Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

M.A.G.U.S. regények, és novellák


Mennyit vagy hajlandó kiadni egy MAGUS regényért?  

86 szavazat

  1. 1. Mennyit vagy hajlandó kiadni egy MAGUS regényért?

    • 2500+
    • 1500-2500
    • 500-1500
    • 0-500
    • Nem adok ki pénzt regényért, ha olvasni akarok kölcsönkérek vagy ajándékba kapom
    • Beszerzem illegálisan...


Recommended Posts

Hali Mindenkinek!

Egy könyvel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Hallottam az Erioni Regékről, (Legendák és Enigmák), és azt szándékozom karácsonyra adni a bátyámnak..(meghát magamnak, mert még nem olvastam..:D)

Na, szal ki mit tud erről a könyvről? Érdemes-e megvenni? Milyen stílusú?stb..????

Naggyon kíváncsi vagyok, és remélem keddig válaszol majd vki..

Üdv,

Paci

Link a hozzászóláshoz
Hali Mindenkinek!

Egy könyvel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Hallottam az Erioni Regékről, (Legendák és Enigmák), és azt szándékozom karácsonyra adni a bátyámnak..(meghát magamnak, mert még nem olvastam..)

Na, szal ki mit tud erről a könyvről? Érdemes-e megvenni? Milyen stílusú?stb..????

Naggyon kíváncsi vagyok, és remélem keddig válaszol majd vki..

Üdv,

Paci

Hail to you Paci!

Az Erioni Regéket én csak ajánlani tudom, mert bár a kötet nem kiemelkedően jó, de szerintem kellemes hangulatú novellkat tartalmaz.

Öt mű található benne, és meglepően mind az öt Erion falai között játszódik, köztük egy igazi ínyencség: egy Novák Csanád novella (förtelmes :wink: ). Én már elég régen olvastam, de egy ismerősöm épp most mondott jókat Juhász Viktortól a "Varjúszárnyak" c. írásáról. Én adok a véleményére. Jan van den Boomennek sikerült még egy lapáttal rátennie a szokásos terjengős, enyhén túlírt stílusára (amit egyébként én nagyon szeretek), de ez az írása már tényleg annyiara vontatott volt, hogy komolyan fontolóra vettem, hogy végigolvassam-e. Van persze aki isteníti, nekem annyira nem jött be.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az Erioni regéket én is ajánlom. Nem a legjobb, de szerintem élvezetes novellák vannak benne.

Gambit elég jól elemezte őket - meg én se most olvastam - csak annyit tennék hozzá, hogy a két D'Mohlen novella nekem tetszett, és szerintem "Játékosként" olvasva is érdekes, és hasznos.

Bár a régebbi regények - illetve hát novellás kötetek- közé tartozik, de én ha jól emlékszem, Pesten több helyen is láttam, és nem csak aluljárókban.

Egy MAGUS-ozónak szerintem jó ajándék lehet!

Link a hozzászóláshoz

Jó széllel toroni partra...

Thya jóvoltából olvashattam, és megvallom, nehezen indult be az érdeklődésem a könyv irányába, szóval meglehetős könnyen le tudtam rakni, pedig ez rám nem jellemző. Aztán amikor felpörögtek az események, akkor már érdekes volt, és sokszínű. Összességében véve érdemes elolvasni, mert jó, és pl vannak benne bestik is :)

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

Új szavazást írtam ki, remélem elnyeri a tetszéseteket. 8)

John J. Sherwood: Abbitkirálynő

Mostani viszonylatok között nagyon jó könyvnek tartom, témaválasztás és helyszín elég varázslatos ahhoz, hogy elragadja az olvasót.

A könyv az Abasziszi felső körökbe ad beutatást, ami igen érdekessé és eredetivé teszi a történetet.

Különösen tetszik bennne, hogy pillanatok vannak kiragadva a köznép életéből. Nagyon sokat dob a hangulatán.

