Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

M.A.G.U.S. regények, és novellák


Mennyit vagy hajlandó kiadni egy MAGUS regényért?  

86 szavazat

  1. 1. Mennyit vagy hajlandó kiadni egy MAGUS regényért?

    • 2500+
    • 1500-2500
    • 500-1500
    • 0-500
    • Nem adok ki pénzt regényért, ha olvasni akarok kölcsönkérek vagy ajándékba kapom
    • Beszerzem illegálisan...


Recommended Posts

Üdv!

Segítségeteket szeretném kérni. Olyan M.A.G.U.S. regény(eke)t keresek, aminek a főszereplője vagy erőteljesen szereplője egy tolvaj kasztú karakter.

Remélem tudtok ilyent/ilyeneket ajánlani.

Előre is köszönöm.

Üdv

Az első tolvaj karakter, ami most kapásból eszembe jut: Sianis. Alan O'Connor egy több regényben is felbukkanó főhőse. Nekem egyébként nem mindegyik ilyen regény tetszett, de az egyik, ami nagyon: a Kék Éjszakák Árnyai. Ajánlom.

Link a hozzászóláshoz

Van egy aprócska könyvesbolt itt Bp-n.. aminek van honlapja is. Itt lehet találni magus regényeket, régebbieket, szabálykönyvek is akadnak. Most éppen PPl2-t láttam 790-ért, de van Renegát és Gro-Ugon farkasai is 690ért. :)

Ha valakinek megtetszik, csapjon le rá. Ha vidéki, akkor esetleg el is megyek érte, és elpostázom neki szívesen.

http://konyvudvar.net/

Illetőleg természetesen van sok más fajta könyv is, 100, de akár még 50 forintért is lehet vadászni, érdemes böngészni, vissza-visszatérni, frissül.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hát., átküzdöttem magam a két esszéköteten... a ŐTLAV és a TNAÉD könyveken. Kemény volt. 

Rövid értékelés: A MAGUS vigíliájának entrópikus teratómiája. (és akkor ebben benne is van minden). 

Ez már egy teljesen másik MAGUS... lenne, ha foglalkoznának vele. Nagyon érdekes, hogy az oldalakon keresztül ömlengő és skizofrén előszót író szerkesztő, aki önmagát titulálja a MAGUS örökösének és viszi tovább a zászlót, kicsit később, az új rendszert nyögvenyelősen reklámozó riportban már óvatosan, de parkolópályára tette a két könyvet - tehát vélhetően nem ennek világára épül majd ki az "új MAGUS". Ranagol adja. 

Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
7 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Üdv!

Hát., átküzdöttem magam a két esszéköteten... a ŐTLAV és a TNAÉD könyveken. Kemény volt. 

Rövid értékelés: A MAGUS vigíliájának entrópikus teratómiája. (és akkor ebben benne is van minden). 

Ez már egy teljesen másik MAGUS... lenne, ha foglalkoznának vele. Nagyon érdekes, hogy az oldalakon keresztül ömlengő és skizofrén előszót író szerkesztő, aki önmagát titulálja a MAGUS örökösének és viszi tovább a zászlót, kicsit később, az új rendszert nyögvenyelősen reklámozó riportban már óvatosan, de parkolópályára tette a két könyvet - tehát vélhetően nem ennek világára épül majd ki az "új MAGUS". Ranagol adja. 

Azért - ahogy a könyvről írt kritikámban is írtam - van pár jó dolog benne. Azokat kár lenne veszni hagyni.

bűvdudás és Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Áthoztam ide a témát (a magam primitív módszerével), hátha van valakinek még érdemi információja, véleménye.

1 órával ezelőtt-kor Rodrigo írta:

Kicsit oldalvíz a téma, de hátha valaki érdemben hozzá tud szólni. Azoktól kérdezem, akik picit rálátnak az "illetékes" körökre. Kicsit félve írom le (még naivaként), hogy mi a helyzet a regényekkel, antológiákkal? Az Istenítélet az egy egyszeri, eseti jellegű fellángolás volt vagy várható időnként valamilyen könyv Ynev világához? Vannak még olyan régi írók, akik aktívak/aktivizálódhatnak?  (Nem látok rá, de egyfelől ha építeni akarják a világot, akkor valószínűleg irodalmat is terveztek hozzá, másfelől ha olyan lesz mint a KK narratív, akkor kb mindegy is.)

 

Egy órával ezelőtt-kor Deodatus írta:

Az írói kör elvileg újra aktív GA halála óta és "gőzerővel dolgoznak" a Manifesztációs háború lezárásán.

De ez tényleg erősen offtopik, szóval kérlek menjetek vele az irodalmi fórumokra, ha bele akartok menni. Itten szigorúan ETK+ feltámasztásról beszélgessünk!

