendszerű, 4-5 hatalmi tényezős és kb. 60-80 főre lehet számítani.

Ez pont elég egy kellemes hétvégére. Részemről ez alkalommal a hangulatjátékot támogatom, minimális intrikával, mérsékelt harccal, és lehetőség szerint sok szerepjátékkal. Bepakolom a bográcsot is. Este, mikor elfáradtunk, a tábortűz mellett főzünk, sütünk, jókat beszélgetünk...

Akit érdekel, az itt a fórumon, pszi üzenetben, a sirthomas@rpg.hu címen, vagy a 70/2350549 számon is elérhet.

Bővebb info: http://luminalive2008.gportal.hu/

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ajánlom mindenki figyelmébe a Debreceni Hadi Játékokat, jó történet, pörgős események live környezetben, remek szervezőcsapattal. Amit a játékról lehe tudni:

DHJ4 - Az új horizont

A kráni határ melletti városállamok története befejeződött. A túlélők megpihentek a feldúlt városok romjain, a hősök pedig a halotti máglyákon. Új történet veszi kezdetét!

A Debreceni Hadi Játékok negyedik epizódja Ynev eleddig ismeretlen, távoli vidékeire nyit kaput. Minden ízében új történet kezdődik, melyben a kontinens északi és déli tájairól érkezett kalandorok színes forgatagába csöppenhet a bátor vállalkozó. Szövetségek, barátságok szövődnek, és új ellenségeket szerezhet mindenki, aki nem fél némi fegyveres testmozgástól.

A 2008. augusztus 22-24 között, Geszteréd mellett megrendezendő DHJ4 jelentkezési időszakának kezdete július 1. Az új sztorivonalban számos csapat, frakció, társaság került kidolgozásra. A szereplista hamarosan felkerül a

http://smaragd.tttweb.hu

oldalra. Jelentkezési sorrendben lehet majd választani a felkínált szerepek, csapatok között, stipi-stopi módszerrel. A csapatok meghatározott pontokat kapnak, amelyekből kasztos karaktereket (varázsló, pap, boszorkánymester, stb.)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Hivatalossá vált, így végre meghirdethetem itt is a soron következő Shadowwrun versenyünket.

Az időpont október 18, helyszín Budapest, Vörösmarty Mihály Gimnázium.

Pontosabb információkat a későbbiekben fogok majd írni, egyelőre csak be szerettem volna dobni a köztudatba.

Kalandozókos csapat volt már a legutóbbi SR versenyen, akkor - tudtommal - meg voltak elégedve a rendezvény színvonalával.

Aki esetleg érdeklődik, nyugodtan nézze meg pár korábbi modulunkat:

http://rpg.hu/download/moduls/sr2007.zip

http://rpg.hu/download/moduls/rpghu_sar ... _modul.zip

http://rpg.hu/download/moduls/rpghu_exodus_2154.zip

http://www.ostromjatek.hu/files/sr2005.zip

Jó olvasgatást és készülődést a baráti zúzásra!!! :twisted:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Betöltés...

• Új...