Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

M.A.G.U.S. regények, és novellák


Mennyit vagy hajlandó kiadni egy MAGUS regényért?  

86 szavazat

  1. 1. Mennyit vagy hajlandó kiadni egy MAGUS regényért?

    • 2500+
    • 1500-2500
    • 500-1500
    • 0-500
    • Nem adok ki pénzt regényért, ha olvasni akarok kölcsönkérek vagy ajándékba kapom
    • Beszerzem illegálisan...


Recommended Posts

Üdv!

Annyival egészíteném még ki az Aquir Gyűrűről adott beszámolómat, hogy - bár a regény élvezhetőségén nem ront - de ha Ynev történelmét nézzük, akkor érdekes, hogy nem kis időrendi csapdákba esik a szerző. Ugyanis a Tiadlaniak a Daerimi szentélykapun érkeznek a városba, Psz. 3693-ban...Azon a kapun, amit Psz. 3672-ben leromboltak... de hát mondhatnánk, hogy másik könyv. Bár ugyanazé a szerzőé...

Viszont a szerző még arra sem vette a fáradtságot, hogy a saját könyvében összehangolja az elején és a végén lévő évszámokat, mert a virrasztásra átkelő tiadlaniak Psz. 3693-ban érkeznek, és ezután játszódik az egész, míg Sianis élettörténete szerint 3692-ben vesz részt a ves Parratich virrasztáson, miután még Gorvikba is elmegy, és 3693-ben pedig már ki tudja hol a Kránban jár...

De ez csak egy kis kötekedés, ettől még a regény izgalmas, illetve olyan, milyennek fentebb leírtam. Csak hát ugya ezekből építkeznének a mai KM-ek... egy kis odafigyelés nem ártana.

Link a hozzászóláshoz

Üdv.

Nekem az aquir gyűrű tetszet, bár nem volt túl ötletes.A modult egyébként úgy négyszer-ötször meséltem és igen el lett rontva benne. Én már sok M.A.G.U.S. regényt olvastam, igaz néhányat elég régen kölcsönben még kezdő koromban.

Összefoglalva:

Wayne Chapman: A M.A.G.U.S. megteremtője remek író az eddig olvasott regényei nekem mind tetszetek. Legjobb műveiszerintem: Halál havában, Karnevál. A Garmacor sorozatott sajnos még nem olvastam

Jan van den Boomen: A kedvenc íróm ha M.A.G.U.S. -ról van szó.

Eric Crowe: A Ryeki tűz tetszet volna ha nincs benne az a sok baki. A Gorviki pokol meg jó lett volna ha nem megint az a vége hogy mindenki meghalt.

Ryan Hawkwood: nekem valami Kodekszből volt ismerős az akkor nagyon tetszet. A M.A.G.U.S. regényei valahogy nem annyira fantasztikusak. Jó élethű szereplők, nem megszokott tőrténet. De valahogy nem éreztem rajta hogy M.A.G.U.S. regény: A leírások gyengék, a sablonosak harcok, és esemény szál sem sodró. (Farkas ének)

Ian Russel: Nekem a regényei nem tetszettek. Mert bár irodalmilag jó: A leírások, harcok és néha cselekmény sebbeségben is üti a jó fantasy-t.

A tőrténetei nekem unalmasak.

Egyébbként nem értem hogy mért kell minden író hőseinek egyben valami féle kiválasztottnak is lenni. Ez Tier nan Gorduinos dolog és felesleges ilyen különleges kiválasztottakat létre hozni. (Ian Russel: Fogadalomban szereplő varázsló, Eric Crowe: Vindis Re'L hass, A farkas ének négy főhőse.)

Az nekem legjobban az "Új" írók regényei közül A Tizedik tetszet. Kiváncsi vagyok lesz-e a szerzőnek új könnyve.

A Kelleti szél 1-2 -nél egy páran panaszkodtak hogy nem nagyon értik. Nekem nem volt vele baj. Más hogy van ezzel?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Godorai őrjárat:

Alapvetően egy sajátos, és érdekes szemponú MAGUS regény, főhőse ugyanis nem egy szokványos kalandozó, hanem az erioni városőrség tagja. Tetszettt ennek a főhősnek a megformálása, nem az a mindenkitfélkézzel-lekahreinyilpuskázó Gorduin-típus, többször vereséget szenved, nem sikerül neki sem minden elsőre.

