Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések a Karakteralkotással kapcsolatban


Recommended Posts

A várva-várt hangulatkeltő!

És a karakteralkotás!

És örvendenek vala a népek a hírnek, családonként egy újszülött bárányt áldoznak az Égieknek. :pajti:

Lenne is egyből 1-2 kérdésem a karakteralkotással kapcsolatban:

1. Hol van ez a Hazdalon nevű város? Ez sehol sincs megemlítve, sem a hangulatkeltőben, sem a karakteralkotási rendszerben. Mivel nem egy ismert városról van szó (esetleg a modulírók találták ki), mindenképp érdemes lenne kifejteni, hiszen úgy kell megírnunk az előtörinket, hogy ott fejezzük be utolsó kalandunkat. Továbbá a karakteralkotást is befolyásolja, pl ha Toronban lenne, nem biztos, hogy udvari orkkal jönnék. :)

2. "Az előtörténeteket díjazzuk!" Mindet? :) Vagy csak az első valahányat? Lehet tudni, hogy mivel? Mármint hogy a játékos kap jutalmat érte (oklevél, ilyesmi), vagy pedig a karakter kap valami bónuszt?

3. Azt írjátok, hogy minden varázsló, aki legalább 3. szintű, kap varázslóbotot. Azonban nem említitek meg, hogy mit tud a varázslóbot. (A varázslóbotos Rúna-cikkek nincsenek a használható Rúna-cikkek között.)

4. Jól értem, hogy semmilyen származásbeli megkötés nincsen, leszámítva a használható fajokat?

Üdv

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Amire tudok, válaszolok én, bár nem én készítettem a karakteralkotást.

2. "Az előtörténeteket díjazzuk!" Mindet? Vagy csak az első valahányat? Lehet tudni, hogy mivel? Mármint hogy a játékos kap jutalmat érte (oklevél, ilyesmi), vagy pedig a karakter kap valami bónuszt?

Tárgynyereménnyel díjazzuk a legjobb előtörténetet, de a legjobb szerepjátékos díj pontozásába is bele fog számítani minden előtörténet.

4. Jól értem, hogy semmilyen származásbeli megkötés nincsen, leszámítva a használható fajokat?

Jól.

Link a hozzászóláshoz

Helló

1. Hol van ez a Hazdalon nevű város? Ez sehol sincs megemlítve, sem a hangulatkeltőben, sem a karakteralkotási rendszerben. Mivel nem egy ismert városról van szó (esetleg a modulírók találták ki), mindenképp érdemes lenne kifejteni, hiszen úgy kell megírnunk az előtörinket, hogy ott fejezzük be utolsó kalandunkat. Továbbá a karakteralkotást is befolyásolja, pl ha Toronban lenne, nem biztos, hogy udvari orkkal jönnék. :)

A városok helyére a választ itt leled meg: http://www.szurkecsuklyas.hu/tnydomborzat.jpg

Hazdalon városa az Elátkozott vidéktől északra, míg Sattil városa nyugatra található.

2. "Az előtörténeteket díjazzuk!" Mindet? :) Vagy csak az első valahányat? Lehet tudni, hogy mivel? Mármint hogy a játékos kap jutalmat érte (oklevél, ilyesmi), vagy pedig a karakter kap valami bónuszt?

CS hozzászólását még annyival egészíteném ki, hogy a játékos díjazása mellett, minden megfelelő értékelést kapott előtörténetért kap az adott karakter jutalmat. Ennek miben létét csak később fedjük fel. :)

3. Azt írjátok, hogy minden varázsló, aki legalább 3. szintű, kap varázslóbotot. Azonban nem említitek meg, hogy mit tud a varázslóbot. (A varázslóbotos Rúna-cikkek nincsenek a használható Rúna-cikkek között.)

Itt sajnos van egy kis hiányosság, amiért elnézést kérünk. Hamarosan közzé tesszük, hogy pontosan hogyan is kezeljük a varázslóbotot.

Üdv, Silver

Link a hozzászóláshoz

Heyho!

Én mint kis anyagias rögtön észrevettem a legnagyobb problémám:

- Kardművésznek komolyan meg kellene vennie a Slan kardját és tőrét?