 

9 perccel ezelőtt-kor Greol írta:

Elvileg már most többé-kevésbé készen van egy könyv ami Mogorva Cheiről fog szólni.

"Milyen terveidet szeretnéd megvalósítani a következő években? (A lezáratlan projektek éppúgy érdekesek számunkra, mint az éppen aktuális, vagy a nyilvánosságot még nem kapott elképzelések).

Nemrég fejeztem be a Kalóztánc-2 fantasy antológiát, benne a címadó regényemmel (Kalóztánc 1.).

Szusszanásképpen most épp egy angol nyelvű antológiából fordítok pár novellát és kisregényt, de napokon belül hozzálátok egy Cherubion világán játszódó regényhez, a Chlovia címűhöz, melynek alapját Nick Wraith (Sinka Miklós) írta, és én írótársként alakítgatom saját elképzeléseimre.

Ezt követően szeretném lezárni végre a MAGUS világába írott regényemet Mogorva Cheiről, amely már évek óta csak egy alaposabb átfésülésre és némi csiszolgatásra vár."

Forrás: https://fantasycentrum.hu/nemesistvan

Mivel az interjú tavaly nyáron készült,talán már nem kell rá sokat várni.

Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Nem nagyon akarlak elkeseríteni, de a Mogorva Chei-es regény kb 5 éve a fentebbi állapotban van, szóval kezd "holdfényemberesedni" a kiadása.
Annyit érdemes tudni a magus irodalomról, hogy ugyan Gáspár András halálával egy hatalmas fék szűnt meg, aki anyagi megfontolások de inkább csak az ego-ja miatt gyakorlatilag szinte mindent gáncsolt a világban. A helyzet nem túl fényes így se. Ugyan nagyon sokaknak hirtelen megjött a kedve az alkotáshoz, de mivel roppant mód visszaesett a potenciális vevők száma így nem éppen a legjövedelmezőbb dolog magushoz írni ezért azt csak inkább hobbi jelleggel tudják csinálni jellemzően a saját kedvükre. Sajnos ilyenkor mindig az íróasztal fiókokban rejtőző kincsekre szoktak hivatkozni, aztán szinte mindig kiderül, hogy nincs is semmi azokban a fiókokban. Ha meg mégis a megjelenő művek sokkalta inkább a szerzők és nem a vásárlók igényeit fogják kielégíteni, ahogy pl ezt tapasztalhatjuk az Istenítélet kapcsán is.
 

Rodrigo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Sejtettem, hogy ilyesmi van a nagyszabású ígéretek mögött, de azért titkon bíztam benne, hogy a nagy számok törvénye alapján kikeveredik valami olvasható. Ugyanakkor azért is dobtam be az ETK-s poszthoz a kérdést, mert bár igencsak konvergál a nullához az esélye, de még mindig valószínűbbnek tartom a (tematikus) kisregény-novellaírás plebs által történő feltámasztását, mint a rendszerfejlesztést (ez természetesen nem vonatkozik Hullára :) ). Nyilván nem feltétlenül irodalmi magasságokban indul a dolog, de szívesen olvastam/olvasnám a vonatkozó topicot itt a fórumon is csak kissé beállt (2 éves az utolsó tetra írás, ha nem nézzük Darabolo boszis sztoriját, amit már nem is tudom hol olvastam).

Esetleg lehetne rá hirdetni egy "versenyt"?, ami egy adott időintervallumra (pl tavasz) vonatkozna (talán témamegjelöléssel) és lenne jutalom is (pl az avatárra valami frappáns titulus?) Hátha előkerülnének a fiókokból a régi rajongói írások, amik kis pofozás után megosztásra kerülnének. Nem tudom volt-e már ilyesmire próbálkozás vagy egyáltalán volna e igény a jelenlévők/magusrajongók részéről ilyesmire...

(ui: A lelkes olvasást tuti vállalnám, írásra nem tudom maradna e időm)

 

Darabolo, .. és tetra kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Teljes mellszélességgel tudom ezt támogatni. Már felvetettem korábban én is, hogy van elég megfelelően tehetséges és fantáziadús ember a körökben, hogy 5-10 novellát ki tudjunk magunkból préselni. A modulgyűjteményhez hasonlóan kiadhatnánk (nyomtatás nélkül) egy antológiát, vagy bármi más formában is publikálódhat az anyag.