Többet nem szeretnék írni róla, mindenképpen megéri megvenni. (Én Cz-től kaptam karácsonyra 8) köszi mégegyszer nagyon tetszett!)

üdv:

Link a hozzászóláshoz

Antail:

Kitűnő könyv. Én már a Hőseposzt is nagyon kedveltem, bár azt elég sokan fikázzák, nem tudom miért. Bát az tény, hogy megint egetrengető dolgok vannak benne, de hát, melyik Mókus regényben nem....

Hogy nekem melyik a kedvenc M* regényem? Nos, most talán megköveztek, de Roland Morgan Sárkányháborúja és Mágikus vihara. Abban is vannak túlzások, és marhaságok, de legalább nem olyan szinten, mint például a Ryeki tűzben (amit én mellesleg szintén kedvelek; rájöttem, h nekem minden kritizált M* könyv tetszik :)). Sőt, az elején kiejezetten felüdülés volt olvasni, hogy nem mithril láncing van az összes főszereplőn, hanem elhasznált cuccok, amik valóban előfordulnak egy viharvert, harcedzett zsoldoscsapatnál. Szóval szerintem felüdülés.

És ugyan nem tartozik ez alá a topic alá, de hadd ajánljam figyelmetekbe a megjelent 5 Távoli világok könyvet, hisz valamilyen szinten ez is a M*-ból nőtte ki magát. Egészen pontosan a fentebb említett két könyvből. A Kék farkas legendája c., az borzalmas, de a többi az jó. Főleg a Császár és a mágus. nekem az iy a kedvenc könyveim közé tartozik.

De ha azt kérdezitek melyik az a könyv amit most legszívesebben elolvasnék, akkor a Garmacor címerére esne a választás. Kicsit Glenn Cook-os hangulat (ami nem baj, mert a kedvenc fantasy könyveim azok G. C. Fekete serege és a Lappangó árnyakja), de végre legalább nem Tier Táp Gorduin gyönyörű borostás állát kell benne csodálnom...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

:evil: Van annak rendes neve is. :evil: Több tiszteletet a játék iránt!

A mókus egy állat, ha jól tudom, a MAGUS, vagy M.A.G.U.S. meg a játék... de mindegy.

kedvenc M* regényem?...Sárkányháborúja és Mágikus vihara

Lehet, hogy nem értetek egyet velem, de szerintem ezek nem MAGUS regények... OK, hogy odaadták hozzá a logót, de a MAGUS-hoz szerintem semmi közük nincsen.

Egyébként tényleg jók, legalább is nekem is tetszettek, csak ugye azt akartam mondani, hogy ezek nem MAGUS-ok.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szóval megkövetek mindenkit, amiért ezeket ide vágtam be.

Félreértés ne essék, nekem semmi bajom azzal, hogy itt emlegetted őket, mert tényleg MAGUS logóval jöttek ki. (bár én ebben személyl szerint csak a logó vásárlócsalogató tulajdonságának nem éppen erkölcsös kihasználását látom...bár odaírták, hogy távoli világok...)

Csak szerintem az a furcsa, ha a kedvenc MAGUS regényed olyan, ami nem is MAGUS.

A névelferdítés és viccesítés kritikája sem csak neked szól, mert sok ilyet látok. Csak most tettem szóvá. Persze, nem kell merevnek lenni, mondták már, meg a tiszteletlenség manapság amúgy is divat... :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Alan O'Connor - Csillagvető

A szerző következő könyve, amelyben Sianis hajtja végre hőstetteit, iletve helyesebb lenne úgyfogalmazni, hogy ahova megy, ott a hőstettek maguktól végrehajtódnak. Ettől persze még a mű jó, bár a főhős útját követve végig olyan érzésem volt, hogy egy Quironeiai túrán vesz részt, ahol a titkos klánfőnökök megjelenésére egyből beavatják legféltettebb titkaikba is.