A regény nekem nem tetsző pontja, hogy akárhol is játszódhatna, semmi igazán Yneves nincs benne.

Szintén kicsit zavaró a női városőr regényben háromszor is változó neve...

A cselekmény viszont mozgalmas, fordulatos, és természetesen divatos happy end a vége, azért ez még nem baj.

Kyr Históriák:

A novelláskötetben négy novellát találunk, sajnos, a kötet nagyobbik felét kitevő Séjre vált a nap című már egyszer volt valahol... Ez csupán amiatt zavaró, hogy ilyen-olyan okokkal végül is fél könyvet kapunk a pénzünkért... igaz, néhány mondat át van írva benne... ilyen alapon kiadhatnák az össze könyvet mégegyszer...

Az új fél viszont nagyon jó. A három kyres, különböző korban játszódó novella kicsit összefügg, de csak hogy ne legyen zavaró, és köze van az ynevi történelemhez, új dolgokat, összefüggéseket tudhatunk meg belőle.

Tetszettek a kyr nevek is, végre, olyan nevek, amikről tényleg el tudom képzelni, hogy ott ilyenek voltak, igazi kyr hangzásúnak éreztem őket. Bár a sok ismeretlen, furcsa karakter alkalmazását fölöslegesnek tartottam, ami pont a szerző már ismert novellája, és az eddigi, tipikus kyr szavak alapján logikátlan is.

De ettől függetlenül szerintem nagyon jó novellákat találunk benne, csak ajánlani tudom mindenkinek!

Link a hozzászóláshoz

Konnichiwa!

Nos, először is... Kyr históriák. Alapvetően elfogult vagyok Boomen úrral szemben, a nickemből adódóan ez érthető is lenne. (feltéve hogy ismerné bárki is! :twisted: ) Kétségtelen hogy csak fél könyvről van szó, én is sérelmeztem ezt az apró kis malőrt, de hát az újabb generáció esetleg nehezebben juthat hozzá ehhez a műhöz.

Link a hozzászóláshoz

Konnichiwa!

Siriath S.M.: Még az ősszel volt alkalmam chat-en beszélni egy hölggyel, aki anno annak a bizonyos Tizedik-es történetnek a boszorkánya volt. Nos, nem akarlak kioktatni, de McSky-ra sokminden mondható, csak az nem hogy új író! Egyrészt mivel nem tudok több könyvéről, másrészt azért, mert a könyv 2002-es, még a megboldogult Valhallás időkből való. Ami meg a Keleti Szél 1-2-t illeti... nem gondoltam hogy ennyire vontatott a cselekmény. Úgy értem, azok alapján, amit anno itt-ott olvastam ezzel kapcsolatban, azt hittem már az első részben lezajlik a lényeg. De nem. Maga a történet nem rossz, bár szerintem irreális!

Nah, igazából a Ranagol áldásával c. mű miatt kezdtem el írni. Szoksá szerint vegyes érzésekkel tettem le végleg a könyvet. Eyget-mást talán elmond rólam, hogy könnyebben azonosultam a kováccsal, mint a gorviki főhőssel. Maga a történet jó, szerintem izgalmas és fordulatos, itt-ott kellően titokzatos és az ember már nem sokkal az eleje után várja hogy mi sül ki ebből a végére, aztán... Én a magam részéről kissé csalódott vagyok. Végig olvastam az utolsó pár oldalt, és felnyögtem: Mi a vihar ez??? Õszintén szólva, egyrészt nem erre számítottam, bár lassan ez lesz a M* regények védjegye. Másrészt meg nem értettem, hogy most mi ez. Az addíg rendben van, hogy a Márki meg a Bíboros kvázi "sakkoztak", de hogy istenigazából ennek mi a jelentősége, az értelme, vagy úgy egyáltalán... Szóval ez eléggé lelombozott. Szóval titpikus M* regény abból a szempontból, hogy a végén sokan (itt konkrétan mindenki) meghal a végén, másrészt hogy nem derül ki belőle minden. Bevallom, kicsit fázok az olyan könyvektől, amiknek a végén egy halom megválaszolatlan kérdés marad bennem. Itt jegyezném meg, hogy azt azért eröltetettnek találtam, hogy a Komédiás kiugrott a Torony ablakából. De hát mindenkinek van valami ilyenje. Mindezekkel együtt nekem tetszett! :twisted:

Syned

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Dzsennről Dale Avery Renegát című regényében is olvashatsz, elég sokat, nem csak említvés szintjén. Más nem jut eszembe. :)

Említve hasznos dolgok vannak még a Renegátok című regényben is róluk (is), de csak pár apróság.

