Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

M.A.G.U.S. regények, és novellák


Mennyit vagy hajlandó kiadni egy MAGUS regényért?  

86 szavazat

  1. 1. Mennyit vagy hajlandó kiadni egy MAGUS regényért?

    • 2500+
    • 1500-2500
    • 500-1500
    • 0-500
    • Nem adok ki pénzt regényért, ha olvasni akarok kölcsönkérek vagy ajándékba kapom
    • Beszerzem illegálisan...


Recommended Posts

Egy órával ezelőtt-kor Greol írta:

Még véletlenül se essék félreértés,nem a részvételre való buzdítás céljából oszottam meg! Egyszerűen csak jónak láttam megemlíteni,hogy ilyen is létezik.

Nem értettelek félre, és egyáltalán nem téged hibáztatlak. Nagyon jó, hogy ezeket idehozod, sőt, az a fura, hogy már január óta kint van, de még nem tudtam róla, azt hinné az ember, ezek eljutnak MAGUS-os közösségekbe. Hát, nem azokba, amikbe én járok, úgy tűnik.

Sneer kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
59 perccel ezelőtt-kor Legolol345 írta:

Gondolom hivatalos könyveket nem érdemes olvasni.

Ebben szerintem tévedsz. Rengeteg jó minőségű, koherens, élvezetes könyv van. Ha ránézel az adatlapokra, akkor sok ikonikusnak is nevezhető MAGUS regény-novella van a kedvencek között. Regények, antológiák, regényfolyamok. Kapuk Ynevre. Amit pl MG gyűjtöget a szószedetben, kronológiában, részben a térképen az az irodalomból is merít. Persze nem kell csodálkozni, ha egy-egy szereplő a szabálykönyvből nem ismert eszközhöz nyúl, de a világhoz, a MAGUS hangulathoz szervesen hozzátartoznak a regények helyszínei, történései. Az utóbbi pár GA könyv nagyon szembement az eddigiekkel és előtte is voltak húzásai, amit sokan azért nem szerettünk, mert pont az addig megalkotott képnek vágott alá. Illetve volt pár nem egészen Ynevhez illő alkotás, de összességében szerintem világépítésből a könyvek jelentős része jó és irodalmilag is van olyan, ami kifejezetten értékes (bár itt nagyobb a szórás az átlaghoz képest).

Link a hozzászóláshoz

Ez jó kérdés, a fentiek szerintem mind jó választás lehet. Attól függ mit szeretnél megismerni, esetleg hol játszotok, hol mesélsz/mesélnél.

A Gorduin ciklus inkább észak történelmét idézi meg, bemutat pár helyszínt.  Garmacor Shadont, a Bíborgyöngyök javarészt a Quiron tenger környékét mutatja be. Az antológiák egy idő után tematizáltak lettek, van belőlük területre, helyekre vonatkozó is, azok is jó választás lehet. Elolvasol párat és akkor akár írók alapján is tudsz regényt választani. 

Őszintén nem tudom itt van e ilyen, de ezt lehet böngészni kiadvány ügyben: https://hu.wikipedia.org/wiki/M.A.G.U.S.

Diocletianus kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...