Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Egyéb rendezvények (nem MAGUS)


Recommended Posts

#### Ostromjáték 88 ####

Találkozó: (Budapest) Õrs vezér tere, 276E megálló

Ideje: 2010. február 21, vasárnap, 9:00

Játék helye: Naplás-tó környéke

Feltételek: fegyver, pótfegyver, fekete és fehér felsőruházat

Stílus: burkolt fegyver

A várható időjárás: 4 fok, havazás

Elő a fegyvereket a sufniból! :))

Szabályok, tudnivalók:

http://www.ostromjatek.hu

Link a hozzászóláshoz

Üdv Mindőtöknek!

Szeretettel hívunk meg ezúton mindenkit éves nagy rendezvényünkre, a Távoli Világok Arcai címet viselő fantasy, sci-fi és hagyományőrző jellegű egész napos találkozóra és bálra. A rendezvényen nap közben lehetőség lesz rengeteg féle szerep-, kártya- és társasjátékot kipróbálni, érdekes előadásokat végighallgatni vagy éppen vetítéseket, kiállításokat megtekinteni, míg az éjszakába nyúló báli rész jelmezes felvonulást, drámajátékot, tűzzsonglőröket, hagyományőrző bemutatót és élőzenét tartogat.

A rendezvényről röviden:

Helyszín: Debrecen, Szent József Gimnázium

Időpont: 2010. április 24.

Programok vázlatosan:

- Star Wars szerepjátékos verseny

- Szerep-, kártya-, makett- és társasjátékos bemutatók, versenyek

Hatalom Kártyái Kártyajáték - kártya

Sógi bemutató - társas

Vampire: The Eternal Struggle CCG - kártya

Warhammer 40K terepasztalos bemutató - makett

World of Warcraft társasjáték - társas

- Kiállítások

Velencei Karnevál képkiállítás

Hordó-kiállítás

Hazai fantasy és sci-fi művészek kiállításai - Sánta Kira, Szendrei Tibor, Tikos Péter (a többi egyeztetés alatt)

- Hagyományőrző előadás

- Drámajátékos bemutató

- Hagyományőrző és szerepjátékos előadások

- A nap végén: jelmezbál, Sárkánykönny Dalnok Társulat fellépése, Tűzzsonglőrök fellépése

- egész napos vetítések

- Képregény, könyv, folyóirat olvasási lehetőség; ismerkedés hazánk profi vagy éppen amatőr szerzőivel, lapszerkesztőivel

Lavarhion olvasósarok

- Asztali Szerepjátékos klubok Találkozója

elotvaplakat1.JPG

Bővebben:

Weboldalunkon (Kedvezményes jegyek az oldalon már előrendelhetőek!)

Jelentkező önkénteseket, az asztali klubok találkozójára klubokat és remek ötleteket - mint mindig - várunk most is. Reméljük, minél többőtökkel találkozhatunk a rendezvényen személyesen is!

Üdvözlettel,

rhea

szervező

mentalcsavar@gmail.com

mentalcsavar.extra.hu

Link a hozzászóláshoz

LEGENDA 2010 - Vér és veríték

Bár eredetileg egylövetű játéknak indult, a lelkesedésre való tekintettel idén is szeretnénk megszervezni a Legenda élő szerepjátékot. Ennek a játéknak nagy rajongótábora volt az ezredfordulón, és egy új korszak kezdetét jelentette sokak számára. Az országban ténykedő szervezőcsapatok tapasztalata és ambíciója azóta jelentősen megnőtt, emiatt a játékok jellege a klasszikus harci játékoktól nagyon eltávolodott.

A Legenda felélesztésével ? szemben a mai tendenciákkal - a régi stílus kedvelőinek szeretnénk könnyed, ámde annál pörgősebb programot biztosítani. Féken tartott szabályrendszer, egyszerű történet, védett területek nélküli játék a nap 24 órájában.

Erre az évre mivel készültünk?

Még többet, még jobbat, még lendületesebbet!