Náim al Bahadur (dzsenn)

A dzsad legendák dzsenn hőse, állítólag ő alakította Al Abadanává az egykori Nabu Szikkím emírséget, s máig az ő leszármazottai uralják. (Sum,210/2/1)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Arról írsz novellát, amiről szeretnél, de ilyen több ember által írt még nem volt az oldal történetében -bár ez nem zárja ki, hogy lesz hamarosan- , kivéve az online novellákat. Ha nem csak a dzsennek érdekelnek, akkor olvass ilyeneket is (bár látom már rátaláltál; a karakterként fórumcsoportra). Hozzátenném továbbá, hogy nem csak 'in'-es novellákat lehet publikálni, hanem bármiről. A Dzsenneket sokan kedvelik, de nem tudok olyan egyénről, aki rajongana értük -rajtad kívül-.

További kellemes estét

Link a hozzászóláshoz

Sneer ,amint nem modult ír és foglal össze ír a karakterekbe, online novellákba.

Con barátommal van egy jóbarátunk aki a nyári táborra is dzsennel jön.Kisszenty kollega is erősen dzsenn párti.bár ő főleg gyakorlati szempontok szerint szeret játszani velük.Igaz a mentalitásukat is kedveli.

Gergely meg megelőzött.Én is ezekről a regényekről tudok.Gergely nincs valami kiegészítő dzsennekről, mint pl. az abasziszi vallásról?

Amarilis igen legyen aktivitás én is kívánom.

Link a hozzászóláshoz

Hali!

Ezzel most megvígasztaltál! :D

Ami az onlin novellákat illeti, jómagam is oda szeretnék csatlakozni, ami pedig a többit;az roppant lelkesítően hangzik! A nevezettekkel majd próbálok konzultálni, hátha tudnánk néhány arra érdemes infót és elképzelést cserélni,köszi!

Ja, még valami, tudom, hogy ez nem ebbe a rovatba vág, de ha egyszer itt merült most föl... :oops: : az említett nyári tábor, mikor hol lesz, és hogyan lehet jelentkezni(ha még lehet)?

Köszi mégegyszer! :viragos:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sneer, nem tudok netes dzsennekről szóló kiegészítőről. (Ez nem jelenti azt, hogy nincs is, bár valószínű. :) )

Egyik "kollégám" próbálkozik dzsenn hatalomszavak kiegészítővel, de még nincs kész, és nem is látom valami jónak. (hasznosnak)

Amarillis, a Nyári Tábornak külön témája van a fórumon. Ott megtalálsz mindent. Szerintem a jelentkezéssel már elkéstél... De szokott lenni téli és tavaszi tábor is, no meg jövőre nyári... :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

3690-es évek - A halál hét arca (novella)

3691 - Síró fém (két kisregény)

3692 - Csillagvető (regény)

3692 - Az aquir gyűrű (regény)

3693 - Kék éjszakák árnyai (regény)

3694 körül - A bosszúlovag útja (munkacím, Sianis első útja Kránba)

3710 körül - Hollóidők (új címén "A vér ideje")

3711 - A vas ideje (Hollóidők 2.)

3711 - Eleven tűz (munkacím, Sianis második útja Kránba)

3712 körül - A holló ideje (Hollóidők 3., a ciklus befejezése)

Ez az időrendi sorrend. ebből a Bosszúlovag útja, az Eleven tűz és a Holló ideje tudtommal még nem jelent meg.

Üdv

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Igen. (sajnos)

Hányszor mondjuk még el, hogy ő csak egy mellékszereplő, aki mellesleg meg is hal... :)

O'Connor nem viselte annyira szívén a sorsát, mint te.