Érdekes a goblinok bemutatása, az ő szemükön keresztül látott világ is. Külön tetszik, az eddig egyedi goblin "kultúra" bemutatása, amihez a szószedet is hasznos adalékokat ad. Néha azértkicsit logikátlan a "goblin butaság" is, amikor pl. az égtájak jelentését nem tudja, persze a manaháló összefüggéseit tökéletesen érti fő-goblin hősünk.

Nekem nem tetszett az a túlkapás, hogy Sianis pár nap alatt teleportálni tanul meg, noha nem tökéletesen. Szintén a negatívumok közé sorolnám az O'Connorra amúgy is jellemző technikai újításokat, ami mintha csak egy "hogyan ültessünk modern találmányokat Ynevre" versenyre beadandó pályázat lenne. (szemüveg, repülőgéphordozó... :) ) Persze lehet, hogy ez jó, bár nekem túl erős volt.

Nagyon pozitívnak találom viszont, hogy a regényben olyan ynevi szervezetek tűnnek fel, amiket szószedetek, más könyvek is említenek (igaz, az övéi :) ) és ezekről tudhatunk meg olyan adalékokat, amikkel bemesélhetők a játékba. (pl. a kalózlégió, Hiwithek) Igaz, a kalózlégió ugye megsemmisül, tehát az csak Sianis előtt játszva használható...

Szintén tetszett a crantai legendák leírása, és bedolgozása a mai Ynevbe, ezt nagyon is jónak találtam.

Összefoglalva olvasmányos, érdekes, néha humoros a regény, egyszer mindenképpen megéri elolvasni.

Link a hozzászóláshoz

Tha'thassa armudar!

Túl vagyok a Vas Idején és rendesen megszenvedtem vele... Nem akarom előre lelőni a drámát, hátha van, aki még nem olvasta és szeretné. Illetve akit megfogott a sokat sejtető borító, és kíváncsi, vajon Rashad, Flammeo és három társuk valóban egy aszisz falanxot szándékszik-e szana-széjjel verni a kínai nagyfal tetjén... 8)

Szóval azoktól a quarrok-tól kérdezem, akik már túl vannak a Vas Idején: ti is a falat fejelgettétek olvasás közben? :roll:

Gambit

Link a hozzászóláshoz

HI!

Én túl vok rajta, és nem tartom magamat quarronak :D...

Nem értem mit vagy úgy oda Gambit (no offensive leugatásnak vedd!!), nekem bejött a könyv. Igaz, a vége kissé heroikus, és túlzó, de hát mit van mit tenni... Ellenben a könyv hagulata sztem el lett találva, - a leíró részek, a karakterek is nagyon jók. (pl: Rashad :))...

És a végét is szépen elmagyarázza, h miért is sikerülhetett...

Elleben az egy icipicit zavar, h Szivárvány híd van benne... Tök ötletes, de kissé összezavaró azzal, h Godon alapítói is a Szivárványhídon érkeztek meg annó a leendő kis otthonukba... Vmi mágikus ösvényen. Ezt pediglen a Geofrámia (khhm-khhm) írja.

Na de vissza a lényegre. Olvasd el a csillagvetőt, és majd azután nézzük meg, h mennyire vered a buksidat a falba... :lol:

Tisztelettel,

@huszár - a fenéből...

Link a hozzászóláshoz

Ahoy,

Qhuszár:

egyetértek veled, ami még a Vas idejét és képes túlszárnyalni az bizony a Csillagvető. Vannak ugyan tehetséges próbálkozók, a remekAlanson: Por a porhoz c. kötete például, de nyomába sem érhetnek a Yankart megálmodó elme legutóbbi művének.