Ugyanez vonatkozik a Bárdnak a hangszerére is. A Lovag felszerelése meg már a tetőpont. :D

Ha így lesz akkor vicces fog kinézni az előtörténetem: " S ott álltam meztelenül az utcán egy karddal a kezemben..." :D

-Vagyis, hogy pontosítsam a kérdést: Csak a karakteralkotásban leírt három kaszt kap felszerelésként valamit a többinek meg kell vennie?

Ennyi lenne mára. Előre is köszi a választ.

Link a hozzászóláshoz

Helló

Én mint kis anyagias rögtön észrevettem a legnagyobb problémám:

- Kardművésznek komolyan meg kellene vennie a Slan kardját és tőrét?

Ugyanez vonatkozik a Bárdnak a hangszerére is. A Lovag felszerelése meg már a tetőpont. :D

-Vagyis, hogy pontosítsam a kérdést: Csak a karakteralkotásban leírt három kaszt kap felszerelésként valamit a többinek meg kell vennie?

Jól látod a helyzetet, meg kell venniük az említett felszereléseket. A kardművésznek 1700 Tp-be kerül a slan kard és tőr, ami majdnem annyi, mint a mágiahasználóknak az hogy mágiát használnak. Viszont ha fogod, és leadod mondjuk 15 nappal hamarabb a karaktered, akkor máris kerestél 15*30= 450Tp-t, így könnyítve a költségeken.

A bárdnak a hangszere aligha éri el a 100 aranyat, és bár neki ki kell fizetnie a mágiahasználatért az 1500 Tp-t, de elég könnyen lép szintet, így van miből kigazdálkodnia.

A lovag is könnyen lép szintet, így marad aranya bőven. Nem is mágia használó, tehát a teljes vértet is ki lehet gazdálkodni, holott elég meglepő lenne, ha egy egész kalandban végig teljes vértben mászkálna. Ha fél vértet vesz, akkor minden szempontból jobban jár. Hordhatóbb is és olcsóbb is, még egy abbitacél félvértet is ki tudna gazdálkodni 5. szint mellett.

Tehát a kalandozók nem fognak tejben-vajban fürödni, de azért elég sok mindent el lehet érni :).

Üdv, Silver

Link a hozzászóláshoz

Hali!

No, úgy fest nálam is akadt egy kérdés.

Ha egy karakter olyan képzettséggel rendelkezik, amivel létre lehet hozni különlegesebb, drágább dolgokat (mint pl. alkímia, fegyverkovács szakma, mechanika stb), akkor mit kell fizetnie aranyban azért, hogy meg is alkothassa a holmijait?

Tehát elegendő-e az anyagköltséget kifizetni, vagy galád módon rá akartok rakni még valami fölöslegesen brutális adót is azon felül, hogy a KP-t is kifizetném? :roll:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az anyagköltség meghatározása nem túl egyszerű, ezért maradjunk annyiban, hogy amennyiben ilyen tárgyak készítésére vetemednél, azokat külön emeld ki, és írd le, miből készült, és mennyiért. De ha nem akarsz problémát, kifizeted a teljes árat, nem hiszem, hogy néhány ezüstön fog múlni az egész. Ha mégis, akkor írd le, mit szeretnél.

Link a hozzászóláshoz

Igen, köszönöm kérdésed, jól állok velük, bár nem fegyverkovács szakmát vettem fel Mf-ra, hanem az ötvös szakmát, mert sokkal apróbb és részletesebb dolgokat készítenek... Ja meg Fegyverismeretet. És nem, nem vagyok Gilron-pap. Fölösleges. Én sem vagyok pap, még csak a mérnöki diplomám sincs meg, mégis simán megtervezek egy ilyen primitív szerkezetet =)

Link a hozzászóláshoz

Tudom, tudom, persze, nem is atommeghajtású vagy robbanómotoros járművet szeretnék csinálni :) Egyszerű alap mechanikus technológiákkal (csigák, rugók, fogaskerekek) szeretnék dolgozni.