(Mellesleg a szabálykönyvben, (az alapkönyv) is csak idézetként említik, sehol nem áll olyan, hogy jelentős személye lenne Ynev világának, vagy történelmének. (Csak azért mondom, hogy semmi nem indokolja, hogy szerepelnie kellenemáshol. És nem főhős, ugye.)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szalkai László - Hawkwood Szellemtánc :lol:

Nos, a Tuan legújabb könyve nem okozott csalódást, mert csalódást okozott... :D Egy kis szójátékkal kifejezve. Nézzük sorban:

VÉGRE egy MAGUS regény, amit nem "fordítotak", nem "New White Lakeen" írt valami kiejthetetlen nevü angol szerző. :) Soha nem értettem, hogy miért nem lehetett a könyveket magyar szerzővel kiadni - annyira szégyellték? azért voltak jók... vagy mi. De végre ezt sikerül elhagyni, és kiderül, ki is írta a müvet. Ezt mindenképpen pozitívnak érzem. (persze a kiadó csak odaerőltette a Hawkwood szót... csak azt nem értem, miért a címbe? :)

A borító szép, csak azt nem értem, hogy a főszereplő hölgypárosból miért éppen Mirell fogja a fejvadászkardot (Végre egy szép fejvadászkard-ábrázolás!) amikor a másikuk, Lanice volna a fejvadász... de ez csak apróság.

Már a könyv hírének megérkezésekor felvetődött bennem a kérdés, hogy minek is? Sok mindenben átveszi az író a divatos hollywoodi-i szemléletet- bár ez nem film, hanem könyv, de a hasonlóság sok...

Miért kell die hart 5, meg "Farkasének 3" ? Én befejezettnek éreztem a két kötetet. De hát gondolom, "van azon még bőr, húzzuk le róla!" Akár egy filmnél, aminek az ember már a 7. részét nézi. Ez érződik a könyvben is, a történet lezárult már, újra elő kellett venni, és egy teljesen új szálat írni, csak a régi szereplőkkel. Pedig egy új ötletre is lett volna igény.

Az elején lévő kis tiadlani kitérő NAGYON tetszett, szerintem a regény legjobb része. Iaz, köze nincsen a főszálhoz, és lehet, hogy emiatt valakinek zavaró, elvégre igencsak elő van készítve vele egy későbbi szereplő "előtörténete", de megéri. Nekem élvezet volt olvasni, kezdtem is felvonni a szemöldökömet, hogy ejha.

Aztán a színvonal lassan alábbhagy, a visszatérés a szigetre már sablonos, aztán bele-belekapdosnak egy-egy dologba, valahogy meg kell, hogy legyen a 300 oldal, a vége pedig igazi "fogyasztói mozifilm", a világ lángokban, a megsemmisülés szélén, a főhősök 100 sebtől vézreznek már, aminek egyikétől is meghalt volna már egy közönséges ember, az ellenfél kardja hegyével már majdnem eléri a királyt, a visszaszámlálón már csak 1 Mp van hátra, és akkor a hősök győznak. :) No komment. Mindez egyébként türhető leírásban.

A történet folyása, a leírás, a fogalmazás nekem tetszett, könnyedebb volt, mint az előző kettő, alig nem ment el sehol az értelmezhetetlen "már azt sem tudom mit olvasok" szellemvilágba, vagy mibe, mint az előző két részben - fel is vetődött bennem, hogy vagy nagyon megváltozott az író, vagy esetleg nem is ő írta az "eredetileg megtervezett és kész, csak eddig íróasztalfiókban pihenő" könyvét? (már csak azért is, mert ugye a történet annyira szorosan kötődik az előző két (jól befejezett) részhez, a cselekmény annyira szükséges volt, hogy egészet alkossanak - elvégre a trilógia az igazi! Már várom a Farkasének 4-et, lehet, hogy Szellemtánc 2 lesz a címe? :lol:

Nekem nagyon nem tetszett a szintén hollywood mai divatját idéző humorherold-karakter. Miért kell minden könyvbe egy JarJar? A gnóm szakértő, a poénos Erimar, a no és az itteni Hiúz után kezdem azt érezni, hogy ez az idiotizmus új védjegye lesz a Tuanos MAGUS könyveknek, kötelező benne egy karakter, akinek amúgy nem feltétlen van jelentősége, de állandó idétlenkedésével, erőltetett vicceivel rendre kizökkenti az olvasót, ha már kezdi magát beleélni a történetbe.