Igyekszünk fejlődni, így lesznek apróbb változások a rendszerben, más lesz a helyszín, kisebb lesz a játéktér, sokat dolgoztunk a történetvezetésen, honlap készült a történelmi háttér bemutatásához, bővült az elérhető fórumok köre, stb. Minden adott tehát, hogy elérhessük célunkat.

Több helyen olvashattátok már a fontosabb tudnivalókat, de azért itt is röviden összefoglalom a lényeget.

Mi: Fantasy élő szerepjáték Lorbanery világán. Ostromjáték alapú harc, nonstop játékmenet, katonai tábor, hack?n?slash és diplomácia.

Kik: Ostromjáték Hagyományőrző Egyesület

Besorolás: közhasznú egyesület (1%-os támogatásra jogosult)

Székhely: 1162 Budapest, Temesvári u. 20.

Adószám: 18182604-1-42

Referenciák: Ostromjáték 1996-2010 (jelenleg 91 játékkal), Überlive 2004-2006, Legenda 2009, Bábel 2009

Hol: Gödi kiserdő

Mikor: 2010. július 2-4.

Mennyiért: A részvétel ingyenes

Jelentkezés: A honlapon keresztül

Korhatár: 16 éves kortól. 18 éves kor alatt szülői jóváhagyással.

Honlap: http://legenda.rpg4.me

Fórum (nyilvános): http://forum.rpg.hu/index.php?showtopic=17665 (vagy akár itt is a kalandozok.hu oldalon)

Fórum (játékosoknak): http://www.ostrom.hu/forum

E-mail: legenda@ostromjatek.hu

Ezúton jelzem, hogy a (véletlenül :lol:) Mrok házba kerülők valószínűleg ismerős mesélőt kapnak a játékon: Felont :pajti:

Várlak benneteket is!!!

Link a hozzászóláshoz

Lassan beindulnak a nevezések. A honlap már csordulásig teli infókkal, a szervezés is jól halad. Megyünk ki a terepre rendezkedni, wc-t állítani, erődíteni, tűzrakóhelyeket kialakítani, stb.

Érdemes lesz a játékra jönni, mert a táborozás hangulata mellett egy új, speciális történetvezetési rendszert dolgoztunk ki, a társaság is jó, az idő is kegyes lesz hozzánk (meleg, napsütés várható, eső pedig nem - hála az égnek), szóval minden adott egy hangulatos élő szerepjátékhoz.

Jelentkezz! :arrow:http://legenda.rpg4.me/jelentkezes/

Link a hozzászóláshoz

Shadowrun Verseny 2010

?2064 ?Annapurna hegység, Nepál

Jeges vihar közeledett Katmandu felől. Az Annapurna hegyen minden teremtett lélek behúzódott egy biztonságot és viszonylagos meleget nyújtó hajlékába, legyen az akár egy kőház, vagy egy hullámlemezből összetákolt kalyiba. A hegyen lévő kicsiny falu jellegtelen volt, egyszerű házak, vékony ösvények, amiket nem borított semmilyen útburkolat, de a hegyre csak ezeken lehetett feljutni.

A Figyelő leginkább ilyenkor volt elemében. Szerette a kihívásokat és a megméretéseket, amikkel a természet tette próbára testét és szellemét. A vihart próbatételnek fogta fel, amelyet le kell győznie képességeivel és akaraterejével, ellenállni a hidegnek és a szélnek, a hónak és a jeges ösvényeknek. Jakzsírral kezelt vastag köpenyén és durva nemezből készült sapkáján már centi vastag hó gyűlt össze, miközben egyenletesen gyalogolt felfelé céljához. Kinézetre már-már a legendás hegyi emberhez, a yetihez vált hasonlatossá, de mozgása inkább a tigrisét utánozta, ahogy egyszerű lábbelijében a hóban taposott. Egy pillanatra megállt, hogy felmérje az előtte álló következő szakaszt, kaukázusi arcvonásairól csak a merev eltökéltség volt leolvasható. Tudta, hogy alig tízpercnyire van céljától, a Braga Gompától, a buddhista kolostortól. A viharos szélben egy árnyat látott kibukkanni a hegy sziluettje mögül, majd szinte azonnal meghallotta a helikopter ütemes, semmi mással össze nem téveszthető hangját. Egy pillanat alatt átváltott asztrális érzékelésre, és a vihar mágikusan is telített örvénylései mögött határozottan felismerte a mechanikus szerkezet asztrálba nem illő körvonalait. Megindult, és a szélnek nekifeszülve megszaporázta lépéseit, ösztönei azt súgták, hogy valami baj történt.?

