Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések a Karakteralkotással kapcsolatban


Recommended Posts

Hali!

Messor: Én úgy tudom, hogy a drágakőmágiánál 1 karát 1E-s mozaikot képes befogadni. Ha 2E-s hatást szeretnél elérni, ahhoz 2 karátos kő kell. A kövek karátja nagyjából grammonként 1, vagyis az áruk nem hatványozottan nő, hanem csak összeadódik. Ha egy karát kavics, amit szeretnél 10a, akkor 2 karátos (2E-s) 20 arany, 3 karátos (3E-s) 30 arany stb. De ez csak maga a tiszta, csiszolt kő! A bele foglalt varázslatot külön meg kell fizetni, nem beszélve arról, hogy nem lesz egyszerű olyat találni, aki ért a drágakőmágiához és képes lesz Neked feltölteni a köveket a kívánt hatással. Nem beszélve arról, hogy ha rá is veszel valakit, nem piskóta összeget kérhet el érte (persze ez mind az anyagköltségen felül!) De persze én csak egy JK vagyok, lehet a táborban mások lesznek az erre vonatkozó szabályok :roll:

Raven: Már szóltam, hogy hibás 1-2 helyen a karakterlap, tudnak róla a KM-ek, és elvileg nemsokára kiraknak majd egy javított verziót, ami fogja kezelni a váltott kasztot is.

Link a hozzászóláshoz
Hali!

Messor: Én úgy tudom, hogy a drágakőmágiánál 1 karát 1E-s mozaikot képes befogadni. Ha 2E-s hatást szeretnél elérni, ahhoz 2 karátos kő kell. A kövek karátja nagyjából grammonként 1, vagyis az áruk nem hatványozottan nő, hanem csak összeadódik. Ha egy karát kavics, amit szeretnél 10a, akkor 2 karátos (2E-s) 20 arany, 3 karátos (3E-s) 30 arany stb. De ez csak maga a tiszta, csiszolt kő! A bele foglalt varázslatot külön meg kell fizetni, nem beszélve arról, hogy nem lesz egyszerű olyat találni, aki ért a drágakőmágiához és képes lesz Neked feltölteni a köveket a kívánt hatással. Nem beszélve arról, hogy ha rá is veszel valakit, nem piskóta összeget kérhet el érte (persze ez mind az anyagköltségen felül!) De persze én csak egy JK vagyok, lehet a táborban mások lesznek az erre vonatkozó szabályok :roll:

Szia Kniel!

Igen, alapvetően én is így gondolom, hogy csak a karát számával megfelelően sokszorozódik az ára.

Viszont az "árlistában" az szerepel, hogy ha egy 1 karátos drágakő 2 arany, akkor a 2 karátos 4, a 3 karátos 8 arany.

Ez csak hatvánnyal jön ki, ezért gondoltam rákérdezek.

A varázslat ára természetesen még kérdéses, ezt majd még tisztázni kell.

Jah igen, végülis olyan gyűrűt szeretnék, ami a legkevesebb, leggyengébb ellenfelet adja nekem :)

Ehhez van egy kő, de a hatáshoz nincs leírva a könyvben semmi, hogy kell-e erősíteni, vagy hogyan működik a készítés.

(A kő neve most nem jut eszembe, nincs nálam a könyv sem.)

Az ára nem magas a kőnek, de nem tudom, hogy hogyan készülne, milyen manapont és arany költséggel.

Ebben kérnék akkor segítséget.

Köszönöm!

Messor

Link a hozzászóláshoz

Szerintem csak elírták, nem hinném, hogy hatványozódna az értékük. Bár mondjuk lenne benne némi ráció, ha azt vesszük alapul, hogy kisebb karátú ékkövekből mindig sokkal nagyobb számban lehet találni.

A kavics, amit keresel az Onix és a Karnelian. Karátja mindkettőnek 5 arany, de azt ne felejtsd el, hogy ez csak a szimpla kőre igaz! Ha olyan drágakövet akarsz, ami képes megkötni a manát, akkor az érték 10-szeresével kell számolnod! Vagyis ezek szerint karátja (vagyis E-nként) 50 arany lesz!

Amúgy olyasminek hangzik, mint a szerencse amulett... Lehet jobban is járnál vele... Mármint anyagilag =)

Link a hozzászóláshoz

Igen, a ritkaság nekem is eszembe jutott. Elvégre jóval többet fizetnek egy nagyobb, de sokkal ritkább kőért.