Itt persze a hiúz nevet viselő karaktert hamar lecserélik a gladiátorra - akire én egyébént kicsit másképpen emlékeztem az első két részből - és ezután tényleg semmi szerepe nem lesz, csak hogy mindig "elnyúljon" valahol. :) A gladiátor viszont "fergetegeset" alakít, már nem csak viccekre, de céltalan trágárságokra is szükségünk lenne? Engem ez nagyon zavart a müben.

Hiányoltam az előzőekben megszokott Elar kultúra, szokások bemutatásának folytatását. Alig emlegetik az irbist, azt hiszem, a mirako elő sem kerül, egyedül a füszeres borokat emlegetik folyton. Kevésnek érzem az elarok bemutatását, holott ők az igazi "sztárjai" a könyvnek.

NAGYON pozitív, hogy részletes, a korábbinál bővebb szótárat kapunk ami viszont az Elarokról szól, és nem csak korábbi kifejezések bemásolásával készült, ez igen értékes, akát játékban, mesélésben is elhasználható része szerintem a könyvnek.

Nagyon lelombozott a végén kibontakozó "felföldi" alakja. Azt már megszoktam, hogy a MAGUS írók sokszor lusták újat kitalálni, és pl. két Tütorony van, no itt meg felföld (ami közismert shadoni tájegység és tartomány) de ennek a szerencsétlennek pont felföldről kelett jönni, aminek egyébként köze sincs a délvidékhez, másik hely, csak nem találtak neki jobb nevet...

Szóval, már azt hittem, hogy kimaradnak a könyvből az O'Connoros technokrata megoldások, és a tengeralattjáró, szemüveg, repülőgép-hordozó, repülőgép után nem találkozunk itt ilyesmivel, de SAJNOS tévedtem, előkerül az STOL, szuper seberhetetlen, falakat áttörő harci repülő a robbanó palackokkal. :(:( Lehet, hogy én látom helytelenül Ynevet...

Egy-két baki is előfordul sajnos, pl. senki nem fél a fenti repülőgépbe belecsüccsenni egyből (elvégre Yneven mindennapos az ilyen), vagy amikor A neves Felföldi Közli, hogy a bejátrat fölé az ismeretlen jelekkel az épület neve van írva, később meg kiderül, hogy bár felismeri a jeleket, nem tudja elolvasni a szót... akkor most hogyan? Ha azt látom, hogy A mag B mag C, de nem tudom összeolvasni, honnan is tudom, hogy az az bolt? :D

Aztán érdekes volt számomra, hogy a korábban gyalogosnak titulált, embermagas pallost (tüzkígyó) forgató elar "lovgok" lovakkal mennek és harcolnak! Hogyan is? :)

Nagyon hasznosnak találtam, tetszet - majd elfelejtettem - hogy a könyv elején kapunk egy rövid összefoglalót az előző két részről - ez is filmszerü, de jó - íghy legalább, aki nem emlékszik már ár, vagy nem olvasta, az is képbe kerülhet a történettel kapcsolatban.

Nekem személy szerint szintén nagyon tetszett néhány különs ábrázolási mód, az egyik a kis nyest, vagy mi szemén keresztüli, ami bár szokatlan és nem is kell feltétlenül ide, de nincs túlzásba véve és nagyon érdekes így, szerintem. Vagy a kíváncsi szolga nézőpontja, ahogy egyre nagyonn kíváncsiságba lovallja magát, és így keveredik az eseményekbe. Vagy a nagyot mondó ghor határvadász... nekem ezek tetszetek.

Mindent összevetve nem volt olvashatatlan, egész jó könyvnek tartom, de a negatívumai számomra erősen lerontották az összképet. Ráadásul sok olyan szempont, amit a szerzők is észrevehettek volna egymás korábbi könyvein...

Link a hozzászóláshoz

Ez most elrettentett attól, hogy megvegyem a könyvet, pedig pont ma szemeztem vele... Lehet, hogy így jobban jártam?