***

2010. december 4-én Shadowrun szerepjáték-versenyt szervezünk Budapesten. Szeretettel várunk téged és csapatodat is, ha van kedvetek megmérettetni magatokat rendezvényünkön. A versenyre 4-5 fős csapatok jelentkezését várjuk. A szervező az Ostromjáték Egyesület, de sok régi barát is besegít a szervezésben. A struktúra és a szervezés a szokásos, a hivatalos oldalt pedig folyamatosan töltjük a legfrissebb információkkal (hírek, novellák, játszható karakterek, hátterek, jelentkezések, stb.).

A regisztráláshoz az alábbi adatokat kell elküldened e-mailben az srverseny KUKAC rpg.hu címre:

* Csapat neve

* Csapat tagjainak neve

* Kapcsolattartó személy neve

* Kapcsolattartó személy e-mail címe, mobilszáma

* Város (ha nem budapestiek vagytok)

További tudnivalók

Helyszín: Vörösmarty Mihály Gimnázium (1085 Budapest, Horánszky utca 11.)

Jelentkezési határidő: 2010. november 28.

Nevezési díj: fejenként 1000 forint.

Módja: átutalás

Ostromjáték Egyesület

10700206-42125804-51100005

CIB Bank ZRt.

Az átutalás közlemény rovatába ne felejtsd el felírni a csapatod nevét!

Hivatalos oldal: http://sr2010.rpg4.me

Kapcsolat: srverseny KUKAC rpg.hu

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek!

Sir Thomas, érdekelne az ostromjáték, de hiába olvastam el a honlapjukat, nem találtam meg hol kell jelentkezni.

Elég ha kitöltöm a felelősségnyilatkozatot, és megjelenek a találkozó helyen?

Vagy esetleg szükséges előtte e-mail jelentkezés vagy valami hasonló? Erő, vagy állóképesség próba esetleg pszichológiai teszt, hogy nem vagyok-e közveszélyes? :)

Emellett ha valaki volt már ilyenen, írhatna egy élménybeszámolót.

Köszönöm a válaszokat.

Link a hozzászóláshoz

Jelentkezni nem szükséges. Ez egy teljesen nyitott, nonprofit dolog, mindenkit szeretettel látunk, hisz az ostrom kifejezetten a könnyű csatlakozás megteremtésére fókuszál. A nyilatkozat viszont szükséges, azt hozd magaddal kérlek.

A kalandozók közül Antail, Andor, Tetra rendszeresen jár (ha van idejük), de az ostromos harci stílus gyakorlatilag alapja az összes hazai (harci elemet is tartalmazó) lájvnak. Szóval bármely tapasztalat releváns. Annyit érdemes tudni, hogy mind közül az ostrom a legkötöttebb és egyben a legpörgősebb is (meg a legöregebb). Ide azok jönnek, akik nem félnek a mozgástól és azok ragadnak meg, akik szívesen tanulnak a régebbiektől + megértik a biztonság miatt használt kissé merev szabályokat. Ha itt helytállsz, akkor minden élő szerepjátékon a legjobbak közé fogsz tartozni - ezt ki merem jelenteni. Máshol ugyanis nem fogsz annyi jó harcossal találkozni egy kupacban és az összehangolt taktikákat, vagy a harctéri pszichológiát sincs esélyed ennyire megismerni, begyakorolni. Legalábbis szerintem ez így van - mindezt anélkül, hogy bárkit megsérteni szándékoznék.

