Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

M.A.G.U.S. regények, és novellák


Mennyit vagy hajlandó kiadni egy MAGUS regényért?  

86 szavazat

  1. 1. Mennyit vagy hajlandó kiadni egy MAGUS regényért?

    • 2500+
    • 1500-2500
    • 500-1500
    • 0-500
    • Nem adok ki pénzt regényért, ha olvasni akarok kölcsönkérek vagy ajándékba kapom
    • Beszerzem illegálisan...


Recommended Posts

Most olvastam el életem első MAGUS-sos regényét, Thya jóvoltából. Na most mondhatjátok, hogy "még csak most?!?", de sajnos nem nagyon jutok én effajta dolgokhoz. Ezentúl árgus szemekkel fogom lesni a MAGUS feliratokat a címek fölött :)

Szóval A tizedik-et olvastam, és nagyon tetszett. Fura volt, hogy elképzeltem magamnak valahogy a MAGUS világát, és valaki írt erről a világról. Olyan volt, mintha én megrajzoltam volna nagyjából, valaki meg kiegészítette és kiszínezte volna. Hiába, én már csak a regények szerelmese maradok, mindörök életemben :)

Aki még nem olvasta, annak ajánlom, nagyon jó. Némely dolgot nem értettem benne, de talán majd megvilágosodok néhány regény után :)

Link a hozzászóláshoz
Én sajnos még csak a Karnevált olvastam, de most akarom megszerezni a többi Gorduint. A Zászlóháborúkról mit tudtok ajánlani?

Üdv Sceurpien!

A zászlóháborúkról tényleg a Gorduinos regényekben olvashatsz a legtöbbet (Észak Lángjai) de ha nem csak egy mindenkit legyőzök típusú "Tier táp Gorduin" kalandjaira, hanem "igazi" MAGUS regényekre vagy kíváncsi, olvasd el a Tizediket, a Pokolt, A Legendák és Enigmák jó néhány kötetét, A Renegátot.

UI: Bocs a Gorduin rajongóktól az erős kritikáért!

Link a hozzászóláshoz
Én sajnos még csak a Karnevált olvastam, de most akarom megszerezni a többi Gorduint. A Zászlóháborúkról mit tudtok ajánlani?

Üdv Sceurpien!

A zászlóháborúkról tényleg a Gorduinos regényekben olvashatsz a legtöbbet (Észak Lángjai) de ha nem csak egy mindenkit legyőzök típusú "Tier táp Gorduin" kalandjaira, hanem "igazi" MAGUS regényekre vagy kíváncsi, olvasd el a Tizediket, a Pokolt, A Legendák és Enigmák jó néhány kötetét, A Renegátot.

UI: Bocs a Gorduin rajongóktól az erős kritikáért!

A Tizediket én is csak ajánlani tudom, mert nagyon jó

Link a hozzászóláshoz

Erőt vettem magamon még a jó múltkor, és kinyomtattam a neten talált novellákat. Lett egy pár oldal, van ami kész regény :)

Tegnap este így matek zh előtti nap, elalvás előtt elolvastam némelyik 1-2 oldalasat.

Adanos: A kripta c. szerzemény, nem sok, szinte csak másfél oldalas, de nagyon tetszett :)

Brutalis: Könnycsepp című novellája fél oldalas, és mégis volt benne, ami olyan.. jó volt.

Sajo: Dan ab Aclona; na erre nem mondok mást, nekem ütött. Nem tudom olvasta-e valaki, de én szeretem az ilyen végű történeteket. Amikor a végén elhűlök, mert olyan a befejése. Na ez egy ilyen volt :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv Pred! A sorrendre nem esküszöm, de leírom, amiket ismerek, aztán válogass.

Alan O' Connor művei:

Darton nevében (Legendák és Enigmák6, Hideg Karok Ölelése)

A halál hét arca (Legendák és enigmák7, A halál hét arca)

Homályhozó (Legendák és enigmák8, Homályhozó)

Kék éjszakák árnyai

Síró fém

Hollóidők

A vas ideje

Vetélytárs (Anyrok alkonya)

Hát, ennyit ismerek.

Link a hozzászóláshoz

Hali!

A zászlóháborúkról tényleg a Gorduinos regényekben olvashatsz a legtöbbet (Észak Lángjai) de ha nem csak egy mindenkit legyőzök típusú "Tier táp Gorduin" kalandjaira, hanem "igazi" MAGUS regényekre vagy kíváncsi, olvasd el a Tizediket, a Pokolt, A Legendák és Enigmák jó néhány kötetét, A Renegátot.

UI: Bocs a Gorduin rajongóktól az erős kritikáért!

Függetlenül attól, hogy szeretjük-e Gorduint, WC 9 kiadott könyve szerintem beletartozik az "igazi" MAGUS regény kategóriába.