Az első két rész mondjuk mindigis jobban érdekelt, de lelombozó hallani, hogy ilyen a folytatás...

Elnézést, hogy a Hawkwood témához nem tudok többet hozzátenni :oops: , de még csak szeretném olvasni a regényeket, azonkívül nekem is lenne gy kérdésem(és ezer bocs, MagyarGergely, hogy mindig a te témáid közepébe csúszom bele :oops: , becsszóra, nem direkt csinálom!):

Légyszi, mondjatolk olyan regényt a Renegátokon kívül, amiben dzsad a főszereplő, vagy legalább a téma központjában van a nép!

Köszi! :respect:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Semmi baj, Amarillis, pont azért van a fórum, hogy beszélgessünk, mi másról, mint ami éppen eszünkbe jut... :)

NEM szeretnék senkit elrettenteni attól, hogy megvegyen, főleg, hogy elolvasson bármit is. Direkt nem is írok olyat, hogy ne vegyétek meg, meg ilyesmiket. Én sem bántam meg, hogy megvettem, mert legalább megvan - ha már mind itt áll a polcon - meg legalább elolvastam. Én csak leírom az ÉN véleményemet a könyvről, no nyilván azért, hogy mások akár a könyv elolvasása nélkül is képet tudjanak alkotni róla. DE ez csak az én véleményem - amiről közismert, hogy olyan, mint a beton - beleköt mindenbe... - és ez csak egy nézőpont. Mindenki kialakíthatja a sajátját! :)

Dzsados regények, nos, nézzük, ez olyan új téma... :)

A Renegát

A Renegátok (a két könyv hasonló címe ellenére NEM keverendő össze!)

Dzsadok vannak a Hideg karok ölelésében is, noha nem kifejezetten róluk szól,

A Homokszem csupán elején, de csak egy fejezetig,

több nem jut eszembe. Az előző kettőn kívül szerintem nincs olyan, aminek dzsadok kifejezetten a főszereplői.

Van viszont a dzsadokról részletes leírás a szabálykönyvekben (1TK, Sum.), valamint a PPL1 dzsad papos része, a 2TK dzsados része, a HGB bahradás fejezete, valamint Rúna cikkek, Taba el-Ibaráról, a dzsad tolvajokról, és a Dhrezsdin il Iubról, ez három terjedelmes dzsad-os cikk. Érdemes elolvani őket a dzsad témában.

De egyébként érdemes csak megnézni a földi törököket és arabokat is, pl. én sokáig csak képzelegtem a Ranagát-ban leírt nagy dzsad bazárról, azután láthattam Isztambulban az "igazi" megfelelőjét, és egyből tudtam, miről is írt Avery mester...

UI: Javaslom, nyissunk Amarillisnek egy külön Dzsenn-dzsad fan topicot. :)

Link a hozzászóláshoz

Sajnos fan topicot nem nyithatok, mert a körmömre néznének felülről.. tudjátok.. a nagy tesó mindig figyel... engem is :)

Viccet félretéve..

MG. Hawkwood. Elolvastam én is az első kettőt, mert az első annyira tetszett, hogy kiváncsian vártam a másodikat. Ami persze némileg nekem is csalódást okozott, főként azért, mert ami miatt érdekes lett volna - a bennük lakók - kevéssé szerepelt, és nem derültek ki olyan dolgok, amikre vágytam volna. Viszont nekem nagy élmény volt és vágyott élményt valósít meg picikét, megvallom, az, hogy leírta a történelmet, képekben, és bele lehetett látni a múltba egy illúzió nyomán. Ez jó húzás volt a szerzőtől, amit aztán kissé tompított azzal, hogy életre keltette a múlt leszármazottait, elveszett a misztikum. Ráadásul szinte semmi sem irányult a bennük lakókra. Azért élérte, hogy csalódással vegyes várakozázó álláspontba ereszkedjem a folytatást illetően.

Már láttam, hogy megjelent, de sajnos még nem jutottam hozzá :( Nincs kedved esetleg elektronikussá tenni? :wink: Mivelhogy tuti nem mostanában találkozunk, hogy elkérjem kölcsibe :)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...