A Csillagvető olyan baletti könnyedtséggel alázza porgi a Kard testvériség misztikus renoméját és a Graum Hegdrok karaktere által évek alatt feléptített goblin képet amely egy közepes csillagromboló hatásfokát feszegeti. Steven Seagal szemáből könnyeket csalna ha tudná hogy új filmszerep lehetősége tűnt fel a Repülő erődök képében, melyek mindenhová elférnének, Ynev kivételével (ahol a repülés igen misztikus dolog...volt). Önmagában valóban megalapozza az ynevi hangulatot Sianis Ramraquo, aki ott van (ebben kimerül szerepe, de ez is csak egy meg nem nevezett írói eszköz lehet az alkotó részéről).

Én a magam részéről farokcsóválva várom az Aquir Gyűrűt és a Hollóidők hármat, el nem múló boldogsággal olvastam hogy mindezeken túl még egy regény megíását tervezi Connor mester, bizakodjunk...

Link a hozzászóláshoz

Üdv

Mivel majdnem minden Mágus regényt olvastam a szerény véleményem szerint nekem sorendben a következők tetszettek:

Kráni krónikák

Erioni regék

Garmacor címere

Acél és oroszlán

Korona és Kehely

Jó széllel a Toroni partra

A Vas ideje

Holtak légiója

Mivel talán csak egy könyv hiányzik a Mágus regény gyűjteménemből bátran kijelentem a többit nem volt annyira élvezetesplvasni a felsoroltakon kívül.De ha valaki tud jobbat irjon és mutassa be.

Tiszteletel egy Pusztitótól.

Link a hozzászóláshoz

Udv!

Nos, legújabb könyvem a Ranagol áldásával. (mármint nem én írtam, csak elolvastam :) )

Nagyon érdekes vilagba vezet, vegig meseszerű érzésem volt, olyan szokatlan parositasok érdekes dolgok, oda nem való, és mégis az egész részét képező dolgok vannak benne, hogy az ember végig azon gondolkodik, vajon ez MAGUS, és megis az. Szerintem furcsasaga ellenére nagyon érdekes a történet, fordulatosak az események, nekem konnyű volt olvasni, és nehez letenni.

Meselőként is sok ötlet van benne, igen hasznos könyvnek vélem, noha sajátos világát nem mesélném be, de a benne levő számtalan érdekes elkepzelés bizony jól beilleszthető előtörténetekbe, kalandokba.

Ahogy igy gondolkodok rajta, és összehasonlítom más könyvek okozta élményekkel, hát bizony a legjobbak közt szerepel.

Különleges, szokatlan, mindenképpen megéri elolvasni, mindenkinek csak ajanlani tudom!!!

Egy valami, ami nekem nagyon nagyon nem tetszett, de vegül is ettől meg elvezhető a mű, hogy annyi jó ötlet es eredeti megoldás mellett az irók képtelenek szakítani a jól bevált földi tisztségeket kifejező szavakkal, peldául a márki, vagy a madam, vagy a pasa, amiknek semmi köze a MAGUS-hoz, és egyaránt van magyar megfelelőjük, arrol nem is beszélve, hogy Yneven is lehet találni... vagy alkotni, sokkal jobban illene oda, szerintem.

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek!

Szerintem az Anyrok alkonya a legjobb novella gyüjtemény.Ryek-et Odassin alapította és utána alakult át démonikus birodalommá mikor már Odassin eltávozott (sajnos nem derül ki a könyyvből hogy hova).

Biztos tudjátok hogy sok régi könyvet jelentettnek meg moytanság, mint például a Keleti szél c. Tier könyvet,már olvastam és nagyon jó.

ajánlanám még a Ranagol áldásával c. könyvet is (iszonyatosan jó!!!)

Jó olvasást mindenkinak

Alborn zenéljen a fületekbe!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Elolvastam az Aquir gyűrűt is, gondoltam, megosztom mindenkivel az észrevételeimet, akit érdekel.

Vegyes érzelmekkel tettem le a könyvet. Már a kezdés is érdekes volt, az első oldalakon olyan Gyűrűk Ura érzetem támadt, azután a négy harcművészmester összegyűjtése vetített elém valami sablonos hollywood-i képet... De azután elkezdődött az értelmes történet is.