Link a hozzászóláshoz
Emellett ha valaki volt már ilyenen, írhatna egy élménybeszámolót.

Nagyon jó cucc, ha szereted a mozgást meg a harcot, az élő szerepjátékos harcokkal ellentétben nincs kérdés, hogy ki kivel és mikor harcol, illetve ha leszednek (előfordul :mrgreen: (hozz pajzsot)) akkor nem kell fél óráig üldögélni. Tehát pörgős, harcorientált játék.

Élménybeszámoló... nehéz ilyet írni, mert ha tudod, mi az a harci játék akkor nem kell magyarázni, csak elmondani, hogy ez nem full kontaktos, fakardos verzió, ha viszont nem, akkor max egy sportversenyhez tudnám hasonlítani. Mindenesetre jó kis testmozgás, viszont legutóbb nekem csak másnap tűnt fel, hogy mennyire is elnyűtte az esemény eltunyult testemet, tehát jó szórakozás. Megpróbálok most hétvégén is kimenni, de nem tudok semmit ígérni mert sűrű a hétvége... :(

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek!

Sir Thomas, írnál pár sort a helyszínről?

Arra lennék kíváncsi, van-e a közelben büfé, kocsma, vendéglő. Illetve, hogy csizmában, bakancsban ajánlod a megjelenést, vagy eső esetén is elég egy sportcipő?

Emellett, kérdésem még, hogy kb mennyi ideig tart egy ilyen ostrom?

Illetve talán a legfontosabb, hogy van kalandozok.hu-s Klán?

Link a hozzászóláshoz
Üdv mindenkinek!

Sir Thomas, írnál pár sort a helyszínről?

Arra lennék kíváncsi, van-e a közelben büfé, kocsma, vendéglő. Illetve, hogy csizmában, bakancsban ajánlod a megjelenést, vagy eső esetén is elég egy sportcipő?

Emellett, kérdésem még, hogy kb mennyi ideig tart egy ilyen ostrom?

Illetve talán a legfontosabb, hogy van kalandozok.hu-s Klán?

Bár nem nekem szólt a kérdés, de azért válaszolok.

A helyszín a Naplás tó (legutóbb még az volt), illetve a mellette elfekvő kicsiny erdőcske. Ez a 17-16. kerület határán fekvő halastó, közepesen sűrű növényzet.

Bakancs az jó lesz, mert ha besarasodik úgy gyász a sportcipő.

Idő az attól függ, de általában kb fél-egy óra míg mindenki megérkezik, persze ha vagyunk elegen akkor hamarabb is elkezdjük, mint hogy az utolsó kósza madár befut. Kis bemelegítés, és utána általában 1 órás fordulók vannak, köztük kis szünettel. Aztán vagy folytatjuk vagy nem, ahogy a kedv diktálja, meg persze kinek mennyi szabadideje van. Nem kötelező végig maradni.

Nincsenek klánok, igazából a helyszínen kialakuló rend és káosz oldalak vannak, persze kinek kinek van preferált oldala.

Link a hozzászóláshoz

Odatalálás: mindenképp javaslom, hogy a találkozási pontra gyere, több esetben is volt olyan, hogy valaki nem talált oda elsőre.

Ha mégis magadban jönnél, akkor itt egy leírás: http://www.ostromjatek.hu/mutat.php?id=61

Persze azóta (a cikket 7 éve tettem ki) 76-os helyett 276-os számú a busz, továbbá mégis jobb, ha először a tavat keresed meg. A tó melletti út erdő felőli oldalán vezetnek a dombra ösvények és csak azt kell megtalálni, amelyik sorompós. Ha azt az ösvényt követed, akkor megtalálsz minket. De azért még1x leírom, egyedül elsőre inkább ne akarj odatalálni, a találkozási pont biztosabb.