Jelenleg a pénz nem aggaszt, úgy néz ki, hogy bőven kijön az 50 arany egy ilyen kőért.

Inkább a hatás miatt szeretném.

Szerintem nagy a különbség a szerencse amuletthez képest, mivel ez utóbbi 1 pontot ad minden dobáshoz a kedvezőbb irányba.

A kő hatása viszont megvédene az ellen legerősebb ellenfeleitől, mely egy boszmesternél nem kis segítség, szerintem sokkal jobb, mint a szerencse amulett. Legalábbis, ha harcra kerül sor. Ha nincs harci helyzet, akkor majd a szerepjáték remélem segít :)

A szerencse amulett 120 mana, ami 240 aranyat jelenten, plusz 2 ezüst. (Ez utóbbi nem gond :P)

Már csak azt kéne tudnom, hogy hogyan is működik a dolog. A legtöbb hatáshoz van erősség, vagy valamilyen számszaki leírás.

Itt viszont semmi ilyesmi nincsen, ezért kérnék segítséget, hogy milyen formában lehetne ezt összehozni.

Mondjuk karát per ellenfél? Tehát ha mondjuk 9-en támadnak (reméljük nem), akkor egy 9 karátos kő kell, hogy mindegyikre "hasson", és csak "nekem valók" rontsanak nekem? Vagy elég 1 karát, és az letudja az egészet?

Mondjuk családi örökségként nem lenne gond a "megszerzése", de persze az elkészítés ára levonásra kerül.

Más: van villám ellen védő varázstárgy? Ha igen, miből készül? Gondolom az is drágaköves, de nem találtam rá leírást.

Illetve gyorsaság alkarvédőjét lehet ugyanúgy "venni", mint a lábbelit? Mondjuk ez csak a kéz sebességét növelné, nem a lábat/testét.

Link a hozzászóláshoz

Tudom, hogy nem vagyok KM és bocsi, hogy megint írok, de gondoltam baj nem lehet belőle és még érdekel is kicsit a téma :roll:

Ahogy már Te is mondtad 50 arany egy karát. És ha elfogadják azt, amit írtál, hogy karát/ellenfél (én biztosan nem adnák korlátlan erőt 1 karátra) akkor egy olyan 5 ellenfél ellen gondolom én minimum szeretnél "védelmet" kapni, ami kapásból 250 arany. Felruházás nélkül! Vagyis máris jobban jársz egy szerencse amulettel. Az pedig, hogy hogyan van számszerűsítve az ETK-ban, ne érdekeljen. A nevében is benne van; SZERENCSE amulett. Szerintem vannak annyira reálisak a km-ek, hogy belemennek ebbe a kis kiegészítésbe. Vagy legrosszabb esetben cserébe...

Villámoktól óvó vacakság: Van egy drágakő, ami védelmet nyújt az elemek ellen. Szerintem azt a követ lehet használni paraelemek, vagyis pl. villámok ellen is simán. De egyébként ez is olyan dolog, hogy mi például úgy szoktunk játszani, hogyha indokolt és a karakter élete is tényleg a mágia körül forog, akkor tapasztalati mágia használói is felvehetik a rúnamágiát és akkor bármilyen saját varázslatot leírhatnak tárgyakra. Így például a villámtagadást is. Úgyhogy szerintem egyáltalán nincs kizárva, hogy létezik olyan boszorkánymester, aki képes elkészíteni villámtagadó amulettet vagy tetoválást, persze ez csak a km-eken múlik :)

Link a hozzászóláshoz

Teljesen igazad van, amennyiben karát/ellenfél van, nagyon drága lesz. Ezért várom egy km válaszát is, de köszönöm neked is, hogy megvilágítasz dolgokat.

Akkor azt hiszem a km-el majd egyeztetek, mindenesetre félreteszem rá a pénzt :)

A villám paraelem? Ha jól tudom, a paraelem valaminek a megnyilvánulása (itt őselemnek). A villám mihez tartozik akkor? Eddig csak tűzzel foglalkoztam (tűzvarázsló mindenekfelett), úgyhogy nem vagyok nagyon ismert a boszmesteri mágia terén. De szerintem, ha a villámot osztályba soroljuk, akkor inkább őselem lenne - vagy ha nem őselem, akkor is valamilyen "alap" elem (bocs kifejezésért, nem tudom hova tenni még), és nem egy megnyilvánulás. Bár ez már erősen off-topic, szal szerintem ezt a táborban megbeszéljük :D

Sajnos a rúnamágiára nincs kp-m, se pénzem, se szintem (ha jól emlékszem, még a mozaikvarázslónak is csak 6. szinttől oktatják). Szal ez kiesik most.