Igaz, olyan, mint egy lufi, sok benne a levegő. Bár nem ismerem a regény keletkezésének hátterét, de úgy éreztem, hogy egy Crantai örökség novellapályázatra írt vagy szánt novella, meg egy pyarroni novelláskötetbe szánt, összegyúrva egy kalandmodullal, és már kész is a "regény". Gondolom, ezért jobban fizetnek a nagyobb oldalszám miatt, de ha figyelembe vesszük, hogy O'Connor úrnak ez a második ilyen próbálkozása, és van még kalandmodul bőven, akkor legalább még egy tucat MAGUS regényre számíthatnuk. Persze atörténet eredetisége más kérdés lesz. Viszont ebben arészben szerencsére nem találkoztam Yneven tengeralattjáróval, repülőgéphordozóval, szemüveggel, repülővel és egyéb ehhez hasonló, szerintem oda nem való dolgokkal.

A történet epizódjai izgalmasak és olvasmányosak, de az azokat egybekovácsoló részt egy oldalon össze lehetett volna foglalni, valaki eltűnik, a vendégsereg egy tömegben utána, azután valaki elindul megkeresni valakit, és végül egyedül marad, hogy azután ő legyenaz eltűnt... Elég szegényes krimiregény-hatású... de azt viszont el kell ismerni, hogy az összekötő rész érdekesen, és nem kis csattanóval a végén kovácsolja egybe a három epizódot.

Nagyon tetszett nekem a crantai (bár fene ebbe a crantai divatba, miért nem lehet a jelennel foglalkozni?) dolgok tisztábbá tétele, nagy mérföldkő lehet ennek a regénynek az információtartalma a megszállott cranta-rajongóknak. Cather, gondolom, örülsz! :lol:

Nem tetszett viszont a nevek megválasztása, illetve azt mondhatnám, hogy nem sikerült valamennyi jól. Bár kétségtelen, hogy ebben a regényében szerepeltet a legtöbb nevet a szerző, de azért a földieket ki lehetett volna hagyni, olyan illúziórombolóak, mint máskor. (Pl konrád, amiől annyi lehetőség közülnekem elsőre a Halál ötven órája jutott eszembe.) Még jó, hogy nem pali vagy Tilda volt benne... :lol:

Tetszettek az új, játékban alkalmazható dolgok is a műben, mint a parázsleány is, az ilyenek is adnak igazi értéket egy KM számára egy MAGUS könyvben.

Az viszont nagyon nem tetszett, hogy a szerző a MAGUS világában játszódó regényben figyelmen kívül hagyja a MAGUS szabályait. Tudom, magam is szoktam érvelni amellett, hogy az írónak nem kell mana pontokat számolgatni, na de könyörgöm, a MAGUS vámpírait NEM ÉGETI EL A NAPFÉNY!! És ehhez tényleg csak egy oldalt kellett volna elolvasni a Bestiáriumból!

Mindezek mellett a könyv szerintem jó olvasmány, érdekes részekkel, és még Ynevről is tanulhat újat az ember, ami sajnos nem mindegyik MAGUS regényről mondható el.

Én mindenkinek ajánlom.

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Úgy látom valaki megelőzött. :shock: Hát akkor vágjunk bele.

Aquir gyűrű. Sajnos én még régen olvastam azt a modult, szóval... illúziórombolás volt rendessen. De nem baj, szerintem ezt a részt amúgy se... értékeltem volna kellőképpen. A gyűrűk története nekem is tetszett. Sajnos egyre jobban odafigyelek olvasás közben, és egyre bosszantóbbak számomra az elírások meg a tördelési és egyéb hibák. Hiába, én is igényesedem valamelyest. Azért az kicsit gyanús volt nekem, hogy úgy lett vége, mint ha mindenki meghalt volna, holott Esterchion csak elájult. Legalább is nekem így rémlik. A véleményem félig-meddíg egyezik MagyarGergelyével. de csak félig. A Tizedik nekem nagyon tetszett, és az elmúlt hónapban "véletlenül" alkalmam nyílt arra is, hogy beszéljek az egyik szereplővel. Az is érdekes volt, hogy egy látszólag ennyire "neves" party sem volt képes megoldani a "misün"-t. :?