Felszerelés: Bakancs. Vízlepergető spray sem árthat (ha épp van otthon). Extra póló és meleg felső, ha megáznál a játék alatt. Egy darab neylon, vagy egy esernyő, ami a cuccodat védi, amíg játszol.

Link a hozzászóláshoz

Szép estét mindenkinek!

Tetra, köszönöm a választ, így van lehetőségem a terepruha kialakítására. :)

Egyenlőre úgy fest, hogy Tyrionnal beszállunk vasárnap, így szeretném megkérdezni, hogy a 9 órás kezdés az az Örs vezér terei találkozóra vonatkozik, ugye? Vagy 9 órára már a tó mellett kell lenni?

Felon, ha úgy döntenél, hogy csak néző leszel felkérhetlek fotózásra? (bár, ha jól vettem ki, akkor a papnő elég védett, és feltétlenül csatában sem kell részt vennie, úgyhogy lehetnél a szellemi vezetőnk is) :)

Link a hozzászóláshoz

Ehhe, persze fotózok, elviszem a saját masinériámat is :)

Bár azt majd meglátjuk mennyire tudom kihúzni magam az események sodrásából (mindenesetre megpróbálom) anélkül, hogy halálra ne cikiznének.. kemény közeg az :D Persze csakis a jó értelemben, különben meg se szerettem volna őket :pajti:

Na, befejeztem az off-ot :)

Link a hozzászóláshoz

Hát ez a "küldtünk" erős túlzás, azt hiszem ezt te is érzed.. szal csak legyen lelkiismeretfurdalásod a dajdajozás miatt :P

Ráadásul rám még az új tag kifejezés sem illik, már ami az egyesületet illeti :D Najó, nem ködösítek, játékon valóban most voltam először. :)

Ami viszont meglepő, hogy tetszett is :) Kicsit halkan megjegyeztem, amikor a Winetu-bandától köszöntem el, hogy lehet decemberben nem fogok tudni menni. Ezt kaptam válaszként: Jössz és kész!! :D Majd meglátjuk, ez soktényezős történet :)

Zoli, neked híred van :D "Olyan kis aranyosnak tűnik, aztán meg leöldököl, és az arcán ott a vigyor, nem is számítanál rá" Hehe :D

Arról inkább ne beszéljünk milyen volt a teljesítményem.. de hazafelé gyalog mentem, és igencsak messze volt az a két megálló :D Tegnap konrétan mindenem fájt a fejemen kívül, de ha azt mondom mindenem, akkor értsétek úgy, hogy tényleg MINDENem :D Van pár kék foltom is, nem is tom hogy szereztem őket, de azok nem fájnak :)

Ja és elfelejtettem megköszönni Ericnek (majd ha találkozom vele pótolom), hogy rávett az aktív nézésen kívüli részvételre is, ráadásul elsőként vállalta, hogy esetleg jól arconcsapom, vagy kiverem a szemét a nagy buzgalomban, szerencsétlenkedésem folytán. :)

Azé Astarott arcát semmi sem überelte, amikor az Örsön köszönés helyett csak annyit tudott először kinyögni, hogy "ez ugye egy vicc?" :D Lehet az volt :lol:

Na és a képeket majd valahogy elővarázsolom, Tom, majd adj utasításokat ezzel kapcsolatban vhogy léééégyszi.

Link a hozzászóláshoz

A Shadowrun versenyhez felkerültek a választható Játékos Karakterek és eddig 3 hangulatkeltő novella olvasható az oldalon.

Azt hiszem nem árulok el nagy titkot, ha elmondom, hogy még legalább két novella érkezik a közeljövőben.

Ismétlés a tudás anyja: http://sr2010.rpg4.me/

Felon: én is nagyon örültem, hogy eljöttél és hogy játszottál. A fájdalom és kimerültség teljesen normális, mindannyian átesünk ezen az első fokozatok alatt. Ha veterán rangba lépsz (13+ játék), már nem lesz vele gondod.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...