Ezek a tetoválások hogyan működnek? Először jutott eszembe, hogy használjam őket, és a rúnából vett cikk egy kicsit kevés számomra. Tehát fel kell rajzolni, 7 mp az alap, majd e felett (maradék manából) tudom a varázslatot aktivizálni, a megadott ideig? És az ilyesmit üldözik? Már ha persze észreveszik... A hatalom bélyege mekkora? 15% van ráírva, mint sérülés esélye. Ez kb mekkora felület? Végre egy manatároló, ami létezhet egyáltalán. :)

Bocs a sok, és folyamatos kérdés miatt, de első boszmester, amit igyekszem részletesen kidolgozni, és élni a lehetőségekkel, hogy túléljen egy kalandot :P

Link a hozzászóláshoz

Hali megint :)

Nem tudom, én leginkább paraelemnek sorolnám, mert bár tiszta, nyers energiáról van szó, máshova nem nagyon férne be :?

Nem is azt mondtam, hogy Neked lehetne Rúnamágiád, hanem csak a tényt, miszerint nincs kizárva, hogy van Yneven olyan boszorkánymester aki képes létrehozni ilyen tárgyat :)

És végezetül a tetoválásokról: Bár rég olvastam, és most nincs is kedvem nekiugrani, de úgy emlékszem a tetoválás létrehozásához kell a 7 mp, plusz a megkötött varázslat manaigénye. Az aktiváláshoz nem kell manát elkölteni, viszont a tetoválás kiürül és újra fel kell tölteni, mielőtt használni akarnád.

Szerintem a tetoválás olyan jó 20 cm átmérőjű lehet, annál kb. reális a 15%-os sérülési ráta.

Link a hozzászóláshoz

Helló :)

Az mondjuk igaz, hogy nincs hova besorolni, de nem is nagyon kell talán, elvégre az őselemeket egy másik síkról idézik, míg a villámot - szerintem - a levegőben lévő elektromos töltésből is lehet nyerni, illetve azt erősíteni. De megint ott vagyok, hogy nem vagyok fizikus, és nem tudom, hogy egyáltalán működne-e a dolog.

Hát nem lenne rossz. Akkor az apám, aki szintén hergoli, kitanulta a rúnamágiát, és ezzel megoldottam. Nem túl erős ez így? Tetoválás, rúnamágia a családban, amelyik ráadásul kereskedő civilben, és még "rengeteg" zsetonom is van... :D Még a hatalom amulettjét is meg tudom csinálni, mégsem kell (500*10)*35 aranyat kipengetni egy rubinért. Megint kezdek off-topic lenni, újabb téma a táborra :D

Köszi a segítséget, alakul a karakter. :)

Link a hozzászóláshoz

Nem akarok nagyon beleszólni, de az ETK 402. oldalán lévő drágakőárak nem az 1, hanem a 20 karátos (nem mágiatisztaságú) kövek árai. Ez sajna sehol nem írja le a TK 1:1 ben, de a 401. oldal, 2. hasáb, 2. bekezdés, 5. sorából egyértelműen következik. Miszerint egy 40 karátos mágiatisztaságú rubin ára 10000 arany. Mivel a táblázatban a rubin ára 500 arany, abból az következik, hogy ha ez mágiatisztaságú, akkor az értéke 5000 arany. A TK-s példakő ára ennek duplája, tehát akkor ennek az 5000 aranyas kőnek 20 karátosnak kell lennie, szóval a táblázatban a 20 karátra vonatkozó (kb. 4 grammos) drágakőárak vannak feltüntetve. Uff. ;)

H.

Link a hozzászóláshoz

Hmmmm... Ebben van valami, én még nem vettem észre, bár különösebben sosem vonzott a drágakőmágia. Szerintem irreális, hogy bárki találkozzon valakivel, akinek megvan a megfelelő képzettsége, hogy létrehozza ezeket...