MagyarGergely: ezen lehetne vitatkozni. Sokan vannak, akiket érdekelnek a régi korok, a Nyolcadkortól azonban sokan óckodnak, miután kijött a D20 és ugye ha jól tudom a mágiát háttérbe fogja szorítani a technika fejlődése. Már a kontinens eseményei is sok vihart kavartak, mert sokaknak nem tetszett Új Kyria meg a Shadow-Gorviki perszonál únió.

Ami a neveket illeti... szerintem még a Konrád annyira nem is zavaró. Szintén vitába szálnék azzal, hogy a szerepjáték szabályait mennyire szabad belekeverni az irodalomba. Elvileg nekem is ez a véleményem, de nagyon illúzióromboló, mikor szabályokat sejthetünk a háttérben. Azt viszont nem értem, miért ne égethetné el a fény a vámpírt. Nincs most a közelemben Besti, így nem tudok utánanézni, de ez még mindíg jobb annál, ahogy pl. a Pengében meghalnak a vámpírok az a szánalmas és a vicces között van valahol félúton. Mellesleg itt ennek így kell lennie, mert így követeli meg az adott szituáció.

A könyv szerintem is elég jó lett, főleg a Vas ideje-Síró fém-Csillagvető hármas után. Remélem a következő regényben kiderül, hogy Sianis "hol a Kránba járt"! :twisted:

Darun

Link a hozzászóláshoz

Tiszteletem!

Sajnos a fentebb taglalt két könyvet nem olvastam, úgyhogy nagyon nem szeretnék hozzászólni (bár azt a tendenciát egyszerűen nevetségesnek tartom, h vki kalandmodulokból írkál regényeket [még ha a stílussal egyébként nincs is baj, sőt!]), inkább elmondanám mi az, ami engem megfogott.

De előtte azért mégis szeretnék reagálni MagyarGergely commentjére: Tudomásom szerint az aquir gyűrűben az "Ynevi kalandozások c. modulgyűjtemény egyik modulját (ami egy fene jó modul, btw) dolgozta fel Alan O'connor. Ott pedig, a vámpírok erősen World of Darkness jellegűek voltak. Például a modulban egy az egyben szerepel az "Ölelés" szó, ami egyértelműen Vampire: The Masquerade kifejezés. Márpedig ott elégnek a vámpírok. Persze, szerintem sem jó ötlet két rendszert keverni, és véleményem szerint a modulnak éppen ez volt a leggyengébb lábakon álló része, de a tisztánlátás kedvéért gondoltam azért ezt hozzáteszem.

Sajnos az utóbbi időben nem nagyon volt érkezésem M* könyveket olvasni. Főleg a vizsgaidőszak, ill pénzhiány miatt. Na meg azért, mert el voltam foglalava a Fekete Sereg mind a 9 részének elolvasásával. De visszatérve a kezdeti mondandómhoz, engem az utóbbi időben igazából 3 könyv fogott meg. Illetve két és fél, ha egészen pontos akarok lenni.

A Fogadalom. Érdekes a témaválasztás, és szerintem a stílussal sincsenek gondok. Bár sajnos szerintem aki nagyon az ősi kultúrák felé tekintget visza, az önkéntelenül is kissé nagy fába vágja a fejszéjét. Kicsit manapság már kuncogok azon, h a "régi" Ynevhez képest, ma mindenki utolsó lúzer (kivéve persze Gorduin mestert). Ugyanis mindig ez van.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...