Ja igen és még valami. Mikor teszitek közzé a karakteralkotásos táblázatot, amin be kell majd küldeni a karaktereket? Mert én holnap, holnapután küldeném, csak nincs min... És gondolom én az előtörténetet is csatolni kell hozzá, úgy teljes a karakter, így jár a plusz Tp :)

Link a hozzászóláshoz
Valaki segítsen nekem legyen oly szíves! Akár wordpadben akár MS wordben kezdem el írni az előtörit, valahányszor új sort akarok, mindig kihagy egy sornyi helyet. Nem tudok vele mit kezdeni! Hogyan tudom et kiiktatni?

Szintén hasznos megoldás, hogyha csak egyszer nyomod meg az enter billentyűt. Kézremegés ellen házi pálinkát ajánlok.

Link a hozzászóláshoz

Váltott kasztnál a két kaszt szintkülönbsége nem lehet nagyobb kettőnél. Ez a váltás előtre, vagy utánra utal? Mert ugyebár váltáskor a régi kaszt 3 szintet esik vissza. Tehát melyik a helyes:

- felhúzok egy kasztot 4. szintre, kasztot váltok, így az 1. szinttű lesz, majd a másik kaszttal elmehetek a 4+2 = 6. szintig

vagy

- felhúzok egy kasztot 4. szintre, kasztot váltok => 1. szint. És ekkor a második kaszttal csak 3. szintig fejlődhetek.

Link a hozzászóláshoz
Váltott kasztnál a két kaszt szintkülönbsége nem lehet nagyobb kettőnél. Ez a váltás előtre, vagy utánra utal? Mert ugyebár váltáskor a régi kaszt 3 szintet esik vissza. Tehát melyik a helyes:

- felhúzok egy kasztot 4. szintre, kasztot váltok, így az 1. szinttű lesz, majd a másik kaszttal elmehetek a 4+2 = 6. szintig

vagy

- felhúzok egy kasztot 4. szintre, kasztot váltok => 1. szint. És ekkor a második kaszttal csak 3. szintig fejlődhetek.

Szerintem a szint nem esik vissza, csak bizonyos értékei csökkennek le 3 szintet (harcérték, mana, pszi, fp...). Tehát attól még hogy 4. szintű tolvajból váltasz valamire, a tolvaj szinted még mindig 4 marad.

Más. A sámánpap kikituk-jait is ki kell fizetni? Azok csak primitív faragványok és állatdarab-kellékek. Kicsit durva, ha 5 meg 20 aranyakat fizetnek érte, mikor 10 perc alatt csinálhatóak.

Link a hozzászóláshoz

Helló

Váltott kasztnál a két kaszt szintkülönbsége nem lehet nagyobb kettőnél. Ez a váltás előtre, vagy utánra utal? Mert ugyebár váltáskor a régi kaszt 3 szintet esik vissza. Tehát melyik a helyes:

- felhúzok egy kasztot 4. szintre, kasztot váltok, így az 1. szinttű lesz, majd a másik kaszttal elmehetek a 4+2 = 6. szintig

vagy

- felhúzok egy kasztot 4. szintre, kasztot váltok => 1. szint. És ekkor a második kaszttal csak 3. szintig fejlődhetek.

Ez a szabály a váltás utánra vonatkozik, tehát a versenymodulra hozott végleges karakter két kasztja között nem lehet két szintnél nagyobb különbség. Például 4. szintű harcosról váltasz lovagra, akkor ahhoz, hogy a karakter szabályos legyen a lovag legfeljebb 3. szintű lehet. Ez úgy jön ki, hogy a 4. szintű harcos a váltástól leesik 1. szintű harcosra. A lovag maximális szintje pedig 1+2 tehát 3. szint lehet.

Üdv, Silver

Link a hozzászóláshoz

Helló

Más. A sámánpap kikituk-jait is ki kell fizetni? Azok csak primitív faragványok és állatdarab-kellékek. Kicsit durva, ha 5 meg 20 aranyakat fizetnek érte, mikor 10 perc alatt csinálhatóak.

A rossz hírem az, hogy azok a kikituk-ok ugyan olyan varázstárgyak, mint bármely más kaszt által létre hozható varázstárgy. Így ha már a játék indulásakor rendelkezni akarsz velük, akkor ki kell fizetni a karakteralkotás szabályai szerinti összeget.

A másik lehetőség, hogy miután elindult a játék igyekszel időt és manát fordítani az elkészítésükre (amennyiben az elkészítéshez minden más feltétel is adott).

Üdv, Silver

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...