De minden esetre érdekes felvetés. Igaz, hogy ott tényleg így számol, viszont a táblázat előtt pedig megemlíti, hogy 1 karát 0,2g kb. És mivel sajnos sehol sincs leírva pontosan, hogy mi az igazság, ezért marad a KM-ek jogköre dönteni ebben a témában is :?

Amúgy eléggé ellentmondásos a dolog; irreális a 40 MP tárolására alkalmas hatalom amulettje 200.000 aranyért, de ugyanakkor keveslem az 5 aranyat egy 20 karátos Onixért (mégiscsak féldrágakőről van szó...)

Link a hozzászóláshoz

Szerintem teljesen egyértelmű a dolog. Az 1 karát = 0,2 gramm, csak egy tájékoztatólag odabiggyesztett zárójeles megjegyzés, hogy legyen fogalma mindenkinek arról, mi is az a karát.

De ha másfelől közelíted meg, egy 20 karátos Onix nálam 5 arany, ami egy mesterember egyéves jövedelmének megfelelő vagyon, míg nálad 100 arany, ami egy főpap 1 éves jövedelmével azonos. Ja, és ez még nem is mágiatisztaságú kő!

Ha azok ott 1 karátos árak lennének, akkor egy király egy évi jövedelme 1 db 1 karátos mágiatisztaságú gyémántra lenne elegendő. :mrgreen: Ellenben ha nekem van igazam, akkor szegény királyunk legalább egy 20 karátos követ vásárolhat a malacperselyéből. ;)

Szerinted? :roll:

Link a hozzászóláshoz

Szia Hulla,

Teljesen egyetértek az árakkal.

Nálam a hatalom amulettje például az a tárgy, ami ha létezik is, akkor azt csak félistenek birtokolják, elvégre olyan értékű lenne, hogy egész országokat lehetne megvenni. Így nálam a hatalom amulettje nem is létezik.

Ezért szerintem a könyv szerinti értékek tizedelése már közelebb vinne a "valósághoz", de egy 500 arany/karát még mindig elég sok.

Úgyhogy nem is tudom, mi lenne a legjobb megoldás, hogy az arányokat is megtartsuk.

Talán a valóságból kéne venni az árakat, akkor legalább az arányok meglennének. Akkor lehetne játszani az értékekkel. Kicsit babra munka, de hát ez van... :)

Ezek után hogyan lehetne számolni drágakővel a versenyre? Vagy majd KM-re legyen bízva? Tegyük félre a pénzt?

A felszerelésen ennek fényében lehet majd még finomítani a tábor legelején a KM-el?

Link a hozzászóláshoz

Helló

Még egy kérdésem lenne...

A közös előtörténetet le lehet adni külön? Mivel még nincs meg a teljes csapatunk.

De ha lehet, egyénenként leadnánk amikor kész van, karakterlap és előtörténettel.

Így is jár a bónusz, vagy csak teljes leadáskor (közös történet, csapat szinten)?

A közös előtörténetet le lehet adni később is (de legkésőbb november 30.). Ettől függetlenül a Tp bónusz a karakterlap és előtörténet beérkezésekor kiszámolásra kerül. Tehát megkapod, ha most beküldöd a rád vonatkozó részeket, és a csapat előtörténet jöhet később is.

Ami a drágakövek árát illeti, még gondolkozunk rajta, hogyan lehetnének elérhetőbbek, mert nagyon irreális árakon szerepelnek az ETK-ban.

Üdv, Silver

Link a hozzászóláshoz

Szia Vassi,

Szerintem fel lehet venni a számszeríjra a célzást, elvégre ott is lehet finomítani a technikákon.

Igaz, hogy a célzás eleve könnyebb, mivel nem kell erőt kifejteni közben, de ettől még használható pl tapasztalati úton. Legfeljebb nem ad annyi +CÉ-t.

Legalábbis én így engedném :)

De majd a nálam okosabbak, és a szervezők megmondják a tutit.

Nekem is lenne egy kérdésem... megint egy :)

Lehet olyan varázstárgyat csinálni, ami csak célzó értéket ad? Mint mondjuk az ügyesség kesztyűje (a'la gyorsaság lábbelije), csak nem tulajdonságot növel, hanem tisztán CÉ-t.

Mondjuk a +4 tulajdonságból fakadó összes (?) hm módosítóval? :) (Elvégre csak arra ad.)

Khuriboow kérdése engem is izgat, a leadás napja számít a bónusz tp-nél, vagy az elfogadás napja?

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...