.. és Rodrigo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok,

 

Ha ebből lesz valami, akkor szeretnék feltenni pár kérdést:

1. Hova küldjük és hogyan bíráljuk el a novellákat?

2. Miként lesznek elbírálva az alkotások, hogy bekerülhetnek-e az antológiákba?

3. Ha terveben van egy hátsó borító, akkor azt szerekeszhetem én? (ugyanis van egy olyan úgymond "szuperképességem", hogy jobban fel tudom csigázni az emberek érdeklődését, ha írok)

Link a hozzászóláshoz
13 órával ezelőtt-kor Legolol345 írta:

3. Ha terveben van egy hátsó borító, akkor azt szerekeszhetem én? (ugyanis van egy olyan úgymond "szuperképességem", hogy jobban fel tudom csigázni az emberek érdeklődését, ha írok)

Mivel sajnos belőlem hiányzik az írói tehetség, így ebből ki kényszerülök maradni, ezáltal ez nem az én dolgom, de egy biztos, a "szuperképesség" szó használatával az én érdeklődésemet felcsigáztad, hogy vajon milyen hátsó borítót készítenél. :)

tetra kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Fognám a novellákat, elolvasnám és egy-két mondatban írnék róluk. Például:

 

Kai Oishi, száműzött enoszukei nemes tisztára kívánja mosni becsületét. Ehhez azonban végeznie kell egy aszisz tábornokkal, aki a csorbát ejtette rajta...

Igrain Reval, a híres Krad szerzetes gyűjtőmunkája az Ynev egészét leíró Geofrámia. De vajon miképp írta meg a páratlan művet..? 

Draxiosznak, az elismert dorani varázslónak hirtelen nyoma veszik. Eltűnése után a Necrografia egy szétégett példányát találták a szobájában...

Dahlia, a shuluri bérgyilkosnő, az Ikrek egyik újonca azt hiszi, most könnyű dolga lesz.  Azonban az áldozat, egy kövér, gyáva kereskedő nem az, akinek látszik...

Négy lenyűgöző kisregényt és vagy féltucat novellát tartalmaz a Kalandozók.hu első antológiája, melyek mindegyike Yneven, a Kalandok Kontinensén játszódik.

 

Na, mit szóltok?

Szerkesztve ekkor: , Legolol345 által
Utólag jöttem rá, hogy hülyeséget írtam.
.. kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
1 órával ezelőtt-kor Legolol345 írta:

Viszont azt nem értem, hogy hova kell ezeket küldeni?

Van itt a fórumon egy szinttel feljebb olyan, hogy "Novellák (saját!)". Szvsz oda fel lehet tölteni és akkor a köz majd el tudja olvasni és jól meg is tudja szakérteni.

Persze nem feltétlenül kell verseny legyen, csak az olyasmire jobban beindul a társaság, azért dobtam be. Lehet "csak úgy" is írogatni, de mostanság az megfeneklett. A kiadás (akár ha csak digitálisan összefűzött dologról is beszélünk) meg ugyebár akkor jöhet szóba, ha tényleg összejön egy több körön át gyúrt minőségi anyag. Bár így visszaolvasva a korai Legendák és enigmák esetében is vegyes volt a felhozatal, de ugye most nem az a cél, hogy gyorsan kiadjunk valamit, ami kapcsolódik a világhoz, hanem az hogy ha tényleg jó, akkor legyen köz (gondolom én).

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Saimon di Alver írta:

Akkor induljunk neki? :)

Saját szórakoztatás, egy-egy kiegészítőben szereplő történet bővítéséhez, akár más célra is szívesen írnék én is.

Mivel kvázi kiírásra szerintem nem számíthatunk, igazából szerintem csak kezdjünk/kezdjetek el írni. Esetleg egyeztessük/egyeztessétek le, hogy legyen e közös téma amit körbejár mindenki vagy ne, legyen e határidő, mittomén :)

Bocsi a gyors "kivonulásért" de az összes reményem a most várható 4 hét homeschool-homekindergarten alatt, hogy néha bejutok a homeoffice-ból a munkahelyre degenerálódni. Úgy meg hogy a szokásosnál is kevesebb az időm, nem érzem korrektnek, hogy beleszólok a mikéntbe. (Ha mégis győz a késztetés a fásultságon, akkor csinálom, ahogy ti.)

Pedig már kezdett bennem dolgozni Rodrigo és a Vörös Rákok egy-egy történetének a hangulata. (Érdekes lett volna pl ugyanazt leírni mind a 4 srác szemszögéből és stílusában. Esetleg rotálni a narrációt a négy srác között a történetek ritmusában. Nyilván még jobb lett volna, ha nem egyedül kell leírni, hanem az akkori játékosokkal :)

.. kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
12 perccel ezelőtt-kor tetra írta:

Szóval írjunk valamiről, amiről senki nem tud semmit, mert nem dolgozták ki sehol. Csak a kártyában létezik, mint entitás. A legrosszabb MAGUS-irodalom hagyományokat követve, titokzatos, hatalmas, senki nem tud semmit, hujujuj intrika. Ha értelmes pályázatot írnának ki, még érdekelne is.

Még véletlenül se essék félreértés,nem a részvételre való buzdítás céljából oszottam meg! Egyszerűen csak jónak láttam megemlíteni,hogy ilyen is létezik.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...