De aki jó, MAGUS hangulatú könyvet akar, annak (WC- kívül) a Renegátot és a Sötét Térítő + Sötét Zarándok duót tudom nyugodt szívvel ajánlani. Aki pedig bírja Kornya stílusát, azoknak a két Geor-os regény valamint a Pokol és Kráni Krónika szerintem kötelező.

SAS

UI: Gergő: A Prófécia sem tetszett? (Szintén WC-től)

Link a hozzászóláshoz

Üdv Sas2000!

Először is szeretném leszögezni, hogy WC. szerintem is tiszteletet érdemel, ha nem is csupán az írásai számának okán, de mert ő volt - ha jól tudom - az egyik első, tehát Ynev teremtő író is. Ezenkívül a művei olvasmányosak, pörgő, magávalragadó cselekménnyel, érdekes helyzetekkel, nekem azért tetszenek. Amit nem bírok, az Tier, a "KM kedvenc karaktere", az abszolut táp, aki mindent megold, sose hal meg (tudom, ennek is megven a maga oka) és szinte az összes kaszt varázslatait, különleges képességeit alkalmazza. Nem tetszik pl. amikor 4 enoszukei kardművészt vág le négy vágással..... Azért egy bárd ennyire nem táp!

De ez a kritika csak a karakternek, a főhősnek szól, a regényeket és novellákat szeretem. PL. egyike kedvencem a Toroni Vér, amiből nagyon jól megfigyelhető egy Tharr áldozat, ami a játékban - KM számára - is jól alkalmazható.

Csak azok a játékosok esnek majd "pofára" akik bárddal indulnak, és azt hiszik, olyanok lehetnek, mint Gorduin.....

Egyébként Prófécia is tetszett.

Még hozzászólnék a Sötét zarándok és térítőhöz is. Az első (zarándok) nagyon tetszett. A második is, mert olvasmányos, nem unalmas, nehéz letenni. Tetszik a karakter, pedig itt is egy szinte elpusztíthatatlan kiválasztottról van szó, ami viszont NAGYON NEM TETSZETT, az Krán leírása. Aki olvasta a Kráni krónikákat, vany a Pokolt, és összehasonlítja, tudja mira gondolok. Ha ez nem lenne benne, jó könyvnek mondanám.

Link a hozzászóláshoz

Helló!

Amit nem bírok, az Tier, a "KM kedvenc karaktere", az abszolut táp, aki mindent megold, sose hal meg (tudom, ennek is megven a maga oka) és szinte az összes kaszt varázslatait, különleges képességeit alkalmazza. Nem tetszik pl. amikor 4 enoszukei kardművészt vág le négy vágással..... Azért egy bárd ennyire nem táp!

Ezen mindíg felmegy az agyvizem :)

A kaszt (bárd és a kardművész) önmagában nem mutatja a karakter tápságát, hanem csak TSZ-el együtt. Egy 25. szintű bárdtól pl asszem te is elvárod, hogy 4db 6. szintű kardművészt legyakjon.

Tehát, ha ilyet olvasol, akkor max az derül ki, hogy magasabb szintű. (Hozzátéve, hogy én is utálom Tiert, de amiatt, mert mákos, nem csak tápos :) )

Csak azok a játékosok esnek majd "pofára" akik bárddal indulnak, és azt hiszik, olyanok lehetnek, mint Gorduin...

Ez pont a miatt van, hogy ők is úgy gondolják ahogy te, és nem nézik a szintkülönbséget.

Még hozzászólnék a Sötét zarándok és térítőhöz is. Az első (zarándok) nagyon tetszett. A második is, mert olvasmányos, nem unalmas, nehéz letenni. Tetszik a karakter, pedig itt is egy szinte elpusztíthatatlan kiválasztottról van szó,

:)

Nekem pont azért tetszik, mert olyan emberközeli, és kihalásveszélyes. A játékosok egy seb után gyógyítás és kész. És egy isten Ynevi helytartója pedig azon rinyál, hogy örökre féllábú marad? :) Ez szerintem a regény zsenialitása.

ami viszont NAGYON NEM TETSZETT, az Krán leírása. Aki olvasta a Kráni krónikákat, vany a Pokolt, és összehasonlítja, tudja mira gondolok. Ha ez nem lenne benne, jó könyvnek mondanám.

Hát itt nagy viták folynak, hogy Kornya vs. Nyúl Krán képe-e az igazi, mert mindenkinek más tetszik. (Az világos, hogy a kettő nem ugyan az) Viszont szerintem a Kráni rész igen is hangulatos, ha az ember nem akaja összehasonlítani. (Azért egy Pokol Krán nem lett volna szerencsés a regényben)

SAS

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...